Ankieta

Na kogo zagłosujesz 21 października w wyborach na prezydenta Radomska?

 • Wioletta Pal (KW Wioletty Pal) (56%, 45 głosów)
 • Jarosław Ferenc (KW RdR) (15%, 12 głosów)
 • Dawid Wawryka (KW Otwarte Miasto) (11%, 9 głosów)
 • Jakub Jędrzejczak (KW PO) (10%, 8 głosów)
 • Jacek Gębicz (KW WS) (9%, 7 głosów)

Oddanych głosów: 81

Loading ... Loading ...
Polecam:


Gdy trwała kampania wyborcza, Jarosław Ferenc, przedstawiał siebie jako profesjonalnego prezydenta. Jarosław Ferenc – przyszły  profesjonalny kapitan  zapraszał mieszkańców w piękny  rejs po Morzu Karaibskim.  W rzeczywistości prezydent J.Ferenc, po 9 miesiącach rządzenia, okazał się kapitanem Schettino. Statek, gdy tylko  wypłynął z portu został  wprowadzony  na mieliznę przez kapitana Schettino i jego ekipę. Radomsko tonie, chociaż  kapitan Schettino, każe  orkiestrze grać marsza. Statek tonie, orkiestra gra marsza, a  Ferencowe foczki, grzecznie POdnoszą płetwy. Mamy władzę, Razem doimy Radomsko, więc jest pełna profesjonalka- na mieliźnie.   

Rządy Ferenca stają się jednak groźne dla mieszkańców Radomska. Bez nowego basenu, nowych autobusów, zrewitalizowanego centrum Radomska, wyremontowanych ulic będziemy żyć. Byle jak, ale jednak będziemy. Gdyby nastąpiła katastrofa ekologiczna, wszystko może się zmienić.

Sprawa jest wyjątkowo SKANDALICZNA. Demokratycznie wybrany prezydent nie może utajniać ważnych informacji. Szanowny Pan prezydent doktor Jarosław Ferenc, zapomniał chyba treść zaprzysiężenia- „.powierzony mi urząd sprawować będę dla dobra publicznego i pomyślności miasta”. Panie prezydencie „Miasto”, to nie tylko funkcyjni z RdR, PO, Nowoczesnej. W tej przysiędze nie chodzi tylko o pomyślność i dobro ludzi z  RdR, PO, Nowoczesnej i Wspólnego Samorządu. Bez wątpienia pod rządami kapitana Schettino to dobro i pomyślność  jest znaczne.

Panie prezydencie, w wyborach powszechnych, został Pan wynajęty przez mieszkańców Radomska, aby im służyć, działać dla dobra WSZYSTKICH  radomszczan. Najważniejszym elementem publicznej działalności na rzecz mieszkańców, jest JAWNOŚĆ. Mieszkańcy muszą być dokładnie poinformowani o wszystkich sprawach ich dotyczących, tych dobrych, jak i tych, złych, które im zagrażają.

To co zrobił Pan, z informacją o decyzji SKO w Piotrkowie Tryb., pozwalającą na znaczne rozbudowanie instalacji do unieszkodliwiania ODPADÓW NIEBEZPIECZNYCH, jest ogromnym SKANDALEM! De facto zataił Pan tę decyzję. To nie jest działanie na rzecz dobra mieszkańców Radomska. Pod względem formalnym, wszystko jest w porządku. Ogłoszenie o tej niekorzystnej dla radomszczan decyzji SKO, zamieścił Pan na stronie internetowej Urzędu Miasta Radomska. Proszę sobie odpowiedzieć na pytanie, czy faktycznie ta decyzja, za pośrednictwem tej strony dotarła do wszystkich mieszkańców Radomska? Tak naprawdę, opinia publiczna dowiedziała się o znacznej rozbudowie ”bomby ekologicznej”, z konferencji prasowej poseł Anny Milczanowskiej i M.Zyskowskiego. Nie jest rolą posła, informowanie mieszkańców Radomska, o takich ogromnych zagrożeniach dla mieszkańców Radomska. Na konferencji prasowej, złożył Pan Prezydent oświadczenie, że poinformował o decyzji SKO, ponieważ została zamieszczona w internecie i jest ogólnie dostępna. Zabawne jest  tłumaczenie Pana Prezydenta. Proszę sobie wyobrazić, że np. grozi nam powódź, a Pan zamieszcza o tym zagrożeniu informację na stronie UM. Formalnie, powiadomił Pan mieszkańców Radomska o powodzi. 5 listopada, powinien Pan prezydent zorganizować konferencję prasową i za pośrednictwem mediów faktycznie poinformować obywateli Radomska o tym co Im grozi. 7 listopada, występował Pan w NTL(profesjonalnie zarządzanej telewizji-  ucz się pan tego profesjonalizmu). Tam także milczał Pan na temat w/w decyzji SKO. Nie podejmując takich oczywistych działań sprawił Pan prezydent wrażenie, że chce ukryć treść decyzji SKO.

Nie wiem, czy mieszkańcy Radomska, mogą liczyć na pomoc prezydenta i POddanych mu radnych, w bardzo trudnej walce z hiszpańskim koncernem FCC., do którego należy spółka EKO-Radomsko, aby nie pozwolić na znaczną rozbudowę instalacji do unieszkodliwiania ciekłych odpadów niebezpiecznych i ścieków przemysłowych. Wierzę, że poradzimy sobie sami, z pomocą, czy bez pomocy „profesjonalnego” kapitana Schettino.  Jedno jest pewne, zagraniczny koncern wypowiedział wojnę mieszkańcom Radomska. Czeka Nas ciężka batalia, abyśmy byli bezpieczni.

3 komentarze to “Prezydent doktor Jarosław Ferenc jak kapitan Schettino czyli kilka refleksji o ukrytej i niebezpiecznej decyzji!”

 • Ziom:

  Przez 9 lat RdR wmawiał nam wszystkim, że Milczanowska i jej ekipa to nieudacznicy, a RdR z Ferencem na czele to specjaliści najwyższych lotów. Wielu uwierzyło. Prawie sam w to uwierzyłem. Po 9 miesiącach popisów dzisiejszej ekipy czuję zgagę. Przyglądam się i oczom nie wierzę. ZERO pozyskanych pieniędzy na inwestycje w Radomsku. Kiedyś nawet uwierzyłem, że pani Sygitowicz jest nieszczególnie przygotowana do funkcji którą jej powierzono. Dziś już tak nie myślę. Z łezką w oku wspominam miniony czas. Myślałem, że gorzej już być nie może. Ale z każdym tygodniem zdziwiony jestem bardziej i bardziej. Dziś przed nami czas, w którym prezydent będzie musiał stawić czoła oczyszczalni. Kiedyś Anna Milczanowska walczyła o nasze, publiczne pieniądze, by ich nie inwestować w karę za wycięcie drzew. Dała radę. Wykłuciła się o jakieś 4-5 mln. Ciekawi mnie bardzo, jak w takiej sytuacji poradził by sobie dr Ferenc. I pewnie sami się o tym przekonamy. Jaką narrację przyjmie w sprawie ASSA, jak skuteczne okażą się słynne jego odwołania, np w sprawie obwocnicy, czy też jak fenomenalnych ma specjalistów, którzy być może będą potrafili zrealizować zwycięskie inwestycje z BO. Ja jestem po 9 miesiącach pesymistą. Niestety.

 • Realista:

  Teraz Zygma pomoze. Jak wrocil taki specjalista to wszystko ruszy z kopyta. Sami specjalisci

 • Dager:

  Sami profesjonaliści raczej

Skomentuj

Filmiki

Andrzej Duda, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na Prezydenta RP - Komentarz Tygodnia 01.02.2015

Komentarz Tygodnia 17.05.2015 Błażej Spychalski szef Sztabu Wyborczego Andrzeja Dudy w województwie łódzkim (PiS), oraz Joanna Skrzydlewska Zarząd Województwa Łódzkiego (PO)

Andrzej Duda - Dobra zmiana

THE BEST OF: Komorowski

Andrzej Kołakowski Epitafium dla Majora Ognia

Major Łupaszko i jego żołnierze

Andrzej Wajda "Solidarni z więzniami politycznymi"

Debata Kaczyński - Michnik z 1993 roku.