Ankieta

Na kogo zagłosujesz 21 października w wyborach na prezydenta Radomska?

 • Wioletta Pal (KW Wioletty Pal) (56%, 45 głosów)
 • Jarosław Ferenc (KW RdR) (15%, 12 głosów)
 • Dawid Wawryka (KW Otwarte Miasto) (11%, 9 głosów)
 • Jakub Jędrzejczak (KW PO) (10%, 8 głosów)
 • Jacek Gębicz (KW WS) (9%, 7 głosów)

Oddanych głosów: 81

Loading ... Loading ...
Polecam:


Ten wpis miał powstać już jakiś czas temu. Po publikacji jednego z wyników poparcia dla partii politycznych na FB skomentowałem je : „Nie cieszcie się ze słabych notowań POspolitych Obłudników ! Martwcie się z powodu dobrych wyników POlszewickiej naćpanej hołoty !” . Na ten komentarz mój kolega ze studiów anarchista , lewak, fanatyczny wróg katolików(ale w sumie dobry chłopak) i koleżanka, fanatyczna zwolenniczka PO, a szczególnie C.Grabarczyka napisali tak. „Szymon błagam Cię toż to faszyzm….”, „Szymonie jakiego Ty języka używasz ?! To nie jest polemika tylko nienawiść,  a nienawiść w polityce prowadzi do przemocy i zła w czystej postaci.”.  Bardzo emocjonalne komentarze. Ostre zwroty, ekspresyjne nie są faszyzmem oraz nienawiścią. To zwykły skrót myślowy, który doskonale charakteryzuje tę partię.

Chociaż słowo obłudnik może być traktowane jako pejoratywne, to nie jest moim  zamiarem obrażać członków partii PO. To nie jest pusty zwrot jak „pisuar”, „pisior”.  Tak się składa, że zwrot Pospolici Obłudnicy doskonale oddaje to co robi w polityce Donald Tusk et consortes. Także wobec lokalnych członów tej partii. A to, że WY z PO musicie wstydzić się za swojego wodza    T-eraz U-słyszysz S-ame K-łamstwa i jego POdejrzane towarzystwo, to już nie mój problem.

Na moim blogu temat PO i instytucji będących zapleczem finansowym tej partii był i będzie sztandarowym póki blog będzie w sieci. Żaden proces, nie zmieni mojej negatywnej oceny tej partii.

Więc jeszcze raz  określenie obłudnicy odnosi się do charakterystyki krajowych działań PO. W żadnej mierze nie uważam lokalnych liderów i  członków PO, za obłudników ! Co więcej b. żałuję, że tak inteligentni ludzie, o wysokiej wiedzy, kulturze osobistej, z którymi przyjemnie się dyskutuje,  dali się zwieść tej partii. Errare humanum est ! Porządni ludzie w służbie  układu szkodzącego Polsce i Polakom ! W PZPR, SB także byli porządni ludzie. Teraz wstydzą się za swoje życiowe wybory. Historia lubi się powtarzać !

Dlaczego uważam  PO, szczególnie jej lidera D.Tuska za obłudników  i POspolitych POrażkowców ? Obłuda, wada etyczna związana z fałszywym, nieszczerym, dwulicowym postępowaniem, podejmowanym jedynie ze względu na zewn. formy lub korzyści.

Jaki był początek  PO ? Obłudny.   Niby partia obywatelska,  a tak naprawdę twórcą jej był „Generał Gromosław Czempiński, wieloletni pracownik Wywiadu PRL oraz szef UOP, ujawnił informacje o swoim udziale w powstaniu Platformy Obywatelskiej” – pisała Rzeczpospolita

„Czempiński potwierdził w rozmowie z Niezależną.pl, że był osobą, która dała początek partii. Jak stwierdził, PO powstała dzięki jego rozmowom z politykami i długim przekonywaniu ich, że teraz jest czas i miejsce na powstanie partii. Rozmawiał z wieloma z nich, również z trójką tych, których później nazwano ojcami założycielami – Olechowskim, Płażyńskim, Tuskiem.  Nie było łatwo im wytłumaczyć, że mogą nadać nowy impet na scenie politycznej – powiedział Czempiński. Dodał, że choć długo to trwało, PO odniosła sukces.”

PO jest mistrzem obłudy. Co innego mówi a co innego robi.  Posługuje się kłamstwem i manipulacją,  używając do tego mediów powstałych w wyniku porozumienia z komunistami. Media głównego nurtu, szczególnie wszystkie telewizje,  stosując inżynierię społeczną, kreując pseudoautorytety,  stały się istotnym elementem rządów PO.

PO wygrało wybory strasząc faszystowskim PiS-em zagrażającym demokracji, łamiącym prawo, stosującym naciski i podsłuchy. Media realizując układowe zlecenie, stworzyły obraz zamachu stanu wprowadzanego przez PiS. Po 6 latach rządów PO, powołaniu komisji sejmowych okazało się, że za rządów PiS bezprawnie kupiono dorsze za 8, 50, a reszta przestępstw PiS okazała się peowskim kłamstwem !  OBŁUDA !

PO to partia liberalna, wolnościowa, która powinna obniżać podatki. Okazało się, ze za rządów PO podatki podniesiono, zwiększając obciążenia fiskalne. Za rządów PO na masową skalę stosuje się Podsłuchiwanie Obywateli. Polska rządzona przez PO staje się krajem Wielkiego  Brata ! Powszechna inwigilacja obywatela ! OBŁUDA !

PO wprowadza POwszechny monopol. Monopol na cukier. W Niemczech jest ze 40 firm robiących cukier każda daje inną cenę  za kg, a u nas tylko kilka  i cena cukru 6 złote.

Dlaczego mąka i pieczywo jest takie w Polsce drogie? Zmowa cenowa – a PO ją toleruje. POlitycy jakiej partii korzystają na zmowach cenowych ? .

Wszędzie gdzie widać PO  albo jest drogo albo jest monopol.

Telefonia komórkowa ? Dlaczego u nas są tylko 3 firmy ?

Rząd PO zniszczył polskie stocznie. Rząd mógł pomóc uratować stocznie jednak Tusk skłamał, że pomoc nie jest możliwa ponieważ nie godzi się na nią UE. W rzeczywistości taka pomoc była możliwa, udzieliły jej rządy  Niemiec i Francji. Nasz przemysł stoczniowy został zniszczony, aby nie był konkurencją dla stoczni niemieckich. Nie dziwne, że Tusk raz, za razem dostaje niemieckie nagrody. Niemcy mają za co dziękować Tuskowi. Polskie porty za zgodą PO i Tuska zostały odcięte przez rurociąg Nordstream. Do portów na zachodnim wybrzeżu mogą wpływać statki o małym tonażu. Polskie porty bankrutują, za to rozkwita port w Rostocku. POdziękowania dla PO !

Pamiętacie przedwyborcze obietnice PO ?

1.  Przyspieszymy i wykorzystamy wzrost gospodarczy

2. Radykalnie podniesiemy płace dla budżetówki,

zwiększymy emerytury i renty

3. Wybudujemy nowoczesną sieć autostrad, dróg ekspresowych,

mostów i obwodnic

4. Zagwarantujemy bezpłatny dostęp do opieki medycznej i

zlikwidujemy NFZ

5. Uprościmy podatki – wprowadzimy podatek liniowy z ulgą

prorodzinną, zlikwidujemy ponad 200 opłat urzędowych

6. Przyspieszymy budowę stadionów na Euro 2012

7. Szybko wypełnimy naszą misję w Iraku

8. Sprawimy, że Polacy z emigracji będą chcieli wracać do domu i inwestować

w Polsce

9. Podniesiemy poziom edukacji i upowszechnimy Internet

10. Podejmiemy rzeczywistą walkę z korupcją.

Takie były OBIETNICE, jaką mamy TERAZ RZECZYWISTOŚĆ ! czy widać te tłumy młodych Polaków wracających z zagranicy ?

Do czego nie dotknie się PO to spieprzy, zgodnie z zasadą co by tu jeszcze spieprzyć panowie i na czym się nachapać !

Reforma zdrowia POrażka ! Wzrost ceny leków, brak leków ratujących życie. Powszechny chaos i radosna partyzantka. Luzik, wielki luzik ! Propaganda PO głosi, ze to przejściowe kłopoty. System zdrowotny tak naprawdę dogorywa.

PKP z roku na rok jest coraz bardziej zdegradowane. Kolejowe katastrofy to nie przypadki, to efekt złego zarządzania koleją przez Powszechnych   POrażkowców !

Rząd PO odniósł sukcesy :

zmniejszył zasiłek pogrzebowy o 50%, zmniejszył becikowe o 50%,  , 3 krotny wzrost podatku od “ użytków wieczystych “, likwidacja prawie wszystkich ulg podatkowych. Wielkie zachodnie koncerny, szczególnie sieci sklepów traktują Polskę jak kolonię, nie płacąc za POzwoleniem  PO podatków i transferując cały zysk za granice naszego kraju !

Teraz  POrażkowcy  Donalda Tuska chcą wprowadzić po cichu za pośrednictwem samorządów druzgocący dla milionów Polaków podatek od nieruchomości. Jeśli podatek katastralny wejdzie w życie , obciążenia właścicieli nieruchomości  zwiększą się z kilkudziesięciu złotych do wielu tysięcy. Wielu Polaków nie będzie stać na płacenie tego podatku. W konsekwencji stracą swoje miejsca zamieszkania.

Rząd POspolitych Obłudników prowadzi nasz kraj ku przepaści gospodarczej. Zadłuża nas na potęgę !

Miliony Polaków znalazły się  w “ pętli zadłużenia “ na ponad 30 mld złotych. 14 mld złotych długu na kartach kredytowych.

Zadłużenie samorządów wynosi ponad 12 mld złotych. Zadłużenie przedsiębiorstw  240 mld złotych. Długi polskich banków komercjalizowanych  ponad 240 mld złotych,

Z obliczeń ekonomistów wynika, że Polska tonie w długach. Wszyscy, od noworodków do emerytów, jesteśmy zadłużeni po 23 tys. zł na głowę.

Dziennik „Fakt” opublikował zestawienie podstawowych produktów i porównał jak silą nabywcza przeciętnej pensji (1900 zł na rękę) maleje od 2007 r.(rządy PiS).  Za przeciętna wypłatę można było kupić:

1.Benzyne Pb95 422 (w 2007 r.) 396 (w 2010 r.) 333 (w 2012 r.)

2.Chleb 1151 (w 2007 r.) 808 (w 2010 r.) 678 (w 2012 r.)

3. Papierosy 271 (w 2007 r.) 237 (w 2010 r.) 190 (w 2012 r.)

4.Masło 593 (w 2007 r.) 542 (w 2010 r.) 476 (w 2012 r.)

5.Jogurt 2435 (w 2007 r.) 2261 (w 2010 r.) 1919 (w 2012 r.)

6.Ser zółty 550 (w 2007 r.) 520 (w 2010 r.) 442 (w 2012 r.)

7.Proszek do prania 95 (w 2007 r.) 86 (w 2010 r.) 77 (w 2012 r.)

8.Piwo 703 (w 2007 r.) 633 (w 2010 r.) 584 (w 2012 r.)

9.Książka 51 (w 2007 r.) 44 (w 2010 r.) 38 (w 2012 r.)

10.Jeansy 12 (w 2007 r.) 10 (w 2010 r.) 9 (w 2012 r.)

11.Sportowe buty 9 (w 2007 r.) 8 (w 2010 r.) 7 (w 2012 r.)

12.Bilet do kina 95 (w 2007 r.) 82 (w 2010 r.) 76 (w 2012 r.)

13.Wizyta u fryzjera 190 (w 2007 r.) 158 (w 2010 r.) 126 (w 2012 r.)

14.Szampon 283 (w 2007 r.) 253 (w 2010 r.) 228 (w 2012 r.)

PO doprowadza nas do tego, że stajemy się niewolnikami we własnym kraju.

W najbliższej  przyszłości nastąpi ok 400 %  podwyżka cen wody. .

POspolici Obłudnicy likwidują silne państwo. Nastąpi redukcja etatów w policji. Funkcjonariusze policji mają ograniczane środki na walkę z przestępczością !

Sądy oddalają się od obywateli.  PO  zlikwiduje 122 sadów rejonowych z 350.

Przed wyborami parlamentarnymi PO obłudnie milczała na temat sytuacji finansowej ZUS. Katastrofalna sytuacja ZUS zmusiła PO do zmuszenia nas do pracy do 67 r. życia. Obłudnie nazwano to reformą emerytalną.

Wcześniej POrażkowcy zrobili skok na kasę i przekazali pieniądze z OFE do ZUS. Realnie odebrano Polakom 35-40 letnich składek na ZUS.

PO szykuje nam kolejne prezenty.  POdwyżka akcyzy na gaz od 2012 r., POdwyżka VAT na ubranka dziecięce,  POdwyżka opłat paliwowych, POdwyżka cen żywności.

POspolici Obłudnicy realnie obniżyli nasze zarobki, ponieważ nie dokonali rewaloryzacji progów podatkowych PIT

Przed Euro obiecano nam cuda. Autostrady, nowoczesne pociągi jeżdżące po szybkich torach. Udało się tylko wybudować stadiony. Koszt wybudowania autostrady jest największy w Europie.  Te autostrady są wybudowane drogo i byle jak. Niedługo będą zamknięte  i remontowane.  Co gorsza PO doprowadziła do bankructwa wiele firm, które nie otrzymały zapłaty za wykonane prace. PO zakończeniu euro czeka nas wielki kryzys.

POlaków Okłamywać, to realny pomysł PO, na utrzymanie się u władzy !

Analiza systemowa  rządów i funkcjonowania  PO prowadzi do jednoznacznej konstatacji. Ta partia i różne grupy interesów ją popierające stworzyli   Polską Republikę  Kolesi (PRK). PRK jest pasożytniczym tworem biurokratyczno-mafijnym, wykorzystującym słabość państwa i panujący w nim brak prawa i sprawiedliwości.  W Polsce eksploatowanej przez  PO  znaczna część dochodu narodowego – wypracowanego uczciwą pracą obywateli – przepływa na konta nielicznej grupy POlitycznych pasożytów, którzy korzystają z POwszechnej  tolerowanej i niezwalczanej realnie korupcji. Jednoznacznym przykładem funkcjonowania PRK jest budowa stadionów i autostrad. Wolno, drogo i byle jak. Polska w budowie, po to aby żyło się lepiej rasie Panów z PO, tzw.  młodym, wykształconym, gardzącymi tymi z małych miast, gorzej wykształconymi. Liczy się aby się nachapać. Państwo bankrutuje. PO nas choćby i Potop.  Ostania szansa.

Zamiast prawdziwej  gospodarki wolnorynkowej, na skutek wprowadzenia przez  PO „kolesiowatego  kapitalizmu” mamy niewydolny, drogi patologiczny system, robiący z większości Polaków wyrobników.

Moim zdaniem, gdyby nie peowskie  PRK, to płace w Polsce nie byłyby 4 razy mniejsze niż na Zachodzie, pomimo wielu lat ciężkiej, wydajnej pracy             Polaków !

Z obliczeń niezależnych ekonomistów, wynika, że prawie połowa ceny większości produktów lub usług nabywanych w Polsce to tzw. nawis korupcyjno-biurokratyczno-mafi​jny.  Gdyby nie korupcja, biurokracja i mafijne układy ceny w Polsce byłyby 50% niższe (albo płace 100% wyższe).

PO jest partią afer. Odsyłam na stronę Marka D, afery PO !

Ostatnio za oszustwo i korupcję skazano prezydenta Opola. To kolejny polityk PO skazany za POspolite Oszustwo ! Ilu obecnych, aktywnie działających samorządowców, polityków PiS zostało skazanych za POspolite Oszustwa , POspolitą Korupcję ? Taka jest różnica pomiędzy tym partiami !

POpieranie PO to nie tylko POspolity Obciach, to działanie na szkodę Polski i obywateli naszego kraju. Spór pomiędzy lemingami, a wolnymi Polakami jest poważniejszy niż myślimy. Chodzi o przyszłość Polski, którą  PO chce po prostu zlikwidować.

Nie mam żadnych wątpliwości aby PO nazywać partią POspolitych Obłudników, Powszechnych Oszustów ! Tak wiem jestem faszystą, nie zgadzam się z rzeczywistością kreowaną przez  media będące na usługach PRK ! Fajnie jest nie myśleć i tylko oglądać TVN24 i czytać michnikoidów. Wtedy świat jest taki piękny i zrozumiały. Można grillować. Tyle, że już wkrótce zabraknie węgla i cos na ruszt. Zaraz w sumie to tak naprawdę zabraknie tylko zwykłym Polakom, tym z PO nie , przecież „ludziom ma żyć się lepiej”. Oczywiście tylko tym lepszym ludziom, którzy są z PO.

5 komentarzy to “POspolici Obłudnicy czyli cała prawda o POrażce Obywatelskiej !”

 • Szymon Zyberyng:

  Byłem twardym żołnierzem Platformy, dziś uważam, że powinni złożyć władzę, bo się po prostu nie nadają, są skompromitowani i niesłowni. Nie jestem naiwny, wiem, że polityka wymaga czasem kompromisów. Ale po kolei żadne obietnice nie były spełniane.
  http://wpolityce.pl/wydarzenia/34387-pawel-kukiz-w-uwazam-rze-po-musi-odejsc-panstwo-polskie-spadlo-w-ruski-las-w-bloto-i-nic-zawolano-polacy-nic-sie-nie-stalo

 • ktoś:

  ~kontrab.ass [11 godzin temu]
  „Wierzę w jednego Tuska, Ojca Wszech-uwielbianego, Stworzyciela Zielonej Wyspy i Autostrad, wszystkich dotacji z Unii – widzialnych i niewidzialnych. I w jednego Pana Rostowskiego, ministra Tuska prawdomównego, który z Balcerowicza jest zrodzony, przed wszystkimi długami. Tusk z Tuska, Europejskość z Europejskości, Fakty prawdziwe z TVN-u prawdziwego. Przez Lisa stworzone, po dziś dzień mówione. Współistotne Tuskowi. A przez Niego wszystko się stało. On to dla nas lemingów i dla naszego zgłupienia, zstąpił z Kaszub. I za sprawą mitu o dziadku z Wermachtu, przyjął miliardy z Unii i stał się premierem. Pomógł Grecji również za nas, pod namową Angeli. Został przez nią poklepany, pochwalony i nagrodzony. I ponownie wybrany dnia wyborczego, jak „przewidział” OBOP. I wstąpił do Rządu. Siedzi po prawicy Bronka. I powtórnie przyjdzie w chwale, na następną kadencję. A kure.twu jego nie będzie końca. Wierzę w Donka Sondażowskiego, Pogromcę Kiboli, który z Nocnej Zmiany pochodzi. Który z Niesiołowskim i Kopacz wspólnie odbiera uwielbienie i chwałę. Który mówi ustami Olejnik, Durczoka i Miecugowa: wierzę w jedną, wielką, powszechną i aferalną Platformę Obywatelską. Wyznaję drożyznę, brak emerytury i podwyżki podatków by lepiej się żyło. I oczekuję powrotu gumy DONALD w kioskach Ruchu oraz wprowadzenia ACTA, GMO i mianowania Kasi Tusk naczelną ONET-u”
  Zapożyczone z komentarza artykułu „Grzegorz Osiecki: Amber Gold ścina poparcie PO”

 • Studentka.:

  Kolejny świetny tekst o PO. Muszę się przyznać, że byłam typowym lemingiem. Głosowałam na PO. Głosując na PO czułam się lepiej, pozbawiałam się kompleksów wynikających z tego, że pochodzę z małego miasta. PO to była niby taka fajna partia, europejska, a nie zaściankowa jak przedstawiany był PiS. Czar jednak prysł. Zrozumiałam, że PO to zwykli oszuści. Nie będę ukrywała, że pana blog pomógł mi w „nawróceniu”. Nie wierzyłam w to co pan pisze. Uważałam za pisowskiego „oszołoma”. Przełomem był pana wpis o pośle J.Zacharewiczu. Poseł Jacek Zacharewicz i 33 tys. zł na przejazdy w celach wykonywania mandatu poselskiego czyli gdzie i jakim pojazdem jeździ posłoprezio !”.http://szymonzyberyng.pl/?p=1040 Głosowałam na tego pana. Nie wierzyłam, że to prawda, że poseł może oszukiwać podatników. Jeździć wszędzie służbowym samochodem, a brać pieniądze z kancelarii sejmu, że jeździ prywatnym. Uważałam, że J.Zacharewicz poda pana do sądu i zmusi aby go pan przeprosił. Tak się jednak nie stało. Co gorsza potwierdziło się, że pana tekst to prawda. Mój tata ma znajomych pracujących w banku J.Zacharewicza. Powiedzieli, że to co pan napisał jest prawdą. Zacharewicza wozi wszędzie służbowym samochodem jakiś ochroniarz. Dobrze, że jest ten blog. Nigdy nikt nie dowiedziałby się o pośle oszukującym podatników. Myślałam, że o tej aferze napiszą lokalne media. Tata powiedział, że bank reklamuje się wszędzie i lokalni dziennikarze przemilczą ten temat. Miał rację. Lokalny układ PO musiał wpłynąć na redaktorów naczelnych lokalnych mediów. Powinni się wstydzić, że chodzą na pasku Zacharewicza, starosty i lokalnego PO, dlatego nie przekazali opinii publicznej tej informacji. Tym większe słowa uznania dla pana. Samotny szeryf w walce z oszustwem posła PO. Gdy napisał pan o tej sprawie, dowiedziałam się, że poseł Zacharewicz zaczął jeździć swoim prywatnym samochodem. Już nie zagłosowałam na Zacharewicza. Moich kilku znajomych i ich kilku także nie zagłosowało, nie tylko z powodu tego oszustwa, a za całokształt. Świetne określenie POspolici Obłudnicy. Ja i moi rówieśnicy zrozumieliśmy, że w tym kraju nie liczy się wiedza, umiejętności tylko powiązania z POspolitymi Obłudnikami. Chcesz pracować musisz być powiązany z PO. W konsekwencji trzeba akceptować niegospodarność, korupcję, nepotyzm ludzi z PO. Gratuluję tego, że prowadzi pan tego bloga. Gratuluję Odwagi. Prawdziwy z pana szeryf. Stworzył pan kawałek Polski wolnej od POspolitych Obłudników.

 • marek:

  Polska to kraj oszustów i złodziei … premierek Tusk wie o aferze gdzie jakiś błazen oszukał na 300mln zlotych ludzi (czyt.amber gold ) i siedzi cicho .. za to powinien byc rozstrzelany pod scianaa razem z tym blaznem ktory oszukal … ale wlasnie to jest polska i rzady POpaprancow

Skomentuj

Filmiki

Andrzej Duda, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na Prezydenta RP - Komentarz Tygodnia 01.02.2015

Komentarz Tygodnia 17.05.2015 Błażej Spychalski szef Sztabu Wyborczego Andrzeja Dudy w województwie łódzkim (PiS), oraz Joanna Skrzydlewska Zarząd Województwa Łódzkiego (PO)

Andrzej Duda - Dobra zmiana

THE BEST OF: Komorowski

Andrzej Kołakowski Epitafium dla Majora Ognia

Major Łupaszko i jego żołnierze

Andrzej Wajda "Solidarni z więzniami politycznymi"

Debata Kaczyński - Michnik z 1993 roku.