Ankieta

Na kogo zagłosujesz 21 października w wyborach na prezydenta Radomska?

 • Wioletta Pal (KW Wioletty Pal) (56%, 45 głosów)
 • Jarosław Ferenc (KW RdR) (15%, 12 głosów)
 • Dawid Wawryka (KW Otwarte Miasto) (11%, 9 głosów)
 • Jakub Jędrzejczak (KW PO) (10%, 8 głosów)
 • Jacek Gębicz (KW WS) (9%, 7 głosów)

Oddanych głosów: 81

Loading ... Loading ...
Polecam:


Wczoraj brałem udział w manifestacji anty-Actowej. Bez wątpienia moja osoba zdecydowanie  zawyżała średnią  wiekowo- wagową. Ale sprawa wymagała  obecności. Szkoda, że tylko młodzież czuje zagrożenia wynikające z porozumienia ACTA. „Starców” było jak na lekarstwo.
Wszyscy bardziej instynktownie „czują” to zagrożenie, nie je rozumieją. Zagrożona jest   wolność słowa, swoboda wypowiedzi, prezentowania swoich poglądów.  Pod pretekstem  ochrony twórców i własności intelektualnej, tylnymi drzwiami, po cichu, rząd PO wprowadza  cenzurę internetu.
Dlatego wszyscy  ludzie z sieci, bez względu na poglądy polityczne muszą protestować i podjąć walkę o wolność w sieci. Należy zwalczać ten akt prawny, należy zwalczać władze, które chcą ACTA wprowadzać.  Ty na ACTA głosujesz, ja nie głosuję na Ciebie !
Najważniejsze jest to, że istnieją przepisy prawne, które chronią własność intelektualną. Istnieją  także możliwości ścigania osób, które naruszają prawa autorskie i własność intelektualną twórców.
O co więc chodzi ? Chodzi o to, że ACTA prawnie umożliwią totalna kontrolę nas wszystkich, ograniczą naszą WOLNOŚĆ !!
Na marginesie, zadymy z ACTA, naszła mnie refleksja, że  nadeszła era Orwellowskiego „Wielkiego Brata”. Możemy być permanentnie inwigilowani. Co gorsze nie zdajemy sobie z tego sprawy. W miastach, centrach handlowych, drogach, urzędach jesteśmy śledzeni  przez miliony  kamer.   Używając komórki, możemy być podsłuchiwani i zlokalizowani.  Anonimowość w internecie jest fikcją. Karta kredytowa to nasz finansowy życiorys.  Abyśmy byli łatwi do  zidentyfikowania dostajemy numer pesel i NIP, staliśmy się jak unijne krowy, która także każda ma swój numer i kolczyk. I tak jak nie ma krowy bez unijnego paszportu, taki nas nie ma bez peselu i NIP-u.
Już niedługo wszędzie będziemy zostawiać swój odcisk palca i skan naszej tęczówki. Oczywiście wszystko po to abyśmy czuli się bezpieczne i mieli łatwiejsze życie. W rzeczywistości nasze życie,   staje się łatwo dostępne dla rządu, korporacji, grup przestępczych. Poza naszą wiedzą, kontrolą, każdy dowie się wszystkiego o naszych najbardziej prywatnych sprawach, intymnych uczuciach.  Nasze życie będzie do oglądania, jak film stojący na półce w sklepie. Każdy będzie mógł go kupić i oglądać. Big Brother w każdej rodzinie.
Już niedługo każdy będzie musiał podać jak na tacy swoją  tęczówkę, siatkówkę, fale mózgowe, odciski palców, pomiary izometryczne ciała. Dostaniemy na rękę  kod kreskowy.  Czas abyśmy zauważyli to niebezpieczeństwo. Póki co jesteśmy krowami i cielakami z prawem głosu. Musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy chcemy rządu , który chce każdego poddać totalnej inwigilacji.
Wracając do wczorajszej wydarzenia, to bardzo cieszę się, że są w Radomsku „ktosie”, którym chciało się  zorganizować  manifestację anty – ACTOWĄ ! Organizacja , zachowanie uczestników wzorowe. Gratulacje !
Jedno mała uwaga. Miejsce „manify” mogło być inne. Dlaczego w pobliżu pomnika Św. Jadwigi ? Nasza   Św. Jadwiga nie chce podpisać ACTA i inwigilować Nas w necie. „Wielkim Bratem”, cenzurującym i ograniczającym Naszą wolność w sieci chce zostać  rządząca PO. W związku z powyższym manifestacja powinna odbyć się pod siedzibą radomszczańskiej  Platformy Obywatelskiej lub pod starostwem,  którym rządzi starosta z PO , a nie pod pomnikiem Św. Jadwigi ! Nasza  święta nie ma z ACTA nic wspólnego, podobnie jak p. prezydent A.Milczanowska. Nie wiem,  z jakiego powodu ,po zakończeniu manifestacji, wbrew wezwaniom organizatorów,  część uczestników, spontanicznie przeniosła się pod dom p. prezydent ?  Zdecydowanie właściwszym domem byłby dom kierownika lokalnej  PO czyli p. Jacka Zacharewicza . Sama manifestacja była całkowicie do zaakceptowania,    jakby ją organizował sam  Gandalf,. Ale końcówkę zrobił chyba Sauron,  z POrażającymi Orkami !
Dla mnie „hitem” manifestacji, był młody idiota, który założył  czapkę, z  radziecką czerwoną gwiazdą. Powiedziałem mu grzecznie  parę słów,  Polakach pomordowanych w Katyniu,  o  ustroju opartym na zbrodni, gułagach,  krwawej przemocy, zabijaniu wolności,  którego symbolem była czerwona gwiazda.  A on zrobił cielęce oczy i odpowiedział jakby był Grasiem –  „to było dawno” !
Minister Boni na posiedzeniu komisji sejmowej stwierdził, że w internecie  mamy takie zjawiska, jak dziecięca pornografia”. Więc jego zdaniem protesty internautów mogą posłużyć obronie pedofilii. Wszyscy przeciwnicy pomysłów rządu PO-rażających Orków byli nazywani kibolami, teraz zostaną PEDOFILAMI ! Zobaczyć tysiące pedofilów protestujących na ulicach polskich miast. Bezcenne !

12 komentarzy to “Parę słów o protestujących w obronie pedofilii !”

 • energy:

  Witam, Szymon parę informacji ogólnych o ACTA:
  ACTA to skrót od Anti-Counterfeiting Trade Agreement, czyli w języku polskim to umowa handlowa dotycząca zwalczania obrotu towarami podrabianymi. W umowie chodzi o walkę z naruszeniami własności intelektualnej. Porozumienie jest międzynarodowe, może się do niego przyłączyć każde państwo. Najwięcej kontrowersji w ACTA wzbudza zapis dotyczący problemu rozpowszechniania dzieł prawnie chronionych przez Internet.
  Prace nad ACTA rozpoczęły się w 2005 roku. W 2011 roku porozumienie ws. ACTA przyjęły Rada Unii Europejskiej oraz polski rząd. Do przyjęcia ACTA przez Radę UE doszło podczas polskiej prezydencji w UE. Polska właśnie złożyła podpis. I tyle… PO z Tuskiem na czele to podpisała.
  I co z tym możemy zrobić? A nic. Już więcej linków na stronę se nie wkleisz. Zaproś ludzi za 3 lata do wyborów i niech zagłosują na PIS i resztę bo nagle okazało się że wszyscy są mądrzy. Tylko wasz Prezes się trochę zbłaźnił, bo był przeciwko ACTA, ale nie wie co to jest!!!

 • emil z drewutni:

  Ojojoj jakiś Ty mądry mądrala. Znowu wina Kaczyńskiego. To państwo naprawde wymaga leczenia. Wirus zwany „PO” stał się bardzo agresywny i robi spustoszenie w mózgach. Potrzebny doktor.

 • Ben:

  Właściwie to mam dosyć dyskusji o ACTA. Otwieram radio ACTA, otwieram telewizor ACTA, wszystkie strony internetowe o Acta. A tak naprawdę to nikt do końca nie wie z czym to się je. Ja osobiście uważam że nie jest ograniczeniem wolności ochrona praw własności czy eliminowanie bandytów internetowych wypisujących co im ślina na język przyniesie bo czują że są bezkarni. Dziś dyskusja wyszła na ulicę a politycy PiS którzy kiedyś byli „za” dziś są „przeciw” bo tym mogą uderzyć w rząd.
  Sam Pan widział na własne oczy, Panie Szymonie, faceta który na demonstrację w sprawie ACTA w Radomsku przyszedł w czapce z czerwoną gwiazdą był albo głupcem albo prowokatorem. W Kielcach doszło do rozrób i rzucania cegłówkami. Ta dyskusja powinna być wyprana z intencji politycznych. Politycy powinni w tej sprawie milczeć bo reprezentują interes partyjny a nie obywatelski….A tak w ogóle to ciekawsza była by dyskusja o sprawach radomszczańskich…

 • energy:

  Emil – nie popadaj w nienawiść i złość. Nic to ci nie pomoże. Ja przedstawiłem fakty i nie mądruję się. Jak komentujesz to komentuj merytorycznie. I nie napisałem, że to wina KAczyńskiego, tylko, że gość odzywa się w sprawie na której zupełnie się nie zna. I na dodatek zmienia stanowisko o 180 stopni, bo tak nagle trzeba się zachować. A co dalej będzie z ACTA tego nikt nie wie.. Ja sądzę, że taki twór jak internet sam się obroni i politycy zrozumieją, że to ludzie są dla nich a nie oni dla ludzi. Oni też korzystają z internetu.

 • Szymon Zyberyng:

  Uśmiałem się setnie, przy tych tekstach nie można się nie śmiać. Polecam !
  http://www.youtube.com/watch?v=Na4KbXEMZk4

  Siostra z Londynu dzwoni do brata.
  – Cześć Michał, co tam u Was w Polsce słychać?
  – Mam dwie wiadomości, dobrą i złą.
  – Zacznij od złej.
  – Mama chora, dom zajął komornik, mój zakład upadł,babcia umarła bo nie miała na leki,sąsiad się powiesił po stracie pracy, zamknęli szkołę .
  Ania nie chodzi do szkoły bo nie mają pieniędzy na dojazdy, Wojtkowi odmówili chemioterapii wiec szykuje się kolejny pogrzeb…
  – A dobra!?
  – Na szczęście To PO jest u władzy nie PiS !

 • pilch:

  Sprawa z ACTA jest niepoważna. Owczy pęd powoduje, że każdy poczuł się zagrożony. Zwracam uwagę na słowo \"poczuł się\", bo de facto każdy internauta, szczególnie posiadający Facebooka jest śledzony.Z własnej, nieprzymuszonej woli, i jakoś z tego powodu nikt nie protestuje. I tego procesu nie da się już cofnąć.
  Znakiem czasu jest to, że złapano się jednego hasła: ACTA, i nagle każdy jest przeciw, tylko dlatego że słyszał z drugiej ręki, że to złe. A każdej władzy w to graj: będzie można przykryć ustawy, które przynoszą prawdziwą Niewolę – ekonomiczną. Bo w dzisiejszym świecie nie da się już zamknąć ust milionom ludzi (przynajmniej w Europie i Ameryce), można natomiast otumanić ich poprzez internet (szum informacyjny) lub sprawić, aby myśleli, że są wolni, a tak naprawdę są nie-wolni.
  Moim zdaniem ACTA nie będzie ostatecznie ratyfikowana. Szkoda, że pan Szymon nie wyciągnął prawdziwie szkodliwych ustaw przeprowadzanych przez PO pod osłoną nocy, natomiast podłączył się pod temat na który jest obecnie hajp.

 • zibi:

  popieram pilcha,są trudniejsze dla nas tematy a ACTA to zasłona dymna,aczkolwiek grożna,

 • Szymon Zyberyng:

  Polecam wywiad z B. Święczkowskim. Tych informacji nie podają rządowe media. Tylko prawda nas wyzwoli.
  http://gf24.pl/6783/wladza-boi-sie-skutecznych-organow-scigania

 • Everything in this world is not constant, but we claim that with academic papers writing organization you have good prices and high quality. We propose to place college essay order of incomparable high quality. Don’t hesitate and select our custom writing service!

 • jędrzej:

  Nie czytam ustawy, ale z tego co słyszę roi się ona podobno od wyrażeń prawniczych nie zdefiniowanych w polskim prawie, mówi się że jest niezgodna z polską konstytucją, GIODO twierdzi że nasze dane osobowe mogą być zagrożone itd. ale my podobno \\"musimy\\" podpisać żeby z tego co zrozumiałem nie było obciachu – bo inni podpisali. I jakoś to będzie, bo podobno nie będziemy dostosowywać prawa polskiego do tego nowego aktu prawnego. Dziwne, bardzo dziwne…

  To też pokazuje jak świat się skurczył – głównie dzięki internetowi. ACTA to w końcu ustawa \\"koncernowa\\" i trochę strach, że kiedyś możemy się obudzić nie w środkowej Europie tylko w jakimś koncernowym okręgu monsanto czy innej coca-coli. Brrr

 • Sometimes, that can be reasonable to buy custom essay, especially if you do not have an opportunity to complete even a simple essays.

 • jędrzej:

  Wielka e-ustawka, czyli jak się dogadać, by okraść państwo.Przez rok ustalano mechanizm ustawienia przetargu na e-platformę medyczną. W puli były 374 mln zł.

Skomentuj

Filmiki

Andrzej Duda, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na Prezydenta RP - Komentarz Tygodnia 01.02.2015

Komentarz Tygodnia 17.05.2015 Błażej Spychalski szef Sztabu Wyborczego Andrzeja Dudy w województwie łódzkim (PiS), oraz Joanna Skrzydlewska Zarząd Województwa Łódzkiego (PO)

Andrzej Duda - Dobra zmiana

THE BEST OF: Komorowski

Andrzej Kołakowski Epitafium dla Majora Ognia

Major Łupaszko i jego żołnierze

Andrzej Wajda "Solidarni z więzniami politycznymi"

Debata Kaczyński - Michnik z 1993 roku.