blog prywatny

"[..] jak trudno ustalić imiona wszystkich tych, którzy zginęli w walce z władzą nieludzką [..] a przecież w tych sprawach konieczna jest akuratność nie wolno pomylić się nawet o jednego [..] jesteśmy mimo wszystko stróżami naszych braci [..] musimy zatem wiedzieć policzyć dokładnie zawołać po imieniu [..]"

Zbigniew Herbert
"Pan Cogito o potrzebie ścisłości"

Kłamstwa komunistycznego PRL-u – manifest PKWN !

Marzę aby Jej Królewskie Mości mogłyby okazać mi tę łaskę i chciały  spadać w podskokach z Internetów i telewizorów.
Nie mogę skupić się na niczym. Od Królewskich Mości nie ma gdzie się schować. Wyłączam telewizor, zmieniam stację radiową i nic. Wszędzie te Windsory. Otwieram lodówkę, POdnoszę klapę do muszli klozetowej i wszędzie te Wasze królewskie mości. Nie wiem jak by się człowiek starał, to na pewno nabije się na królewską familię. Czy w Polsce zmienił się ustrój i mamy monarchię ? Przez te całe urodziny młodego „królika”, w mediach nie „wychwalono” komunistycznego 22 lipca. Nie pokazano komunistycznych „ ludzi honoru” Jaruzelskiego, Kiszczaka. Nie wspomniano jak to bohatersko od  1944  r. mordując polskich patriotów Jaruzelski i Kiszczak przygotowywali się do „okrągłego stołu”. I jakoś mało w lewicowo-liberalno mediach  wybielano zbrodniczy i gówniany ekonomicznie PRYL.
Pamiętam komunistyczną propagandę w dniu 22 lipca i inne elementy totalitarnego państwa. Rzucano parówki i papier toaletowy. Donosiciele ORMOWCY, którzy wcześniej byli w AL. i UB mogli założyć opaskę ORMO i dumnie chodzić po ulicy. Aj waj, aj waj cóż to było za święto. Komuniści byli dumni ze swoich „osiągnięć”. Świat szedł do przodu a my tkwiliśmy w komunistycznym gównie.
22 lipca był za komuny najważniejszym świętem państwowym PRL. Komuniści z PPR i PZPR świętowali rocznice powołania w Chełmie swojego pierwszego rządu, który nazywał się Polski Komitet Wyzwolenia Narodowego. PRL opierał się na kłamstwie i prymitywnej propagandzie. Tak było i z PKWN. Ta nazwa jest całkowicie kłamliwa. Ten stalinowski twór nie był ani „polski”, ani „narodowy” i nie miał nic wspólnego z „wyzwoleniem”. PKWN został utworzony z rozkazu Stalina. Osoby do PKWN-u zostały osobiście wybrane przez Berię i mordercę Polaków I. Sierowa z NKWD. Osoby polskojęzyczne wchodzące w jego skład E. Osóbka- Morawski, Jakub Berman, Hilary Minc, Michał Rola- Zymierski, Franciszek Jóźwiak, Stanisław Radkiewicz. Te osoby to byli zwykli zdrajcy, którzy służyli Stalinowi w celu zniewolenia Polski, a nie jej wyzwolenia. Pojęcie narodu było dla nich wrogie. Byli członkami KPP. Dla nich liczył się tylko komunizm , ZSRR i stworzenie nowego człowieka. Wymienieni przeze mnie renegaci mieli zarządzać Polska w imieniu Stalina , realizując interesy wrogiego Polsce kraju. PKWN realnie rządził tylko tam, gdzie były sowieckie czołgi i oddziały NKWD czyli w Polsce podbitej przez Armię Czerwoną. Wolni Polacy, patrioci walczyli w powstaniu antykomunistycznym przeciwko stalinowskim okupantom z Armii Czerwonej, NKWD i kolaborantom z PPR i UB !
Dla każdego wolnego Polaka, 22 lipca był symbolicznym początkiem rządów komunistycznych, stalinowskich kolaborantów i sowieckiej dominacji, a nie żadnym świętem.
Pisząc o PKWN-ie, Armii Ludowej, PPR należy pamiętać co powiedział Stalin w czerwcu 1945 r. „To nie Niemcy, tylko Polska jest naszą największą zdobyczą wojenną!”. To zdanie Stalin – morderca, bandyta i ludobójca – wypowiedział w trakcie uroczystości w Moskwie w obecności półtora tysiąca najważniejszych sowieckich marszałków, generałów i dowódców.
Przeszłość jest często teraźniejszością. Rosja Putina robi wszystko, abyśmy ponownie stali się zewnętrzną częścią sowieckiego imperium. 68  lat temu staliśmy się zdobyczą wojenną ZSRR. Podbici i zniewoleni, zdradzeni przez USA, WLK.Brytanię i upokorzeni. Jakże wielkim kłamstwem i komunistycznym myśleniem jest używanie zwrotu „wyzwolenie”. Stalin i Armia Czerwona nie przyszły dać Polakom wolności. Armia Czerwona i jej składowe części jak np. Armia Ludowa działały w celu podbicia Polski i wprowadzenia najgorszego ustroju na świecie – komunizmu. Jeden totalitaryzm został zastąpiony drugim. Należy o tym pamiętać. Tak jak pamiętać, że PPR przekształcił się w PZPR, a jej członkowie za moskiewskie pieniądze powołali SdRP. A ta z kolei przekształciła się w SLD, próbując zatrzeć ślady za PPR. Niestety nazwiska członków założycieli SdRP, SLD i komunistycznych aparatczyków z PZPR są takie same. Czy w wolnych Niemczech, po wojnie byli członkowie NSDAP mogliby założyć partię, która miałaby w nazwie demokratyczna ? Dobraliby paru młodych, nie będących wcześniej w NSDAP, to byliby traktowani jak normalna partia, mogąca funkcjonować w demokratycznym porządku. Odpowiedź jest oczywista. Nie !!. Ale w Niemczech nie było okrągłego stołu.
22lipca to symboliczna data tworzenia się elity PRL-u. Ta elita nie była elitą normalnego państwa, nie wyłoniła się w zwykłym procesie elitotwórczym. Ta komunistyczna elita została narzucona Polakom siłą. To była lumpen elita. Byli to często przestępcy, ludzie przedwojennego marginesu, dołów społecznych, czasami pochodzący z mniejszości narodowych, którzy nie swoimi talentami, nie kompetencją, nie w wolnej konkurencji i rywalizacji zyskali swoje powojenne prominentne pozycje. Byli zdrajcami narodu Polskiego, którzy sprzedali się za 40 srebrników i służyli komunistycznemu złu. Komunistyczna elita została przemocą zainstalowana przez Związek Sowiecki, przyszła z Armią Czerwoną i uzyskała swoją pozycje wyłącznie przez wyniszczenie przedwojennej prawdziwej elity – między innymi poprzez zbrodnie takie jak Katyń. Potem oczywiście pojawiły się jeszcze inne mechanizmy awansu do elity PRL, ale do zawsze to nie walory moralne czy intelektualne decydowały o awansie – one go wykluczały, bo w każdej swojej fazie PRL była państwem opresyjnym, antynarodowym i obrzydliwym. A najgorszą częścią systemu władzy PRL, był aparat inwigilacji i represji. Ubecy, esbecy mordowali, niszczyli w każdy możliwy sposób domniemanych wrogów PZPR. Byli „łamaczami” ludzkich sumień. Jak wielkim trzeba być moralnym skurwysynem, moralnym dnem aby chcieć zostać ubekiem lub esbekiem i wstąpić do szkoły dla esbeków ?

160 komentarzy do wpisu „Kłamstwa komunistycznego PRL-u – manifest PKWN !”

 1. I was suggested this blog by my cousin. I am not sure
  whether this post is written by him as nobody else know such
  detailed about my difficulty. You’re incredible! Thanks!

 2. Hi, I do think this is an excellent web site. I stumbledupon it ;
  ) I am going to come back yet again since I bookmarked it.

  Money and freedom is the greatest way to change, may
  you be rich and continue to help others.

 3. Terrific article! That is the type of information that are supposed to be shared around the net.

  Shame on Google for now not positioning this publish upper!
  Come on over and talk over with my site . Thanks =)

 4. I have been surfing online more than 4 hours
  today, yet I never found any interesting article like yours.
  It is pretty worth enough for me. In my view, if all web owners and bloggers made good content as you did,
  the internet will be a lot more useful than ever before.

Dodaj komentarz