blog prywatny

"[..] jak trudno ustalić imiona wszystkich tych, którzy zginęli w walce z władzą nieludzką [..] a przecież w tych sprawach konieczna jest akuratność nie wolno pomylić się nawet o jednego [..] jesteśmy mimo wszystko stróżami naszych braci [..] musimy zatem wiedzieć policzyć dokładnie zawołać po imieniu [..]"

Zbigniew Herbert
"Pan Cogito o potrzebie ścisłości"

Komorowski i August II Mocny cz 2 !!!

Generalnie wszyscy komentatorzy czytaliście mój teks wybiórczo. Ale cieszę się, że wywołał emocje. Lopie lub może Lopko po pierwsze dobrze wiesz, że  to nie jest blog PiS-u, to mój blog prywatny.  Tak jest napisane na głównej stronie. Nie piszę także nic, aby rozpocząć jakąkolwiek walkę. A na pewno nie przeciwko PiS-owi. Ja nie jestem za żadną walką. Za dyskusją , wymianą poglądów jak najbardziej. Agresja ? Gdzie widzisz w moim wpisie agresję ? Wybacz nie wiem co znaczy wymawiać sobie co jedni zrobili drugim ! Czy uważasz, ze mamy zapomnieć o naszej historii ??  Nie wyciągać z niej żadnych wniosków ? Pamiętaj o słowach J.Piłsudskiego „Naród, który traci pamięć przestaje być Narodem – staje się jedynie zbiorem ludzi .”  Ojczyzna – to ziemia i groby. Narody tracące pamięć – tracą życie”. C.K. Norwid.

Komentatorze Leming,  Oczywiście ,że  Komorowski nie doprowadzi do rozbioru Polski. Nie daje tylko należytej gwarancji , że będzie prezydentem który  będzie bronił naszego narodowego interesu. Nie nazwałem go także zdrajcą. Odnośnie Komorowskiego podałem tylko fakty. Zestawiłem je z faktami historycznymi. Nikt z was się do nich nie odniósł. Czy obrona radzieckiej agentury to gwarancja obrony narodowych interesów ?  Czy w USA, mógłby zostać prezydentem ktoś, kto broniłby tajną skompromitowaną służbę, działającą na szkodę swojego państwa ?

Lemingu lubię dyskutować tobą, ponieważ pośrednio, nie zdając sobie z tego sprawy, dotykasz ważnych problemów. Masz rację, że uprawnienia prezydenta są ograniczone. Ale nie do końca. Ma on szereg prerogatyw . Mamy więc ustrój najgorszy z możliwych. Mieszany. Skazujący na wieczny spór pomiędzy prezydentem a premierem. Nawet gdy będą z tej samej partii. Należy podjąć dyskusję jaki mamy mieć ustrój władzy w Polsce i jakie uprawnienia ma mieć prezydent.

Komentatorze Pilch, masz rację, że nikt nas nie anektuje, nie wprowadzi języka angielskiego. Ale z planów politycznych Unii Europejskiej, stawiam tobie dwóję a nawet i zero leżące z wykrzyknikiem. Plany lewicy europejskiej, zmierzają do tego aby Europa stała się superpaństwem. Państwem laickim, bez Boga, bez pamięci o chrześcijańskich korzeniach. Superpaństwem w którym do minimum ograniczy się uprawnienia narodowych parlamentów. Jestem za tym o czym piszesz, aby unia była zbiorem niepodległych państw. Aby był wolny przepływ towarów ludzi, idei politycznych. Takie jakie były początki unii czyli powstała w 1952 EWG. Ale niestety traktat lizboński jest fundament do tego ,aby przerobić Europę, na Stany Zjednoczone Europy, z jednym centralnym rządem w Brukseli. Jestem za unią, jak najbardziej. Ale unią wolnych narodowych państw. Nie za socjalistycznym związkiem państw europejskich w którym nie będę mógł nosić krzyża, ponieważ obraża on uczucia ateistów.

Komentatorze ben, nikt nie zamierza iść na wojnę z Rosją. A na pewno nie Jarosław Kaczyński. Każdy prawdziwy Polak i patriota, powinien chcieć aby Rosja nie mieszała się w nasze polskie sprawy. Ja, chcę gwarancji , że będzie nas reprezentował polityk, który jest wizjonerem, umiejący dostrzegać niebezpieczeństwa dzisiejszego świata, a nie ktoś kto nie daje takich gwarancji. Takim wizjonerem jest J.Kaczyński.

A co do Rosji. To znając doskonale historię i współczesność tego kraju, po prostu  obawiam się Putina i jego świty z KGB. Rosja to nie jest demokratyczny kraj.  To jest wciąż zbrodnicze imperium. Takie są fakty.  Co można myśleć o kraju, w którym tajne służby wysadzają wieżowce i zabijają własnych obywateli, aby mieć pretekst do wojny z wolnym krajem – Czeczenią. Czy nie należy obawiać się, kraju, którego władze więzią  Czeczenów w obozach koncentracyjnych i eksterminują naród czeczeński.

Wracając do historii. To 200 lat temu, duża część Polaków była przeciwna Konstytucji 3 maja, przeciwna reformą. Zawiązali konfederację Targowicką . Nie obawiali się Rosjan . Wierzyli, że są naszymi braćmi. Przyjaciółmi.  NIKT nie wierzył, że król Stanisława August Poniatowski jest na utrzymaniu Rosjan, że jest opłacany przez Repnina. Tych, którzy tak twierdzili uważano za „oszołomów” !!  Komu z dwojgu stronnictw moskiewskiemu czy patriotycznemu, historia przyznała rację ?? Targowiczanom czy obrońcom konstytucji ??

Chciałbym się mylić. Chciałbym aby to zapatrzeni w unię i Komorowskiego, ben, leming i pilch mieli rację. Aby po 200 latach to im przyznano rację. Gorzej będzie gdy za kilkanaście lat historia przyzna rację  tym ,którzy tak jak ja,  obawiają się Rosji . Tylko obawiają. I chcą aby nasze interesy reprezentował polityk,  który  nie będzie jeździł do Moskwy po jarłyk.

Widzisz więc, świat jest rządzony przez całkiem inne osoby ,niż sobie wyobrażają ci, którzy nie znają kulis” – Benjamin Disraeli.

“Historyk, który mówi krytycznie o tak zwanej spiskowej teorii dziejów, jest historykiem niepoważnym, hołdującym historii dla idiotów lub prostaczków, którzy wierzą w to, co widzą w telewizji i czytają w gazetach. Jest bowiem historia prawdziwa i historia medialna, fasadowa. Ta prawdziwa w dużej mierze toczy się za kulisami. A za nimi działają przede wszystkim tajne służby.” – profesor Paweł Wieczorkiewicz

92 komentarze do wpisu „Komorowski i August II Mocny cz 2 !!!”

 1. Wall Street Journal z 8 kwietnia 2010 roku – to znaczy z następnego dnia po wizycie Putina i Tuska w Katyniu. `Cały gazowy przemysł Polski i specjalny przedstawiciel USA ds. energetyki zebrali się na konferencję na temat gazu łupkowego sponsorowanej przez Chevron, ExxonMobil i Halliburton. Gazowi giganci z USA rozpoczną badawcze odwierty gazu łupkowego w Polsce w ciągu najbliższych kilku tygodni. W razie ich sukcesu energetyka Polski, jej problemy ekologiczne, finansowe a nawet polityka zagraniczna mogą się całkowicie zmienić. taka właśnie jest odpowiedź na to pytanie. Całość nowej imperialnej polityki Rosji budowana była na fakcie, że ma światowy Gazprom i rurę tego światowego gazociągu wsadzi Polakom to samo miejsce, co i Ukraińcom. A wiosną 2010 r. na Kremlu nagle zrozumiano, że gaz łupkowy powoduje zerwanie ze światowym gazociągiem i że, jeżeli nie podejmie się środków, to być może to Polska będzie eksportować gaz do Europy. I że polskie władze należy natychmiast przeciągnąć na swoją stronę, tylko, która partia wygra następne wybory? Prawo i Sprawiedliwość Lecha Kaczyńskiego, nacjonalisty, antykomunisty, człowieka, dla którego Katyń to jego osobisty ból i który w każdą rocznicę osobiście składa w Katyniu prywatną wizytę, czy Platforma Obywatelska Donalda Tuska, który gotów jest przyjaźnić się ze wszystkimi, z wyjątkiem, ma się rozumieć, prezydenta Kaczyńskiego. I trzy dni przed dniem pamięci ofiar Katynia dwaj premierzy – Putin i Tusk – pojechali do Katynia. Przyjechali specjalnie trzy dni wcześniej, żeby nie zapraszać prezydenta Kaczyńskiego i mieć możliwość go uprzedzić. I tam, przed kamerami, Putin uklęknął. A świat doznał wstrząsu, tak że żadne zachodnie medium nie zauważyło małego zastrzeżenia, jakie poczynił odnośnie czerwonoarmistów rzekomo zamęczonych w polskiej niewoli 1920. Putin, w przeddzień polskich wyborów zawiązuje sojusz z Tuskiem. Podobnie Katarzyna skorzystała z usług Branickiego i Potockiego – wśród skundlonych Polaków było wystarczająco dużo chętnych do otrzymania od Rosji stopnia generała piechoty.

  tekst znaleziony w sieci.

 2. Nasuwa się tylko jedno pytanie.
  Dlaczego nasze władze milczą na ten temat ? Dlaczego opinia publiczna nie jest informowana o wielkiej szansie Polski ??

 3. A czy opinia publiczna jest informowana o czymkolwiek? Zobacz co dzieje się na naszym podwórku! WODA ZALEWA! a powiat nie jest przygotowany do takich sytuacji.Owszem magazyny są bo wspomogły je gminy w wyposażaniu i co z tego! Starosta w garniturze, białej koszuli i gumowcach nawet ładnie się prezentuje na zdjęciach,nic nie zrobiono przez tyle lat.Był przecież wickiemi jednocześnie strażakiem[tym ważnym],zabrakło mu wyobrażni tak jak innym. Współczuć tylko ludziom ,których dotknęła powódż.Coś mi się wydaje[obym się mylił],że nie będzie nie tylko szpitala ale także pomocy finansowej ze starostwa dla powodzian.

 4. Wczoraj z okazji 40-lecia Muzeum im. Stanisława Sankowskiego Zarząd Powiatu przeznaczył dla Muzeum 1000 zł. Odczytał to uroczyście Szwedowski. Na sali rozległ się śmiech. Pozostawiam bez komentarza.

 5. “Nie daje tylko należytej gwarancji , że będzie prezydentem który będzie bronił naszego narodowego interesu.”- tak napisałeś Szymonie o Komorowskim. Na jakiej podstawie tak twierdzisz? Czym zasłużył sobie Komorowski na taki zarzut? tym że miał inne zdanie na temat likwidacji WSI? Demonizowanie znaczenia tej tajnej służby przez szkodników typu Maciarewicz spowodowało że w pewnym momencie Polscy żołnierze nie byli chronieni przez wywiad na zagranicznych misjach. Nawiedzony psychopatyczną wizją spiskowej teorii dziejów Maciarewicz jest na pewno większym szkodnikiem dla Polski niż agent KGB.
  Piszesz że “Lemingu lubię dyskutować tobą, ponieważ pośrednio, nie zdając sobie z tego sprawy, dotykasz ważnych problemów.” Masz bardzo złe mniemanie o mojej świadomości i sądzisz że piszę bezwiednie swoje myśli – jestem w pełni świadomy i przez nikogo nie manipulowany…..

 6. Jeszcze dwa słowa o hojności powiatu… Dla Zarządu Powiatu, czyli 4 wspaniałych, którego miesięczny koszt utrzymania to około 38 tysięcy złotych ( wielkość zaniżona bo bez ZUS i innych składników) danie 1000 zł na Muzeum to tak jak wyrwanie trzonowego zęba. Starosta woli dać 5 tysięcy dla Kicza i mieć dobrą prasę. Zwróćcie uwagę na jedną rzecz po kilku komentarzach na tej stronie nagle w Kiczu starosta już nie jest tak bezczelnie lansowany. Jeszcze jedna rzecz – na skutek decyzji starosty odwołano święto ludowe w Wielgomłynach i święto strażackie w Gomunicach. podobno dlatego że starosta zaszokowany powodzią bał się że takie imprezy będą źle widziane. Zaiste nadmierna bojaźń o wizerunek medialny. Ludzie na mojej wsi powiedzieli że starosta to cykor, bo chcieli pobawić się na dyskotece pod gwiazdami.

 7. Dziwię się,że wzięli te1000 zł. Mógł biedaczek kupić za ten tysiaczek gumiaków ,lepszy byłby z tego pożytek. To,że jest cykor to chyba nieprawda,on bardzo dba o swój wizerunek i rzeczywiście w takiej sytuacji byłoby to żle odbierane przez wyborców.A wygrać musi te wybory,bo stanowisko starosty?, no może się biedny przyzwyczaił? ,zawsze o tym marzył!

 8. Jest tak uzależniony od władzy, że zastosuje wszelkie środki by osiągnąć swój cel, nawet te najbardziej drastyczne. Wg mnie to bardzo niebezpieczny człowiek, dbający przede wszystkim o interesy własne i elity PSL w naszym powiecie (oligarchii).

 9. Szanowny lemingu, oceniając Komorowskiego nie chodzi mi tylko oto, że miał inne zdanie na temat WSI. Aby dyskutować ze mną na ten temat poczytaj o WSI. O tym czym zajmowali się oficerowie tej instytucji. To była patologiczna służba. Rezydentura rosyjskiego wywiadu. Tam działali oficerowie, którzy działali na szkodę Polski. I zauważyła to nawet cała pomyłka obywatelska. Wszyscy z wyjątkiem jednego posła Komorowskiego. Sam fakt obrony WSI jest kompromitujące dla polityka. Dokonując oceny byłego myśliwego Komorowskiego należy jednak zwrócić uwagę na fakt , że on otaczał się i wciąż otacza ludźmi z WSI.
  Komorowski i Tusk są ulegli wobec Rosji. Dają się rozgrywać Putinowi. Czy Komorowski lub Tusk powiedzieli coś krytycznego gdy Rosyjskie czołgi były pod Tibilisi ?
  Dlatego też Komorowski nie daje żadnej gwarancji ,że będzie bronił naszego narodowego interesu !! DIXI !!!
  Nie daj zwodzić się propagandzie wrogiej A.Macierewiczowi(pamiętaj E a nie A, TAK NAZYWA SIĘ TEN POLITYK) ,że z powodu likwidacji WSI, nie byli chronieni nasi żołnierze na zagranicznych misjach. Oni nie byli chronieni, nie są i nie będą chronieni przez nasz wywiad. Nasz wywiad w krajach które okupujemy z innymi wojskami to fikcja. Nawet CIA nie daje swoim żołnierzom należytej ochrony.
  Lemingu , mam wysokie mniemanie o twojej świadomości. Nie zrozumiałeś mnie. Chodzi mi o to ,że w pełni świadomie piszesz na jakiś temat, a pośrednio dotykasz spraw, problemów o których nie chciałeś pisać. I bardzo dobrze, że tak jest.
  A na marginesie musisz dużo czytać Gazety Wybiórczej. Poruszając sprawy krajowej polityki(nie lokalnej) posługujesz się językiem tej gazety. Nie tylko ty cierpisz na tę przypadłość.

Dodaj komentarz