Ankieta

Na kogo zagłosujesz 21 października w wyborach na prezydenta Radomska?

  • Wioletta Pal (KW Wioletty Pal) (56%, 45 głosów)
  • Jarosław Ferenc (KW RdR) (15%, 12 głosów)
  • Dawid Wawryka (KW Otwarte Miasto) (11%, 9 głosów)
  • Jakub Jędrzejczak (KW PO) (10%, 8 głosów)
  • Jacek Gębicz (KW WS) (9%, 7 głosów)

Oddanych głosów: 81

Loading ... Loading ...
Polecam:


Od paru dni jestem w Oslo. Bezpośrednie miejsce zamachu jest ogrodzone. Usuwa się skutki wybuchu. Pierwsze moje chwile w Oslo, to wrażenie, że wszyscy kupują kwiaty.  Całe Oslo tonie w kwiatach. Oczywiście najwięcej jest ich pod katedrą. Jednakże wiązanki kwiatów są wszędzie. Na każdym skwerze, skrzyżowaniu, pomnikach, w porcie, przy stacjach metra, przystankach autobusowych, ogrodzeniach. Nikomu te kwiaty nie przeszkadzają. Żaden ważny urzędnik miejski nie uważa, że położenie kwiatów to zaśmiecanie stolicy.

Kolejne wrażenie z pobytu w Oslo, to retoryczne pytanie, kiedy białych, prawdziwych Norwegów będzie mniej niż przybyszów spoza Europy. Kiedy to oni będą stanowić prawa dla rodowitych mieszkańców Norwegii ? Czy będą umieli dalej rozwijać ten kraj, czy też doprowadzą go do ruiny.  Może na norweskiej prowincji jest bardziej norwesko, ale w Oslo jest bardzo poza europejsko. Widocznie czemuś ma służyć ta polityka emigracyjna. Na ulicach Oslo, miesza się tłum ludzi o różnych kolorach skóry. Hindusi, Pakistańczycy, Azjaci, murzyni i czort wie kto jeszcze. No oczywiście jest także stosunkowo liczna grupa Europejczyków – Polaków. Widocznie Norwegowie widzą jakiś sens, aby ściągać do siebie emigrantów z całej Afryki, Azji .  Może są im do czegoś potrzebni.

Trochę dziwię się Norwegom, z jednej strony są rozsądni i nie chcą płacić na rozpasanych , przepłacanych unijnych urzędników, europosłów i ten cały biurokratyczny, socjalistyczny twór zwany unią(będący na równi pochyłej), a z drugiej strony otwierają szeroko drzwi na ludzi z innego obszaru cywilizacyjnego. Jak ogromnym problemem są emigranci dobrze wiedzą Francuzi, Holendrzy i Włosi. Dopiero teraz Francuzi zobaczyli i zrozumieli, że arabscy emigranci,  nie chcą się integrować i stać się Francuzami, tylko są obcą tkanką stanowiącą zagrożenie dla funkcjonowania państwa francuskiego. Czy w  Norwegii będzie inaczej ?

Jedno jest pewne Norwegia to nie jest kraj przyjazny dla turystów. Niemiłosierna drożyzna. Nic dziwnego, średnia zarobków jedna z najwyższych na świecie. Dla Norwegów nie jest drogo. Dla turystów jednak bardzo drogo. Piwo, w pubie, za ponad 8 euro, musi robić wrażenie, nie tylko na Polakach. Zwykły gorący pies za 4 euro to symbol cen w Norwegii. Koniec pobytu w Oslo jest bliski.

Jedna odpowiedź to “Oslo tonie w kwiatach, których nikt nie uważa za śmieci !”

Skomentuj

Filmiki

Andrzej Duda, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na Prezydenta RP - Komentarz Tygodnia 01.02.2015

Komentarz Tygodnia 17.05.2015 Błażej Spychalski szef Sztabu Wyborczego Andrzeja Dudy w województwie łódzkim (PiS), oraz Joanna Skrzydlewska Zarząd Województwa Łódzkiego (PO)

Andrzej Duda - Dobra zmiana

THE BEST OF: Komorowski

Andrzej Kołakowski Epitafium dla Majora Ognia

Major Łupaszko i jego żołnierze

Andrzej Wajda "Solidarni z więzniami politycznymi"

Debata Kaczyński - Michnik z 1993 roku.