I kto był pomyślał, sprawa współpracy z komunistycznymi służbami bezpieczeństwa, niszczącymi za PRL-u wolność ludzi, dotarła na nasze prowincjonalne podwórko. I to za czyją sprawą. Samego byłego prezydenta Jerzego Słowińskiego.

Okazuje się, że Jerzy Słowiński był tajnym współpracownikiem komunistycznej Służby Bezpieczeństwa. Tak twierdzą dwie bardzo poważne instytucje IPN i Prokuratura Rejonowa w Radomsku.

Jakie są fakty. Wczoraj w NTL-u, szef prokuratury powiedział, że Jerzy Słowiński kandydując w wyborach samorządowych złożył fałszywe oświadczenie,  ze nie współpracował  z komunistycznymi służbami specjalnymi. Natomiast IPN twierdzi, że istnieją dowody, że J.Słowiński był tajnym współpracownikiem SB. Na podstawie tych informacji prokurator  skierował przeciwko J.Słowińskiemu akt oskarżenia, zarzucając mu popełnienie czynu z art. 248§ 1 pkt 2 kk. W wypowiedzi dla NTL-u J.Słowiński oświadczył,  że nie współpracował z SB. Jeden z komentatorów bloga napisał, że J.Słowinski był zarejestrowany przez SB, jako  TW „Wacek”.

Tyle suchych faktów.

Pozostaje fundamentalne pytanie, jakimi materiałami dotyczącymi współpracy J.Słowińskiego z SB dysponuje IPN. Proste rozwiązania są genialne. Może radny J.Słowinski pokaże publicznie dokumenty z IPN, na podstawie których został napisany akt oskarżenia. Tylko on jako oskarżony ma pełne prawo ujawnić te dowody. Nie ma żadnego problemu aby na jego wniosek wykonać kserokopie z akt sprawy . Wtedy będzie mógł z czystym sumieniem mówić- NIE WSPÓŁRACOWAŁEM z SB. Patrzcie tam nic na mnie nie ma.

Także czyste sumienie, będą mieli polityczni koalicjanci J.Słowińskiego. PO mnie nie interesuje. Za to problem ma PiS. Dobrze pamiętam, jak do współpracy z WSI przyznał się starosta M.Zyskowski(podpisał deklarację współpracy jako uczeń wojskowej szkoły, po roku nauki odszedł i został wyrejestrowany). Wtedy wszyscy moi koledzy z PiS na czele z posłem K.Maciejewskim byli oburzeni i zbulwersowani. Ten fakt współpracy starosty, był jedną z ważniejszych przyczyn wykluczenia go z klubu PiS. Czekam jaka będzie reakcja posła K.Maciejewskiego na informacje dotyczące J.Słowińskiego. Zastanawiam się co będzie gdy informacje dotyczące współpracy J.Słowińskiego z SB okażą się wiarygodne ? Na przykład gdy będzie istniała podpisana przez „Wacka” deklaracja współpracy ?

Czekam co powiedzą wtedy radni PiS, że na reprezentanta naszego miasta do Związku Miast Polskich wybrali esbeckiego tewulca ?

Na razie poczekajmy na dokumenty z IPN. Może J.Słowiński zdobędzie się na cywilną odwagę i pokaże na podstawie jakich dokumentów prokurator skierował akt oskarżenia.

Samo zapieranie się, nie przekona opinii publicznej. Tym bardziej, że wszyscy doskonale pamiętają jak swojej współpracy z ubekami wypierał się członek komisji weryfikacyjnej  SB, poseł, wójt Stanisław Jasiński. Sąd uznał, że był tewulcem, konfidentem o pseudonimie „Wolski” i „X-85”.

Czy taki sam los spotka byłego prezydenta, obecnego radnego Jerzego Słowińskiego ? Dla mnie, bez wątpienia był i jest Pinokiem. Czekam na wiarygodne informacje czy był także TW „Wackiem”.

38 komentarzy to “Czy były prezydent Jerzy Słowiński był tajnym współpracownikiem ubeków czyli od „Pinokia” do tewulca „Wacka” ?”

 • dzery16:

  „”Każdy głos oddany na Krzysztofa Maciejewskiego to będzie głos oddany na TW “Wacka”””
  Cóż moje uszy widzą??
  Panie Szymonie i znów cenię pana za odwagę.
  Mam nadzieję, że dokona pan czegoś na wzór Pomarańczowej Rewolucji-dogłębnie, wtedy tylko ma to sens. Jeśli odwagi wystarczy to już niedługo, po 9 października.

 • j:

  http://www.pozycja69.com.pl namawiają, by w najbliższych wyborach głosować na kandydatów znajdujących się na pozycjach od szóstej do dziewiątej. \"Jeżeli skorzystamy z pozycji 69 wszystkie »gwiazdki« polskiej polityki wypadną z gry w ciągu jednego dnia w sposób niebywale demokratyczny, bezkrwawy, nowoczesny i ……..

  Tylko tego jednego dnia Polska jest nasza a nie ich.
  Jest to najtańszy najskuteczniejszy i najnowocześniejszy przewrót na pozbycie się politycznego betonu.
  Wywróćmy do góry nogami tych, którym już się w głowach poprzewracało.
  Będzie to koniec wszystko wiedzących, wszystko mogących, wszystko mających polityków.
  Jest to najelegantsza demokratyczna rewolucja.
  Załatwimy to ich własną bronią.
  Koniec mdłości na widok wypalonych polityków.
  Zamiast mówić o nich \’złodzieje\’, \’kłamcy\’, \’idioci\’ czy \’debile’ powiedz im wynocha 9 października 2011 roku

 • j:

  Pamiętaj, żadna partia nic nie zmieni-to my musimy zmienić wszystkie partie

 • Pisowiec:

  Dzery, tym pan Szymon różni się od posła Maciejewskiego, że potrafi publicznie i prosto w poselskie oczy powiedzieć to co mu się nie podoba w radomszczańskim PiSie. Przeciwnie do Maciejewskiego, który za plecami, do po cichu pomawia pana Szymona o jakieś bzdury. Maciejewski nie ma oczywiście odwagi publicznie na zebraniu powiedziec tych bzdur, poniewaz wie, że pan Szymon doprowadziłby go do skazania za pomówienia. Taka jest metoda działania Maciejewskiego, opluć kogoś za jego plecami, puścić plotkę oczerniającą kogoś, a nie publicznie zadać pytanie, aby dojść do prawdy. PiS w Radomsku jest tragicznie zarządzany. Wybory samorządowe zostały przegrane przez tragiczną kampanię wyborczą prowadzoną przez Maciejewskiego, Pluteckiego i Olszowskiego. Pomiędzy wyborami nic PiS nie robi. Członkowie PiS to widzą, ale boją się posła. Sądzę, że czas na zmiany. Wyborcy zadecydują czy odpowiada im dotychczasowa linia maciejewskiego PiS. Proszę więc radomszczan, głosujcie na PiS, ale broń boże nie na K.Maciejewskiego. Ładnie to pan Szymon napisał, głos oddany na Maciejewskiego to głos oddany na TW „Wacka”. Ja napisze, że głos oddany na Maciejewskiego, to glos na wszystkie lewizny Słowińskiego i głos za III RP. Przecież esbecki agent mógł być prezydentem tylko dzięki patologiom III RP. PiS powstał aby zwalczać te patologie. A Maciejewski z politycznego nie bytu wyciągnął esbceckiego konfidenta. i przy nim trwa. Wstyd i hańba.

 • Piotr:

  Co blisko łączy Krzysztofa Maciejeskiego i Jerzego Słowińskiego ? Obaj są politycznymi trupami, politycznymi zombie. K.Maciejewski politycznie zginie 9 października. Słowik przestanie śpiewać po wyroku. Agonia \"Wacka\" będzie dłuższa, będzie przedłużał proces w nieskonczoność. Będziemy wszyscy obserwowali sprawność sądu. Panie Szymonie, a może to pan będzie obrońcą tewulca \"Wacka\" ? Ponoć adwokat nie może nikomu odmówić pomocy.

 • emil:

  Szymon mimo, że mi ten człowiek tyle razy w życiu zaszkodził, obroń go. Spraw aby ten długi nos od kłamstwa, się skrócił, aby wreszcie odkupił ten wynajęty dom i przeprosił Panią Prezydent. Niech wygra w totka i będzie szczęśliwy. Szymon zrób to!!!

 • Antywacek:

  Slowik powinien zaskarzyć SB za tak ch…wy pseudonim. Wacek?! Chociaż może to nie przypadek- pewnie się na nim poznali.

 • zibi:

  a mnie jest wstyd za Andrzeja Kucharskiego – działacza PiS,członka Towarzystwa Patriotycznego, wiceprzewodniczącego nauczycielskiej Solidarności.WSTYD

 • Szymon Zyberyng:

  Zibi, nie przesadzaj. Andrzej, zachował się najbardziej przyzwoicie.

 • zibi:

  przyzwoicie? a co takiego zrobił?

 • tragedia:

  Prawdziwa tragedia! Szkoda Szymon, że nie byłeś na otwarciu dworca. Wiocha przez duże W !!! A wszystko za sprawą PO. Panie Jacku te koszulki z napisami ” głosuj na Zacharewicza ” są śmieszne. A poza tym nie rozumię dlaczego otwarcie dworca przypisuje się Platformie skoro od początku do końca to zasługa władz miasta.

 • KLESZCZ:

  Zobaczcie ile zarobił TW WACEK na doradzaniu p. Wójt w Kleszczowa i przekonajcie się kto najbardziej go wspierał w Radomsku żeby też doradzał.
  Sprawdźcie ile i na co wydała jego komisja.
  Co mu tam bycie agentem jak trzeba to trudno, będzie, ale najważniejsze żeby za to była kasa więc może teraz kto inny mu płaci czym innym.
  Ciekawe czy dziel się z tymi co zrobili go znowu kimś a teraz go nadal bronią i wspierają?
  czy taki związek wbrew prawu i interesom społeczności można nazwać mafią?

 • Jacek:

  Przeczytajcie sobie wykrętne wyślizgiwanie się „naszego posła” z oceny „Wacka” w Gazecie Radomszczańskiej. Palce lizać i głosować na PiS z wodzem, prawie na czele listy i jego przyjacielem na jej końcu.

 • Szymon Zyberyng:

  Nie obiecuję- buduję !! Buduję z kolegami platformianą POlskę, pełną POrażających afer !

  http://niepoprawni.pl/blog/54/lista-nr-7-po-stokroc-nie-afery-przekrety-walki

 • Jacek:

  To nie POlska w budowie, a CYRK w budowie.
  Nic nie obiecuję, (firmę swa buduję). A co do tej pory jako poseł wybudowałem? Nie pamiętam, bo całą kadencję przespałem.

 • czarny:

  pamiętacie taką audycję z radiowej Trójki – 60 minut na godzinę ?oni wyprzedzili ePOkę,tam była dyrekcja cyrku w budowie

 • Szymon Zyberyng:

  Relacja, ze spotkania z agentem „Tomkiem”. Polecam. http://niepoprawni.pl/blog/2221/konferencja-bezpieczne-panstwo

 • Szymon Zyberyng:

  Czytajcie i myślcie. Wolni Polacy. Ale szczególnie lemingi.

  http://niepoprawni.pl/blog/54/sondaze-wskazuja-ze-pis-zbliza-sie-do-po-sic

Skomentuj

Filmiki

Andrzej Duda, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na Prezydenta RP - Komentarz Tygodnia 01.02.2015

Komentarz Tygodnia 17.05.2015 Błażej Spychalski szef Sztabu Wyborczego Andrzeja Dudy w województwie łódzkim (PiS), oraz Joanna Skrzydlewska Zarząd Województwa Łódzkiego (PO)

Andrzej Duda - Dobra zmiana

THE BEST OF: Komorowski

Andrzej Kołakowski Epitafium dla Majora Ognia

Major Łupaszko i jego żołnierze

Andrzej Wajda "Solidarni z więzniami politycznymi"

Debata Kaczyński - Michnik z 1993 roku.