blog prywatny

"[..] jak trudno ustalić imiona wszystkich tych, którzy zginęli w walce z władzą nieludzką [..] a przecież w tych sprawach konieczna jest akuratność nie wolno pomylić się nawet o jednego [..] jesteśmy mimo wszystko stróżami naszych braci [..] musimy zatem wiedzieć policzyć dokładnie zawołać po imieniu [..]"

Zbigniew Herbert
"Pan Cogito o potrzebie ścisłości"

Konstytucja 3 Maja !! Historia i współczesność !!

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja nasuwa mi refleksje dotyczące historii, jej powtarzalności. Wszystko kiedyś było. Oczywiście nie w sensie dosłownym. Ale jest oczywiste, że historia zatacza koło. Także w Polsce.
„ Historia Magistra Vitae Est” – Historia jest nauczycielką życia. „Wszelka historia jest historią współczesną, nie w potocznym znaczeniu tego słowa, gdy historia współczesna oznacza dzieje stosunkowo niedawnej przeszłości, lecz w sensie ścisłym- świadomości naszych czynów w trakcie ich dokonywania. Historia jest tedy samowiedzą żywego umysłu” Robin Georg Collingwood „The Idea of history”.
“Gdy mówimy historia, instynktownie myślimy o przeszłości i jest to błąd, gdyż historia stanowi pomost łączący przeszłość z teraźniejszością, a jednocześnie określa kierunek wymierzony w przyszłość”- Allan Nevins “Gateway to History
Media, politycy przypominając o rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja nie podkreślają tego co działo się w Polsce przed jej uchwaleniem. Od początku XVIII w. w Polsce stacjonowały wojska rosyjskie. Państwo Polskie było bardzo słabe . Polska de facto stała się protektoratem Rosji. Królowie polscy – August II Mocny, August III Sas i Stanisław August Poniatowski byli opłacani przez Rosję. W XVIII wiecznej Polsce uprzywilejowaną grupą była oligarchia magnacka, która zwalczała każdą próbę reform. Oligarchowie traktowali reformy jako zamach na swoje przywileje. Najważniejszą osobą w Koronie i na Litwie był ambasador rosyjski.

Antyrosyjskie stronnictwo patriotyczne domagało się szybkiego przeprowadzenia reform. Stronnictwo hetmańskie – prorosyjskie było przeciwne reformom i uważało Rosję za przyjaciela i gwaranta polskiej wolności.
Konstytucja 3 maja, była oczywistą próbą reform Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Zgniłej Rzeczypospolitej, słabej, gdzie nie było ani prawa ani sprawiedliwości. Słabość Rzeczypospolitej była korzystna dla Rosji. Dzięki instytucji Liberum Veto, opłacanym agentom- polskim posłom zrywającym sejmy, imperium rosyjskie torpedowało każdą inicjatywę zmierzająca do stworzenia silnej Rzeczpospolitej.
Rzeczpospolita dzięki Konstytucji 3 maja miała szansę stała się krajem suwerennym. Wzmocniona Polska przestawała być poddanym Rosji. To było dla imperium rosyjskiego nie do zaakceptowania. Nigdy dla imperialnej Rosji silna, wolna, suwerenna Polska nie będzie do zaakceptowania. Nigdy dla Rosji nie będzie do zaakceptowania polski król, prezydent, premier który nie jest jej  agentem lub całkowicie jej uległy. 
Oligarchowie, agenci Moskwy- przeciwnicy silnej , suwerennej Polski zawiązali Konfederację Targowicką. Uważali, że to oni mają rację. Teraz, po latach, wiemy kto w sporze o reformy, o stosunek do Rosji miał rację. Zwrot „targowica” jest synonimem zdrady narodowej.
Agentura rosyjska, przeciwnicy reform i suwerennej , silnej Polski, zdołali wygrać z wolnymi Polakami, korzystając zresztą z rosyjskiej pomocy militarnej. Podobnie było po 1944 r. Oligarchowie doprowadzili do upadku państwa, do utraty niepodległości, która trwała 123 lata.
Problem naprawy państwa, determinacji przy tej naprawie, konieczność przeprowadzenia istotnych reform, które wzmacniają państwo, stosunku do Rosji jest wciąż aktualny .

Uważam, że stan naszej suwerenności narodowej, coraz bardziej przypomina epokę Konstytucji 3 Maja. Pod względem możliwości obronnych Polski  jest jednak jest o wiele gorzej, bo osłabiona i de facto rozbrojona przez PO nasza armia jest w gorszym stanie niż w pod koniec I RP. W naszych czasach polskie dywizje nie wygrałyby nawet bitwy pod Zieleńcami.
W dzisiejszej Polsce także mamy dwa stronnictwa, które dzieli stosunek do Rosji, do realnych reform które, służyłyby wolnym Polakom, a zagrażają postkomunistycznym i okrągłostołowym oligarchom oraz interesom Rosji . Polityków jednego obozu wspierają, rozgrywają i wciąż upokarzają rosyjscy carowie- prezydent i premier . Rosyjscy ambasadorowie i rosyjskie  służby specjalne biorą aktywny udział w polskiej polityce wewnętrznej i zagranicznej. Szef ABW informuje, że Polsce aktywnie działa sieć rosyjskiej agentury. Polski(?) prezydent(obrońca WSI, które de facto były ściśle podporządkowane   totalitarnemu KGB  ) chce wybudować bolszewickim barbarzyńcom wielki pomnik- symbolizujący fakt, że jesteśmy rosyjskim kondominium. . Wciąż oficjalnie i publicznie kłamie się, że w 1944 r. Polska została wyzwolona przez Armie Czerwoną, gdy faktycznie została pozbawiona połowy historycznego terytorium, podbita i zniewolona.
Prezydent i premier pozostają w przyjaźni, graniczącej z zależnością, ze stolicami sąsiednich mocarstw i obawiają się zrobić ruchu bez zgody Rosji.  Doradca prezydenta do spraw zagranicznych, we wszystkich kwestiach mówi językiem moskiewskiej dyplomacji !
W okolicy Kaliningradu, wycelowano w stronę Polski taktyczne rakiety z nuklearnymi głowicami. Powstaje też baza rosyjska na terenie niby niepodległej Białorusi. Rosja i Białoruś organizują wielkie manewry wojskowe przy granicy z Polską, symulujące uderzenie na nasz kraj. Polskie władze jednak uważają, że nic Polakom nie grozi. Rząd PO-PSL za pomocą dyplomacji, nie zabiega o polski interes, co jest zdradą stanu, podobnie jak przekazanie smoleńskiego śledztwa Rosjanom. Fakt, że polski premier i polski rząd nie podejmuje, na arenie międzynarodowej żadnych działań zmierzających do zwrotu wraku samolotu, CZARNYCH SKRZYNEK(najważniejszego dowodu ), pokazuje jak są uzależnieni od zbrodniczego imperium.
Spór sprzed ponad 200 lat, pomiędzy oligarchicznym, zniewolonym stronnictwem prorosyjskim stronnictwem a reformatorami – WOLNYMI POLAKAMI wciąż trwa.
Tak jak wciąż istnieje rosyjskie imperium . Nie jest ono już carską Wielka Rosją. Nie jest imperialnym, stalinowskim ZSRR. Jest za to putinowską imperialną Federacją Rosyjską. Państwem z pozorami demokracji. Rosja carska , sowiecka i współczesna maja jedną cechę dążą do ogarnięcia swoimi wpływami terytoriów adekwatnych do zaspokajania swoich ekonomicznych i politycznych potrzeb. Putinowska Rosja, wciąż podejmuje wszelkie działania aby Polska i inne kraje bloku wschodniego pozostały protektoratem rosyjskim. Rosja odbudowała swoje wpływy na Ukrainie. Polska została uzależniona od rosyjskiego gazu. PO storpedowała inicjatywy prezydenta Lecha Kaczyńskiego i premiera Jarosława Kaczyńskiego zmierzające do dywersyfikacji dostaw gazowych. Kontrakt gazowy został utajniony. Służby wywiadowcze Rosji, mają swobodę pełnego działania w Polsce.
Polski premier na „gębę” i całkowicie wbrew prawu, ale zgodnie z wolą agenta KGB, oddaje Rosjanom całość śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej. Nie prosi NATO o pomoc w wyjaśnieniu tej tragedii. Polski premier uważa Rosję za przyjazny Polsce, normalny i demokratyczny kraj. Zresztą premier już parę godzin po katastrofie wie co było przyczyną katastrofy- słynny sms.
Czas sobie uświadomić, że pod rządami PO Polska suwerenność, jednolitość kraju jest coraz bardziej zagrożona. „Polskość to nienormalność”, to słowa premiera Tuska.
Analizując stan naszej suwerenności i działania rządu PO i prezydenta z WSI, czas zadać fundamentalne pytania. Kto wyszydza wszystkie próby radykalnej modernizacji kraju ? Kto pod wpływem kanclerz Niemiec zmienił politykę Polski zmierzającą do tego aby odgrywała rolę lidera regionu ?
Który rząd pozwala by bez żadnej kontroli państwa niemieckie fundacje wydawały pieniądze w obszarach najbardziej wrażliwych dla Polski, jej spoistości terytorialnej – na Śląsku, Warmii, Mazurach ?
Które ugruPOwanie POzostaje w sojuszu z separatystami śląskimi dążącymi wprost do oderwania tego polskiego od wieków regionu od reszty kraju?
Kto POniża i wyszydza wszelkie informacje o zagrożeniach dla Polski, idiotycznie podnosząc, że skoro Polska nikomu nie zagraża, to i nikt nie zagraża Naszej suwerenności ?
Kto wstydzi się polskich narodowych symboli, lasując w zamian mrówkojada z czekolady, utytłanego w brązowej kupie?
Kto wydaje bez umiaru publiczne pieniądze na zabawy i totalne bzdury , nie widząc problemu, że polskie wojsko jest wstanie militarnego rozkładu.
Kto chce się zlikwidować polską złotówkę, by jeszcze raz zostać poklepanym po plecach przez europejskich lewaków, likwidujących narodowe państwa ?
Kto niszczy polski system edukacji historycznej, eliminując w nauczaniu polskie narodowe treści, ważne elementy tożsamości historycznej Polaków, wprowadzając w zamian absurdalne nauki o seksie i homoseksualizmie dla czterolatków?

Kto, chce do końca wyprzedać polski majątek narodowy i strategiczne sektory gospodarki, dające szanse na suwerenność Polski ?
Historia zatoczyła koło. Spór pomiędzy wolnymi Polakami, a tymi, którzy pełnią rolę „dołgorukich”, „repninów” jest wciąż aktualny. Rosyjska agentura i oligarchiczny, postkomunistyczny, postokrągłostołowy układ czuwa nad tym, by Polska nie wyszła z zapaści. Wolna, silna, suwerenna Polska, dbająca o swoje narodowe interesy nie jest potrzebna, żadnemu z ościennych mocarstw. Jest jednak potrzebna Nam – WOLNYM POLAKOM !! Dlatego walka o Polskę, trwała, trwa i będzie trwać. Wszyscy zdrajcy niech pamiętają o biskupie Ignacym Massalskim. Ponad 200 lat temu, mało kto chciał wierzyć, że polski król jest rosyjskim agentem, otrzymującym wynagrodzenie od Rosji.

75 komentarzy do wpisu „Konstytucja 3 Maja !! Historia i współczesność !!”

 1. Good way of telling, and nice article to take data about my
  presentation subject, which i am going to deliver in university.
  plenty of fish natalielise

 2. Thanks for the marvelous posting! I quite enjoyed reading it, you’re a great author.
  I will be sure to bookmark your blog and may come back in the
  future. I want to encourage continue your great work, have
  a nice holiday weekend! natalielise plenty of fish

 3. Greetings! This is my first visit to your blog! We are a group
  of volunteers and starting a new project in a community in the same niche.
  Your blog provided us beneficial information to
  work on. You have done a marvellous job!

 4. I like the helpful info you supply in your articles.

  I will bookmark your blog and take a look at again here regularly.
  I am fairly sure I will learn lots of new stuff right right here!

  Best of luck for the next!

 5. I think this is among the most important information for me.
  And i’m glad reading your article. But should remark on some general things,
  The website style is wonderful, the articles is really nice : D.
  Good job, cheers

 6. Thanks so much for providing individuals with a very terrific possiblity to read from this site. It is always so lovely and also stuffed with amusement for me and my office fellow workers to visit your site nearly thrice every week to find out the latest things you have. And lastly, I’m just at all times contented for the extraordinary secrets you give. Selected 4 areas in this post are without a doubt the most impressive I’ve had.

 7. What i don’t realize is in fact how you’re not really much more neatly-favored
  than you may be now. You’re very intelligent.
  You already know thus significantly relating to this matter, made me personally
  imagine it from numerous various angles. Its like women and men don’t seem to be involved except it is something to accomplish with Lady gaga!

  Your individual stuffs excellent. At all times maintain it up!

 8. I don’t even understand how I stopped up here, however I thought this put up
  used to be good. I don’t realize who you’re however definitely you’re going to a famous blogger if you happen to are not already.
  Cheers!

 9. hello!,I like your writing so much! proportion we communicate extra about your article on AOL?
  I need a specialist in this area to resolve my problem.
  May be that is you! Taking a look ahead to look you.

 10. I blog often and I seriously thank you for your content.
  The article has really peaked my interest. I’m going to bookmark your site and keep checking
  for new details about once a week. I subscribed to your RSS feed too.

 11. Hi there! Would you mind if I share your blog with my zynga group?
  There’s a lot of people that I think would really enjoy your content.
  Please let me know. Many thanks

Dodaj komentarz