Ankieta

Na kogo zagłosujesz 21 października w wyborach na prezydenta Radomska?

 • Wioletta Pal (KW Wioletty Pal) (56%, 45 głosów)
 • Jarosław Ferenc (KW RdR) (15%, 12 głosów)
 • Dawid Wawryka (KW Otwarte Miasto) (11%, 9 głosów)
 • Jakub Jędrzejczak (KW PO) (10%, 8 głosów)
 • Jacek Gębicz (KW WS) (9%, 7 głosów)

Oddanych głosów: 81

Loading ... Loading ...
Polecam:


„Nie będzie wyższych podatków w Radomsku. Radni byli przeciw.”, „ Nie będzie wyższych podatków od nieruchomości”, „Radomsko stanie się rajem  podatkowym? Podatki znów bez zmian”. To tytuły z radomszczańskich mediów z lat  2011 , 2012 i 2013.  „Uważamy więc, że nie ma podstaw, szczególnie w czasach kryzysu, by podatki podwyższać.” Głosił radny J.Ferenc. Tak, tak, to ten sam Ferenc,  który w tym roku wnioskował o podwyżkę podatków.

Gdy prezydentem była Anna Milczanowska, radni z PO nie godzili się na podwyżkę podatków. Taka sytuacja trwała przez wszystkie kadencje A.Milczanowskiej. Oficjalnie, miejscy radni z PO podawali mniej lub bardziej idiotyczne motywy swojego sprzeciwu wobec podwyższenia podatków. Generalnie działali oczywiście dla dobra mieszkańców. Bez wątpienia byli pewni swych racji. Przecież płacenie więcej przez mieszkańca Radomska 2 lub 3 zł miesięcznie, na pewno zrujnowałoby budżet każdej rodziny.

Jakie były prawdziwe motywy blokowania podwyżki podatków, przez radnych PO, et consortes? Tym oczywistym motywem była ogromna niechęć wobec A.Milczanowskiej. Niby dlaczego, prezydent Milczanowska, miałaby mieć więcej pieniędzy na rozwój Radomska.  Może jak nie damy jej kasy, to znowu z nami nie wygra. Radomszczańska PO, doskonale pamięta upokarzające przegrane  swoich kandydatów na prezydenta Ł.Więcka i R.Zakrzewskiego z Anną Milczanowską. Każdy z nich, piękny, młody, wykształcony, a jednak  każdy dostał „wyborczy łomot” od A.Milczanowskiej. Po takich uPOkarzających POrażkach, myśli się tylko o politycznej zemście. Rodzi się w człowieku frustracja i zazdrość o popularność. Nigdy nie zrozumiecie politycznego fenomenu społecznego poparcia dla  A.Milczanowskiej. Nie zrozumiecie, bo żyjecie w świecie torebek  Louisa Vuittona. Nie umiecie szczerze rozmawiać z zwykłymi  ludźmi,  tak jak potrafi to  A.Milczanowska. Dzięki tej umiejętności została posłem i wciąż tą umiejętność posiada. Oby jej nie straciła.

PO było w totalnej opozycji wobec A.Milczanowskiej. Wszystko co robiła A.Milczanowska, było dla radnych PO złe. Jednym z elementów tej totalnej negacji działań prezydent A.Milczanowskiej, było odrzucanie jej propozycji nieznacznego podwyższania podatków. Milczanowska jest BE, więc nie godzimy się na podwyżkę podatków.

Gdy prezydentem został Jarosław Ferenc, radnym PO już wszystko się POdoba. Wszystko jest takie  profesjonalne. Nie będzie nowych autobusów, bo człowiek Ferenca, nie umiał napisać wniosku o dotację, popełniając prostackie błędy we wniosku o dotację, radnym z PO, taki profesjonalizm bardzo się POdoba. Milczą,  ruki po szwam, przecież „profesjonali” ludzie  Ferenca, są pod specjalną ochroną POukładanych radnych.

Radni PO,  stali  „cesarzami” politycznej  hipokryzji. Pinokio Ferenc jest cacy. Radni skaczą przed nim jak foczki  przed treserem. Mogą liczyć na rybkę, gdy będą grzeczni i POsłuszni.  Układ  stworzony przez Ferenca z radnymi, staje się układem doskonałym. Rada Miasta Radomska,  staje się radą głuchych i ślepych. Przykład,  Ferenc wnosi o podwyżkę podatków. Mówi i ma. Radni, jak foczki przed treserem, szybko i  grzecznie podnoszą płetwy w górę. Szast – prast i Ferencu ma podwyżkę podatków. Parę lat temu takie kilka złotych bardzo obciążało budżet rodzin i przedsiębiorców. Ale wtedy rządziła A.Milczanowska. Teraz, gdy rządzi J.Ferenc takie zdecydowanie większe  kilka złotych już tak  nie obciąża budżetu  rodzin i przedsiębiorców.

Przy okazji Ferenc i radni zapomnieli o mieszkańcach Radomska.  Nie słyszałem, aby odbyły się konsultacje  społeczne, ze zwykłymi obywatelami płacącymi podatki.  Oczywiście z przedsiębiorcami takie konsultacje odbyły się. Niby nawet jawne.

Mieliśmy profesjonalne podwyższenie podatków. Przykład profesjonalnej hipokryzji . Czekamy na dalsze sukcesy prezydenta i jego POukładanych  foczek.

5 komentarzy to “Milczanowska be, Ferenc cacy, czyli kilka słów o radnych- mistrzach hiPOkryzji.”

 • korwin:

  Teks dobry. W samo sedno. Wraz z odejściem Anny Milczanowskiej z urzędu miasta radni miejscy się pogubili. Bez niej nie ma już opozycji. Ale zmiany nastąpiły też w mateczniku Anny Milczanowskiej, czyli FSG. Nowym szefem został Mieczysław Zyskowski. Widać już chyba nawet nowe pomysły. Odważna krytyka włodarza, obecność na sesjach rady miejskiej i innych ważnych dla miasta wydarzeniach. Ostatnio też widać zaangażowanie w wydarzenie chyba sportowe. I to jest nowy pomysł na FSG. Fifmania łączyć ma bowiem Forum z młodymi. Pewnie to i fajne, ale czy patronat medialny Pomiędzy Stronami to słuszna decyzja? Do niedawna nie było tygodnia, a potem dwóch tygodni, by Monika BB nie wylewała na panią poseł pomyj. I kto będzie wręczał nagrody główne, pani poseł, czy gospodarz hali sportowej, pan statosta? A może jest to zakopanie wszelkich, dotychczasowych toporów wojęnnych? A może jak w „Biały kot, czarny kot” można już powiedzieć, że „myślę Lou, że jest to początek pięknej przyjaźni”?

 • Jola:

  Monika Bojdo, wylewała pomyje nie tylko na A.Milczanowska.Robiła to także na Zyskowskiego. On teraz korzysta z jej usług. A.Plutecki także nie oszczędzał Zyskowskiego, często obsmiewając go. Teraz Zyskowski robi Pluteckiego patronem honorowym jakiejś śmiesznej imprezy. Chyba, ze Zyskowski dogadał się z Pluteckim i tworzą coś razem..

 • Widz:

  Zyskowscy mało mnie interesują. Szymon,może napiszesz coś o obwodnicy? Tym co zrobił Ferenc i jego „foczki”.

 • tan:

  Faktycznie p. Zyskowski się uaktywnił odkąd stanął na czele FSG. Martwi mnie tylko to, że jest sam. Nie ma nikogo więcej? Mam nadzieje, że media wezmą się za „nieścisłości” w wypowiedziach wiceprezydenta Belki https://www.facebook.com/radomsko/photos/a.10150581398705824.379813.115531715823/10153262060410824/?type=1&theater
  Genialnie to wychwycili!Powinien się gęsto tłumaczyć z tego.

 • Darek:

  Jola dla Ciebie ta impreza może jest śmieszna, bo nie wiesz ilu przyciągnie ludzi, nie tylko młodych. W fife grają niemal wszyscy. A zorganizować turniej to świetna zabawa. To nie to samo co w domu. Lepsze to niż malowanie na mapie ścieżek rowerowych i udawanie, że można tamtędy jeździć. I mnie g…. obchodzi kto będzie miał jaki patronat. Jak Marcin zrobi to będzie zarąbiście!

Skomentuj

Filmiki

Andrzej Duda, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na Prezydenta RP - Komentarz Tygodnia 01.02.2015

Komentarz Tygodnia 17.05.2015 Błażej Spychalski szef Sztabu Wyborczego Andrzeja Dudy w województwie łódzkim (PiS), oraz Joanna Skrzydlewska Zarząd Województwa Łódzkiego (PO)

Andrzej Duda - Dobra zmiana

THE BEST OF: Komorowski

Andrzej Kołakowski Epitafium dla Majora Ognia

Major Łupaszko i jego żołnierze

Andrzej Wajda "Solidarni z więzniami politycznymi"

Debata Kaczyński - Michnik z 1993 roku.