Ankieta

Na kogo zagłosujesz 21 października w wyborach na prezydenta Radomska?

 • Wioletta Pal (KW Wioletty Pal) (56%, 45 głosów)
 • Jarosław Ferenc (KW RdR) (15%, 12 głosów)
 • Dawid Wawryka (KW Otwarte Miasto) (11%, 9 głosów)
 • Jakub Jędrzejczak (KW PO) (10%, 8 głosów)
 • Jacek Gębicz (KW WS) (9%, 7 głosów)

Oddanych głosów: 81

Loading ... Loading ...
Polecam:


Tym co powiedział marek kondrat na Przystanku Woodstock, totalnie mnie zaszokował.  Jestem wciąż zbulwersowany.  Przypomnę :  „Polska nie jest najważniejsza. Najważniejsze jest nasze życie. Bo ono jest jedno. Jeżeli będziemy zadowoleni z życia, to Polska też na tym zyska”.

Jednym słowem liczymy się tylko MY !! Egoizm w czystej postaci. Czy m.kondrat jest Polakiem czy polakiem. Dla mnie jest polakiem i to przez bardzo małe p.

Tak wygląda  współczesny patriotyzm, który serwuje się młodzieży. Wpisuje się w hasło owsiaka  „róbta co chceta”.

Polska nie jest najważniejsza. Gdyby tak myśleli Polacy to nie byłoby Polski. Wolnej Polski. Czy tak myśleli Polacy walczący z  bolszewikami w 1920 r. Czy wtedy także kondrat powiedziałby im „najważniejsze jest nasze życie – bo ono jest jedno ? Czy młodzi powstańcy warszawscy także myśleli tak jak mk ? Tragiczne przesłanie. Nie liczy się wolna , niepodległa, suwerenna Polska, liczy się tylko dupa, własna dupa.

Gdyby tacy malutcy kondraci żyli w XIX i XX w. gdy byliśmy pod zaborami, to na pewno nie byłoby wolnej Polski. NIKT nie poszedłby do Legionów marszałka Józefa Piłsudskiego, gdyby myślał – najważniejsze jest nasze życie.

kondrat swoją wypowiedzią okazał pogardę  tym wszystkim pokoleniom POLAKÓW dla których POLSKA BYŁA NAJWAŻNIEJSZA.  kondrat zanegował POLSKI patriotyzm. Napluł w twarz naszym bohaterskim uczestnikom wszystkich powstań narodowych. Opluł wszystkie „ORLĘTA LWOWSKIE”(ciekawi mnie ilu z uczestników impry  owsiaka tarzających się w błocie, wie kim  były „Orlęta Lwowskie”).  Opluł wszystkich młodych powstańców warszawskich. Opluł wszystkich „żołnierzy wyklętych” walczących po 1944 r. z okupacyjną  Armią Czerwoną i kolaborantami z Armii Ludowej, PPR, UB realizującymi plan Stalina, który nie udał mu się w 1920 r.

kondrat negując patriotyzm, okazał się Polakiem przez małe p..                                                  Takiej postawie mówię NIE !!! Kim będziemy jeżeli Polska nie będzie dla nas          najważniejsza ? Bydłem chcącym zaspokajać swoje hedonistyczne potrzeby ? Bydłem dla którego nie liczy się kto tym krajem rządzi ? Bydłem które przestanie być  POLAKAMI, a stanie się Europejczykami plującymi na krzyż, chrześcijańską tradycję i tworzącymi jakieś neobolszewickie super europejskie państwo ?

Nie chcę takich autorytetów, które mają tak wychowywać przyszłe pokolenia POLAKÓW !!

„Naród jest organiczną całością ukształtowaną przez przeszłość i tradycje” – Edmund Burke  naszą tradycją jest patriotyzm, chrześcijaństwo, Polskość i nasza Ojczyzna, jej dobro. Pozostańmy narodem. Narodem dla którego  Polska jest najważniejsza. Bóg ,honor, ojczyzna  – to wciąż aktualne przesłanie !!! Przynajmniej dla mnie.

Wierzę, że nie tylko dla mnie !!!

20 komentarzy to “Polska nie jest najważniejsza czyli Marek Kondrat – Polak przez małe p !!”

 • maniek:

  O co ten krzyk? Polska to my naród. My dla siebie powinniśmy być najważniejsi. Nie musimy dziś dokonywać takich wyborów jak nasi ojcowie, dziadowie i pradziadowie. Nie musimy walczyć, zabijać…Chcemy żyć w pokoju. Bez wojny Polsko – Polskiej. Bez walki o krzyż który zamiast łączyć i nieść pokój wśród narodów stał się elementem walki politycznej.
  Czyli co Szymonie? Dla ciebie jestem hedonistycznym bydłem bo zamiast co rano stać na barykadzie i krzyczeć POLSKA< POLSKA ja chcę by dla mnie moje życie było najważniejsze. Nie zgadzam się z takim sposobem myślenia. Nie zgadzam się z takim dzieleniem ludzi. Nie zgadzam się z przyklejaniem etykiet dobrego i złego Polaka. Bo nie ten jest dobrym Polakiem co krzyczy o tym na każdym kroku, tylko ten co miłość do Ojczyzny nosi w sercu. Pracuje dla niej i w godzinie próby gotów jest oddać życie za wolność Polski…..

 • Lop:

  Zgadzam się z ,,mańkiem,,

 • Szymon Zyberyng:

  Chyba Mańku, nie komentujesz mojego wpisu. Piszesz rzeczy oczywiste. Szczególnie podoba mi się ostatnie zdanie. „Pracuje dla niej i w godzinie próby gotów jest oddać życie za wolność Polski. marek kondrat tak nie uważa, dla niego najważniejsze jest jego życie. Nie będzie on, w godzinie próby gotów oddać życia za wolność POLSKI !!

 • Ania:

  a dla mnie Panie Zyberyng to ten Pana wpis to zwykle bicie piany…

 • maniek:

  To ja już nic nie rozumiem. To w końcu jestem polakiem przez małe „p” czy nie? Dla mnie najważniejsze jest moje życie i życie mojej rodziny. Marek Kondrat ma rację mówiąc że jeśli my będziemy zadowoleni z życia to Polska na tym zyska.
  A tak w ogóle to tylko jedno powstanie w naszych dziejach było udane. Mówię tu o Powstaniu Wielkopolskim. Inne oprócz morza krwi, cierpienia narodu nic nie dały. Często wywoływane były ze względu na partykularne interesy wąskiej grupy polityczne. Piszesz o Orlętach Lwowskich. Ja byłem na tym cmentarzu oddać im hołd i zapalić znicz. Tuż obok, a w zasadzie na drodze do cmentarza orląt jest ogromny pomnik ukraińskiej armii która wtedy walczyła z orlętami. Ziemia ich pogodziła – taka przyszła wtedy do mnie myśl.
  I na koniec powiem tak. Marek Kondrat jest dla mnie wspaniałym aktorem i niech takim pozostanie. Ja odczytuję jego słowa jako zachętę do pracowania nad sobą, nad własnym dobrem, bo wtedy Polska będzie mocniejsza. Nie boję się wynarodowienia i jakiegoś kosmicznego narodu o wspólnym języku, walucie, rządzie i armii…To są fobie eurosceptyków lub wręcz przeciwników UE skupionych przy Radiu Maryja….

 • Szymon Zyberyng:

  Mańku zdecyduj się. Które twoje zdanie jest prawdziwe-„Pracuje dla niej i w godzinie próby gotów jest oddać życie za wolność Polski…”. „Dla mnie najważniejsze jest moje życie i życie mojej rodziny”.
  Mylisz się, marek kondrat nie powiedział , że jak my będziemy szczęśliwi, to Polska na tym zyska. On powiedział, że tylko liczy się nasze życie. Bo ono jest jedno. Jak mamy to rozumieć ? Liczy się tylko nasze życie, to zadanie kondrata. Polska nie liczy się. Odpowiedz na pytanie czy dla „Orląt Lwowskich liczyło się ich życie czy też dla nich Polska była najważniejsza.. kondrat miałby rację gdy powiedział „Polska nie jest najważniejsza. Jeżeli będziemy zadowoleni z życia, to Polska też na tym zyska”. Ale on wprowadził słowa „Najważniejsze jest nasze życie. Bo ono jest jedno.”
  Sprawa stworzenia narodu europejskiego, to nie są fobie. To są fakty. Nie mów, że tego nie widzisz ? Odsyłam ciebie do projektów leżących w Parlamencie Europejskim. Zresztą sam traktat lizboński jest pierwszym krokiem do tworzenia takiego super europejskiego państwa.

 • junak:

  A powiedz SZymon kim dla Ciebie jest Łukasz Więcek, kandydat PO na stanowisko prezydenta miasta?
  I przez jakie „pe”?

 • Szymon Zyberyng:

  Na razie Ł.Więcek nie jest oficjalnym kandydatem radomszczańskie pomyłki obywatelskiej na prezydenta miasta(przynajmniej ja nic o tym nie wiem). Wiem, że otrzymał taką propozycję. Ponoć ma także pracować w poselskim banku. Ale oficjalnie chyba nie jest jeszcze namaszczony. Gdy zostanie poświęcę mu odrębny wpis, a nie tylko komentarz.

 • ^:

  Szymonie czemu z taka pogardą o aktorze?
  Imiona i nazwiska piszemy duzą literą. Pogarda i Siara!
  A te ploty o pracy Łukasza Więcka to od kogo ?

 • junak:

  1. Tak dla formalności.
  Imiona i nazwiska piszemy z WIELKICH liter.

  2. Jakie to Radomsko jest małe.

  3. I bądź tu człowieku niezależny.

 • %:

  To teraz każdy poseł ma swój bank?

 • &:

  Panie Zyberyng proszę się dowiedzieć co z tym Więckiem. To takie ciekawe.

 • janek:

  Panowie i Panie! Wy bijecie pianę. Zobaczcie co robią czerwoni w radomsku. Zaczęli juz wyścig wyborczy i obawiam się, że ich nie doceniamy. Wejdźcie na ich stronę internetową tj. sld w radomsku i pomyślcie co znaczy to zdjęcie. Zamiast zajmować się głupotami wspólnie zagródźmy drogę komunie.

 • zbyszek:

  Niestety obawiam się, że janek ma rację. Kaliszczak Szczygłowski i Ciach to spece od wygrywania kampanii wyborczych. E. Drzazga w każdej chwili może objąć dowolne stanowisko, w tym Prezydenta Radomska.

 • zorientowany:

  „Zagródźcie!!!”

 • junak:

  A co wy chcecie od Ewy. Fajna babka.

 • czarny:

  super,spytajcie jacusia c. on chyba nawet popróbował

 • Tadeusz Kownacki:

  Ja jestem zwolennikiem sloganu „Polska jest najważniejsza, Polacy się nie liczą” Niech żyje Jarosław Kaczyński, wybudujmy mu pomnik

 • eur konto:

  Witam.
  Czy zna ktos z was jakis ciekawy angielskojezyzny finansowy program partnerski?
  Pozdrawiam.

 • Ziben:

  Witam. Trochę późno, ale podobno lepiej późno niż wcale. Pozwoliłem sobie skomentować ten post. Nie tutaj, lecz na swoim blogu. Stał się bowiem przyczynkiem do różnych rozważań. Jeśli jest Pan zainteresowany, to zapraszam na http://www.zibenowskie.blogspot.com – post pt. \"Patriotyzm w namiocie\".

Skomentuj

Filmiki

Andrzej Duda, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na Prezydenta RP - Komentarz Tygodnia 01.02.2015

Komentarz Tygodnia 17.05.2015 Błażej Spychalski szef Sztabu Wyborczego Andrzeja Dudy w województwie łódzkim (PiS), oraz Joanna Skrzydlewska Zarząd Województwa Łódzkiego (PO)

Andrzej Duda - Dobra zmiana

THE BEST OF: Komorowski

Andrzej Kołakowski Epitafium dla Majora Ognia

Major Łupaszko i jego żołnierze

Andrzej Wajda "Solidarni z więzniami politycznymi"

Debata Kaczyński - Michnik z 1993 roku.