Ankieta

Na kogo zagłosujesz 21 października w wyborach na prezydenta Radomska?

 • Wioletta Pal (KW Wioletty Pal) (56%, 45 głosów)
 • Jarosław Ferenc (KW RdR) (15%, 12 głosów)
 • Dawid Wawryka (KW Otwarte Miasto) (11%, 9 głosów)
 • Jakub Jędrzejczak (KW PO) (10%, 8 głosów)
 • Jacek Gębicz (KW WS) (9%, 7 głosów)

Oddanych głosów: 81

Loading ... Loading ...
Polecam:


Hyde Part jest miejscem, które ma służyć Czytelnikom do dyskutowania na tematy bieżące, nieporuszane we wpisach.

Zachęcam więc do dyskutowania poniżej, za pomocą formularza do zostawiania komentarzy.

396 komentarzy to “Hyde Park”

 • Szymon Zyberyng:

  Jeden do jeden przechodziliśmy z PRL do III RP i dlatego niestety w wielu miejscach nas to trzyma, np. w systemie sądownictwa, który mimo 27 lat niesie za sobą nieefektywność i niesprawiedliwość PRL. Jak można było nie osądzić zbrodni w Kopalni Wujek, zbrodni stanu wojennego? Co więcej, jak można było nie osądzić zbrodni stalinowskich? Jaka ciągłość była tych „elit”?

 • Szymon Zyberyng:

  Wszyscy jesteśmy dumni z Konstytucji 3 Maja. Była próbą uratowania wolnej Polski. Po 225 latach, nikt nie przypomina, że została uchwalona ze złamaniem prawa, w atmosferze zamachu stanu. Nikt nie mówi, że Zamek Królewski, gdzie obradował Sejm został otoczony przez wojsko, że posłów opozycyjnych lżono, bito, nie dopuszczano do głosu. Nie zwracano uwagi na prawo, tylko na cel- konieczność radykalnych reform w Polsce. Mało kto pamięta, że wtedy Polacy byli podzieleni na tych, którzy widzieli konieczność radykalnych zmian w Polsce i na tych, którzy bronili starego porządku, oligarchicznej demokracji, obowiązującego prawa, uzależnienia Polski od Rosji. Zwolennicy zmian wspierali tzw. stronnictwo patriotyczne. Popierający oligarchiczną demokrację, prawa, które niszczyły, osłabiały Polskę byli związani z tzw. obozem magnackim. Zwolennicy ówczesnego porządku prawnego zawiązali TARGOWICĘ. W obronie demokracji zwrócili się o pomoc do obcych mocarstw. Jednak po 225 latach, wiemy, że rację mieli Polacy, którzy chcieli DOBREJ ZMIANY. Targowiczanie broniący oligarchicznej demokracji, stali się synonimem zdrady narodowej.

 • Szymon Zyberyng:

  Nigdy dla imperialnej Rosji silna, wolna, suwerenna Polska nie będzie do zaakceptowania. Nigdy dla Rosji nie będzie do zaakceptowania polski król, prezydent, premier który nie jest jej agentem lub całkowicie jej uległy.
  Rosyjska agentura i oligarchiczny, postkomunistyczny, postokrągłostołowy układ czuwa nad tym, by Polska nie wyszła z zapaści. Wolna, silna, suwerenna Polska, dbająca o swoje narodowe interesy nie jest potrzebna, żadnemu z ościennych mocarstw. Jest jednak potrzebna Nam – WOLNYM POLAKOM !! Dlatego walka o Polskę, trwała, trwa i będzie trwać. Wszyscy zdrajcy niech pamiętają o biskupie Ignacym Massalskim. Ponad 200 lat temu, mało kto chciał wierzyć, że polski król jest rosyjskim agentem, otrzymującym wynagrodzenie od Rosji.

 • Szymon Zyberyng:

  Żeby się sędziom chciało chcieć Andrzej Rzepliński, (2004-02-06, Gazeta Wyborcza, nr 31) Prof. Andrzej Rzepliński, Fot. Wojciech Olkuśnik / AG Zatelefonować do męża/żony w supermarkecie na sąsiednie stoisko, to sędzia umie, ale zadzwonić do innej instytucji, aby od razu ustalić, co się dzieje ze świadkiem, tego już polski sędzia nie potrafi! Trzecia władza – sądownicza – jest zasadniczym narzędziem zarówno gwarancji stabilnego życia gospodarczego, jak i obywatelskiego poczucia bezpieczeństwa osobistego. W obu tych obszarach sądy w odczuciu społecznym i w przekonaniu ludzi biznesu nie spełniają dostatecznie swojej funkcji. Sądy i sędziowie zbierają więcej ocen negatywnych niż pozytywnych w badaniach opinii publicznej. Media informują o wcale licznych – jak na profesję ludzi o nieskazitelnych charakterach – aferach korupcyjnych, pijanych sędziach w gmachach sądów i pijanych sędziach za kierownicą samochodów, sędziach – sprawcach przestępstw pospolitych. Co do części tych afer dotychczasowe mechanizmy ustawowe korekcyjne są bezradne wobec siły układu, wobec przejawów demonstrowanej publicznie mentalności oblężonej twierdzy najważniejszych struktur naszego sądownictwa. Bardzo krytyczne, w wyniku sygnałów od świata biznesu, są wobec sądów polskich poważne instytucje międzynarodowe, w tym Unia Europejska i Bank Światowy. Dodajmy, że ten stan rzeczy dotkliwie odczuwa większość sędziów, którzy pracując uczciwie i nie godząc się na nie dość energiczne radzenie sobie z patologią, pracują ze świadomością coraz gorszych ocen sądownictwa. Nie stać nas na choćby jednego niemądrego lub choćby jednego nieuczciwego sędziego. Obserwując relacje mediów o przypadkach aferalnych, łapię się jednak na tym, że nie tyle mam pretensje do takich niezbyt mądrych lub niezbyt uczciwych sędziów w opisywanych w ostatnich latach około stu sprawach – ile szczególnie martwią mnie przypadki ewidentnej pasywności części prezesów sądów. Na ok. 7,5 tys. urzędujących sędziów sądów powszechnych, administracyjnych, wojskowych oraz Sądu Najwyższego mamy ok. 3,7 tys. sędziów funkcyjnych. Tam gdzie pilnie ich trzeba, niektórych nie widać. Pytani przez dziennikarzy o wyjaśnienie społeczeństwu opisywanego przypadku naruszenia prawa poza sądem lub drastycznego nadużycia władzy w sprawie, ci funkcyjni prezesi, przewodniczący wydziałów rzeźbią (używając języka studentów), że trzecia władza nic nie może: bo zarządzenia sędziego lekceważy policja, bo sędzia jest przywalony liczbą spraw, bo biegli miesiącami zwlekają z przedstawieniem opinii, bo prawo kiepskie, bo nie stawiają się świadkowie, bo brak sal, bo to, bo owo.

 • Szymon Zyberyng:

  Wyniki audytu i treść zawiadomień składanych do prokuratur jednoznacznie pokazują, że PO nie była normalną partią. PO była zwykłym politycznym kartelem nastawionym na dojenie Polaków. Pieniądze wydawane przez państwowe spółki, wykraczały poza sowite nagradzanie kadr przez PO. To nie były przesadne, zawyżone wynagrodzenia. To były zwykłe transfery kapitałowe. Genialny, prosty, zgodny z prawem sposób wyprowadzania publicznych pieniędzy do sfery prywatnej. Zwykłe uwłaszczenie – o tyle korzystniejsze niż „prywatyzacja” czy korupcja, że czyste, higieniczne, bezpieczne. Patologiczne były milionowe zarobki byłego ministra Grada , milionowe wynagrodzenia dla firm prawniczych i doradczych.
  Jedno jest pewne, tam gdzie tylko jest możliwe, ze zwykłej przyzwoitości i, należy odsuwać PO od władzy.

 • Szymon Zyberyng:

  Jesteś prawdziwym europejczykem. Bardzo chcesz pomagać islamskim nierobo- terrorystom, którzy dla Ciebie są uchodźcami. Wyznajesz wiarę w WSI24 i polskojęzyczną Wyborczą, walczące z rasizmem. Ty też zwalczasz rasizm. 4 lipca 2016r. w Bagdadzie doszło do zamachu, w którym zginęło 213 osób Czy słyszałeś o tym zamachu? Czy Twoje „europejskie” media, robiły specjalne programy informacyjne o zamach w Bagdadzie? Czy przeżywasz tak samo śmierć Irakijczyków, jak śmierć Francuzów? Nie uwierzysz, ale jednak jesteś współczesnym RASISTĄ.

 • Szymon Zyberyng:

  72 lata temu, w przeciągu 3 dni, na rozkaz Hitlera, niemieccy żołnierze, wymordowali 60 tysięcy POLAKÓW- mieszkańców warszawskiej Woli. Było to największa jednorazowa masakra ludności cywilnej dokonana w Europie podczas II wojny światowej”. Musimy pamiętać o Naszych braciach. Nasz pamięć tworzy wspólnotę wolnych Polaków. Tych 60 tysięcy Polaków wymordowali NIEMCY, nie żadni faszyści, naziści. Wymordowali ich tylko za to, że byli POLAKAMI. WOLNYMI,DUMNYMI POLAKAMI.
  Czy na Wolę, przyjechała Angela Merkel, aby błagać na kolanach o wybaczenie? Czy może przyjechał inny przedstawiciel władz niemieckich i klęczał przed Polakami? Czy w niemieckich mediach pojawiła się nagonka na sprawców tego ludobójstwa? NIE, ponieważ Niemcy nie uprawiają polityki pedagogiki wstydu wobec swojego narodu. Oni uprawiają taką politykę historyczna, z której wynika, że są ofiarami wojny.
  W Jedwabnem policyjne siły niemieckiego państwa i kilkunastu Polaków, zamordowało kilkudziesięciu Żydów. Państwa POLSKIE wtedy nie istniało. Jedwabne stało się pretekstem dla żydowskich środowisk i powiązanych z nimi polskojęzycznych mediów do uprawiania pedagogiki wstydu. Rozpoczęła się nagonka na Polaków. Spłodzono propagandowy film Pokłosie. Polityka wstydu ma prowadzić do wpojeniu w Nas przekonania, że jesteśmy narodem morderców i kanalii. Mamy się wciąż wstydzić. Za Naszą historię, konserwatywne poglądy, przywiązanie do religii i tradycji, za rzekomo „wyssany z mlekiem matki” antysemityzm. Fakt, powinno być Nam wstyd, tylko wtedy gdy na kolanach Kwaśniewski w imieniu państwa POLSKIEGO, przepraszał za Jedwabne. W jego ślady poszedł Komorowski. Na szczęście czasy pedagogiki wstydu uprawianej przez polski rząd już odeszły w przeszłość. Pedagogikę wstydu prowadzą tylko polskojęzyczne media, na czele z „Wyborczą” i TVN, reprezentujące obce interesy.
  P.S.
  Niemcy nie wstydzą się swoich „bohaterów” . Ludobójstwem na Woli, kierował generał SS Heinz Reinefarth. Po wojnie został wybrany burmistrzem Westerland i posłem do landtagu.

 • Blasius:

  Panie Szymonie. Pisał pan tu kiedyś ciekawy tekst na temat walk pod Ewiną. Z treści wynikało m.in., że AL wraz z radzieckimi komandosami rozgoniła przeważające siły niemieckie ale sama poniosła ogromne straty ulegając niemal rozbiciu. Dziś na lokalnym portalu radomsko24.pl czytam, że rozbito Niemców z minimalnymi stratami własnymi. To jak tam w końcu było i gdzie jest racja?

 • Szymon Zyberyng:

  w Polsce istnieje establishment, czyli warstwa rządząca III RP, rodzaj oligarchii, czyli rządów nielicznych w swoim interesie.

 • Szymon Zyberyng:

  Zwolennicy PO, „Nowoczesnej” chcą demokracji, którą PiS rzekomo zlikwidował. Jaka była ta „WASZA” demokracja? Wasza demokracja to przyzwolenie na megakorupcję, złodziejstwo i nepotyzm na niesPOtykaną skalę. Symbolami „WASZEJ” demokracji są liczne megaafery : afera hazardowa, stoczniowa, taśmowa, infoafera, Amber Gold, zakup Pendolino i setki innych. „WASZA” demokracja wyprzedała polski przemysł, wspierała obcy kapitał, jednocześnie niszcząc polskie firmy. „Wasza demokracja” – to rządy nielicznych w swoim interesie, kosztem większości Polaków.
  „WASZA” demokracja to państwo teoretyczne- ch..dupa, i kamieni kupa.

 • Szymon Zyberyng:

  Program 500+ jest możliwy bo: NBP ma 10mld a PKNOrlen 5.7mld zł zysku. Cały budżet państwa za styczeń 7mld nadwyżki.Polska państwo prawdziwe,nieteoretyczne. Pytaliście po zwycięstwie PiS, skąd wziąć pieniądze. Wystarczy nie kraść!

 • Szymon Zyberyng:

  Nie ukrywam, że coraz bardziej zaczyna mnie irytować homoterroryzm. Każdy, kto nie kocha homosiów jest faszystą, homofobem i kimś totalnie złym. Prawda, jest taka, że większości osób, w ty mnie, homosie nie przeszkadzają. Każdy ma prawo robić w swoim łóżku to na co ma ochotę. Ale dlaczego mam ich kochać ? Natomiast całkowicie nie akceptuję homopropagandy zmuszającą do traktowania ich preferencji seksualnych jako normy. Nie chcę także aby publiczne, prywatne media jeszcze bardziej promowały zachowania homoseksualne, bojąc się oskarżeń o dyskryminację . Nie akceptuję tego, że każda krytyka homosiowatych środowisk staje się podstawą do ostrych zarzutów, publicznych oskarżeń o dyskryminację, faszyzm . Najważniejsze – nie chcę , nie życzę sobie aby dzieci w przedszkolach, szkołach, były zmuszane do brania udziału w zajęciach prowadzonych przez homosiów będących seksedukatorami promującymi ich preferencje seksualne. Tak, tak zdecydowanie nie jestem za szkolną homopropagandą prezentującą dziwne wizje seksualności. Być może już niedługo protestowanie przeciwko homopropagandzie , każdy nawet werbalny sprzeciw przeciwko homoterroryzmowi, będzie karane i uznawane za akt dyskryminacji. Już widzę te obozy koncentracyjne pełne wolnych POLAKÓW. A poza obozami lewacy i dumne z WOLNOŚCIOWYCH, antydyskryminacyjnych uregulowań prawnych środowiska homoseksualne.

 • Szymon:

  Jesteśmy przeciwko relokacji . Nie chcemy, aby ciemnoskórzy gwałcili Polki i robili zamachy. Dlatego UE chce Polskę, ukarać sankcjami. Wszyscy zwolennicy oligarchicznej demokracji, w której POzwolono bezkarnie okradać Polaków, już drżą z radości, na myśl, że Niemcy i Francuzi , ukarzą Polaków. Sankcje będą nieskuteczne. Czy wtedy do Polski, z unijną pomocą relokacyjną wjadą niemieckie czołgi, na pancerzach wioząc ciemnoskórych ? Herr Budka i cała totalna opozycja będą czekali z kwiatami na swoich niemieckich i islamskich przyjaciół.

Skomentuj

Filmiki

Andrzej Duda, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na Prezydenta RP - Komentarz Tygodnia 01.02.2015

Komentarz Tygodnia 17.05.2015 Błażej Spychalski szef Sztabu Wyborczego Andrzeja Dudy w województwie łódzkim (PiS), oraz Joanna Skrzydlewska Zarząd Województwa Łódzkiego (PO)

Andrzej Duda - Dobra zmiana

THE BEST OF: Komorowski

Andrzej Kołakowski Epitafium dla Majora Ognia

Major Łupaszko i jego żołnierze

Andrzej Wajda "Solidarni z więzniami politycznymi"

Debata Kaczyński - Michnik z 1993 roku.