blog prywatny

"[..] jak trudno ustalić imiona wszystkich tych, którzy zginęli w walce z władzą nieludzką [..] a przecież w tych sprawach konieczna jest akuratność nie wolno pomylić się nawet o jednego [..] jesteśmy mimo wszystko stróżami naszych braci [..] musimy zatem wiedzieć policzyć dokładnie zawołać po imieniu [..]"

Zbigniew Herbert
"Pan Cogito o potrzebie ścisłości"

Inna okupacja, kolaboranci z PPR – zbrodnicze początki PRL-u czyli tragicznie smutny miesiąc maj

Często o nich myślę. Szczególnie w maju. O żołnierzach walczących w powstaniu antykomunistycznym.  Nasz piękny, ciepły, kwiatowy  maj to dla Polaków tragiczny miesiąc.  Od 1944 r. Stalin instalował w Polsce komunizm. Takie były początki  zbrodniczego PRL-u. Jednego z najgorszych okresów w historii Polski. Zatrzymania naszego rozwoju cywilizacyjnego, degradacji naszego narodu, próby wyrzucenia Polski z cywilizacji zachodniej. Na szczęści nie udanej.

Komuniści z PPR, PZPR wmawiali nam, że zostaliśmy wyzwoleni przez Stalina i jego Armię Czerwoną. W rzeczywistości Armia Czerwona traktowała Polskę jako ziemie podbite. Nie było żadnego wyzwolenia, nie dostaliśmy żadnej wolności. Nastąpiła nowa okupacja. Inna okupacja niż ta niemiecka. Jednak zostaliśmy zniewoleni. Od 1944  r. zbrodniarze ze wschodu zrobili to czego nie udało im się zrobić w 1920 r. Podbili Polskę.  To rzekome „wyzwolenie” było początkiem instalowania w Polsce sowieckich namiestników z PPR- Płatnych Pachołków Rosji, a następnie z PZPR – Płatnych Zdrajców Pachołków Rosji.

Źródłem każdej władzy jest naród. Jedynym rzeczywistym tytułem do sprawowania władzy przez komunistów w Polsce była wola i decyzje największego  zbrodniarza świata – Józefa Stalina, wsparte militarną potęgą Związku Sowieckiego. Stalinowscy agenci rozpoczynając okupację Polski dokładnie wiedzieli, że mają zerowe poparcie społeczne. Zdrajca i zwykły bandyta  Bolesław Bierut, przemawiając 9 października 1944 r. na posiedzeniu KC PPR. Powiedział :
Tow. Stalin ostrzegał nas, że w tej chwili mamy bardzo dogodną sytuację w związku z obecnością Armii Czerwonej na naszych ziemiach. – Wy macie teraz taką siłę, że jeśli powiecie 2 razy 2 jest 16, to wasi przeciwnicy potwierdzą to – powiedział tow. Stalin. – Ale nie zawsze tak będzie. Wtedy was odsuną, wystrzelają jak kuropatwy […].”
O poparciu narodu polskiego dla stalinowskich kolaborantów całą prawdę wyznał Władysław Gomułka, sekretarz KC PPR, kiedy na tajnym plenum kierownictwa partii, w dniach 20-21 maja 1945 r., stwierdził:
Nie jesteśmy w stanie walki z reakcją (czyli polskim podziemiem niepodległościowym i społeczeństwem, które w znakomitej większości było wrogie komunistom – przyp. autora) przeprowadzać bez Armii Czerwonej […] Niesłusznym byłoby żądanie wycofania wojsk. Nie mielibyśmy swoich sił, aby postawić na ich miejscu.”

Dla mnie znamiennym symbolem 9 maja, jest pamięć o tym ,że gdy wolna  Europa(ta naprawdę wyzwolona przez aliantów) świętowała zakończenie wojny z Niemcami, w nocy z 8 na  9 maja 1945 r. z lasów grajewskich wyruszali żołnierze Armii Krajowej Obywatelskiej – dowodzeni przez mjr. Jana Tabortowskiego – „Bruzdę”. Żołnierze „Bruzdy” maszerowali do Grajewa ,aby uwolnić z więzienia UB, Polaków  –patriotów walczących z okupacyjną armią radziecką . Kim byli ludzie, mordowani, więzieni przez „wyzwoleńczą’ Armię Czerwoną. To byli Prawdziwi Polacy, nie godzący się z stalinowską okupacją Polski. Uznający, że PPR-owcy są kolaborantami, nie mającymi mandatu do sprawowania władzy. Legalne władze Polski przebywały poza granicami Polski.

9 maja jest dla Rosjan dniem zwycięstwa. Także zwycięstwa nad wolną Polską.  W dniu 27  marca 1945 r., w Pruszkowie , rosyjskie NKWD aresztowało 16 przywódców polskiego legalnego rządu.  Gdy wolna  Europa świętowała zwycięstwo,  na  Łubiance –siedzibie NKWD mordowano przywódców polskiej legalnej władzy. Mordowano starą przedwojenną cywilizowaną Polskę. Niszczono świat prawdziwych, autentycznych wartości.

Dzień zwycięstwa komunistycznych barbarzyńców to nasz  dzień klęski. Radzieccy komunistyczni zbrodniarze, ze Stalinem na czele, ukradli nam kresy. Zabrali pół naszego kraju. Nasze narodowe perły – Wilno i Lwów – będące symbolem polskiej kultury  i naszej polskiej duszy. Zamordowali w Katyniu naszą narodową elitę. Eksterminowali miliony Polaków, wywożąc ich na Syberię i do Kazachstanu. Okradli ludzi z ich majątku. Ukradli nasz narodowy majątek.  Ukradli nam arcydzieła naszej sztuki, będące symbolem naszej potęgi.  Wymordowali setki tysięcy Polaków.  A  potem wmawiali nam, że nas wyzwolili. Kazali uznać się za przyjaciół. I co najgorsze, znaleźli polskojęzyczne  szumowiny, które w hołdzie stawiały im pomniki za rzekome wyzwolenie. Te  szumowiny fałszowały historię Polski wmawiając, że Katyń to była zbrodnia niemiecka.

Dla mieszkańców Radomska i powiatu, maj powinien być miesiącem pamięci o komunistycznym mordzie sądowym na bohaterskich żołnierzach z KWP. Nowi stalinowscy władcy  Polski, których symbolem była czerwona gwiazda, zbrodniarze i kolaboranci z  PPR postanowili ,że najlepszą metodą podbicia radomszczańskiego społeczeństwa będzie zastraszenie.  7 maja po kilku godzinnym pokazowym procesie skazano na karę śmierci 12 polskich patriotów, nie godzących się z nową komunistyczną okupacją.  W nocy z 9 na 10 maja, polskojęzyczni bandyci z UB, w okrutny sposób zamordowali Polaków walczących o wolną Polskę z prymitywnymi, okrutnymi, płatnymi,  pachołkami Stalina z PPR-u. Te wbite w głowę gwoździe,  obcięte uszy i języki, wydłubane oczy powinny być dla każdego Polaka symbolem zbrodniczego ustroju jakim był PRL. Szczególnie teraz, gdy część środowisk politycznych podejmuje próbę rehabilitacji nędznego PRL-u.

Swastyka i czerwona gwiazda  to symbole tożsamych totalitarnych ,zbrodniczych ustrojów, które przyniosły Polakom gwałt, okrutny terror i niewolę.  Każdy pomnik na którym znajdowała się swastyka już dawno został zburzony. Mam nadzieję, że każdy pomnik w naszym kraju,  na którym  umieszczono czerwoną gwiazdę już niedługo rozpadnie się i przestanie być symbolem komunistycznego zniewolenia  Polski.

72 komentarze do wpisu „Inna okupacja, kolaboranci z PPR – zbrodnicze początki PRL-u czyli tragicznie smutny miesiąc maj”

 1. Szymon Zyberyng –
  Szanowny Panie,

  wlk wlk dzięki za ten wpis, i za całe przesłanie zawarte w treści bloga.
  Moje gratulacje za piękną mądra treść – i za formę.
  Powodzenia.
  Pozdrawiam z największym szacunkiem,
  ES rprl.blogspot.com

 2. Najskuteczniejszym pomnikiem, jaki komuniści sobie zostawili jest uwłaszczeniowa kasa po prywatyzacji i służby.To są realne instrumenty.

 3. Szymonie
  Stalin swoją robótkę wykonał za zgodą naszych “aliantów” zachodnich-warto o tym pamiętać.Po wtóre-odebrano nam Kresy, w zamian przydając Ziemie Zachodnie o nieporównywalnym ze wschodnimi poziomem uprzemysłowienia.Utraciliśmy płuco i część duszy, zachowując życie.Realpolitik.I ostatnia uwaga do twojego wpisu-1944 nie 1994 rok .Dzięki Bogu, ten chory eksperyment społeczny mamy za sobą.

 4. Even experienced students do not want to gamble and try to compose essay papers themselves! Thence, they simply pay for professional essays. Moreover, that gives them an ability to save money!

Dodaj komentarz