Ankieta

Na kogo zagłosujesz 21 października w wyborach na prezydenta Radomska?

 • Wioletta Pal (KW Wioletty Pal) (56%, 45 głosów)
 • Jarosław Ferenc (KW RdR) (15%, 12 głosów)
 • Dawid Wawryka (KW Otwarte Miasto) (11%, 9 głosów)
 • Jakub Jędrzejczak (KW PO) (10%, 8 głosów)
 • Jacek Gębicz (KW WS) (9%, 7 głosów)

Oddanych głosów: 81

Loading ... Loading ...
Polecam:


Minęło już 20 lat, a ja wciąż pamiętam tamte wydarzenia. Jeżeli miałem jakieś złudzenia w jakiej Polsce żyję, to one prysnęły jak mydlana bańka.   Noc teczek, tworzenie przez niby wolne media(a tak naprawdę kierowane przez tewulców) atmosfery zagrożenia niby zamachem stanu. Pierwszy wolny rząd musiał upaść. Kwestia lustracji była tylko pretekstem.

Rząd J.Olszewskiego musiał upaść ponieważ złamał umowę z komunistycznymi gangsterami. Umowa z komunistycznymi bandytami  była prosta niby oddajecie nam władzę, niby tworzymy wolną Polskę,  my was chronimy, nie rozliczamy,  wy nas chronicie nie ujawniacie tego, jak wśród nas jest wielu zdrajców, donosicieli. Razem robimy z tego narodu niewolników, wspólnie przejmujemy(prywatyzujemy) majątek narodowy, tworzymy wspólne media i doimy Polskę ile się da.

Umowa niby rzecz święta. Pacta sunt servanda. Ale ta reguła nie dotyczy umowy z bandytami, mordującymi , kradnącymi. Takich umów ludzie wolni nie muszą przestrzegać. Na tym polegał fundamentalny problem. Wolni Polacy chcieli odejść od umowy okrągłego stołu, zawartej przez lewicę solidarnościową i komunistów z PZPR. Tej umowy o wspólny przejęciu Polski nie chciał zerwać Wałęsa(TW.Bolek), Mazowiecki, Geremek, Michnik et consortes.

Sprawa wydawała się prosta. Zasady są oczywiste. Bandyci którzy mordują , zabijają, torturują ludzi, zniewalają ich, kradną ich majątek powinni za takie czyny odpowiadać. Partia, która jest agenturą innego państwa, która wprowadziła totalitaryzm,  stosuje metody zbrodnicze aby utrzymać się przy władzy, zniewala naród używając do tego służb specjalnych, okrada go z majątku, doprowadza do nędzy materialnej nie powinna mieć żadnych praw w demokratycznym kraju. Taka partia powinna zostać zdelegalizowana, a jej  funkcjonariusze powinni mieć zakaz działalności politycznej.

Najważniejszą kwestią dla funkcjonowania wolnego i demokratycznego państwa, powinno być ujawnienie  wszystkich donosicieli totalitarnych  służb specjalnych. Ujawnienie tych osób, było fundamentem na którym  można było budować prawdziwie wolna Polskę, a nie Polskę na niby wolną. Osoby współpracujące z totalitarnymi PRL-owskim specsłużbami,  nie były żadnymi agentami, byli po prostu zwykłymi ZDRAJCAMI swoich najbliższych, członków rodzin, kolegów,  znajomych, za judaszowe srebrniki donosili podłym, złym esbekom. Takich Judaszy należało ujawnić. Tylko ujawnić, nie karać. Publiczne ujawnienie tych osób uwolniłoby je od możliwości ich szantażowania, przez byłych esbeków .  Ujawnienie Judaszy spowodowałoby jednak, pokazanie ilu zdrajców było w totalitarnym PRL, a co najważniejsze pokazałoby, ilu zdrajców jest po stronie opozycji, kto z polityków, posłów strony solidarnościowej współpracował ze służbami. Ilu ludzi siedzących przy okrągłym stole to zwyczajni zdrajcy  wolnej Polski.

Stąd taki paniczny strach przed lustracją. Antoni Macierewicz był tytanem, który chciał uwolnić Polskę od zdrajców, judaszy. Chciał Polski wolnej od okrągłostołowych zdrajców. Chciał Polski wolnej od sowieckiej agentury.

Należy pamiętać, że w tym czasie w Polsce stacjonowały wojska sowieckiego imperium. One miały być gwarantem tego, że funkcjonariuszom totalitarnego PZPR, nie stanie się nic złego. W wolnej, suwerennej Polsce, takie wojska nie powinny stacjonować. To symbol zniewolenia. Każdy polski polityk, powinien dążyć do tego aby usunąć okupacyjne wojska. Wolny polityk. Nie uwikłany w współpracę z specsłużbami. Polski prezydent chciał podpisać  umowę, że bazy Armii Czerwonej pozostaną na terenie RP,  a zarządzać nimi będą polskie- rosyjskie joint venture. Tak naprawdę, to oznaczałoby, że ogromne rosyjskie wpływy w Polsce pozostaną na zawsze.  Teren baz miał być eksterytorialny. Tak naprawdę to właśnie rosyjskim służbom specjalnym zależało na podpisaniu tej umowy. Taką umowę chciał podpisać w Moskwie Wałęsa. Premier J.Olszewski odmówił podpisania takiej umowy. Ta decyzja dająca Polsce szansę na wolność, była główną przyczyną obalenia rządu J.Olszewskiego.

Lęk przed lustracją i naruszenie rosyjskich interesów spowodowało stworzenie koalicję  strachu. Dlaczego został obalony rząd J.Olszewskiego  najlepiej pokazują wspomnienia  Jacka Merkla, wtedy polityka KLD(zwanych partią aferałów). „Rano [4 VI 1992 r.] odbieram telefon od Donalda. Tusk jako przewodniczący klubu parlamentarnego prosi mnie o natychmiastowy przyjazd do Warszawy, obecność obowiązkowa. Dzwonił zresztą nie tylko do mnie, ale do wszystkich członków klubu. Więc ja szybko do banku, otworzyłem posiedzenie, pobyłem ze dwie godziny i w samochód. W Warszawie zjawiłem się między 5 a 6 po południu. Kamienne twarze. Pytam: co się stało? Donald mówi: wyciągnęli teczki, trzasnęli w trzech od nas, co robimy? Ja: to co? Atakujemy! Tusk mówi: wiesz, jedyne co można zrobić, to obalić ten rząd”.

Ta wypowiedź, jednoznacznie pokazuje, jak kłamliwe są twierdzenia, że rząd J.Olszewskiego był słaby, nie miał poparcia parlamentu , dlatego został obalony. Ta wypowiedź pokazuje, że Wałęsie, Tuskowi et consortes nie obchodziło, czy rząd jest słaby, czy lustracja oparta jest na dowodach. Sam fakt, że ktoś zaczął podnosić sprawę lustracji jako ważną dla funkcjonowania państwa było powodem do zlikwidowania tego rządu. Sprawa lustracji i funkcjonowania sowieckiej agentury są ze sobą powiązane. To były prawdziwe motywy zlikwidowania pierwszego wolnego rządu IV RP.

Jak silny był lęk przed prawdą, jak powstała koalicja strachu najlepiej pokazuje książka i film „Lewy czerwcowy”  Piotra Semki i J.Kurskiego. Każdy powinien zapoznać się z tymi dokumentami. Pokazują prawdę kto jest kim !

W meanstreamowych, prorządowych mediach mówi się, że na liście A.Macierewicza były osoby, które nie współpracowały ze służbami specjalnymi, że zostały one fałszywie oskarżone. Taka jest prawda, nie będę zaprzeczał, że kilka osób zostało nie słusznie oskarżonych o bycie tewulcami. Dlaczego żadna prorządowa, propagandowa telewizja, gazeta nie napisze, że w większości na liście przygotowanej przez A.Macierewicza znalazły się nazwiska zdrajców, Judaszy, którzy w rzeczywistości donosili esbekom na swoich najbliższych ? Przyznam się, że wtedy nie wierzyłem, że Wałęsa był zwykłym kapusiem. Na dzień dzisiejszy nikt umiejący czytać nie może wątpić, że Bolek jest jednak TW Bolkiem, a byli Judasze i  ich mocodawcy mają wpływ na Polskę !

8 komentarzy to “4 czerwca 1992 r.- obalenie rządu J.Olszewskiego czyli zwycięstwo Judaszy !!”

 • krzysio:

  Co tu dużo gadać, można sobie popatrzeć na te świnie, dokładnie widać, kto co wtedy robił.
  http://www.youtube.com/watch?v=KgJw2PIgBzk
  Pamiętam doskonale, panike tewulców i ich strach, przed tym że się wyda kto był kim za rządów sowieckich.
  To były rządy sowieckie i tak trzeba pisać !!

 • B.:

  Według historyków zabierających głos w sejmie na konferencji 4 czerwca 2012 roku lista Macierewicza była tylko pretekstem . \\"Nie ma wątpliwości, że program gospodarczy rządu, zwłaszcza związany z zablokowaniem rozkradania majątku narodowego, z wprowadzeniem cen minimalnych na płody rolne, to było główną przyczyną tego, że establishment okrągłego stołu postanowił obalić rząd Olszewskiego\\"

  \\"Bezpośrednim powodem odwołania (rządu) była nie tyle lustracja, ile fakt zablokowania przejęcia dawnych baz sowieckich przez spółki rosyjskie, głównie kierowane jednak przez ludzi z KGB i GRU. Obalenie rządu było przesądzone 26 maja, wtedy gdy Lech Wałęsa wezwał opozycję do odwołania rządu. To było na dwa dni przed przyjęciem uchwały lustracyjnej\\" – ocenia Macierewicz.

  Jak podkreślił Macierewicz, realizacja przez niego uchwały lustracyjnej pozwoliła na późniejsze przyjęcie w Polsce ustawodawstwa lustracyjnego i powstanie IPN. \\"Nie orzekaliśmy, kto współpracował, a kto nie, tylko ujawnialiśmy dokumenty, które o współpracy mówiły. Metodologia, którą stosowałem, została przyjęta przez IPN\\" – dodał poseł.

 • Szymon Zyberyng:

  „Kto powiedział, że Moskale
  Są to bracia nas, Lechitów,
  Temu pierwszy w łeb wypalę
  Przed kościołem Karmelitów.”

 • Ben:

  Przypominasz Szymonie o rocznicy odwołania rządu Olszewskiego zamiast o tym że w 1989 roku 4 czerwca odzyskaliśmy WOLNĄ POLSKĘ. Być może dla Ciebie ważniejsze są klęski i porażki niż zwycięstwa. No cóż można i tak.
  Zgadzam się z tobą natomiast jeśli chodzi o agentów i ich społecznemu potępieniu. Nic nie usprawiedliwia donosicielstwa, agenturalności i sprzedawania własnych kolegów dla kasy lub lepszych datków z pańskiego stołu. Dziś ci agenci chętnie przebierają się w szaty Konrada Wallenroda i udają że byli agentami działającymi dla dobra swojej ojczyzny.

 • B.:

  1)A współcześni agenci, ludzie bez honoru, którzy sprzedają, niszczą kolegów dla stołka.
  2)Aspekt obalenia rządu Olszewskiego był brzemienny w skutkach, narzucił zły trend złodziejskiej prywatyzacji przedsiębiorstw, czego skutkiem jest brak miejsc pracy
  i bieda naszego kraju.

 • Szymon Zyberyng:

  Armia Ludowa- z dokumentów dotyczących tej antypolskiej, zbrodniczej organizacji, założonej na polecenie Stalina, wyłania się zatrważający obraz formacji opierającej swe kadry na przestępcach, którzy w 1939 roku wydostali się z więzień, a w trakcie wojny napadali na ludność cywilną. Formacji, która donosiła do Gestapo na żołnierzy AK i NSZ oraz funkcjonariuszy Polskiego Państwa Podziemnego. Formacji, która miała pomagać Żydom, a faktycznie ich mordowała w celach rabunkowych. I wreszcie formacji, której dowódcami zostawali agenci NKWD.
  http://www.blogpress.pl/node/13272

 • Szymon Zyberyng:

  Rosja miała środki, motyw i sposobność do popełnienia w Smoleńsku zbrodni. Krajem tym rządzą przede wszystkim byli oficerowie wywiadu – bandyci i następcy tych, którzy mordowali w Katyniu i przez lata popełniali inne potworności. Po upadku Związku Sowieckiego Polska – w oczach Moskwy – miała czelność zrzucić rosyjskie jarzmo, wstąpić do NATO, a potem wybrać prozachodniego przywódcę.

  http://niezalezna.pl/29814-rosjanie-dzialali-jak-mordercy

Skomentuj

Filmiki

Andrzej Duda, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na Prezydenta RP - Komentarz Tygodnia 01.02.2015

Komentarz Tygodnia 17.05.2015 Błażej Spychalski szef Sztabu Wyborczego Andrzeja Dudy w województwie łódzkim (PiS), oraz Joanna Skrzydlewska Zarząd Województwa Łódzkiego (PO)

Andrzej Duda - Dobra zmiana

THE BEST OF: Komorowski

Andrzej Kołakowski Epitafium dla Majora Ognia

Major Łupaszko i jego żołnierze

Andrzej Wajda "Solidarni z więzniami politycznymi"

Debata Kaczyński - Michnik z 1993 roku.