Ankieta

Na kogo zagłosujesz 21 października w wyborach na prezydenta Radomska?

  • Wioletta Pal (KW Wioletty Pal) (56%, 45 głosów)
  • Jarosław Ferenc (KW RdR) (15%, 12 głosów)
  • Dawid Wawryka (KW Otwarte Miasto) (11%, 9 głosów)
  • Jakub Jędrzejczak (KW PO) (10%, 8 głosów)
  • Jacek Gębicz (KW WS) (9%, 7 głosów)

Oddanych głosów: 81

Loading ... Loading ...
Polecam:


„Dziękujemy za chleb, ale trzeba, by był on sprawiedliwie rozdzielany. Dziś tak nie jest!”

„Związek zawodowy w Polsce ma prawo napominać rządzących, kiedy widzi, że w kraju źle się dzieje, a prawa pracownicze nie są szanowane”

„Polska się bardzo zmieniła na lepsze, ale wciąż zbyt wiele jest w niej niesprawiedliwości”

prezydent Andrzej Duda.

 

Oczywiście,  tak jak w zwrocie „POLSKA w RUINIE”, nie chodzi o to, że Nasz kraj, to same ruiny i zgliszcza,  ,które trzeba odbudowywać, tak w zwrocie szpital w ruinie,   nie chodzi o to, że  jest on  w fizycznej ruinie.

Zwrot „POLSKA w RUINIE”, to przenośnia, symbolizująca pseudodemokratyczną,  oligarchiczną Polskę, rządzonej przez kastę „dużych misiów” uważających, że za ich rządów Polska to „ch…,dupa i kamieni kupa, a tylko frajerzy pracują za 6 tysięcy złotych.

Zwrot „SZPITAL w RUINIE”, to przenośnia, symbolizująca ,  sposób zarządzania Szpitalem Powiatowym w Radomsku przez człowieka z  nadania PO – Radosława Pigonia i  polityczną akceptacja jego działań  przez  ludzi PO, rządzących w Starostwie Powiatowym w Radomsku od 5 lat.

Sprawa okazywania POgardy pracownikom  szpitala, poprzez niewypłacanie im pieniędzy  jest megaskandalem. Jeszcze większym skandalem, jest fakt, że ludzie politycznie POwiązani i w pełni oddani  PO,  przyzwalają i akceptują  taki stan rzeczy.

Dyrektor Radosław Pigoń  tak zarządza szpitalem, że  przez dwa lata nie jest wstanie wypłacić pracownikom szpitala NALEŻNYCH im pieniędzy. Dyrektor R.Pigoń był zobowiązany do  realizacji ustawy z dnia 22.10. 2010 r. o zmianie ustawy o zakładach opieki zdrowotnej. Pracownicy szpitala powinni otrzymać łączną kwotę: 4 262 222,00 zł (słownie: cztery miliony dwieście sześćdziesiąt dwa tysiące dwieście dwadzieścia dwa złote ). Takie były ustalenia pokontrolne Państwowej Inspekcji Pracy . Kontrola była konieczna, ponieważ  wcześniej dyrektor R.Pigoń,  próbował „ukryć” pieniądze  , pisząc do związków zawodowych, że te pieniądze nie należą się pracownikom szpitala.    Pomimo jednoznacznej decyzji PiP,  dyrektor R.Pigoń do tej pory nie wypłacił pracownikom całości ich pieniędzy.

Pełną akceptację na lekceważenie pracowników, okazywanie im POgardy, poprzez niewypłacanie im pieniędzy  dał starosta powiatowy w Radomsku i zarząd powiatu.

W dniu  10 lipca w starostwie powiatowym w Radomsku odbyło się spotkanie przedstawicieli związków zawodowych w radomszczańskim szpitalu z dyrektorem i władzami powiatu. Na tym spotkaniu dyrektor R.Pigoń powiedział, że zarząd powiatu KAZAŁ mu odwoływać się od decyzji  Państwowej Inspekcji Pracy o przyznaniu podwyżek pielęgniarkom i innym pracownikom szpitala. Moim zdaniem, świadczy to o tym, że zarząd powiatu kazał dyrektorowi nie wypłacać pieniędzy przysługujących pracownikom szpitala  zgodnie z przepisami prawa.

Spotkanie było bardzo ciekawe. Starota, jak typowy komunistyczny aparatczyk spytał się pielęgniarek z której szuflady ma wyjąć pieniądze,  aby spełnić ich żądania. Natomiast jeden z radnych- ludzi oddanych PO, powiedział, że lekarze, też są nie zadowoleni ze swoich zarobków.

Jednym słowem było jak u Barei  „nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”, „Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi? ” czyli pieniędzy na  wypłacenie pracownikom całości należnych im podwyżek,  jak nie było tak i nie ma.

Pielęgniarki okazują ogromną cierpliwość i wolę porozumienia. To, że nie  zaostrzyły protestu i np.  nie odeszły od łóżek pacjentów, świadczy o ich bardzo  dobrej woli. Jednak zastanawiam się jak długo starczy im tej dobrej woli, jak długo będą godziły się na lekceważenie i POniżanie ? Kiedy uznają, że dyrektor szpitala, starosta i  zarząd powiatu zwyczajnie nadużywają ich cierpliwości  ?

Należy zwrócić uwagę na najważniejszą kwestię. Wydaje się, że w całej Polsce, zrealizowano przepisy ustawy z dnia 22.10. 2010 r. o zmianie ustawy o zakładach opieki zdrowotnej, chyba wszędzie wypłacono podwyżki pracownikom .  Jednak   Szpital Powiatowy w Radomsku nie  zrealizował tej ustawy.  Właśnie w Radomsku dyrektor, wymyślił sobie, że podwyżki pracownikom się nie należą i „ukrył” pieniądze, a potem odmówił ich wypłaty. Zrobił to za zgodą ludzi PO.    Popełniono ogromny błąd, za który zapłaciły pielęgniarki.

Skandaliczna sprawa nie wypłacenia pielęgniarkom, należnych im pieniędzy  powinna być dla Polski,  wzorcowym przykładem podejścia PO do zwykłych pracowników , jednoznacznie pokazującym, kim dla ludzi PO są zwykli pracownicy i ich podstawowe prawa.

Liberalizmowi prezentowanemu przez PO, działaniu wyłącznie na korzyść bogacących się kosztem pracowników, należy przeciwstawić Polskę solidarną, gdzie wszyscy mają równe szanse i równo dzielą koszty rozwoju. Taka jest fundamentalna różnica pomiędzy PO a PiS.

Gdy w Radomsku był prezydent Andrzej Duda powiedział: „Prof. Balcerowicz jest liberałem, który doprowadził polską gospodarkę do stanu, który jest, i który pozbawia Polskę przemysłu. Ja nie jestem socjalistą, ale państwo polskie powinno być SOLIDARNE i dostrzegać każdego obywatela, a nie traktować: która instytucja przetrwa, to przetrwa, a jak nie – to trudno. Wspieram tych, którzy chcą, by pracownik był GODNIE traktowany, miał umowę o pracę i był GODNIE uposażony” .

Sprawa pogardzania pielęgniarkami szpitala, jednoznacznie wskazuje, że dla ludzi  PO, słowa o solidarnym państwie,  godnym traktowaniu pracowników to tylko pusty, nic nie znaczący frazes. „Po czynach ich poznacie.”

PO zrujnowała każdą dziedzinę życia w Polsce, szczególnie służbę zdrowia. Polska jest krajem, gdzie  ani prawa ważą ani sprawiedliwość ma miejsce.      Dlatego aby Polska mogła się normalnie rozwijać, a Polacy zaczęli żyć w normalnym państwie, trzeba odsunąć PO od władzy. Tylko PiS wraz z prezydentem Andrzejem Dudą, są wstanie  odbudować polską wspólnotę narodową, polską  tożsamość narodową, polską własność. Aby poprawiły się warunki życia Polaków,  konieczne jest zbudowanie uczciwego, solidarnego państwa w którym ludzie będą godnie traktowani i nie będzie setek tysięcy głodnych dzieci. Czas aby Polska przestała być neokolonią, rajem podatkowym dla zagranicznego kapitału , a stała się krajem  wspierającym   Polaków  , polski handel i polski przemysł !

Wierzę, że 25 października rozpoczniemy drogę do   solidarnej,  wolnej od patologii Polski, kraju WOLNYCH POLAKÓW !

 

4 komentarze to “Polska w ruinie – Szpital Powiatowy w Radomsku czyli kilka refleksji o rządach ludzi PO !”

Skomentuj

Filmiki

Andrzej Duda, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na Prezydenta RP - Komentarz Tygodnia 01.02.2015

Komentarz Tygodnia 17.05.2015 Błażej Spychalski szef Sztabu Wyborczego Andrzeja Dudy w województwie łódzkim (PiS), oraz Joanna Skrzydlewska Zarząd Województwa Łódzkiego (PO)

Andrzej Duda - Dobra zmiana

THE BEST OF: Komorowski

Andrzej Kołakowski Epitafium dla Majora Ognia

Major Łupaszko i jego żołnierze

Andrzej Wajda "Solidarni z więzniami politycznymi"

Debata Kaczyński - Michnik z 1993 roku.