Ankieta

Na kogo zagłosujesz 21 października w wyborach na prezydenta Radomska?

 • Wioletta Pal (KW Wioletty Pal) (56%, 45 głosów)
 • Jarosław Ferenc (KW RdR) (15%, 12 głosów)
 • Dawid Wawryka (KW Otwarte Miasto) (11%, 9 głosów)
 • Jakub Jędrzejczak (KW PO) (10%, 8 głosów)
 • Jacek Gębicz (KW WS) (9%, 7 głosów)

Oddanych głosów: 81

Loading ... Loading ...
Polecam:


“Widzisz więc, świat jest rządzony przez całkiem inne osoby, niż sobie wyobrażają ci, którzy nie znają kulis”

Benjamin Disraeli

Kreml, 10 kwietnia 2010 r. godz. 09.50.(czasu polskiego)

Drzwi miały otworzyć się z wielkim impetem. Jednak czterometrowe, dębowe, ciężkie  drzwi pamiętające carów nie mogły się tak otworzyć. Swoje zdenerwowanie i irytację wyraził szybkim krokiem i podniesionym głosem. Przeszedł długi pokój i podszedł do ogromnego, mahoniowego biurka.

– Władimir, dlaczego mi o tym nie powiedziałeś ? To nie była zwykła katastrofa.

– Dmitrij, dobrze wiesz, że nie mogłem, nie bądź dzieckiem. Operacja miała klauzulę ścisłej tajności. Tylko kilka osób znało jej szczegóły. Tych planów nie mogłeś poznać. Zrozum.

– Więc jednak zorganizowaliście zamach ! Nie boisz się, że zostaniemy potępieni , oskarżeni ? Reperkusje dyplomatyczne mogą być trudne do przewidzenia.

– Nie obawiaj się, nikt nam niczego nie udowodni ! Wszystko jest drobiazgowo zaplanowane. Pamiętaj ja i moi ludzie z KGB, to najlepsi fachowcy.

– Ale Amerykanie, na pewno już wiedzą. Ich satelity na pewno wszystko zarejestrowały.

– Wiedzą, ale nic nie powiedzą. Nikt, nas oficjalnie nie oskarży ! Bądź spokojny. świat, Europa, USA, mają gdzieś ten polski rząd. Wszyscy będą oficjalnie przyznawać, ze to była zwykła katastrofa. „Murzynek”, od CIA dowie się prawdy. No i co z tego. Będzie milczał. Nie zaryzykuje pogorszenia stosunków, ze swoim sojusznikiem w walce z Alkaidą. Zresztą ustaliłem z nim, że Polska, to nasza strefa wpływów.  Angela także nie cierpiała tego polskiego patrioty. On jej przeszkadzał w układaniu się z Tuskiem. No tak, musimy się z nią trochę podzielić Polską.

– Władimir, a sami Polacy ? Przecież zginął ich prezydent i cała elita. Oni będą dążyli do ustalenia prawdy. Z nimi będzie problem. Na pewno znajdą ślady zamachu  i dowody.

– Dmitrij, ty uważasz mnie za idiotę ? Zapomniałeś kto jest premierem w „Priwislinskim kraju” ? „Kaczor” ale Donald, też kurdupel, ale nie Jarosław ! Ty nie wiesz jak on boi się mnie. PO pierwsze już wie, że jego także możemy zlikwidować. PO drugie, to on świadomie wziął udział w naszej grze dyplomatycznej, kierowanej przez Grinina, aby rozdzielić wizyty jego i prezydenta w Katyniu. On wie, że ja mam nagraną naszą rozmowę na sopockim molo. I nie tylko tę rozmowę. Mam na niego i jego ludzi tyle, że…  Gdyby treść tej rozmowy i innych spraw, przypadkiem została ujawniona…to on i ta jego PO…zabrakłoby latarni. Więc Tusk jest naszym sprzymierzeńcem.   Czy wiesz, że on i jego zaufani  ludzie, dostali od naszego człowieka esemesa i  już  teraz go wysyłają i przedstawiają oficjalną wersję katastrofy. „Katastrofę spowodowali piloci, którzy zeszli we mgle poniżej 100 metrów. Do ustalenia pozostaje, kto ich do tego skłonił”.

– Niewiarygodne Wladimir, niewiarygodne, jesteś genialny !

– Taka jest oficjalna wersja, taki będzie raport MAK i polskiej komisji rządowej. No, polska komisja wytknie nam więcej zaniedbań i uchybień. Ale nigdy, w żadnym raporcie, nie padnie oficjalnie słowo „zamach”. Tusk odda wyłącznie nam prowadzenie śledztwa, chociaż jest ten cholerna umowa z 1993 r., i mógłby robić awanturę. Gdyby premierem był ten drugi bliźniak, to na pewno byłoby inaczej.

– A co z mediami,polską opinią publiczną ? Czy oni uwierzą, w katastrofę ?

– Nasza agentura w mediach została uruchomiona. Oni wmówią polaczkom wszystko, no nie wszystkim, cześć jest jakimś dziwnym trafem uodporniona, tych się trochę obawiam. Ale z nich zrobimy wariatów. Wiesz co spowodowało katastrofę ?

– Nie, no niby skąd !

– Brzoza, tak to wymyślił taki stary kagiebista Oleg, mądry facet. Brzoza, która przetnie skrzydło.

– Ale to nie możliwe.

– Wiem, ale nasza wersja zostanie wprowadzona do polskiego medialnego obiegu. Za co część redaktorków,  ich szefów bierze naszą kasę ? Niech się wykażą. Oni też pracują, ponieważ boją się prawdy. Prawdy o ich agenturalności ! Więc brzoza zostanie Polaczkom wmówiona. Zresztą inne kłamstwa, też będą wmawiać, o pijanym generale który zmuszał pilotów do lądowania. Kiedyś ci opowiem .

– A co będzie jak zbadają dokładnie to skrzydło i tę brzozę ? I wyjdzie, że to nie ta wasza „stalowa brzoza”, złamała to skrzydło ?

– Nigdy nie zrobią takich badań. Pamiętaj NIGDY. Wrak zostanie pocięty, szyby zostaną wybite, aby nie można ustalić śladów po wybuchu. Wrak będzie niszczał na powietrzu. Może po roku, zabudujemy go jakąś wiatą.  Zresztą Polakom nigdy nie oddamy tego wraku, no i czarnych skrzynek. Tusk nie będzie o to prosił. Więc nikt, nie przeprowadzi żadnych poważnych badań, oględzin. My zbadamy ten wrak . Wystarczy. Polacy wrak będą oglądać z kilku metrów. Zresztą nie muszą go oglądać.

–  он должен погибнуть  ?  on musiał umrzeć ? Czy uważasz, ze był dla Nas takim zagrożeniem ?

– Dmitrij oczywiście, on musiał zginąć. Lech Kaczyński był naszym śmiertelnym wrogiem. Widział, że Polska staje się naszą strefą wpływów. Robił wszystko aby nas powstrzymać. On i jego ludzie. Dlatego wszyscy musieli zginąć. Musieliśmy pokazać, że jesteśmy bezwzględnym imperium, które nie przebacza. Inni teraz zaczną się bać.

– Co on takiego robił Wladimir ?

– Wiele zła nam wyrządził. Bardzo osłabił nasz wpływy w Polsce, ponieważ doprowadził do likwidacji naszej służby czyli WSI. To była tragedia, dla naszych wpływów, interesów, nie tylko w Polsce. Wszyscy w WSI kończyli nasze szkoły. Byli wierni i oddani matuszce Rosiji.

Nasi ludzie w ministerstwach , na jego polecenie byli sprawdzani przez IPN. Prowadzone były śledztwa przez CBA. Na „naszych” urzędników padł strach, odmawiali współpracy, bredzili coś o lojalności wobec Polski. Bali się ujawnienia swojej przeszłości.

Jednakże najgorsze zrobił w Gruzji. On mnie upokorzył w Gruzji. Nie pozwolił, abym podbił ten kraj i odzyskał go , jako naszą strefę wpływów. Nasze czołgi były już pod Tbilissi. Cała Europa milczała. Tylko ten „Kaczor” zorganizował ofensywę dyplomatyczną, to z jego inicjatywy do Tbilissi przyjechali inni prezydenci i premierzy. Dlatego nie mogłem zdobyć Tbilissi i Gruzji. Tego mu nie zapomniałem.  Kaczyński był skuteczny, zmierzał aby Ukraina i Gruzja, wstąpiły do NATO. Sam fakt, że lobbował stwarzał zagrożenie dla naszych interesów na Ukrainie. Mógł doprowadzić, ze Ukraina stałby się proeuropejska. To byłby nasz dramat. Osłabiał nas na każdym kroku. Blokował każdy rozwój naszej współpracy z Brukselą. On wiedział, że jesteśmy imperium, że nie jesteśmy pokojowo nastawieni do Polski i Europy. Stąd były te jego liczne wystąpienia przeciwko nam. Stawał się groźnym przeciwnikiem. Domagał się ujawnienia tej tajnej umowy, którą podpisał Pawlak, uzależniając Polskę od naszych dostaw gazu.  Zaczynała się walka o złoża gazu łupkowego. Czy wiesz, jak on zwalczałby nasze firmy, które zamierzają przejąć polskie złoża gazu łupkowego. Gdybyśmy nie przejęli tych złóż ponieślibyśmy miliardowe straty. To Polacy dostarczaliby gaz do całej Europy Środkowej i nie tylko tam. Po co było nam budować wtedy Nordstream ? On blokował budowę  Nordstream. Planował ofensywę informacyjną związaną z ujawnieniem prawdy, o tym, że razem z Angelą zablokowaliśmy polskie porty, szczególnie Szczecin i Świnoujście. Gdyby on żył,  Polska byłaby wciąż suwerenna, nie stałaby się naszą strefą wpływów.

Dmitrij, on naprawdę musiał zginąć. Widzisz ile było powodów. Jego śmierć ma być jednak przestrogą dla tych którzy chcą się przeciwstawiać wielkiej imperialnej Rosji !

46 komentarzy to “Oн должен погибнуть !”

 • B.:

  Wiem tylko jedno, znam Olszewskiego i wiem, że cieszy się zaufaniem szefa okręgu, i że jest człowiekiem rozsądnymi i otwartym, a PIS będzie się przy nim rozwijać. Na niedzielne spotkanie z posłami PIS, organizowane przez niego, do MDK przybyły tłumy.

 • kubapowiatowy:

  B – sprawdź w słowniku, co znaczą tłumy:))) 40 osób to nie tłumy

 • mendi:

  Ta osoba, która pisze te komentarze, sama w to nie wierzy co pisze. Jak uwierzy to się załamie.

 • mendi:

  Tak myślałem, że jak tylko trochę prawdy się napisze to nie będzie opublikowana. Szymon i Ty jesteś z PiS-u? Ty to masz poczucie humoru.

 • politolog:

  Napiszę krótko, bo nie chcę się powtarzać po innych. Do B.- Znam Olszewskiego nie jest on zbyt otwartym człowiekiem a rozwój PiS-u z jego udziałem jest bardzo wątpliwy. Rozsądek jego za panowania Maciejewskiego też pozostawiał wiele do życzenia. Ale życzę mu aby się zmienił i zaczął samodzielnie myśleć. O agresji wobec całej tej sytuacji to już wystarczająco napisali inni. Podsumowanie: Zawsze uważałem, że PiS w obecnej koalicji, jest narzędziem w rękach Platformy, dla wyborczego sukcesu w wyborach za 2,5 roku. Teraz jestem pewien, bo nie kto inny tylko gazeta PO perfekcyjnie obnażyła konflikt w PiS-ie. Pokazała kulisy politycznej walki o stołki Panów Olszewskiego i Pluteckiego. Pokazała ich jako oszołomów, którym rzucono pod nogi ochłap w postaci funkcji, by się pożarli.
  W każdej partii są konflikty, ale rozstrzyga się je w zaciszu gabinetów bez udziału publiczności, bez narażania się na drwiny, śmiech i kompromitację wobec wyborców naszego miasta. PO, którą tak bardzo chwali Pan Olszewski, osłabia tak bardzo struktury lokalnego PiS-u, że tylko ślepiec tego nie zauważa. A miało być krótko…

 • politolog:

  Sory, w ostatnim zdaniu chodziło mi o Pluteckiego.

 • akoya:

  Odnosnie pracowitości wicestarosty,to na tle obecnie rządzących wypada nieźle.Czasem,oczywiście,gdy pozwoli na to koalicjant,zabiera nawet głos.Gorzej wygląda ta pracowitość w odniesieniu do poprzednich kadencji.Jest na pewno najbardziej oddanym i lojalnym wice,w stosunku do koalicjanta,w dziejach powiatu. Szkoda,że nie widzi,że koalicjant podsyca konflikt w strukturach PiS.

 • zibi:

  odnośnie opinii politologa: wszyscy to zauważają i Plutecki z pewnością też.Jednak teraz jest on wicestarostą(miesięczna kasa jakiej w życiu nie miał)a jak się POstawi to baj.Jaki ma wybór, na majtkach już dzisiaj się nie zarobi a dom w stanie surowym stoi, trzeba budowę skończyć.

 • Szymon Zyberyng:

  Hańba ! Oddała hołd stalinowskiemu generałowi. Kiedy będzie oddawała hołd bezpośrednio Stalinowi ? POrażka Obywatelska…

  http://warszawskipis.pl//entry/komu-pani-oddaje-hold-pani-prezydent/

 • b_on:

  Prawda jest jedna:PO i w Mieście i w Powiecie rozdaje karty. PiS się konfliktuje – niepotrzebnie – traci się w PIS ciągle czas na ustalanie kto jest kto?. SLD na populistycznych gadkach „dochodzi” do PO – jeszcze trochę i ludziska zaczną wierzyć że nie tylko Stal Radomsko wróciło – śmiechu warte. RDR chciałoby gonić szanowny peleton – ale HISTORIA ich trzyma :) I dlatego między wierszami czytamy „między stronami”. No Panowie i Panie – do piór i reaktywować bezpłatne tygodniki, zbierać szyki – wyścig się rozpoczął.

 • Marek:

  Czy ktoś coś wie, aby znowu Plutecki był pełnomocnikiem ? Czy decyzja Macierewicza o powołaniu Olszewskiego została uchylona ?

 • mendi:

  Podobno prawda. Plutecki jest pełomocnikiem, ponieważ decyzje Maciarewicza były niezgodne ze statutem. Ciekawe jak teraz zachowa się p. Olszowski. Miejmy nadzieję, że honorowo. Sam pisał w gazecie, że szef dobiera sobie współpracowników, których darzy zaufaniem. On chyba to zaufanie starcił, więc powinien wyciągnąć wnioski i podjąć męską decyzję.

 • mendi:

  Jeszcze do poprzedniego wpisu:
  Podobno tak jest ale nikt papieru nie widział. Ale przecież to Ty Szymonie należysz do PiS to chyba najlepiej wiesz co sie dalej dzieje w tym temacie. Jak jest papier to go opublikuj przecież Ty napewno go masz. To rozwieje wszelkie wątpliwości.

 • obiektywny:

  Coś w powietrzu wyczuwam rozpad koalicji, wystarczy że w mieście PiS wyjdzie z koalicji, bo nie ma żadnego interesu aby w niej trwać, wręcz same polityczne straty ( a prawie wszyscy miejscy radni PiS będą za tym ) a w powiecie sama się rozsypie i ktoś wróci do sklepu.

 • B.:

  Obiektywny nie podkręcaj atmosfery. Apeluję o rozwagę i spokój.

 • B.:

  Lokalny PIS przede wszystkim niech otworzy oczy i zacznie działać konstruktywnie.Żeby mieć władzę trzeba umieć ją zdobyć, a potem jeszcze utrzymać. PO ma gazetę zwartym szykiem szykuje się do wyborów, posługuje się ludżmi posiadającymi wiedzę w różnych dziedzinach , ich tarć i konfliktów nie widać na zewnątrz. Podobnie w SLD, jest gazeta, piszą w niej o tym , co Pis w się zainicjowało. Potrafią się niestety prezentować. A w Pis co, marnują czas? Dopóki nie zrozumieją niektórzy, że wbrew wszystkiemu, a przede wszystkim ponad swoje interesy, trzeba tworzyć zespół, to nie będzie dobrze. Nie będzie też dobrze, jeśli nie zaprosicie do działania specjalistów: inżynierów, ekonomistów, lekarzy, nauczycieli. Nauczcie się przede wszystkim szacunku na swoim podwórku, poszukiwania ludzi mądrych i osiągania celu konstruktywnym działaniem.

 • Szymon Zyberyng:

  …to kwestionuje zupełnie podstawową informację spośród tych podawanych przez Rosjan – tę o czasie katastrofy. Od początku był z tym zresztą kłopot. Najpierw podawano godzinę 10.56, następnie 10.40, ostatecznie stanęło na 10.41. Ten czas potwierdzały wszystkie podawane nam dane – z wieży, z czarnej skrzynki, z parametru lotów. Wszystko to było dostosowane do przyjętej godziny 10.41. Jeżeli teraz okazuje się, że do telefonu pana prezydenta włamano się już o godzinie 10.46, czyli niecałe cztery minuty po dotychczasowym czasie katastrofy, to oznacza, że musimy zweryfikować także i to kiedy doszło do katastrofy. Nie ma bowiem fizycznej możliwości by odnaleźć telefon i następnie włamać się do niego jeszcze w czasie gdy pogorzelisko płonie, przewalają się fragmenty tupolewa. Taka sytuacja nie mogła mieć miejsca.

  A więc wniosek – katastrofa mogła zdarzyć się wcześniej niż dotąd podawano?

  Tak, taki wniosek można wyciągnąć, jest to oczywiste. Jeśli godzina 10.46 dotyczy czasu rosyjskiego, a wszystko na to wskazuje, katastrofa musiała się zdarzyć wcześniej, przynajmniej o kilkanaście minut niż dotąd podawano. To oznacza zaś, że cała dokumentacja, którą dysponujemy w tej sprawie, została sfałszowana. To by oznaczało, że jesteśmy świadkami jakiejś gigantycznej manipulacji w tej sprawie, z której i pan Jerzy Miller, szef komisji badającej tragedię i prokuratura musieli sobie zdawać sprawę.
  http://wpolityce.pl/wydarzenia/27956-to-wazne-antoni-macierewicz-rosja-byla-przygotowana-na-katastrofe-1004-podejmowala-zaplanowane-i-przemyslane-dzialania-operacyjne-i-propagandowe-nasz-wywiad

Skomentuj

Filmiki

Andrzej Duda, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na Prezydenta RP - Komentarz Tygodnia 01.02.2015

Komentarz Tygodnia 17.05.2015 Błażej Spychalski szef Sztabu Wyborczego Andrzeja Dudy w województwie łódzkim (PiS), oraz Joanna Skrzydlewska Zarząd Województwa Łódzkiego (PO)

Andrzej Duda - Dobra zmiana

THE BEST OF: Komorowski

Andrzej Kołakowski Epitafium dla Majora Ognia

Major Łupaszko i jego żołnierze

Andrzej Wajda "Solidarni z więzniami politycznymi"

Debata Kaczyński - Michnik z 1993 roku.