Ankieta

Na kogo zagłosujesz 21 października w wyborach na prezydenta Radomska?

 • Wioletta Pal (KW Wioletty Pal) (56%, 45 głosów)
 • Jarosław Ferenc (KW RdR) (15%, 12 głosów)
 • Dawid Wawryka (KW Otwarte Miasto) (11%, 9 głosów)
 • Jakub Jędrzejczak (KW PO) (10%, 8 głosów)
 • Jacek Gębicz (KW WS) (9%, 7 głosów)

Oddanych głosów: 81

Loading ... Loading ...
Polecam:


Sędzia, w sprawie o alimenty,  będąc pod wpływem uroku pięknej blondynki wydał wyrok. Ten wyrok naruszał wszystkie możliwe przepisy prawa. Sędzia nadał temu wyrokowi rygor natychmiastowej wykonalności. Oznacza to, że wyrok jest natychmiast wykonalny. Komornik musi wszcząć egzekucję. Dopóki wyrok nie zostanie uchylony przez sąd II instancji, ten wyrok i jego postanowienia są obowiązujące. Każdy musi podporządkować się postanowieniom tego wadliwego wyroku. Może sąd II instancji także będzie pod wpływem uroku tej blondynki i utrzyma zaskarżony wyrok w mocy.

Nie sądziłem, że na blogu będę zmuszony zajmować się prawnymi aspektami funkcjonowania radomszczańskiego PiS. Jednakże sytuacja, która powstała od epokowego wywiadu, którego udzielił  w NTL-u, Andrzej Plutecki, mówiąc dużo za dużo,  zobowiązuje mnie do zajęcia stanowiska.

Część członków PiS uważa, że wybory są nieważne ponieważ naruszono szereg przepisów statutu PiS i ordynacji wyborczej. W związku z tym, złożono skargę do krajowych władz PiS. Dopóki  ta skarga nie zostanie rozpoznana, A.Plutecki nie uznaje nowo wybranych władz PiS.  Takie stanowisko prezentuje publicznie A.Plutecki i B.Pokora. Zgodzę się z twierdzeniami, że przed wyborami i podczas wyborów doszło do  naruszenia przepisów statutu. Jednakże te wybory się odbyły. Odbyło się demokratyczne głosowanie. Władze, które zostały wybrane mają prawomocny mandat do wykonywania władzy politycznej.  W statucie PiS nie ma żadnego zapisu, który wskazuje, że wybory są ważne dopiero po rozpoznaniu skargi niezadowolonych członków. Wybranie nowego zarządu powoduje, że ten zarząd ma mandat natychmiast po ogłoszeniu wyników. To właśnie ten rygor natychmiastowej wykonalności.

Nowy zarząd powiatowy i miejski ma obecnie pełną zdolność do podejmowania ważnych decyzji politycznych. Gdyby wybory zostały unieważnione, sytuacja zmieni się diametralnie. Dopiero wtedy, po ewentualnym unieważnieniu wyborów przez komitet polityczny, zarząd straci mandat do dalszego funkcjonowania. Do tego czasu, każda decyzja zarządu jest wiążąca dla członków PiS !

Tyle na temat, czy nowy zarząd ma prawo reprezentować PiS i podejmować decyzje dotyczące członków PiS. Ma pełne prawo !! DIXI  !!

Zarząd powiatowy cofnął Andrzejowi Pluteckiemu,  rekomendację do sprawowania funkcji wicestarosty z poparcia PiS. Decyzja zarządu PiS została przesłana do starosty i ugrupowań koalicyjnych czyli PO i RdR.

Jaki będzie  dalszy rozkład  jazdy ? Realne są dwa scenariusze. Pierwszy, że ugrupowania koalicyjne uznają suwerenność PiS. Konsekwencją tego będzie odwołanie przez starostę Roberta Luzika Wielkiego , A.Pluteckiego z funkcji wicestarosty i mianowanie kogoś wskazanego przez PiS.

Drugi scenariusz. Ugrupowania koalicyjne nie uznają obecnych władz PiS za legalne.  Tym samym  oleją ich cofnięcie rekomendację. Robert Luzik Wielki POwie, swojemu podwładnemu, a obecnemu  szefowi PiS : Jacek, my uznajemy jako reprezentantów PiS tylko Andrzeja i Beatę ! Koalicja z  PiS, tak, ale na naszych warunkach personalnych.   Więc akcja będzie trwała dalej.

Implikacją stanowiska koalicjantów, o POzostawieniu A.Pluteckiego , będzie konieczność zerwania koalicji z PO i RdR. Oczywiście taką uchwałę podejmie zarząd powiatowy PiS. Fundamentalnym pytaniem jest jak na takie dictum, Jacentego Olszewskiego i zarządu,  zareagują radni PiS, p. Bożena Sewerynek, p. Elżbieta Tusińska, p.Wojciech Karbownik,  p. Włodzimierz Nicpan i p. Andrzej Plutecki ? Podporządkują się politycznej decyzji władz PiS, czy też będą prowadzili swoją indywidualną grę, że trochę jestem w ciąży, a trochę  NIE ! Czy radni  pozostaną wierni elektoratowi PiS, czy też aparatowi partyjnemu PO ?  Bądźmy szczerzy, żaden prawicowy wyborca  nie sądził, że głosując na radnego z PiS, będzie głosował na oddanie POwiatu, szkół,  szpitala, PUP i innych instytucji  w „łapki” PO !! Co złego się stało to się już nie odstanie. Powstała „księżycowa” koalicja, ale chyba nikt krwią cyrografu nie podpisywał.  Może warto uratować resztki politycznej przyzwoitości i podjąć działania zmierzające do stworzenia nowej koalicji ?    Co zrobią radni PiS czy będą wierni wartościom, programowi PiS i swojemu  elektoratowi czy „trampkarzom” Tuska  ? Czy radni podporządkują się zarządowi powiatowemu PiS, czy też zaczną nowe życie polityczne POza PiS ? Wszystko się może zdarzyć. Radni PiS są wolnymi, białymi ludźmi,   zrobią co zechcą !

27 komentarzy to “Co zrobią radni PiS czyli wierność elektoratowi czy Tuskowi i PO ?”

 • kazik:

  Ja nadal uważam, że uroda starosty to kwestia gustu, pozostałe narzekanie to zwykłe złośliwości no bo co niby żadnych inwestycji i może żadnej drogi ja z ciekawości sprawdzę a jak się okaze inaczej co zanczy że piszesz tylko po to żeby pisać i psuć im nerwy. Ale mozna i tak.

 • Ben:

  Stefan! Czy ty mi grozisz? Czy ty mi chcesz ubliżyć? Za mojej młodości takiemu adwersarzowi mówiło się tak ” mordę to masz ty, krowa i twoja teściowa”. Oczywiście że się pomyliłem i powinno być MISTER UNIWERSUM ale to nie powód by rzucać mi się do gardła i straszyć obiciem mordy. Widać że kochasz starostę i będziesz go bronił. Tylko broń na argumenty a nie tak. Ja piszę głupoty? W którym miejscu? Wymień choć jedną głupotę to możemy podyskutować a tak to jest rozmowa z głuchym

 • motylek:

  A więc tak rządzenie powiatem to nie wybory miss i mistera i całe szczęście bo nie ma w czym wybierać. Poza tym to rzeczywiście za Deszcza działo się dużo. Jako pracodawca był nieobliczalny a czasem wręcz obawiano się go. Ale trzeba przyznać że kontrolował każdy wydatek w Starostwie i obracał 5 razy każdą złotówkę. Jak każdy miał swoje wady i zalety. Ale teraz z perspektywy czasu widzę, że przydałby się taki Deszcz w powiecie. W delegacje służbowe jechał swoim autem za co nie pobierał kasy, czasem nawet trafiał się autostop jak na pewien konwent starostów. Kto by teraz o tym pomyślał. Zimna woda w kranie w łazienkach starostwa – za niego to nie do pomyślenia. Zaraz była zadyma i wszystko działało. Co miesiąc kontrola rachunków telefonicznych pracowników, a teraz niektórzy nic tylko wiszą na tych swoich komórkach. O czym można tyle gadać od 7.30 do 15.30? Także Panie Michale zapraszamy!!!

 • Teresa:

  Zgadzam się w 100% z Motylkiem bo napisał prawdę i tylko prawdę i a z Kazikiem to też się zgadzam bo widzę że jest obiektywny.

 • Paweł:

  „Dziś nic się nie dzieje bo wyremontowanie mostku na rzeczce pod Przedborzem to żadna inwestycja” – BEN o jakim mostku pod Przedborzem piszesz ?

 • Ben:

  Pawle ma na myśli mostek na drodze powiatowej przed wjazdem do Przedborza od strony Wielgomłyn. Rzeczka chyba nazywa się Szreniama i ma metr szerokości

 • toja:

  No i co z koalicją w starostwie? Taka cisza…

Skomentuj

Filmiki

Andrzej Duda, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na Prezydenta RP - Komentarz Tygodnia 01.02.2015

Komentarz Tygodnia 17.05.2015 Błażej Spychalski szef Sztabu Wyborczego Andrzeja Dudy w województwie łódzkim (PiS), oraz Joanna Skrzydlewska Zarząd Województwa Łódzkiego (PO)

Andrzej Duda - Dobra zmiana

THE BEST OF: Komorowski

Andrzej Kołakowski Epitafium dla Majora Ognia

Major Łupaszko i jego żołnierze

Andrzej Wajda "Solidarni z więzniami politycznymi"

Debata Kaczyński - Michnik z 1993 roku.