Ankieta

Na kogo zagłosujesz 21 października w wyborach na prezydenta Radomska?

 • Wioletta Pal (KW Wioletty Pal) (56%, 45 głosów)
 • Jarosław Ferenc (KW RdR) (15%, 12 głosów)
 • Dawid Wawryka (KW Otwarte Miasto) (11%, 9 głosów)
 • Jakub Jędrzejczak (KW PO) (10%, 8 głosów)
 • Jacek Gębicz (KW WS) (9%, 7 głosów)

Oddanych głosów: 81

Loading ... Loading ...
Polecam:


„Bo jesteś pajacykiem, a co gorsza, masz pustą głowę.”  – Gadający Świerszcz do PINOKIA

18 sierpnia b.r. w MDK podczas debaty publicznej zorganizowanej w ramach konsultacji społecznych Gminnego Programu Rewitalizacji Centrum Radomska, zadałem pytanie prezydentowi J.Ferencowi i wiceprezydentowi Jackowi Belce, czy  USUNIĘCIE ze strony internetowej Miasta Radomsko informacji o uchwale intencyjnej  Nr XXV/157/16, nie jest ISTOTNYM naruszeniem procedury, które spowoduje, że  służby prawne wojewody uznają, że GPR został przyjęty  z naruszeniem procedury konsultacji  ze społeczeństwem Radomska.

Pan wiceprezydent J.Belka odpowiedział mi, że miejski prawnik, dokonał pisemnej analizy prawnej, w której napisał, że usunięcie ze strony internetowej w/w uchwały, nie narusza procedury dotyczącej rewitalizacji. Mam nadzieję, że opinia publiczna zapozna się z treścią opinii tego prawnika.  Może Ferenc zacznie myśleć  o zmianie tego prawnika ? Skompromitował się pisząc taką opinię.

Wczoraj kupiłem „Gazetę Radomszczańską”, pacze, pacze i jeszcze raz pacze a oczom swoim nie wierzę. Miejski prawnik Ferencowy napisał w opinii prawnej, że z konsultacjami społecznymi jest wszystko OK, a na stronie 15 radomszczańskiej, Prezydent Miasta Radomska ogłasza, że w okresie od 13.10. do14.11. 2016 r. odbędą się konsultacje społeczne dotyczące rewitalizacji centrum Radomska.

Przypomnę, że te konsultacje już raz odbywały się. Teraz odbywają się PONOWNIE.  Czyli „PROFESJONALNY”  J.Ferenc ewidentnie  naruszył procedurę konsultacji.

Teraz J.Ferenc rozpoczął walkę z czasem i procedurą rewitalizacyjną.  Do 31 grudnia musi zdążyć wniosek o kasę na rewitalizację. Małe szanse, aby zdążył.  Wtedy kasy na rewitalizację NIE BĘDZIE. Ferenc ma więc pełne spodnie strachu, ściśnięte pośladki i wciąż szybko biega do WC. Tam w toaletowej ciszy, z powagą rozważa, jak to się stało, że mały  przycisk DELATE może wysadzić jego PREZYDENTURĘ.  Zegar robi tik,tak,tik,tak.

 

P.S. 1

„Głupi niedźwiedziu! Gdybyś w mateczniku siedział, Nigdy by się o tobie Wojski nie dowiedział”. Głupi Ferencu! Gdybyś w gabinecie siedział i naczelnik K.Ciupy się nie czepiał, to o twoim nieudacznictwie świat by się nie dowiedział.

P.S. 2

Ferenc ucz się od prawdziwych profesjonalistów. W Bełchatowie, władze uzyskały ponad 3 mln 600 tys. zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Te   pieniądze doprowadzą do rewitalizacji rzeki Rakówka i terenów ją okalających.  Miasto Bełchatów  dołożyło tylko ok. 15% wartości inwestycji.

7 komentarzy to “Jednak przycisk delate „wysadzi” rewitalizację, czyli kilka słów o tym jak „profesjonalny” Jarosław Ferenc biegnie ze pełnymi spodniami i zaciśniętymi pośladkami , aby na czas zdążyć złożyć wniosek o kasę na rewitalizację.”

 • Roman:

  Panie Szymonie, dobrze że Pan jest. Faktycznie Pana blog to jedno z ostatnich miejsc, gdzie nie pudruje się Ferenca. Pan prezydent sobie ewidentnie nie radzi. W kampanii przedstawiano go jako naczelnika z Częstochowy – a już nim nie był, dr geografii, dr i specjalistę z ekonomii, planistę przestrzennego, człowieka dialogu i sam Bóg raczy wiedzieć kogo jeszcze. Dziś już widać jego „profesjonalizm”. Jedyne zdolności jakie wykazał to szkodliwe dla miasta reorganizacje (patrz nieudana rewitalizacja!), szukanie haków, kwitów, doniesienia do prokuratury, programy i kamery szpiegujące pracowników Urzędu Miasta i inne kwiatki: podwyżki śmieci, za chwilę podwyżka podatku, brawurowe niepozyskiwanie pieniędzy unijnych, patrz autobusy i utrata 12 mln, zakupy zachwaszczonych pól za ponad 170 zł/m2 pod skwer (chyba dla chorych ze szpitala – będą mogli iść na fajkę). Ledwie minęło pół roku a już się tak skompromitował. Ale najgorsze w tym jest to, że radomszczańskie media milczą. Na Milczanowskiej nie zostawili by suchej nitki, gdyby zaprzepaściła szanse na pozyskanie unijnych milionów. Jeśli chodzi o Ferenca – cisza w eterze. Więc mówiąc krótko, dobrze że jest to miejsce w radomszczańskiej przestrzeni.

 • Kubapowiatowy:

  Wczoraj RADNY Pawel Kaldonski stwierdzil ze miastu nie jest potrzebba rewitalizacja. I pewnie Ferenc tez tak sadzi

 • radny:

  Wczoraj radna Spólnicka potwierdziła, że rewitalizacja przeszła do historii. Wcześniej wypowiadała się w tonie, że wspiera, trzyma kciuki za prezydenta Belkę i jego fachowców. Jakich fachowców ja się pytam? Warto wspomnieć, że pani Spólnicka ma rację. Jedyne co się uda, to budowa ronda przy MDKu. Dlaczego? Bo tej inwestycji NIE przeprowadzi Ferenc tylko Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, za co mieszkańcy podziękować powinni posłance tej ziemi.

 • PINOKIO:

  Nie wiem,kto zrobił tego mema o Ferencu, który jest na profilu FB, NIE GŁOSUJĘna Ferenca, ale jest świetny.

 • Szymon Zyberyng:

  P.Romanie nie wszystkie media milczą. Sprawa jest „świeża”. Poczekajmy na reakcję mediów. Wierze w NTL i Gazetę Radomszczańską.

 • Roman:

  Panie Szymonie. Ja już w obiektywne przekazy wierzę coraz mniej. To fakt, że NTL w kurierze podjął się próby przedstawienia faktów w sprawie rewitalizacji, ale zabrakło już pytań dodatkowych. Przecież to co mówi Karolina Turowska w imieniu prezydenta to jest delikatnie rzecz ujmując mijanie się z rzeczywistością. Jaki Urząd Marszałkowski dał wytyczne do tworzenia programu GPR? Program ma być zrobiony zgodnie z ustawą! Warto państwo redaktorzy dopytać o szczegóły, bo przekazywane informacje przez Miasto to stek bzdur. Pani Karolina ma podstawowe braki i opowiadanie przez nią, że ścieżka rowerowa na Bartodziejach nie jest opóźniona z powodu braku decyzji, o którą miasto nie zadbało (niejakie odrolnienie gruntów) to też robienie z mieszkańców idiotów. Jeśli chodzi o NTL to wiele zastrzeżeń mam do pana Staszczyka. W mojej opinii zohydził radomszczanom rewitalizację. Za czasów poprzedniej władzy w każdej niemal rozmowie dnia straszył zamknięciem centrum, tirami itd. Dziś temat rewitalizacji w Jego programie prawie jest nieobecny. A jak jest, to sceduje odpowiedzialność na poprzedników. Dziś media bardzo gładko próbują tłumaczyć nic nierobienie w mieście. Taka jest moja opinia. A teraz, kiedy mąż Pani Jolanty Dąbrowskiej z GR pracuje ściśle z Ferencem jakoś nie jestem w stanie wyobrazić sobie obiektywnej oceny niedziałań obecnie panującego prezydenta. Zwłaszcza, że w gazecie działa mąż pani wiceprezydent. Choć przy tej okazji warto pogratulować odwagi dziennikarskiej panu Andrysiakowi za rzetelne bezkompromisowe słowo np w sprawie afery pewnego kościelnego, czy też nieudostępniania przez PGK „kompromitującego” audytu. A od dziś działa ponoć radio ERA. Oj ciekawe, czy swą formą będzie przypominać radio Wilkowyje. Czas pokaże. Póki co, życzę twórcom nowych mediów w naszym mieście obiektywności i dociekliwości. Powodzenia

 • Wyborca:

  Głosowałem na Ferenca.Dlatego, ze poczulem się oszukany przez A.Milcznowską. Nie tylko zresztą ja. Moich wielu znajomych takze. Teraz czuję się nie oszukany, ale wydymany przez Ferenca. Wciąż czuję jego palec w moim tyłku. Każda jego decyzja powoduje,że czuję się upokorzony. Nic mu się nie udaje. Panie Ferenc, niszczysz pan Radomsko. Jesteś pan profesjonalnym NIEUDACZNIKIEM.

Skomentuj

Filmiki

Andrzej Duda, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na Prezydenta RP - Komentarz Tygodnia 01.02.2015

Komentarz Tygodnia 17.05.2015 Błażej Spychalski szef Sztabu Wyborczego Andrzeja Dudy w województwie łódzkim (PiS), oraz Joanna Skrzydlewska Zarząd Województwa Łódzkiego (PO)

Andrzej Duda - Dobra zmiana

THE BEST OF: Komorowski

Andrzej Kołakowski Epitafium dla Majora Ognia

Major Łupaszko i jego żołnierze

Andrzej Wajda "Solidarni z więzniami politycznymi"

Debata Kaczyński - Michnik z 1993 roku.