Ankieta

Na kogo zagłosujesz 21 października w wyborach na prezydenta Radomska?

 • Wioletta Pal (KW Wioletty Pal) (56%, 45 głosów)
 • Jarosław Ferenc (KW RdR) (15%, 12 głosów)
 • Dawid Wawryka (KW Otwarte Miasto) (11%, 9 głosów)
 • Jakub Jędrzejczak (KW PO) (10%, 8 głosów)
 • Jacek Gębicz (KW WS) (9%, 7 głosów)

Oddanych głosów: 81

Loading ... Loading ...
Polecam:


W grudniu okazało się, kto tak naprawdę rządzi w Radomsku. Myśleliście, że rządzi prezydent Jarosława Ferenc lub radni z PO? Błąd. Mamy PRAWNIKOKRACJĘ. Rządzi jakiś tajemniczy prawnik. Miejscy radni poprosili prezesa PGK o pokazanie treści słynnego audytu oceniającego zarządzanie PGK przez byłe władze. Prezes Marek Glądalski to bardzo kulturalny i miły człowiek, wiec grzecznie i z uśmiechem pokazał Naszym przedstawicielom, czyli radnym środkowy palec, oświadczając, że audytu nie ujawni. Prezes M.Glądalski podał jeden argument-audyt jest tajny, bo taką ma opinię od prawnika.
Prezydent J.Ferenc powiedział, „Ja, też nic nie mogę”. Audyt, jak był tajny, tak jest wciąż tajny. Mieszkańcy Radomska i wybrane przez Nich władze nie mogą poznać jego treści. Prezydent i jego radni, ruki pa szwam i wszystko jest ok, bo tak każe jakiś prawnik. Tak w praktyce wygląda demokracja w Radomsku, która stała się PRAWNIKOKRACJĄ.
Jak, to krzyczeli lokalni liderzy PO, Magdalena Spólnicka i Robert Zakrzewski z malutką grupką swoich fanów – WOLNOŚĆ, RÓWNOŚĆ, DEMOKRACJA.
Sprawa tak naprawdę jest bardzo poważna. Chodzi o jawność życia publicznego. Chodzi o to, czy jesteśmy chłopami pańszczyźnianymi, batożonymi przez prezesa i prawnika czy wolnymi ludźmi ? Czy będziemy tolerować arogancję i butę urzędników. Wybraliśmy prezydenta, który powołał prezesa PGK. Ten prezes nie jest półbogiem, jest zwykłym urzędnikiem, któremu płacimy pieniądze(i to duże), aby rozsądnie wydawał NASZE pieniądze. On ma Nam służyć, a nie utrudniać życie. Chcemy aby mówił prawdę. Parę miesięcy temu prezes Marek Glądalski poinformował Nas, że wykrył duże nieprawidłowości w funkcjonowaniu PGK. Mimo tego, że został sporządzony audyt(sądzę, że za grubą kasę), My obywatele Radomska, utrzymujący pana Glądalskiego, nie możemy zapoznać się z treścią audytu, ponieważ taki rozkaz prezesowi wydał jakiś tajemniczy prawnik, którego także utrzymujemy ( chyba też za dużą kasę).
Nasuwa się fundamentalne pytanie, jeżeli w Radomsku rządzi jakiś prawnik, którego opinii słucha się prezydent i prezes, to po co Nam utrzymywać takiego prezydenta i prezesa? Może czas POMYŚLEĆ o odwołaniu Pana prezydenta? Nowy będzie wiedział, że VOX POPULI VOX DEI!
Czas zacząć MYŚLEĆ, o referendum w sprawie odwołania prezydenta J.Ferenca, powodów jest coraz więcej, przecież jesteśmy wolnymi, białymi ludźmi, a nie niewolnikami.

3 komentarze to “Prezydent Jarosława Ferenc, prezes PGK Marek Glądalski i utajniony audyt!”

 • emil:

  Odwołaliście czwórkę, która szkalowała PiS a co z Bożeną Sewerynek? Ona nie jest inna od pozostałych, no może bardziej przebiegła, milcząca…

 • Bełatka Liscica:

  Szymon, może coś napiszesz o wyrzuceniu z PiS komunisty Pluteckiego, Pokory,Nicpana i Naczyńskiego.

 • egon:

  Bożenka boi się o posadkę synusia więc musi milczeć i stać okrakiem…

Skomentuj

Filmiki

Andrzej Duda, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na Prezydenta RP - Komentarz Tygodnia 01.02.2015

Komentarz Tygodnia 17.05.2015 Błażej Spychalski szef Sztabu Wyborczego Andrzeja Dudy w województwie łódzkim (PiS), oraz Joanna Skrzydlewska Zarząd Województwa Łódzkiego (PO)

Andrzej Duda - Dobra zmiana

THE BEST OF: Komorowski

Andrzej Kołakowski Epitafium dla Majora Ognia

Major Łupaszko i jego żołnierze

Andrzej Wajda "Solidarni z więzniami politycznymi"

Debata Kaczyński - Michnik z 1993 roku.