Ankieta

Na kogo zagłosujesz 21 października w wyborach na prezydenta Radomska?

  • Wioletta Pal (KW Wioletty Pal) (56%, 45 głosów)
  • Jarosław Ferenc (KW RdR) (15%, 12 głosów)
  • Dawid Wawryka (KW Otwarte Miasto) (11%, 9 głosów)
  • Jakub Jędrzejczak (KW PO) (10%, 8 głosów)
  • Jacek Gębicz (KW WS) (9%, 7 głosów)

Oddanych głosów: 81

Loading ... Loading ...
Polecam:


Narracja wyborcza J.Ferenca jest prymitywnie prosta. Musicie zmienić prezydenta, to będzie Wam lepiej, będziecie więcej zarabiać,  ściągnę inwestorów, wyremontuję wszystkie zaniedbane ulice, zwiększę bezpieczeństwo i zrobię raj. Piękna perspektywa. Ferenc nie podaje tylko skąd pieniądze na takie zmiany. Te obietnice wyborcze  są zwykłym kłamstwem. Mają tylko jeden cel, oszukać wyborców, aby zdobyć władzę.

Czy w codziennym życiu, ufacie ludziom, którzy kłamią i oszukują? Czy obdarzacie zaufaniem, manipulatora? Jarosław Ferenc obiecuje, że gdy zostanie prezydentem, mieszkańcy Radomska zaczną więcej zarabiać. To prymitywne kłamstwo. Prezydent miasta nie ma możliwości aby zmusić pracodawców, do podwyższenia wynagrodzenie pracowników. Nie daj sobą manipulować. Czy ktoś, kto kłamie zasługuje na Twój głos?

Ferenc już rządził Radomskiem. Jest liderem ugrupowania, które było u władzy w latach 1994 -2006.  Nasuwa się pytanie, dlaczego wtedy Ferenc nie spowodował, że radomszczanie mieli wysokie zarobki?  Pamiętacie obietnice wyborcze Słowińskiego i Ferenca, że w Radomsku będzie wielki zakład budujący samochody i tysiące miejsc pracy ? Było to zwykłe kłamstwo.  Człowiek, który raz skłamie, nie przestanie.

Ferenc robi z siebie zbawiciela Radomska, wmawiając wyborcom, że ma świetny program, który zmieni miasto w RAJ na ziemi. Pytania są proste, dlaczego Ferenc nie zmienił Radomska w raj, gdy RZĄDZIŁ tym miastem ? Dlaczego Ferenc nie zmienił Częstochowy w RAJ, będąc tam jednym z współrządzących ? Dlaczego Ferenc, taki wybitny fachowiec, był w Częstochowie naczelnikiem, a został urzędnikiem ? Ilu inwestorów pozyskał dla Częstochowy?

Czy zasługuje na zaufanie  polityk, który nie jest samodzielny w politycznych decyzjach ?  Sprawa J.Cieciury, nakazuje zadać pytanie   kto kogo wynajął ?  Czy to Ferenc wynajął zawodowe „psy wojny” z agencji PR do prowadzenia kampanii wyborczej, czy to po prostu Ferenc jest wynajęty aby ktoś przejął Radomsko? Kto sponsoruje Ferenca?

Za plecami Ferenca ukrywa się wielu byłych strażników miejskich typu Jan Suwart, et consortes. Dlaczego  wiernie służą Ferencowi. Każde dzidzi to widzi, że Suwartowi i jego chłopakom chodzi o ponowne nic nie robienie w reaktywowanej przez Ferenca straży miejskiej. Oczywiście ta straż miejska nie będzie nazywać się straż miejska tylko jakiś tam wydział.

Wybór jest więc prosty, chcesz powrotu chłopców ze Straży Miejskiej głosujesz na Ferenca.

Ferenc chce zmienić Radomsko. Już je zmieniał. Do znaczących PROFESJONALYCH zmian dokonanych przez Słowińskiego i Ferenca należy   sprzedaż spółce ze Szczecina części MIEJSKIEGO parku przy ul. Armii Krajowej(Słowiński),  sprzedaż (miesiąc przed przegranymi wyborami) nieruchomości o powierzchni 1427 m², zabudowanej budynkami mieszkalnymi za kwotę 28 tys. zł., położonej w centrum miasta.

Jak jeszcze Ferenc i jego RdR  ZMIENIAŁ Radomsko ? Nie przygotował strategicznych dokument , projektów, wniosków na finansowanie z UE na 2007-2013.

Nieterminowe spłacano pożyczki na budowę oczyszczalni ścieków. Wskutek czego  miasto straciło możliwość umorzenia jej części.  Ne dokonano zakupu ciepłowni od Famegu, co naraziło mieszkańców m.in. Kowalowca na wyższe opłaty za ciepło.

Ferenc ZMIENIAŁ już Częstochowę. O „wyjątkowym  profesjonalizmie” J.Ferenca świadczy jego praca w częstochowskim urzędzie miasta na stanowisku naczelnika rozwoju gospodarczego  miasta.  W swojej kampanii wyborczej J.Ferenc całkowicie  nie chwali się jakie to sukcesy  osiągnął na tym stanowisku. Ilu nowych inwestorów ściągnął do Częstochowy ,jakie nowe inwestycje powstały w Częstochowie za rządów tak bardzo  profesjonalnego doktora Ferenca ?   Bez wątpienia jest jednak profesjonalny sukces. Na podróże w poszukiwaniu inwestora wydano prawie MILION ZŁOTYCH.

 

Bez wątpienia profesjonalnie J.Ferenc potrafi manipulować i podawać nieprawdziwe informacje. W dniu 5 grudnia 2012 r. J.Ferenc udzielił wywiadu portalowi „Tereny inwestycyjne”, „Ikea rozpocznie boom na Częstochowę”,  w którym tak mówił na temat budowy Ikei w Częstochowie. „Czy Częstochowa zdobyła poprzez udział w targach jakiegoś inwestora?  Udział w Real Expo pozwolił NAM ZDOBYĆ  Ikeę. Jeżeli inwestycja Ikei się już zrealizuje, to jest to ten brand, który przyciągnie kolejnych inwestorów.” Planujemy budowę centrum kongresowo-wystawienniczego w pobliżu Jasnej Góry. (…) Do tego (…) jakiś obiekt hotelowy. (…) Zastanawiamy się, czy nie wybudować tunelu pod alejami. (…) taką uliczkę w głąb działki, przykrytą dachem, tak jak w Brukseli, a na antresoli byłyby sklepy. (…) Był też projekt lodowiska na dachu.” Nigdy nie powstały. (terenyinwestycyjne.info, 5.12.2012). Ferenc był w Azji na koszt podatnika.  Pięć lat temu częstochowscy urzędnicy,  dwukrotnie polecieli do Azji. W 2010 byli w Chinach i Dubaju. Mieli nakłaniać chińskich inwestorów do budowy centrum wystawienniczo-kongresowego za 60 mln zł, które nigdy nie powstało. W ciągu 2 lat odwiedzili jeszcze Barcelonę, Cannes, Brno i dwukrotnie Monachium. Ich podróże kosztowały podatników blisko milion złotych (za: Janusz Strzelczyk, „Częstochowa nie przyciągnęła Azji”, Dziennik Zachodni 12.10.2010).

Tak Ferenc „skutecznie”  ZMIENIAŁ  Częstochowę. Nie wierzę, że wierzysz, że ZMIENI Radomsko.

Hasło i narracja  wyborcza, to podstawy kampanii w drodze PO władzę. Ale można się łatwo ośmieszyć i stać niewiarygodnym  gdy  na potrzeby kampanii tworzy się  obraz osoby, którą się naprawdę  nie jest. Fałsz i manipulacja mają jak kłamstwo, krótkie nogi.

Nikt nie może ci tyle dać,  ile ja mogę  ci obiecać.

 

Skomentuj

Filmiki

Andrzej Duda, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na Prezydenta RP - Komentarz Tygodnia 01.02.2015

Komentarz Tygodnia 17.05.2015 Błażej Spychalski szef Sztabu Wyborczego Andrzeja Dudy w województwie łódzkim (PiS), oraz Joanna Skrzydlewska Zarząd Województwa Łódzkiego (PO)

Andrzej Duda - Dobra zmiana

THE BEST OF: Komorowski

Andrzej Kołakowski Epitafium dla Majora Ognia

Major Łupaszko i jego żołnierze

Andrzej Wajda "Solidarni z więzniami politycznymi"

Debata Kaczyński - Michnik z 1993 roku.