blog prywatny

"[..] jak trudno ustalić imiona wszystkich tych, którzy zginęli w walce z władzą nieludzką [..] a przecież w tych sprawach konieczna jest akuratność nie wolno pomylić się nawet o jednego [..] jesteśmy mimo wszystko stróżami naszych braci [..] musimy zatem wiedzieć policzyć dokładnie zawołać po imieniu [..]"

Zbigniew Herbert
"Pan Cogito o potrzebie ścisłości"

Komorowski i August II Mocny cz 2 !!!

Generalnie wszyscy komentatorzy czytaliście mój teks wybiórczo. Ale cieszę się, że wywołał emocje. Lopie lub może Lopko po pierwsze dobrze wiesz, że  to nie jest blog PiS-u, to mój blog prywatny.  Tak jest napisane na głównej stronie. Nie piszę także nic, aby rozpocząć jakąkolwiek walkę. A na pewno nie przeciwko PiS-owi. Ja nie jestem za żadną walką. Za dyskusją , wymianą poglądów jak najbardziej. Agresja ? Gdzie widzisz w moim wpisie agresję ? Wybacz nie wiem co znaczy wymawiać sobie co jedni zrobili drugim ! Czy uważasz, ze mamy zapomnieć o naszej historii ??  Nie wyciągać z niej żadnych wniosków ? Pamiętaj o słowach J.Piłsudskiego „Naród, który traci pamięć przestaje być Narodem – staje się jedynie zbiorem ludzi .”  Ojczyzna – to ziemia i groby. Narody tracące pamięć – tracą życie”. C.K. Norwid.

Komentatorze Leming,  Oczywiście ,że  Komorowski nie doprowadzi do rozbioru Polski. Nie daje tylko należytej gwarancji , że będzie prezydentem który  będzie bronił naszego narodowego interesu. Nie nazwałem go także zdrajcą. Odnośnie Komorowskiego podałem tylko fakty. Zestawiłem je z faktami historycznymi. Nikt z was się do nich nie odniósł. Czy obrona radzieckiej agentury to gwarancja obrony narodowych interesów ?  Czy w USA, mógłby zostać prezydentem ktoś, kto broniłby tajną skompromitowaną służbę, działającą na szkodę swojego państwa ?

Lemingu lubię dyskutować tobą, ponieważ pośrednio, nie zdając sobie z tego sprawy, dotykasz ważnych problemów. Masz rację, że uprawnienia prezydenta są ograniczone. Ale nie do końca. Ma on szereg prerogatyw . Mamy więc ustrój najgorszy z możliwych. Mieszany. Skazujący na wieczny spór pomiędzy prezydentem a premierem. Nawet gdy będą z tej samej partii. Należy podjąć dyskusję jaki mamy mieć ustrój władzy w Polsce i jakie uprawnienia ma mieć prezydent.

Komentatorze Pilch, masz rację, że nikt nas nie anektuje, nie wprowadzi języka angielskiego. Ale z planów politycznych Unii Europejskiej, stawiam tobie dwóję a nawet i zero leżące z wykrzyknikiem. Plany lewicy europejskiej, zmierzają do tego aby Europa stała się superpaństwem. Państwem laickim, bez Boga, bez pamięci o chrześcijańskich korzeniach. Superpaństwem w którym do minimum ograniczy się uprawnienia narodowych parlamentów. Jestem za tym o czym piszesz, aby unia była zbiorem niepodległych państw. Aby był wolny przepływ towarów ludzi, idei politycznych. Takie jakie były początki unii czyli powstała w 1952 EWG. Ale niestety traktat lizboński jest fundament do tego ,aby przerobić Europę, na Stany Zjednoczone Europy, z jednym centralnym rządem w Brukseli. Jestem za unią, jak najbardziej. Ale unią wolnych narodowych państw. Nie za socjalistycznym związkiem państw europejskich w którym nie będę mógł nosić krzyża, ponieważ obraża on uczucia ateistów.

Komentatorze ben, nikt nie zamierza iść na wojnę z Rosją. A na pewno nie Jarosław Kaczyński. Każdy prawdziwy Polak i patriota, powinien chcieć aby Rosja nie mieszała się w nasze polskie sprawy. Ja, chcę gwarancji , że będzie nas reprezentował polityk, który jest wizjonerem, umiejący dostrzegać niebezpieczeństwa dzisiejszego świata, a nie ktoś kto nie daje takich gwarancji. Takim wizjonerem jest J.Kaczyński.

A co do Rosji. To znając doskonale historię i współczesność tego kraju, po prostu  obawiam się Putina i jego świty z KGB. Rosja to nie jest demokratyczny kraj.  To jest wciąż zbrodnicze imperium. Takie są fakty.  Co można myśleć o kraju, w którym tajne służby wysadzają wieżowce i zabijają własnych obywateli, aby mieć pretekst do wojny z wolnym krajem – Czeczenią. Czy nie należy obawiać się, kraju, którego władze więzią  Czeczenów w obozach koncentracyjnych i eksterminują naród czeczeński.

Wracając do historii. To 200 lat temu, duża część Polaków była przeciwna Konstytucji 3 maja, przeciwna reformą. Zawiązali konfederację Targowicką . Nie obawiali się Rosjan . Wierzyli, że są naszymi braćmi. Przyjaciółmi.  NIKT nie wierzył, że król Stanisława August Poniatowski jest na utrzymaniu Rosjan, że jest opłacany przez Repnina. Tych, którzy tak twierdzili uważano za „oszołomów” !!  Komu z dwojgu stronnictw moskiewskiemu czy patriotycznemu, historia przyznała rację ?? Targowiczanom czy obrońcom konstytucji ??

Chciałbym się mylić. Chciałbym aby to zapatrzeni w unię i Komorowskiego, ben, leming i pilch mieli rację. Aby po 200 latach to im przyznano rację. Gorzej będzie gdy za kilkanaście lat historia przyzna rację  tym ,którzy tak jak ja,  obawiają się Rosji . Tylko obawiają. I chcą aby nasze interesy reprezentował polityk,  który  nie będzie jeździł do Moskwy po jarłyk.

Widzisz więc, świat jest rządzony przez całkiem inne osoby ,niż sobie wyobrażają ci, którzy nie znają kulis” – Benjamin Disraeli.

“Historyk, który mówi krytycznie o tak zwanej spiskowej teorii dziejów, jest historykiem niepoważnym, hołdującym historii dla idiotów lub prostaczków, którzy wierzą w to, co widzą w telewizji i czytają w gazetach. Jest bowiem historia prawdziwa i historia medialna, fasadowa. Ta prawdziwa w dużej mierze toczy się za kulisami. A za nimi działają przede wszystkim tajne służby.” – profesor Paweł Wieczorkiewicz

89 komentarzy do wpisu „Komorowski i August II Mocny cz 2 !!!”

  1. It’s a shame you don’t have a donate button! I’d definitely donate to this outstanding blog!
    I suppose for now i’ll settle for book-marking and adding your RSS feed to my Google account.
    I look forward to fresh updates and will talk about this blog with my Facebook group.
    Talk soon! cheap flights 3aN8IMa

  2. Normally I don’t learn article on blogs, however I would like to say that this write-up very pressured me to try and do so!
    Your writing style has been surprised me. Thank you, quite nice post.

Dodaj komentarz