Ankieta

Na kogo zagłosujesz 21 października w wyborach na prezydenta Radomska?

  • Wioletta Pal (KW Wioletty Pal) (56%, 45 głosów)
  • Jarosław Ferenc (KW RdR) (15%, 12 głosów)
  • Dawid Wawryka (KW Otwarte Miasto) (11%, 9 głosów)
  • Jakub Jędrzejczak (KW PO) (10%, 8 głosów)
  • Jacek Gębicz (KW WS) (9%, 7 głosów)

Oddanych głosów: 81

Loading ... Loading ...
Polecam:


“W co wierzę? … (…) Że nie należy kłamać … ja tak sądzę  ”Juliusz Słowacki „Beniowski”
Cisza wyborcza, więc oczywiście nie będzie żadnej agitacji wyborczej, za konkretnymi kandydatami, ugrupowaniami, będą moje ogólne, krótkie przemyślenia o demokracji.
Przez wszystkie przypadki słyszycie jak odmienia się słowo demokracja. Co dla mnie najważniejsze jest w demokracji?
Uważam, że w demokracji najważniejsza jest świadomość wyboru, wolność wyboru.
Zakłócanie świadomości wyboru, to ograniczanie Twojej WOLNOŚCI. Kandydaci zakładają maski, aby ukryć swoje prawdziwe oblicze. Zakładanie maski, to właśnie sposób na ograniczenie wolności wyborcy. Głosujący powinni widzieć prawdziwą twarz ugrupowania, a nie maskę stworzoną na potrzeby wyborów.
Najczęściej zakładana maska, to maska obietnic bez pokrycia. Często w demokracji władzę zdobywają ugrupowania, partie, które wyborców mamią obietnicami bez pokrycia, ukrywają swoją prawdziwą twarz, świadomie ich oszukują, ponieważ wiedzą, że nie ma pieniędzy, aby te obietnice zrealizować.

Kolejna „maska” wyborcza, zakładana przez ugrupowania polityczne, to „maska” absolutnej „nowości”, próba oszukania wyborców, że jest się kimś całkowicie nowym na scenie politycznej, nie rządziło się NIGDY, nie miało się korzyści, ze współrządzenia. Takie niby „nowe” ugrupowanie, mami wyborców tym, że w związku z tym, że jest „NOWE”, to wszystko zmieni. W rzeczywistości takie ugrupowanie, które współrządzi, chce utrzymać korzyści, które daje mu współrządzenie, działa zgodnie z zasadą „Jeśli chcemy, by wszystko pozostało tak jak jest, wszystko musi się zmienić”
Często zakładana jest także „maska” wartości. Ugrupowanie polityczne, jego kandydaci werbalnie przedstawiają się jako ludzie wyznający np. wartości lewicowe, liberalne, a w rzeczywistości, sprawując władzę, nigdy nie pokazali, że takie wartości reprezentują. Tak naprawdę jedyną wartością jaką wyznają, to WŁADZA, tylko ta wartość się dla nich liczy.
Pamiętajcie, WASZ GŁOS ma znaczenie. Idź na wybory. Życzę świadomości wyborczej, abyście dokonali wolnego wyboru.

Skomentuj

Filmiki

Andrzej Duda, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na Prezydenta RP - Komentarz Tygodnia 01.02.2015

Komentarz Tygodnia 17.05.2015 Błażej Spychalski szef Sztabu Wyborczego Andrzeja Dudy w województwie łódzkim (PiS), oraz Joanna Skrzydlewska Zarząd Województwa Łódzkiego (PO)

Andrzej Duda - Dobra zmiana

THE BEST OF: Komorowski

Andrzej Kołakowski Epitafium dla Majora Ognia

Major Łupaszko i jego żołnierze

Andrzej Wajda "Solidarni z więzniami politycznymi"

Debata Kaczyński - Michnik z 1993 roku.