Ankieta

Na kogo zagłosujesz 21 października w wyborach na prezydenta Radomska?

 • Wioletta Pal (KW Wioletty Pal) (56%, 45 głosów)
 • Jarosław Ferenc (KW RdR) (15%, 12 głosów)
 • Dawid Wawryka (KW Otwarte Miasto) (11%, 9 głosów)
 • Jakub Jędrzejczak (KW PO) (10%, 8 głosów)
 • Jacek Gębicz (KW WS) (9%, 7 głosów)

Oddanych głosów: 81

Loading ... Loading ...
Polecam:


Ten wpis miał powstać już jakiś czas temu. Po publikacji jednego z wyników poparcia dla partii politycznych na FB skomentowałem je : „Nie cieszcie się ze słabych notowań POspolitych Obłudników ! Martwcie się z powodu dobrych wyników POlszewickiej naćpanej hołoty !” . Na mój komentarz mój kolega ze studiów anarchista , lewak,(ale w sumie dobry chłopak) i koleżanka, fanatyczna zwolenniczka PO, a szczególnie C.Grabarczyka napisali tak. „Szymon błagam Cię toż to faszyzm….”, „Szymonie jakiego Ty języka używasz ?! To nie jest polemika tylko nienawiść,  a nienawiść w polityce prowadzi do przemocy i zła w czystej postaci.”.  Bardzo emocjonalne komentarze. Ostre zwroty, ekspresyjne nie są faszyzmem oraz nienawiścią. To zwykły skrót myślowy, który doskonale charakteryzuje tę partię.

Jeszcze jedno, określenie obłudnicy odnosi się do charakterystyki krajowych działań PO. W żadnej mierze nie uważam lokalnych liderów i  członków PO, za obłudników ! Co więcej b. żałuję, że tak inteligentni ludzie, o wysokiej wiedzy, kulturze osobistej, z którymi przyjemnie się dyskutuje,  dali się zwieść tej partii. Errare humanum est ! Porządni ludzie w służbie  układu szkodzącego Polsce i Polakom ! W PZPR, SB także byli porządni ludzie. Teraz wstydzą się za swoje życiowe wybory. Historia lubi się powtarzać !

Dlaczego uważam  PO, szczególnie jej lidera D.Tuska za obłudników  i Pospolitych POrażkowców ? Obłuda, wada etyczna związana z fałszywym, nieszczerym, dwulicowym postępowaniem, podejmowanym jedynie ze względu na zewn. formy lub korzyści.

Jaki był początek  PO ? Obłudny.   Niby partia obywatelska,  a tak naprawdę twórcą jej był „Generał Gromosław Czempiński, wieloletni pracownik Wywiadu PRL oraz szef UOP, ujawnił informacje o swoim udziale w powstaniu Platformy Obywatelskiej” – pisała Rzeczpospolita

„Czempiński potwierdził w rozmowie z Niezależną.pl, że był osobą, która dała początek partii. Jak stwierdził, PO powstała dzięki jego rozmowom z politykami i długim przekonywaniu ich, że teraz jest czas i miejsce na powstanie partii. Rozmawiał z wieloma z nich, również z trójką tych, których później nazwano ojcami założycielami – Olechowskim, Płażyńskim, Tuskiem.  Nie było łatwo im wytłumaczyć, że mogą nadać nowy impet na scenie politycznej – powiedział Czempiński. Dodał, że choć długo to trwało, PO odniosła sukces.”

PO jest mistrzem obłudy. Co innego mówi a co innego robi.  Posługuje się kłamstwem i manipulacją,  używając do tego mediów powstałych w wyniku porozumienia z komunistami. Media głównego nurtu, szczególnie wszystkie telewizje,  stosując inżynierię społeczną, kreując pseudoautorytety,  stały się istotnym elementem rządów PO.

PO wygrało wybory strasząc faszystowskim PiS-em zagrażającym demokracji, łamiącym prawo, stosującym naciski i podsłuchy. Media realizując układowe zlecenie, stworzyły obraz zamachu stanu wprowadzanego przez PiS. Po 6 latach rządów PO, powołaniu komisji sejmowych okazało się, że za rządów PiS bezprawnie kupiono dorsze za 8, 50, a reszta przestępstw PiS okazała się peowskim kłamstwem !  Obłuda !

PO to partia liberalna, wolnościowa, która powinna obniżać podatki. Okazało się, ze za rządów PO podatki podniesiono, zwiększając obciążenia fiskalne. Za rządów PO na masową skalę stosuje się Podsłuchiwanie Obywateli. Polska rządzona przez PO staje się krajem Wielkiego  Brata ! Powszechna inwigilacja obywatela ! Obłuda !

PO wprowadza POwszechny monopol. Monopol na cukier. W Niemczech jest ze 40 firm robiących cukier każda daje inną cenę  za kg, a u nas tylko kilka  i cena cukru 6 złote.

Dlaczego mąka i pieczywo jest takie w Polsce drogie? Zmowa cenowa – a PO ją toleruje. POlitycy jakiej partii korzystają na zmowach cenowych ? .

Wszędzie gdzie widać PO  albo jest drogo albo jest monopol.

Telefonia komórkowa ? Dlaczego u nas są tylko 3 firmy ?

Rząd PO zniszczył polskie stocznie. Rząd mógł pomóc uratować stocznie jednak Tusk skłamał, że pomoc nie jest możliwa ponieważ nie godzi się na nią UE. W rzeczywistości taka pomoc była możliwa, udzieliły jej rządy  Niemiec i Francji. Nasz przemysł stoczniowy został zniszczony, aby nie był konkurencją dla stoczni niemieckich. Nie dziwne, że Tusk raz, za razem dostaje niemieckie nagrody. Niemcy mają za co dziękować Tuskowi. Polskie porty za zgodą PO i Tuska zostały odcięte przez rurociąg Nordstream. Do portów na zachodnim wybrzeżu mogą wpływać statki o małym tonażu. Polskie porty bankrutują, za to rozkwita port w Rostocku. POdziękowania dla PO !

Pamiętacie przedwyborcze obietnice PO ?

1.  Przyspieszymy i wykorzystamy wzrost gospodarczy

2. Radykalnie podniesiemy płace dla budżetówki,

zwiększymy emerytury i renty

3. Wybudujemy nowoczesną sieć autostrad, dróg ekspresowych,

mostów i obwodnic

4. Zagwarantujemy bezpłatny dostęp do opieki medycznej i

zlikwidujemy NFZ

5. Uprościmy podatki – wprowadzimy podatek liniowy z ulgą

prorodzinną, zlikwidujemy ponad 200 opłat urzędowych

6. Przyspieszymy budowę stadionów na Euro 2012

7. Szybko wypełnimy naszą misję w Iraku

8. Sprawimy, że Polacy z emigracji będą chcieli wracać do domu i inwestować

w Polsce

9. Podniesiemy poziom edukacji i upowszechnimy Internet

10. Podejmiemy rzeczywistą walkę z korupcją.

Takie były OBIETNICE, jaką mamy TERAZ RZECZYWISTOŚĆ ! czy widać te tłumy młodych Polaków wracających z zagranicy ?

Do czego nie dotknie się PO to spieprzy, zgodnie z zasadą co by tu jeszcze spieprzyć panowie i na czym się nachapać !

Reforma zdrowia POrażka ! Wzrost ceny leków, brak leków ratujących życie. Powszechny chaos i radosna partyzantka. Luzik, wielki luzik ! Propaganda PO głosi, ze to przejściowe kłopoty. System zdrowotny tak naprawdę dogorywa.

PKP z roku na rok jest coraz bardziej zdegradowane. Kolejowe katastrofy to nie przypadki, to efekt złego zarządzania koleją przez Powszechnych   POrażkowców !

Rząd PO odniósł sukcesy :

zmniejszył zasiłek pogrzebowy o 50%, zmniejszył becikowe o 50%,  , 3 krotny wzrost podatku od “ użytków wieczystych “, likwidacja prawie wszystkich ulg podatkowych. Wielkie zachodnie koncerny, szczególnie sieci sklepów traktują Polskę jak kolonię, nie płacąc za POzwoleniem  PO podatków i transferując cały zysk za granice naszego kraju !

Teraz  POrażkowcy  Donalda Tuska chcą wprowadzić po cichu za pośrednictwem samorządów druzgocący dla milionów Polaków podatek od nieruchomości. Jeśli podatek katastralny wejdzie w życie , obciążenia właścicieli nieruchomości  zwiększą się z kilkudziesięciu złotych do wielu tysięcy. Wielu Polaków nie będzie stać na płacenie tego podatku. W konsekwencji stracą swoje miejsca zamieszkania.

Rząd POspolitych Obłudników prowadzi nasz kraj ku przepaści gospodarczej. Zadłuża nas na potęgę !

Miliony Polaków znalazły się  w “ pętli zadłużenia “ na ponad 30 mld złotych. 14 mld złotych długu na kartach kredytowych.

Zadłużenie samorządów wynosi ponad 12 mld złotych. Zadłużenie przedsiębiorstw  240 mld złotych. Długi polskich banków komercjalizowanych  ponad 240 mld złotych,

Z obliczeń ekonomistów wynika, że Polska tonie w długach. Wszyscy, od noworodków do emerytów, jesteśmy zadłużeni po 23 tys. zł na głowę.

Dziennik „Fakt” opublikował zestawienie podstawowych produktów i porównał jak silą nabywcza przeciętnej pensji (1900 zl na reke) maleje od 2007 r.(rządy PiS).  Za przeciętna wypłatę można było kupić:

1.Benzyne Pb95 422 (w 2007 r.) 396 (w 2010 r.) 333 (w 2012 r.)

2.Chleb 1151 (w 2007 r.) 808 (w 2010 r.) 678 (w 2012 r.)

3. Papierosy 271 (w 2007 r.) 237 (w 2010 r.) 190 (w 2012 r.)

4.Masło 593 (w 2007 r.) 542 (w 2010 r.) 476 (w 2012 r.)

5.Jogurt 2435 (w 2007 r.) 2261 (w 2010 r.) 1919 (w 2012 r.)

6.Ser zółty 550 (w 2007 r.) 520 (w 2010 r.) 442 (w 2012 r.)

7.Proszek do prania 95 (w 2007 r.) 86 (w 2010 r.) 77 (w 2012 r.)

8.Piwo 703 (w 2007 r.) 633 (w 2010 r.) 584 (w 2012 r.)

9.Książka 51 (w 2007 r.) 44 (w 2010 r.) 38 (w 2012 r.)

10.Jeansy 12 (w 2007 r.) 10 (w 2010 r.) 9 (w 2012 r.)

11.Sportowe buty 9 (w 2007 r.) 8 (w 2010 r.) 7 (w 2012 r.)

12.Bilet do kina 95 (w 2007 r.) 82 (w 2010 r.) 76 (w 2012 r.)

13.Wizyta u fryzjera 190 (w 2007 r.) 158 (w 2010 r.) 126 (w 2012 r.)

14.Szampon 283 (w 2007 r.) 253 (w 2010 r.) 228 (w 2012 r.)

PO doprowadza nas do tego, że stajemy się niewolnikami we własnym kraju.

W najbliższej  przyszłości nastąpi ok 400 %  podwyżka cen wody. .

POspolici Obłudnicy likwidują silne państwo. Nastąpi redukcja etatów w policji. Funkcjonariusze policji mają ograniczane środki na walkę z przestępczością !

Sądy oddalają się od obywateli.  PO  zlikwiduje 122 sadów rejonowych z 350.

Przed wyborami parlamentarnymi PO obłudnie milczała na temat sytuacji finansowej ZUS. Katastrofalna sytuacja ZUS zmusiła PO do zmuszenia nas do pracy do 67 r. życia. Obłudnie nazwano to reformą emerytalną.

Wcześniej POrażkowcy zrobili skok na kasę i przekazali pieniądze z OFE do ZUS. Realnie odebrano Polakom 35-40 letnich składek na ZUS

PO szykuje nam kolejne prezenty.  POdwyżka akcyzy na gaz od 2012 r., POdwyżka VAT na ubranka dziecięce,  POdwyżka opłat paliwowych, POdwyżka cen żywności.

POspolici Obłudnicy realnie obniżyli nasze zarobki, ponieważ nie dokonali rewaloryzacji progów podatkowych PIT

Przed Euro obiecano nam cuda. Autostrady, nowoczesne pociągi jeżdżące po szybkich torach. Udało się tylko wybudować stadiony. Koszt wybudowania autostrady jest największy w Europie.  Te autostrady są wybudowane drogo i byle jak. Niedługo będą zamknięte  i remontowane.  Co gorsza PO doprowadziła do bankructwa wiele firm, które nie otrzymały zapłaty za wykonane prace. PO zakończeniu euro czeka nas wielki kryzys.

POlaków Okłamywać, to realny pomysł PO, na utrzymanie się u władzy !

Analiza systemowa  rządów i funkcjonowania  PO prowadzi do jednoznacznej konstatacji. Ta partia i różne grupy interesów ją popierające stworzyli   Polską Republikę  Kolesi (PRK). PRK jest pasożytniczym tworem biurokratyczno-mafijnym, wykorzystującym słabość państwa i panujący w nim brak prawa i sprawiedliwości.  W Polsce eksploatowanej przez  PO  znaczna część dochodu narodowego – wypracowanego uczciwą pracą obywateli – przepływa na konta nielicznej grupy POlitycznych pasożytów, którzy korzystają z POwszechnej  tolerowanej i niezwalczanej realnie korupcji. Jednoznacznym przykładem funkcjonowania PRK jest budowa stadionów i autostrad. Wolno, drogo i byle jak. Polska w budowie, po to aby żyło się lepiej rasie Panów z PO, tzw.  młodym, wykształconym, gardzącymi tymi z małych miast, gorzej wykształconymi. Liczy się aby się nachapać. Państwo bankrutuje. PO nas choćby i Potop.  Ostania szansa.

Zamiast prawdziwej  gospodarki wolnorynkowej, na skutek wprowadzenia przez  PO „kolesiowatego  kapitalizmu” mamy niewydolny, drogi patologiczny system, robiący z większości Polaków wyrobników.

Moim zdaniem, gdyby nie peowskie  PRK, to płace w Polsce nie byłyby 4 razy mniejsze niż na Zachodzie, pomimo wielu lat ciężkiej, wydajnej pracy             Polaków !

Z obliczeń niezależnych ekonomistów, wynika, że prawie połowa ceny większości produktów lub usług nabywanych w Polsce to tzw. nawis korupcyjno-biurokratyczno-mafi​jny.  Gdyby nie korupcja, biurokracja i mafijne układy ceny w Polsce byłyby 50% niższe (albo płace 100% wyższe).

PO jest partią afer. Odsyłam na stronę Marka D, afery PO !

Ostatnio za oszustwo i korupcję skazano prezydenta Opola. To kolejny polityk PO skazany za POspolite Oszustwo ! Ilu obecnych, aktywnie działających samorządowców, polityków PiS zostało skazanych za POspolite Oszustwa , POspolitą Korupcję ? Taka jest różnica pomiędzy tym partiami !

POpieranie PO to nie tylko POspolity Obciach, to działanie na szkodę Polski i obywateli naszego kraju. Spór pomiędzy lemingami, a wolnymi Polakami jest poważniejszy niż myślimy. Chodzi o przyszłość Polski, którą  PO chce po prostu zlikwidować.

Nie mam żadnych wątpliwości aby PO nazywać partią POspolitych Obłudników, Powszechnych Oszustów ! Tak wiem jestem faszystą, nie zgadzam się z rzeczywistością kreowaną przez  media będące na usługach PRK ! Fajnie jest nie myśleć i tylko oglądać Tusk Vision Network 24 i czytać antypolskie brednie janczarów michnikoidów. Wtedy świat jest taki piękny i zrozumiały. Można grillować. Tyle, że już wkrótce zabraknie węgla i coś na ruszt.

Janusz Kurtyka  6 kwietnia 2010 roku, po zakończeniu konferencji katyńskiej powiedział:  „DEMONTAŻ PAŃSTWA JUŻ SIĘ SKOŃCZYŁ. TERAZ ZACZNĄ ZNIKAĆ LUDZIE”.

27 komentarzy to “POspolici Obłudnicy czyli cała prawda o POrażce Obywatelskiej !”

 • Ben:

  A w Radzie Miejskiej towarzystwo wzajemnej adoracji czyli koalicja PO+PiS uwaliła absolutorium dla Prezydent Milczanowskiej. Napisz Szymonie co sądzisz o tym że POpaprańcy ( to nie moje określenie) rządzą razem z twoimi kolegami z PiS.

 • cezary:

  Ja Ci Ben napiszę. Uwalili absolutorium politycznie i nie tylko. PO- paprańcy mają swoje prywatne żale, a to kogoś ukarała, a to nie przedłużyła bytu w miejskiej spółce radnemu lub komuś z jego rodziny. Stała się celem i obiektem ataków bo jak pozbyć się inaczej kogoś, kto jest uczciwym. Trzeba ględzić o niegospodarności, o nieudolności to może „głupi naród” to kupi. Ale naród nie jest głupi. Kolesie od biznesu chcą przejąć wszystko a biednemu wiatr w oczy i ……..

 • Szymon Zyberyng:

  Rząd w Polsce wydaje się być dziś emanacją wpływów różnych grup interesu, a nie rzeczywistą władzą, dysponującą suwerennością i realną autonomią. Rząd oddaje coraz więcej kompetencji władzom lokalnym, jednak nie przeznacza dla samorządów dodatkowych środków. Powoduje to spore problemy ekonomiczne władz lokalnych, wiele z nich znajduje się na skraju bankructwa. Taktyka wygodna dla władz centralnych już skutkuje gigantycznymi problemami w regionach, a w perspektywie może prowadzić do kwestionowania istnienia państwa w obecnym kształcie.Szkodliwa polityka Platformy może skutkować tym, że Polska w chwili zagrożenia nie będzie miała się jak bronić, a dodatkowo jej ludność (nie obywatele, bo tych PO stale niszczy) nie będzie zainteresowana obroną.
  http://wpolityce.pl/dzienniki/blog-stanislawa-zaryna/31367-czy-polskie-panstwo-jeszcze-istnieje-za-czasow-po-odpowiedz-na-to-pytanie-rodzi-coraz-wiecej-trudnosci

 • B.:

  Proponuje te ogólne dogmaty przełożyć na język konkretny i pokazać jak to działa na lokalnym podwórku. Niestety dotyczy to lokalnie nie tylko PO. Sprzedają nas za przysłowiowe 3,5 zł. Nie ma świętości. Jednak są rzeczy, których robić nie wolno na żadnych warunkach i tereny w mieście, których niszczyć nie można.

 • jedrzej:

  Państwo polskie zatrudnia niepotrzebnie wiele osób, płaci im dobrze i niewiele od nich wymaga, niektórych zadań w ogóle im nie zleca, inne zleca zupełnie niepotrzebnie, na czym wszyscy tracą, zaś dzieci w polskiej szkole tracą bodaj najwięcej. Najnowszy raport FOR doskonale to dokumentuje.

Skomentuj

Filmiki

Andrzej Duda, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na Prezydenta RP - Komentarz Tygodnia 01.02.2015

Komentarz Tygodnia 17.05.2015 Błażej Spychalski szef Sztabu Wyborczego Andrzeja Dudy w województwie łódzkim (PiS), oraz Joanna Skrzydlewska Zarząd Województwa Łódzkiego (PO)

Andrzej Duda - Dobra zmiana

THE BEST OF: Komorowski

Andrzej Kołakowski Epitafium dla Majora Ognia

Major Łupaszko i jego żołnierze

Andrzej Wajda "Solidarni z więzniami politycznymi"

Debata Kaczyński - Michnik z 1993 roku.