blog prywatny

"[..] jak trudno ustalić imiona wszystkich tych, którzy zginęli w walce z władzą nieludzką [..] a przecież w tych sprawach konieczna jest akuratność nie wolno pomylić się nawet o jednego [..] jesteśmy mimo wszystko stróżami naszych braci [..] musimy zatem wiedzieć policzyć dokładnie zawołać po imieniu [..]"

Zbigniew Herbert
"Pan Cogito o potrzebie ścisłości"

Komunistyczna manipulacja ukarana czyli kto jest prawdziwym bohaterem a kto moralnym zerem !

Emocje wyborcze spowodowały, że mojej uwadze umknął wyrok Sądu Rejonowego w Piotrkowie Tryb., opublikowany na pierwszej stronie „Gazety Radomszczańskiej”(nr. 48).  Wcześniej nie miałem czasu, aby pisać na ten, jakże ważny i bliski memu antykomunistycznemu sercu temat.

Treść opublikowanego wyroku brzmiała tak :

Sąd Rejonowy w Piotrkowie Tryb. wyrokiem z dnia 16.02.2011, w  sprawie II K  740/10, zmienionym następnie wyrokiem Sądu Okręgowego w Piotrkowie Tryb. z dn. 10.06.2011 r. sygn. IV Ka 380/11 uznał oskarżonego Michała J. za WINNEGO tego, że :  pomówił oskarżyciela prywatnego Lucjana Brychta o takie postępowanie, które mogło poniżyć go w oczach opinii publicznej i narazić na utratę zaufania, poprzez zamieszczenie w artykule pt. „Medal Miasta Radomska”, opublikowanym w numerze … miesięcznika … z sierpnia 2010r., oskarżeń dotyczących tego, że Lucjan Brycht popełnił w okresie od lutego do kwietnia 1948r. pospolite czyny kryminalne, objęte aktem oskarżenia, podczas gdy w rzeczywistości czyny te były związane z akcjami ekspropriacyjnymi i „popełnione zostały w związku z działalnością na rzecz niepodległego bytu Państwa Polskiego” to jest za winnego czynu z art212 § 2 kk.  i za ten czyn wymierzył mu karę grzywny w liczbie 100 stawek dziennych ustalając wysokość stawki na kwotę 10 złotych, orzekł podanie wyroku do publicznej wiadomości poprzez ogłoszenie jego treści na pierwszej stronie czasopisma Gazeta Radomsczańska” i obciążył Michała J. kosztami postępowania.

Z premedytacją nie podałem nazwy miesięcznika i nazwiska skazanego przestępcy ponieważ na moim blogu pewne nazwy i nazwiska nie będę padały. Oryginał „Gazety Radomszczańskiej” nr. 48 jest dostępny w każdej bibliotece i na stronie internetowe GR.

Parę słów dlaczego zapadł ten wyrok. Dawno nie miałem do czynienia z tak haniebną, chamską i prymitywną manipulacją.(nie napiszę dziennikarską, ponieważ obraziłbym prawdziwych dziennikarzy, a nie jakiegoś… wstaw jakieś obraźliwe słowo)

W pewnym miesięczniku(już nie wydawanym) zostało sklecone wiele słów dotyczących wręczenia Medali Miasta Radomska dla Związku Byłych Żołnierzy Konspiracyjnego Wojska Polskiego, który w imieniu Związku odebrali panowie Remigiusz Kwiatkowski i  Lucjan Brycht.

W tym słownym bełkocie opluto i poniżono Lucjana Brychta  stwierdzając, iż nie ma on żadnych zasług w patriotycznej działalności. Autor tej manipulacji  zacytował akt oskarżenia, skierowany przeciwko oskarżycielowi prywatnemu do Wojskowego Sądu Rejonowego we Wrocławiu, zamieszczony w książce autorstwa Krzysztofa Szwagrzyka, pt. „Golgota wrocławska 1945-1956” (Wydawnictwo KLIO Wrocław 1996).

I na tym polega manipulacja, kłamstwo zmierzające do poniżenia, zhańbienia żołnierza KWP, Lucjana Brychta – bohatera, walczącego z komunistami o wolną Polskę !

Totalitarny komunizm wiecznie żywy. W zbrodniczym PRL-u, ubecy, komuniści z PPR i PZPR i inna komunistyczna  swołocz nazywali żołnierzy walczących od 1944  r. w powstaniu antykomunistycznym, zwykłymi bandytami. Żołnierzom z KWP, V  Brygady Wileńskiej i innym oddziałom powstania antykomunistycznego, propaganda komunistyczna zarzucała, że są zwykłymi bandytami mordującymi niewinne matki, dzieci  i okradających biednych chłopów. W rzeczywistości żołnierze z tych POLSKICH oddziałów walczyli z radziecką okupacją i z narzuconą nam przemocą,  polskojęzyczną  agenturą  J.Stalina działającą w PPR i UB czyli kolaborantami kierowanymi przez stalinowskie NKWD.

Jednym z elementów walki z totalitarną, stalinowską władzą były akcje  ekspropriacyjne, polegające na pozyskiwaniu funduszy na walkę z komunistycznym okupantem.

I  właśnie tutaj mamy do czynienia z „bolszewicką” manipulacją.

Prawdą jest to, że w 1948r. ubecy i komunistyczna prokuratura skierowali  przeciwko Lucjanowi Brychtowi akt oskarżenia o popełnienie w okresie od lutego do kwietnia 1948r. czynów kryminalnych. Komunistyczny sędzia,  wyrokiem Wojskowego Sądu Rejonowego we Wrocławiu, sygn. akt Sr 53/49 skazał L.Brychta na karę śmierci. Kary tej nie wykonano.

Jednakże postanowieniem Sądu Okręgowego we Wrocławiu z dnia 21 sierpnia 2002r., sygn. akt III Ko 6/98/un,  wyrok Wojskowego Sądu Rejonowego we Wrocławiu, skazujący L.Brychta, został unieważniony. Zgodnie z treścią uzasadnienia tego postanowienia, czyny, które zarzucono oskarżycielowi prywatnemu, „popełnione zostały w związku z działalnością na rzecz niepodległego Państwa Polskiego”, co było podstawą orzeczenia o nieważności wyroku skazującego Lucjana Brychta.

Ponadto decyzją Prezesa Sądu Okręgowego we Wrocławiu z dnia 16 września 2003r., zaśw. nr 20/03, stwierdzono, że czyny, za które Lucjan Brycht został skazany na karę śmierci, miały charakter polityczny i związane były z walką o suwerenność i niepodległość Państwa Polskiego.

Lucjan Brycht był członkiem Korporacyjnego Wojska Polskiego- organizacji, która walczyła z komunistycznym zniewoleniem Polski. Czyny, które popełnił oskarżyciel prywatny miały charakter akcji ekspropriacyjnej i zmierzały do pozyskania funduszy służących funkcjonowaniu KWP. W rzeczywistości oskarżyciel prywatny jest bohaterem walczącym o niepodległy byt Państwa Polskiego z władzami komunistycznymi.

Haniebna manipulacja polega także, na tym, że w bełkocie słownym dotyczącym p. L.Brychta powołano się na książkę Krzysztofa Szwagrzyka „Golgota Wrocławska”. Przedmiotowa publikacja dotyczy haniebnych wyroków wydawanych  wobec osób walczących z komunistycznym totalitaryzmem. W przedmowie autor informuje, że tym bohaterom zarzucano popełnienie czynów kryminalnych, w rzeczywistości byli to bohaterowie walczącymi z komunistycznym zniewoleniem, na rzecz niepodległe, wolnej, demokratycznej Polski.

Powoływanie się na wyrok zacytowany w publikacji  K.Szwagrzyka, znając wymowę tej książki jest wyrazem typowej komunistycznej manipulacji.

Na szczęście wyrok sądu pokazał kto jest prawdziwym BOHATEREM,  a kto przestępcą,  wielkim życiowym i moralnym   ZEREM !! Po raz kolejny mentalny komunista został  ukarany. Hasło PRECZ z KOMUNĄ , zawsze aktualne !!

68 komentarzy do wpisu „Komunistyczna manipulacja ukarana czyli kto jest prawdziwym bohaterem a kto moralnym zerem !”

 1. Hi there! This is my first visit to your blog! We are a group of volunteers and starting a new initiative in a community in the same niche. Your blog provided us useful information to work on. You have done a outstanding job!

 2. Hello! This is my 1st comment here so I just wanted to give a quick shout out and tell you I
  genuinely enjoy reading your posts. Can you suggest
  any other blogs/websites/forums that deal with the same topics?

  Thank you!

 3. My brother suggested I might like this web site. He was entirely right.
  This post actually made my day. You can not imagine simply how much time I had spent for
  this information! Thanks!

 4. This is really interesting, You’re a very skilled blogger.
  I have joined your feed and look forward to seeking more of your wonderful post.
  Also, I’ve shared your website in my social networks!

 5. I do not know if it’s just me or if everybody else experiencing problems
  with your blog. It looks like some of the written text within your content are running off
  the screen. Can somebody else please provide feedback and
  let me know if this is happening to them too?
  This could be a issue with my browser because I’ve had this happen previously.

  Kudos

 6. ทางเราจำหน่าย relx Infinjty , relx Bubble Moon , Infy Pood ต้องขอบอกได้เลยว่า kschill.com เป็นตัวแทนหลักอย่างเป็นทางการในไทย ที่ใหญ่ที่สุด และเป็นเจ้าเดียวกับ RELX THAILAND สินค้าทุกแบรนด์ ทุกรุ่น เราได้ทำการคัดสรร บุหรี่ไฟฟ้า ที่เป็นหนึ่งในนวัตกรรม ช่วยเลิกบุหรี่ ที่มีประสิทธิดีเยี่ยม และช่วยได้จริง มาให้ลูกค้าได้เลือกใช้ โดยสินค้าทุกชิ้นของเรา สั่งตรงจากโรงงาน

Dodaj komentarz