blog prywatny

"[..] jak trudno ustalić imiona wszystkich tych, którzy zginęli w walce z władzą nieludzką [..] a przecież w tych sprawach konieczna jest akuratność nie wolno pomylić się nawet o jednego [..] jesteśmy mimo wszystko stróżami naszych braci [..] musimy zatem wiedzieć policzyć dokładnie zawołać po imieniu [..]"

Zbigniew Herbert
"Pan Cogito o potrzebie ścisłości"

Lustracja, tajni współpracownicy UB i SB czyli czym był totalitarny PRL i III RP !!!

Mam wrażenie, że wiele osób zapomniało czym tak naprawdę  był komunistyczny  PRL .  Stąd np. duża wyrozumiałość  dla ludzi którzy pracowali w aparacie bezpieczeństwa PRL-u.

PRL był państwem totalitarnym. Ten fakt nie budzi wątpliwości. PRL został stworzony przez stalinowskich agentów.

Komuniści z PPR( poprzedniczka SLD sprzed 50 lat)  władze w Polsce otrzymali z rąk J.Stalina.  PPR realnie rządził tam, gdzie były sowieckie czołgi i oddziały NKWD czyli w Polsce podbitej przez Armię Czerwoną. PRL został zbudowany na krwi polskich patriotów, którzy nie potrafili pogodzić się z utratą niepodległości przez Polskę i którzy nie chcieli totalitarnego, komunistycznego „raju”. PRL powstał na fundamencie masowych zbrodni. PRL był ustrojem opartym na zdradzie, zbrodni, zakłamaniu. Te elementy służyły do tego aby zniewolić Polaków.

PPR i PZPR w celu utrzymania się przy władzy, wobec narodu polskiego stosowały  przemocą fizyczną i zbrodnię. Były takimi sami partiami jak  NSDAP.

PPR i PZPR, stworzyła państwową zbrodniczą organizację Urząd Bezpieczeństwa(przekształcony w 1956 r, w Służbę Bezpieczeństwa)  stosujący wobec Polaków terror fizyczny i psychiczny. W hitlerowskich Niemczech NSDAP stworzyło Gestapo. W PRL – Gestapo nazywało się UB i SB. Ubecy mieli za zadanie chronić komunistyczną władzę. SB kontrolowała każdy element życia społecznego. SB wobec Polaków, stosowało szantaż, prowokacje,  tortury i zabójstwa.  Esbecy  pozyskiwali donosicieli, zdrajców, którzy byli tajnymi współpracownikami. Tajni współpracownicy podpisywali deklarację współpracy. Taki swoisty cyrograf, pakt z diabłem. Dzięki zawarciu paktu z diabelskimi esbekami, tajni współpracownicy  mogli liczyć na karierę, wyjazd za granicę., lepsze wynagrodzenie. Nie mówiąc już o zapłacie za informacje. Zostawali zdrajcami . Zdradzali informacje dotyczące swoich rodzin, przyjaciół, znajomych, kolegów z pracy. Stawali się judaszami. Każdy tajny współpracownik SB, nawet ten który nie donosił stawał się elementem totalitarnego, zbrodniczego PRL-u. Służył zbrodniarzom z instytucji, która zniewoliła  naród, zabijała każdą wolną myśl. Taki był totalitarny PRL.  Co śmieszne, a zarazem tragiczne  właśnie „chłopcy” z SB(np. człowiek honoru Cz. Kiszczak) i opozycyjni tewulce(agent „Bolek” i setki innych, na naszym terenie TW „Wolski) mieli istotny wpływ na tworzenie III RP.

Czym jest lustracja ? Lustratio, z łacińskiego przegląd, wgląd to proces ujawnienia tajnych współpracowników SB. Czy gdy powstała III RP, przeprowadzono lustrację ? Oczywiście nie. Nie przeprowadzanie lustracji, było jednym z nieformalnych ustaleń „okrągłego stołu”.

Byli esbecy byli zadowoleni, ponieważ mieli teczki, którymi mogli szantażować byłych tewulców, którzy  w  rzekomo wolnej Polsce, pełnili ważne funkcje publiczne, byli ministrami,  prezesami banków, prezydentami miast. Byli opozycjoniści(strona „okrągłego stołu) byli zadowoleni ponieważ brak lustracji powodował, że nie ujawniano ich powiązań z SB.

Do częściowej lustracji wreszcie doszło. Po latach. Gdy esbecy i ich tewulcy zdobyli co najlepsze w  III RP. Ale to temat na inną historię.

53 komentarze do wpisu „Lustracja, tajni współpracownicy UB i SB czyli czym był totalitarny PRL i III RP !!!”

 1. As I website possessor I believe the content material here is rattling
  great , appreciate it for your efforts. You should keep it
  up forever! Best of luck.

 2. As I web site possessor I believe the content material here is rattling wonderful , appreciate it
  for your hard work. You should keep it up forever!

  Good Luck.

 3. Pingback: 2without

Dodaj komentarz