blog prywatny

"[..] jak trudno ustalić imiona wszystkich tych, którzy zginęli w walce z władzą nieludzką [..] a przecież w tych sprawach konieczna jest akuratność nie wolno pomylić się nawet o jednego [..] jesteśmy mimo wszystko stróżami naszych braci [..] musimy zatem wiedzieć policzyć dokładnie zawołać po imieniu [..]"

Zbigniew Herbert
"Pan Cogito o potrzebie ścisłości"

Lustracja, tajni współpracownicy UB i SB czyli czym był totalitarny PRL i III RP !!!

Mam wrażenie, że wiele osób zapomniało czym tak naprawdę  był komunistyczny  PRL .  Stąd np. duża wyrozumiałość  dla ludzi którzy pracowali w aparacie bezpieczeństwa PRL-u.

PRL był państwem totalitarnym. Ten fakt nie budzi wątpliwości. PRL został stworzony przez stalinowskich agentów.

Komuniści z PPR( poprzedniczka SLD sprzed 50 lat)  władze w Polsce otrzymali z rąk J.Stalina.  PPR realnie rządził tam, gdzie były sowieckie czołgi i oddziały NKWD czyli w Polsce podbitej przez Armię Czerwoną. PRL został zbudowany na krwi polskich patriotów, którzy nie potrafili pogodzić się z utratą niepodległości przez Polskę i którzy nie chcieli totalitarnego, komunistycznego „raju”. PRL powstał na fundamencie masowych zbrodni. PRL był ustrojem opartym na zdradzie, zbrodni, zakłamaniu. Te elementy służyły do tego aby zniewolić Polaków.

PPR i PZPR w celu utrzymania się przy władzy, wobec narodu polskiego stosowały  przemocą fizyczną i zbrodnię. Były takimi sami partiami jak  NSDAP.

PPR i PZPR, stworzyła państwową zbrodniczą organizację Urząd Bezpieczeństwa(przekształcony w 1956 r, w Służbę Bezpieczeństwa)  stosujący wobec Polaków terror fizyczny i psychiczny. W hitlerowskich Niemczech NSDAP stworzyło Gestapo. W PRL – Gestapo nazywało się UB i SB. Ubecy mieli za zadanie chronić komunistyczną władzę. SB kontrolowała każdy element życia społecznego. SB wobec Polaków, stosowało szantaż, prowokacje,  tortury i zabójstwa.  Esbecy  pozyskiwali donosicieli, zdrajców, którzy byli tajnymi współpracownikami. Tajni współpracownicy podpisywali deklarację współpracy. Taki swoisty cyrograf, pakt z diabłem. Dzięki zawarciu paktu z diabelskimi esbekami, tajni współpracownicy  mogli liczyć na karierę, wyjazd za granicę., lepsze wynagrodzenie. Nie mówiąc już o zapłacie za informacje. Zostawali zdrajcami . Zdradzali informacje dotyczące swoich rodzin, przyjaciół, znajomych, kolegów z pracy. Stawali się judaszami. Każdy tajny współpracownik SB, nawet ten który nie donosił stawał się elementem totalitarnego, zbrodniczego PRL-u. Służył zbrodniarzom z instytucji, która zniewoliła  naród, zabijała każdą wolną myśl. Taki był totalitarny PRL.  Co śmieszne, a zarazem tragiczne  właśnie „chłopcy” z SB(np. człowiek honoru Cz. Kiszczak) i opozycyjni tewulce(agent „Bolek” i setki innych, na naszym terenie TW „Wolski) mieli istotny wpływ na tworzenie III RP.

Czym jest lustracja ? Lustratio, z łacińskiego przegląd, wgląd to proces ujawnienia tajnych współpracowników SB. Czy gdy powstała III RP, przeprowadzono lustrację ? Oczywiście nie. Nie przeprowadzanie lustracji, było jednym z nieformalnych ustaleń „okrągłego stołu”.

Byli esbecy byli zadowoleni, ponieważ mieli teczki, którymi mogli szantażować byłych tewulców, którzy  w  rzekomo wolnej Polsce, pełnili ważne funkcje publiczne, byli ministrami,  prezesami banków, prezydentami miast. Byli opozycjoniści(strona „okrągłego stołu) byli zadowoleni ponieważ brak lustracji powodował, że nie ujawniano ich powiązań z SB.

Do częściowej lustracji wreszcie doszło. Po latach. Gdy esbecy i ich tewulcy zdobyli co najlepsze w  III RP. Ale to temat na inną historię.

54 komentarze do wpisu „Lustracja, tajni współpracownicy UB i SB czyli czym był totalitarny PRL i III RP !!!”

 1. Doskonały tekst. Prawda i tylko prawda. Mocne porównanie NSDAP i PZPR. Ale czy czerwony, czy brunatny totalitaryzm, ms to samo oblicze i wspólne cechy. Czy ten wpis dedykuje pan swoim kolegom z PiS , tak broniących TW. “Wacka” ? Kiedy coś o Jerzym Słowińskim, jego agenturalnej przeszłości powie coś poseł K.Maciejewski ? Może jakieś oświadczenie złoży pan W.Witczak ? Czy radomszczański PiS popiera ubeckich konfidentów ? Ciekawy sygnał dla wyborców !

 2. Pisowiec zapytał Cię Szymonie o reakcję radomszczańskiego PIS-u na zarzuty względem Słowińskiego. Jak na razie żadnego odzewu nie ma, więc prszę Cię nie powtarzaj tylko tekstów o UKŁADZIE, bo jak widać radomszczańskiemu PIS-owi ten UKŁAD bardzo odpowiada. Jak to zwwykle bywa, kto się dorwał do koryta temu ciężko się kierować zasadami o których tak kwieciście piszesz.

 3. Masz rację Szymonie! TW działający dla SB to nie nieszczęśliwy ludzie wmanewrowani w donosicielstwo tylko konformiści dla których ważniejsze było lepsze życie, awanse, profity niż życie godne i uczciwe. Nie ma się co nad nimi litować. Trzeba tępić tych wszystkich Wolskich, Skorpionów, Wacków i inne dziadostwo.
  Bardzo się dziwię że dotychczas nie odezwał się na ten temat poseł Maciejewski. Myślę że zdobył by sobie głosy gdyby potępił Wacka i powiedział że koalicja z nim i z RdR to była pomyłka. Słyszałem że niektórzy członkowie PiS już myślą o wypisaniu się z szeregów. Mówi się o wicestaroście i innych którzy widzą że ta łódź tonie. Poseł Maciejewski w NTL utyskiwał nad faktem że aż czterech ludzi z Radomska kandyduje z listy PiS. Dziś już czytałem że Pokorowa się wypisuje z listy – kto następny?

 4. D> zacytuj słowa posła bo ja chyba przysnąłem i nie słyszałem…a w laptopie nic nie słychać bo mi karta siadła

 5. No, ze Pis to podpisywał koalicję z partiami i stowarzyszeniami a nie osobą Słowińskiego. Poza tym to jest prywatna sprawa Słowińskiego i jego problem a nie PiSu.

 6. Coś za dużo dzieje się wokół bankruta finansowego i politycznego Jerzego S.
  Coś za łatwo został wiceprzewodniczącym Rady Miasta Radomska. Coś za łatwo współpracuje mu się i zarabia pieniądze w Kleszczowie i wszędzie tam za chwilę wchodzi jakaś służba i robi rozp.
  A może współpraca nie wygasła tylko Pan się zmienił?
  Nie boicie się z nim współpracować panowie z PIS-u i PO.
  Przecież jesteście za lustracją jawnością demokracją itp. itd.
  A może on coś o was wie i trzyma was za j..ja.

 7. Piszą na plakatach, że Zacharewicz buduje a on nie buduje tylko mieszkania kupuje – sobie, dwa mieszkania w ciągu roku i samochód’ Popatrzcie na jego oświadczenie majątkowe za 2010 i 2009 r. A to jest tylko to co musiał napisać. Wiadomo, głupi nie jest, więc na wszystko ma kredyty. Pozdrawiam Pana Jacka bo ostatnio jakoś źle wygląda.

Dodaj komentarz