blog prywatny

"[..] jak trudno ustalić imiona wszystkich tych, którzy zginęli w walce z władzą nieludzką [..] a przecież w tych sprawach konieczna jest akuratność nie wolno pomylić się nawet o jednego [..] jesteśmy mimo wszystko stróżami naszych braci [..] musimy zatem wiedzieć policzyć dokładnie zawołać po imieniu [..]"

Zbigniew Herbert
"Pan Cogito o potrzebie ścisłości"

Powstanie styczniowe czyli nie nastąpił koniec historii !

„Jeśli zapomnę o nich, Ty Boże na niebie zapomnij o mnie ”
Adam Mickiewicz „Dziady”

Każą Nam, wolnym Polakom wyrzec się POLSKOŚCI. Premier Tusk mówił ” POLSKOŚĆ to NIENORMALNOŚĆ”. Posłowie PO nie chcieli uczcić powstańców styczniowych. Chcą abyśmy zapomnieli. Oni 150 lat temu zostali w domach. Wychodzili z nich tylko PO to, aby ściągnąć buty i ubranie powstańcowi zabitemu w PObliżu ich domu. Teraz sikają na krzyż i myślą, że są POstęPOwi i wolni. Wtedy były dwie POstawy, być zniewolonym i wiernie służyć Jego Cesarskiej Mości, albo być wolnym Polakiem, mieć w sobie dumę, godność i walczyć o wolność z zaborcą. My, wolni Polacy wciąż PAMIĘTAMY o wolności Pamiętamy o tych, którzy walczyli i oddali ofiarę swojego życia za WOLNOŚĆ naszego narodu. Nie chcemy wyrzec się POLSKOŚCI. „Walka o wolność, gdy się raz zaczyna, z ojca krwią spada dziedzictwem na syna.” Historia to ciąg zdarzeń. Wolność mamy w genach. Nie jesteśmy narodem, który można pozbawić wolności. Od zawsze rosyjskie imperium chciało Nas zniewolić. Od zawsze korzystało z polskojęzycznych zdrajców wspierających politykę Kremla.. Zmieniają się okoliczności historyczne, car zamienił się w generalnego sekretarza,   prezydenta, ale walka o Naszą wolność wciąż trwa. Nie nastąpił koniec historii, koniec imperium zła…Dla Rosjan już na zawsze „Курица не птица, Польша не заграница. , Kurica nie ptica, Polsza nie zagranica.”
Dziś rocznica wybuchu powstania styczniowego. Rozpaczliwej walki wolnych Polaków o godność, honor, wolność. Było największym polskim powstaniem narodowym. Miało charakter wojny partyzanckiej, w której stoczono ok. 1200 bitew i potyczek. Powstanie styczniowe zakończyło się klęską . Kilkadziesiąt tysięcy wolnych Polaków zostało zabitych w walkach, blisko 1 tys. straconych, ok. 38 tys. skazanych na katorgę lub zesłanych na Syberię, a ok. 10 tys. wyemigrowało. Wilno zostało spacyfikowane przez oddziały Murawjowa Wieszatiela. Rosjanie skonfiskowali tysiące majątków wolnych Polaków.
Nie damy się odpolaczyć. Nie wyrzekniemy się POLSKOŚCI. Dopóki jest w Nas, wolnych Polakach, gen polskości, umiłowania wolności, suwerenności NIGDY nie ROZDZIOBIĄ NAS KRUKI, WRONY !
Wciąż w ich telewizji widzę spadkobierców tych, którzy  ściągali buty zabitym powstańcom. Jednak tym razem, musi się udać. Tych, którzy wiedzą, jak jest naprawdę, znajdują się. Jest ich coraz więcej. Oni zbudują nową Polskę. Gdy zostaną POzbawieni wolności i praw obywatelskich, być może sama kartka wyborcza nie wystarczy.

24 komentarze do wpisu „Powstanie styczniowe czyli nie nastąpił koniec historii !”

Dodaj komentarz