Ankieta

Na kogo zagłosujesz 21 października w wyborach na prezydenta Radomska?

  • Wioletta Pal (KW Wioletty Pal) (56%, 45 głosów)
  • Jarosław Ferenc (KW RdR) (15%, 12 głosów)
  • Dawid Wawryka (KW Otwarte Miasto) (11%, 9 głosów)
  • Jakub Jędrzejczak (KW PO) (10%, 8 głosów)
  • Jacek Gębicz (KW WS) (9%, 7 głosów)

Oddanych głosów: 81

Loading ... Loading ...
Polecam:


Właśnie obejrzałem w NTL  debatę pomiędzy  Wiesławem Kamińskim –PiS, a Magdaleną Spólnicką –PO(która wstydzi się tego, że jest z PO i kandyduje ze swojego komitetu).    Nasunęła mi się  refleksja, że fanatyczna chęć POniżenia kontrkandydat nie POpłaca, i jak POrażająco łatwo można się ośmieszyć.  Magda Spólnicka zarzuciła, że władze Radomska nie wywiązały się  z umową z GDKiA dotyczącą budowy ronda przy  Targowej i dlatego rondo zostało zbudowane za  pieniądze radomszczan. Postawienie tego zarzutu przez funkcjonariuszkę PO M.Spólnicką,  jest przykładem politycznej  megahipokryzji i traktowanie wyborców za idiotów. Albo M.Spólnicka jest naiwna, albo….? Sami wstawicie sobie pewne słowo.   

Mam wrażenie, że M.Spólnicka postrzega pozyskiwanie pieniędzy budżetowych jak zapłacenie za bilet na parkingu. Wsuwasz kartonik, płacisz i wyjeżdżasz z parkingu. Wysyłasz wniosek, podpisujesz umowę i już masz pieniądze z budżetu. Nikt nie patrzy skąd jesteś, jakie masz barwy polityczne. Dyrekcja GDKiA to bezpartyjne roboty, dające każdemu. Możemy tak postrzegać pozyskiwanie pieniędzy z budżetu przez samorządy ,ale tylko naiwniacy i głupcy tak mogą myśleć. To model abstrakcyjny. Realna  polityka rządzi się swoimi prawami, czy Nam to się podoba czy nie.

Prawda jest taka, że za rządów PO samorządowcy z PO mieli zdecydowanie  ułatwiony  dostęp do budżetowych pieniędzy. To zapewne był przypadek, że w miastach  rządzonych przez  PO, GDDKiA wykonywała ogromne  inwestycje, a w tych innych zdecydowanie mniejsze.

Przypomnę, że były  minister infrastruktury Cezary Grabarczyk jest wielkim przyjacielem radomszczańskiej PO. To on gościł na konwencjach naszej elity PO i promował byłego już posła Jacka Zacharewicza oraz M.Spólnicką.   Jest chyba oczywiste, że  M.Spólncka, starosta Robert Zakrzewski, sekretarz Tomasz Kornacki, J. Zacharewicz mogli  użyć  swoich  politycznych wpływów i spowodować,  aby  rondo wybudowała  GDDKiA.  Jedno zdanie ministra i dyrekcja łódzka GDKiA(ludzie PO), przestałaby blokować pozyskanie  pieniądze na rondo .

Czyli to PO POkazało mieszkańcom Radomska środkowy palec. Stawiam dolary przeciwko orzechom,   że   gdyby wtedy prezydentem  Radomska był ktoś z   lokalnego oddziału PeOwskiej spółdzielni Cezarego Grabrczyka( który z naszych pieniędzy PObudował najdroższe drogi na świecie) to na pewno nie byłoby fiaska negocjacji z GDKiA  Ale, że Radomskiem rządził człowiek sPOza układu PO, to  pieniędzy peowscy urzędnicy RADOMSZCZANOM nie dali. Śmieszne jest to, że rzekomą nieudolność, zarzuca liderka PO, gdy w rzeczywistości była ewidentna dyskryminacji ludzi sPOza peowskiego układu.  Granice hipokryzji zostały przekroczone. Przypomnę, tylko że Jacek Gębicz, Jarosław Ferenc od 2010 r, byli w koalicji z PO. Ta „przypadkowa”  zaiste polityczna nieskuteczność Spólnickiej i innych liderów PO, w  także spada  na koalicjantów.  Wszyscy mieli jeden wielki, wspólny cel – zaszkodzić prezydent  Annie Milczanowskiej.  Nie liczy się dobro Radomska, tylko polityczny interes PO i RdR. Takie meandry lokalnej polityki.

Przykład braku możliwości  pozyskania z budżetu pieniędzy na budowę ronda  , doskonale pokazuje, dlaczego prezydentem Radomska powinien zostać kandydat PiS  Wiesław Kamiński. Po 8 latach rządach PO i dyskryminacji Radomska, rządy W.Kamińskiego przy ministrach, dyrektorach z PiS, to ewidentna   szansa rozwój Naszego miasta. Ono zasługuje na rządy uczciwego, kompetentnego i SKUTECZNEGO  fachowca posiadającego dostęp do budżetu państwa. Tylko Wiesław Kamiński ponad podziałami , nowocześnie, SKUTECZNIE zmieni Radomsko.   Czy ktoś rozsądny może uważać, że dostęp do  ministra z rządu PiS, będą mieli  Gębicz, Spólnicka czy Ferenc ? Kto może SKUTECZNIE prowadzić negocjacje z ministrem, dyrektorem z rządu PiS ? Spólnicka , Ferenc, Gębicz tworzący antypisowską koalicję ?     Tylko prezydent  Wiesław Kamiński gwarantuje dobre kontakty z rządem i dostęp do budżetowych pieniędzy.

Wszyscy kandydaci na prezydenta Radomska mają programy. Ale wyłącznie jeden kandydat, będzie wstanie je realnie zrealizować . Tylko kandydat PiS Wiesław Kamiński, ma realną możliwość pozyskania pieniędzy na rozwój Radomska. Popierasz PiS- głosuj na skutecznego i uczciwego Wiesława Kamińskiego !

Skomentuj

Filmiki

Andrzej Duda, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na Prezydenta RP - Komentarz Tygodnia 01.02.2015

Komentarz Tygodnia 17.05.2015 Błażej Spychalski szef Sztabu Wyborczego Andrzeja Dudy w województwie łódzkim (PiS), oraz Joanna Skrzydlewska Zarząd Województwa Łódzkiego (PO)

Andrzej Duda - Dobra zmiana

THE BEST OF: Komorowski

Andrzej Kołakowski Epitafium dla Majora Ognia

Major Łupaszko i jego żołnierze

Andrzej Wajda "Solidarni z więzniami politycznymi"

Debata Kaczyński - Michnik z 1993 roku.