blog prywatny

"[..] jak trudno ustalić imiona wszystkich tych, którzy zginęli w walce z władzą nieludzką [..] a przecież w tych sprawach konieczna jest akuratność nie wolno pomylić się nawet o jednego [..] jesteśmy mimo wszystko stróżami naszych braci [..] musimy zatem wiedzieć policzyć dokładnie zawołać po imieniu [..]"

Zbigniew Herbert
"Pan Cogito o potrzebie ścisłości"

Rondo na Krakowskiej, im. Lecha i Marii Kaczyńskich !

Nie da się ukryć, że skrzyżowanie ulicy Krakowskiej, Targowej i Starej Drogi jest jednym z „głupszych” w Polsce. Tak  naprawdę już od dawna należało tam zbudować rondo. Lepiej późno niż wcale. Szkoda tylko, że prominentni  działacze PO,  J.Zacharewicz, starosta Robert Zakrzewski, sekretarz Tomasz Kornacki nie użyli swoich  politycznych wpływów i nie sPOwodowali,  żeby  rondo wybudowała  GDDKiA. Przecież to były minister Cezary Grabarczyk jest wielkim przyjacielem radomszczańskiej PO. To on gościł na konwencjach naszej elity PO i promował byłego już posła Jacka Zacharewicza.  Jedno zdanie ministra i rondo jest. To zapewne przypadek, że w miastach  rządzonych przez  PO, GDDKiA czyni różne inwestycje. Ale ok. Mieszkańcy Radomska wybudują rondo bez POmocy PO, za swoje pieniądze. Szkoda tylko mieszkańców ul.Partyzanckiej. Będą musieli czekać. Ale sądzę, że będą pamiętać komu POdziękować.  POradzimy sobie bez POmocy PO.  Nie tylko przy budowie ronda.  Mieszkańcy Elbląga, Bytomia już “POdziękowali”  PO.

Rondo przy ul. Krakowskiej, powinno mieć   godną nazwę. Uważam, że to rondo powinno nazywać się imieniem Lecha I Marii Kaczyńskich.  

Takie nazwanie ronda byłoby godnym  uczczeniem pamięci o  tragicznie zmarłym Prezydencie i jego małżonce.   

Parę słów przypomnienia dokonań Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Był prawdziwym mężem stanu. Wiernym Polsce, działającym na rzecz jej pełnej suwerenności.  Całym swoim  życiem i służbą ojczyźnie  udowodnił,  że dobro polski jest dla niego najwyższą  wartością   był wybitnym przedstawicielem opozycji  demokratycznej w komunistycznym, totalitarnym  PRL,  internowanym w stanie wojennym.

Prezydent profesor Lech Kaczyński współtworzył Solidarność. Był szefem Najwyższej Izby Kontroli, a potem Ministrem Sprawiedliwości bezwzględnie zwalczającym korupcję i zorganizowaną przestępczość. W 2002 roku został wybrany na Prezydenta Warszawy. Uwieńczeniem jego pracy w służbie ojczyźnie była prezydentura Polski.

 Jako Prezydent Warszawy przywrócił  POLAKOM zapomnianych bohaterów Powstania Warszawskiego.  Lech  Kaczyński przywrócił Warszawie  dumę, ze swoją prawdziwej, bohaterskiej przeszłość .  Za Jego kadencji zbudowano Muzeum Powstania Warszawskiego, którym uczcił 60-tą rocznicę tego narodowego zrywu. Z inicjatywy Lecha Kaczyńskiego powstał projekt renowacji najbardziej reprezentacyjnego miejsca stolicy – Krakowskiego Przedmieścia, który został zrealizowany po zakończeniu Jego kadencji. Pan Prezydent był również inicjatorem Centrum Nauki Kopernik.

 Jako Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej przywrócił  Polakom pamięć i dumę z polskości. Dzięki inicjatywom  Lecha Kaczyńskiego  Polacy zrozumieli wagę narodowej tożsamości.  Jego  oddanie Polsce  stanowi   wzorzec polskiego patrioty czasu pokoju. Lech Kaczyński przywrócił pamięć o zapomnianych bohaterach. Stawiając ich  jednocześnie za wzór postaw patriotycznych.  Uhonorował odznaczeniami wielu autentycznych  bohaterów,  czasu wojny, czasów powojennych i Solidarności.

Tragiczna śmierć Lecha Kaczyńskiego,   w drodze na miejsce kaźni elity polskiego narodu,  gdzie chciał oddać cześć zamordowanym polskim bohaterom, jest  symbolicznym zakończeniem jego godnego życia. Wolny Polak  Lech Kaczyński- Semper Fidelis.   Zginął na posterunku, służąc do końca wolnej, suwerennej, najjaśniejszej  Rzeczypospolitej- ojczyźnie wolnych Polaków, dumnych ze swojej przeszłości.

 Z pełnym przekonaniem twierdze,  że Prezydent  Lech Kaczyński jest  mężem  stanu czasów współczesnych. Jest godzien tego aby uczcić jego pamięć nazwaniem  reprezentacyjnego ronda w Radomsku  imieniem Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i jego małżonki.    

Oczywiście jaka będzie nazwa ronda, zależy tylko od miejskich radnych. Może któryś z nich czyta mojego bloga ?   Może będzie zgoda.  Wielka zgoda wszystkich radnych na taką nazwę ronda ?

182 komentarze do wpisu „Rondo na Krakowskiej, im. Lecha i Marii Kaczyńskich !”

 1. To pomysł dzielący radomszczan ale także polaków. W opinii pana Zyberynga Kaczyński był najlepszym, a moim zdaniem był njgorszym Prezeydentem Polski. Jego polityka zagraniczna polegająca na konfliktowaniu Polski ze wszystkimi sąsiednimi państwami (np. Rosja, Niemcy, itp)prowadziła do pogorszenia naeszej międzynarodowej pozycji, jego zaangażowanie w Gruzji zniszczyło stosunki z rosją, przez co wiele firm zbankrutowało – to jest zasługa Kaczyńskiego, dziesiątki i setki bankructw polskich firm na skutek zahamowania exportu do Federacji Rozyjskiej…. Również jego zasługi dla Solidarności nie są tak wielkie jak się mówi, legendarny przywódca S Lech Wałęsa określił kiedyś rolę braci Kaczyńskich w budowie solidarności (Jarosława nawet nie internowalii)…. Ja doskonale pamiętam spieprzaj dziadu, zakamuflowaną opcję niemiecką… walkę o samolot, krzesła w Brukseli oraz to żenujące nieradzenie sobie z mikrofonem, słuchawkami, a także małpę w czerwonym i straszenie Moniki Okejnik… Zatem ja wymieniłem część minusów, a p. Zyberyng plusów – bilans wychodzi na zero… Ta kandydatura dzieli polaków i radomszczan, mamy przykład Radomia… …. Ja proponuję Różewicza (mniej kontrowersyjny), Reymonta (mimo, że pijak), albo chociażby Szymanek-Deresz (na pewno miała klasę i styl)!!!

 2. A może rondo powinno mieć nazwę lokalnego społecznika osoby znanej i szanowanej.Popierajmy lokalną społeczność w nazwach nie tylko ulic.Nie sięgajmy tak daleko bądźmy lokalnymi patriotami.To nie radni a społeczność powinna wyłonić nazwę ronda które ma powstać.Czy musimy sięgać tak daleko nie widząc swojego podwórka.

 3. Doskonały pomysł. Gratulacje. Oby tylko radni wsparli Pana pomysł. Swoją aktywnością wyrasta Pan na lidera lokalnego PiS. Jestem pewien, że Plutecki nigdy by nie ośmielił się wyskoczyć z takim pomysłem aby nie urazić kolegów z PO. Ciekawe jak Pana pomysł oceni radny Gębicz, jak zagłosuje ? Radni decydują o nazwach nadawanych ulicom,a nie mieszkańcy. Więc tym razem także zadecydują radni. Byłoby dobrze, gdyby radni Pokazali klasę i zgodnie zaakceptowali tę nazwę.

 4. Olin ma zupełna racje. Postawmy na tych znanych radomszczan i mieszkańców powiatu, typu Różewicz, Reymont, Maleńczuk, itp. A Radomszczanin niech się zastanowi trochę, jak p. Zyberyng ma być przywódcą PiSu skoro nawet zwykłym radnym nie jest przec co nie ma wpływu na to co dzieje się w radzie, no chyba, że to Zyberyng kazał olszewskiemu, kucharskiemu i tej lewandowskiej z pck głosowac za sldocem Ciachem?(choć tu akurat żałuję, bo mimo, iz nie zgadzam sie w całej rozciągłości z jego poglądami i uważam je za oderwane od rzeczywistości to jednak chciałbym aby był radnym, bo jest wyrazisty, nie kryje swych poglądów, nie jest uwikłany w układy gospdoarczo-polityczne i jest uczciwy, mimo, że prezentuje taką a nie inną opcję…

 5. To pierwsza inicjatywa i na pewno kontrowersyjna.Jak pisze Olin dla niektórych cyt.”polaków” w tym dla niego, nie do przyjęcia, ale są Polacy, którym pomysł się podoba.Tylko czy radni są wyrazicielami opinii mieszkańców w tego typu sprawie? jak to sprawdzić? Kolejna wojenka gotowa, niestety.

 6. Nie zgadzam się z Szymonem. Apoteoza Prezydenta Kaczyńskiego jest nadmierna. Gdyby nie jego śmierć pod Smoleńskiem byłby byłym prezydentem o znikomym znaczeniu polityczny. Pierwszym błędem był jego pochówek na Wawelu, teraz stawianie nadmiernej ilości pomników, nadawanie nazw ulic, a jeszcze rondo w Radomsku którego na razie nie ma to już całkowita przesada. Niech rondo nosi nazwę jakiegoś lokalnego bohatera, działacza a nie polityka którego jedyną zasługą jest to że zginął w katastrofie lotniczej. Nie zginął na wojnie broniąc ojczyzny. Nie zginął bohatersko….Ja się nie zgadzam

 7. Muszę się ponownie odnieść do zamieszczonych wypowiedzi.Jestem zdania jak powiedziałem wyżej rondo powinno nosić nazwę lokalnego społecznika osoby z tego miasta lub okolicy.A nie osoby nic nie znaczącej dla Radomska.Panie Zyberyng w katastrofie zginęły 96 osoby nie tylko L.Kaczyński.Czy może Pan porównać np.L.Kaczyńskiego z Warszycem.

 8. Pan Szymon bardzo uwierzył w swoje możliwości polityczne i nie wie czym tu jeszcze zabłysnąć i co jeszcze musi wymyślić aby w to uwierzyli tez inni , ale wróbelki ćwierkają, że ta euforia już długo nie potrwa. Kto mieczem wojuje od miecza ginie.

 9. Bądź dumny jesteś POLAKIEM – 4 lipca 1610 roku POLSKA husaria dowodzona przez hetmana Stanisława Żółkiewskiego rozbiła wielokrotnie liczniejsze wojska moskiewsko-szwedzkie.

 10. Znajdziecie w tej książce nazwiska ludzi, którzy wyskakują jak królik z pudełka w niektórych sytuacjach kryzysowych. Nie wzięli się znikąd, to ludzie którzy byli w różnych relacjach z innymi postaciami życia publicznego. Wiedza na ten temat jest kluczowa dla zrozumienia tego, co dzieje się teraz.
  http://wpolityce.pl/artykuly/57345-relacja-z-promocji-ksiazki-cenckiewicza-o-lechu-kaczynskim-sa-takie-ksiazki-ktorymi-autorzy-przechodza-do-historii

 11. Trzeba było czekać 4 miesiące aby mieć nadzieję na ciekawą dyskusję.
  Bez urazy Szymonie ale tak jak wszędzie, wpis jest tylko zaczynem do tego co ważne.
  Znaczy się, tak. Był wpis: Jednak koalicja czyli wysoka cena spokoju !
  A potem dyskusja na 40 komentarzy.

  Czując, że przedwczorajszy wpis zadziała jak kij wsadzony w mrowisko
  włączam się i ja.
  Myślę, że warto zacząć od tego, iż wpis Szymona z 08.03.2013
  miał miejsce w „innej Polsce”.

  Dzisiaj,
  Tusk, ze swoją częścią PO dogorywa;
  Rucha Palikota opuszczają inni niż zdeformowani;
  SLD nie wie kto jest prawdziwym socjalistą;
  PSL już nie „żywi” a tylko „broni” się przed całkowitym upadkiem;
  A Kaczyński i PiS ma się dobrze albo jeszcze lepiej,
  co spowodowało zanik zdrajców typu PJN i Rucha Zbynia.
  Jesteśmy w odmiennym świecie od tego z marca.

  Czytam Szymona, który dopiero co wrócił z Sosnowca
  i jestem przekonany, że jego ostatni wpis to „czysta podpucha”.
  Jest Rondo, mogło być coś innego.

  Wierni dyskutanci, jak gdyby są innego zdania.
  Nie skomentuję sprawy nazwania nieistniejącego ronda
  ale odniosę się do tych, którzy dali się Szymonowi nabrać.

  Ben:
  „polityka, którego jedyną zasługą jest to że zginął w katastrofie lotniczej”
  Ben wie, że była katastrofa lotnicza.
  Czy Ben wie to z „brzozowego” Laska?
  „Nie zginął na wojnie broniąc ojczyzny.”
  Jeżeli ruskie nie wypowiedzieli nam wojny sposobami XXI wiecznymi, to co oni robią?
  L.K. nie bronił niepodległości?
  To ja pytam: kto to robi? Komorowski?

  Jacenty 2:
  „Pan Szymon bardzo uwierzył w swoje możliwości polityczne
  i nie wie czym tu jeszcze zabłysnąć i co jeszcze musi wymyślić
  aby w to uwierzyli tez inni, ale wróbelki ćwierkają, że ta euforia już długo nie potrwa.
  Kto mieczem wojuje od miecza ginie.”

  Szymon Zyberyng zbywa zaczepkę milczeniem.

  Nie dołączam do Jacentego (jakoś imię Jacenty zaczyna mi się źle kojarzyć)
  ale chciałbym aby Szymon przerwał milczenie.
  Nie na swój temat.
  Chodzi o to aby podzielił się chociaż częścią swej wiedzy na temat PiS.
  Radomszczańskiego (także powiatowego) PiS.

  Przemilczanie nawet niewygodnych spraw do niczego dobrego nie prowadzi.

  I dwa pytania konkretne.
  Kto na dzień dzisiejszy „dowodzi” Zarządem PiS w Radomsku?
  Czy i kiedy radomszczański PiS dorobi się strony internetowej?

 12. PO jest partią ludzi rozsądnych, bogatych, prężnych i świeckich.
  Sztandarowy przykład to Miro, Rycho, Zbycho i Marcin z Amber Gold ! No i pani minstra Mucha, która wydala 5 milionów zł z naszych podatków, aby dofinansować prywatny koncert !! Jak bardzo muszą być dumni radni PiS POpierający rządy PO !

 13. NB czy ty jesteś cenzorem? A może ty jesteś kobietą? Opisywanie wpisów innych osób pod pseudonimem to nieelegancko. No ale mniejsza z tym. Nie zmienię swoje zdania na temat byłego i zmarłego prezydenta. Nie zmienię też zdania na temat katastrofy samolotu pod Smoleńskiem mimo że pretorianie z PiS-u, tacy jak ty znają jedynie słuszną prawdę według której to był zamach wykonany przez Tuska i Putina. Zacietrzewieni w swoim poglądzie pretorianie nigdy nie zmienią swoich urojeń i zmyśleń. Nie dociera do nich, że cyniczny gracz Macierewicz rozgrywa ten teatr aby skupić na sobie uwagę, bo poza tym nic nie znaczy.
  Lech Kaczyński, gdyby nie zginął pod Smoleńskie ( zginął nie poległ jak twierdzą pretorianie) i stanął do wyborów prezydenckich to by je przegrał z kretesem bo miał bardzo złe notowania i postrzegany był jak człowiek sterowany przez swojego silniejszego brata. W ostatnich dniach często w TV leciały migawki ze szczytu w Brukseli gdzie Kaczyński cały czas miał komórkę przy uchu i gadał z bratem. Kaczyński gadał też z bratem tuż przed katastrofą. Dlaczego do dziś nikt nie ujawnił treści tych rozmów?
  Mogę tak pisać godzinami ale to nie to miejsce i czas. Jedno jest pewne są bardziej zasłużeni dla miasta ludzie aby uczcić ich pamięć nazwaniem ronda. Na przykład dlaczego nie może być to rondo żołnierzy Armii Krajowej. Było by to historyczne zwycięstwo tych żołnierzy, bo od nowego ronda odchodziły by ulice Krakowska (kiedyś Armii Czerwonej) i Stara Droga (kiedyś Armii Ludowej). Tylko, że niektórzy teraz wolą beatyfikować KWP a zapomnieć o AK.

 14. Ben postawił szereg pytań i wątpliwości
  I aby zachować się „elegancko” spróbuję na nie odpowiedzieć
  ….
  ● „NB czy ty jesteś cenzorem?”
  Nie jestem
  ● „A może jesteś kobietą?”
  Nie jestem kobietą.
  ● „Opisywanie wpisów innych osób pod pseudonimem to nieelegancko.”
  Mamy odmienny pogląd na to, co eleganckie a co nie.
  Zresztą nie tylko w sprawie elegancji.
  ● „pretorianie z PiS-u, tacy jak ty”
  Nie jestem członkiem PiS i nie jestem pretorianom.
  Jestem istotą myślącą w przeciwieństwie do poniektórych.
  ….
  I tyle, w kwestiach natury „osobistej”.

  A teraz a propos „elegancji” w wykonaniu Bena, który pisze:
  ● „cyniczny gracz Macierewicz rozgrywa ten teatr aby skupić na sobie uwagę,
  bo poza tym nic nie znaczy”.
  ….
  Ja mogę się „odszczeknąć” a pan Antoni Macierewicz nie i Ben o tym wiedząc zachowuje się BYLE JAK, żeby nie napisać „nie elegancko”.
  Gdyby pan Antoni Macierewicz
  miał możliwość odnieść się do cytatu to zrobiłby to rzeczowo i KULTURALNIE.
  Ja zrobię to tak, jak potrafię.
  Pan Antoni Macierewicz od 50 lat daje dowody, że jest Polakiem.
  Jego dokonania dla jednostek myślących są oczywiste.
  Pan Antoni Macierewicz reprezentuje (w sprawie Smoleńska)
  taki sam pogląd jak ponad 40% obywateli polskich /potwierdzone badaniami/.
  I myślę, że 90% Polaków.
  A Ty jesteś Polakiem?
  ……
  Wczoraj, zwróciłem się do Szymona o podzielenie się wiedzą na temat PiS.
  Dzisiaj, proszę o podania źródła informacji, które posiada Ben.
  Chodzi o przebieg rozmowy obu braci w TU-154M
  i rozmówcę /przez telefon/ Lecha Kaczyńskiego w Brukseli.
  Wychodzi na to, że nie tylko CIA i KGB podsłuchują. Ben także?

 15. Benie wystarczyłyby 3 ostatnie zdania Twojego wpisu,bo wychodzi na to,z całym szacunkiem, że też jesteś zacietrzewiony może nawet pretorianin.Nie obraź się ale tak jak napisałem wcześniej- wojenka gotowa, a nie wszystkim na niej zależy.

 16. Może Szymonie wyjaśnisz co to znaczy, że radni popierają rządy PO. Konkretnie napisz jakie to są działania. rzucasz puste słowa. Ja osobiście szczerze wątpię,że którykolwiek z radnych PiS popiera rządy PO. Myślę, że taki jest rozkład głosów w radzie, że nie ma za bardzo innego wyjścia. Albo obrano taktykę, że wroga aby wykończyć trzeba się z nim zaprzyjaźnić. Dla mnie obserwatora jest to bardzo prawdopodobne. Jestem wielkim sympatykiem PiS i musze powiedzieć, że zarówno po jednej stronie (chodzi mi o PiS po rozłamie) jak i po drugiej jest wielu mądrych i wartościowych ludzi. Na tej awanturze wszyscy stracicie. W przyszłym roku są wybory i nie pora aby rozważać teraz sprawy kto z kim i dlaczego, to do niczego was nie zaprowadzi. jeżeli chcecie wygrać wybory i przejąć władzę w powiecie i uważam że w mieście też jest szansa i to niemała, to skończcie ten cyrk, który najbardziej na rękę jest właśnie PO i RdR, który tylko okłamuje że jest przyjacielem Pis-u. Jeżeli Ty panie Szymonie tego nie zauważasz to znaczy że masz inny plan, zachodzę w głowę jaki? Tyle moich przemyśleń, życzę wam powodzenia w rozmowach mających na celu zwycięstwo w nadchodzących wyborach.

 17. Parę razy zostałem „wywołany do tablicy” , więc odpowiem.
  Do NB. Bardzo dziwne pytanie, „Kto na dzień dzisiejszy „dowodzi” Zarządem PiS w Radomsku ? Albo komentator(ka) NB udaje brak wiedzy, albo jest ignorantem nie mającym podstawowej wiedzy o lokalnej polityce. Odsyłam do mojego ostatniego wywiadu w „Gazecie Radomszczańskej” i wcześniejszego w NTL-u. http://www.tvntl.pl/index.php/programy-mainmenu-30/rozmowa-dnia/8644-rozmowa-dnia-5062013-bartomiej-misiewicz-sekretarz-zarzdu-okrgowego-pis-szymon-zyberyng-pis
  Natomiast „czy i kiedy radomszczański PiS dorobi się strony internetowej?”, to są to wewnętrzne sprawy PiS, więc publicznie nie będę dywagował na ten temat.
  Do białego. Wiesz spytaj wyborców Maciejewskiego o te przykłady poparcia PO. Sam fakt, że zawarł koalicję z PO, doprowadził do tego, że utracił połowę elektoratu. Przykład popierania PO jest jeden. Trwanie w koalicji z chłopcami od Grabarczyka, Muchy, Rostowskiego i innych nieudaczników, którzy demolują gospodarczo Polskę. W Radomsku jest ta sam PO, co w całym kraju. Jakoś nie słyszałem, aby lokalni działacze PO oświadczyli, że odcinają się od PO. Plutecki, Tusińska et consortes są właśnie w tym politycznym układzie. Czy sądzisz, ze gdy ktoś głosował na listę PiS i konkretnie np. na Tusińską, to chciał aby ona POpierała rządy PO ? Jesteś megaśmieszny, pisząc, że ta koalicyjna przyjaźń, PiS-PO, ma zmierzać do wykończenia PO. Jeżeli chodzi o rozkład głosów w radzie, to oczywiście jest on taki, że umożliwia odsunięcie PO od władzy. Radni PSL, chętnie zawarliby taką koalicję. Ale Plutecki, B. Pokora , radni PiS nie chcieli odsunąć PO od władzy.Są wierni i lojalni…PO ! Na ujawnienie różnych szczegółów przyjdzie jeszcze czas.
  Wiesz do wyścigu wystawia się konie, które mają szanse na zwycięstwo. Jak wyborcy zareagowali na koalicję PiS- PO, widać po klęsce Maciejewskiego i Zacharewicza. Jaką wyborcy PiS mają gwarancję, że ci radni , którzy raz ich zdradzili i stworzyli polityczny układ z PO, po wyborach POnownie ich nie zdradzą ? Prawicowi Wyborcy cenią sobie lojalność, uczciwość i wierność ideałom. Są wierni dewizie Bóg, Honor, Ojczyzna a nie śniadanie, obiad, kolację i spłacanie kredytów za każdą cenę. Nie pewnych koni nie POwinno wystawiać się do wyścigu.

 18. Nie może być koalicji PiS z PSL bo wówczas Pan Plutecki musiałby się solidnie napracować, a inaczej pisząc musiałby się nauczyć latać na wysokości lamperii. Bo koalicjant wymagający bez chwili luzuuuuu. Po co więc zmieniać koalicjanta? Przecież nawet jak położą infrastrukturę drogową w powiecie to i tak nikt ich z tego nie rozliczy… Będzie nowa hala sportowa i nie będzie już nic. Niestety zarządzanie obu Panom nie wychodzi…

 19. NB – dzięki za opis swojej osoby. Jesteś facetem tak jak ja. No ale mamy inne poglądy i całe szczęście. Nie możesz jednak kwalifikować jako nie myślących ludzi o innych niż ty poglądach.
  Co do Macierewicza to nie uważam że go obraziłem bo tak go postrzegam jako cwanego gracza. Ja wiem że jestem jednym z niewielu uczestników tego forum który ma inne poglądy niż większość zwolenników PiS. Aby sprawa była jasna nie jest członkiem żadnej partii i nie działam w żadnej innej bandzie. Ot po prostu mam swoje lata i doświadczenie życiowe.
  Cieszę się jednak, że nareszcie jest dyskusja….Mimo wakacji

 20. Do Szymona

  Zacznę od najważniejszego dla mnie (hihihi…)
  Zbudowałem dom, spłodziłem syna i posadziłem wiele drzew.
  ….
  Kwestia pisania pod nickiem.
  To nie ja wymyśliłem ten zwyczaj i nie tylko ja na tym blogu się nim posługuję.
  ….
  W „życiu pozablogowym” posługuję się nazwiskiem, którego się nie wstydzę.
  Na dowód tego powołuję świadka Szymona Zyberynga.
  Aby świadkowi odświeżyć pamięć:
  W roku 2012 rozmawiałem telefonicznie ze świadkiem (przedstawiając się).
  Wysłałem świadkowi mail (ta sama skrzynka z której korzystam jako nb).
  Wysłałem pismo (podpisane) jakie przekazałem prezesowi PiS (rok 2008)
  opisujące stan upadku PiS w Radomsku i nie tylko (stan na 2008 rok zwracam uwagę).
  Skutkiem pisma była 2 godzinna rozmowa z Joachimem Brudziński (na Nowogrodzkiej)
  Przecież nie występowałem tam anonimowo.
  ….
  A propos ignorancji.

  Po pierwsze.
  Odbiornik TV wyrzuciłem na śmietnik 2 czy 3 lata temu.
  Radia słucham w Internecie. “W klimacie bluesa”
  Wiedzę „o świecie” czerpię z Internetu.
  ….
  Po drugie.
  Dla mnie LOKALNĄ POLITYKĄ jest to, co dzieje się w gminie Przedbórz.
  I w tej sprawię napiszę ale nie tu, bo przekroczyłbym przyjęty rozmiar wpisu.
  ….
  A już na sam koniec; DZIĘKI za link i generalnie za reakcję.

 21. Przeczytałem i wysłuchałem, i wiem, że:
  .
  Prezesem Zarządu Okręgowego jest pan Antoni Macierewicz. To zaszczyt dla Okręgu ale i problem. Jest on najbardziej zapracowanym człowiekiem w Polsce. Na sen przeznacza 3-4 godziny na dobę. Walczy o najważniejszą prawdę z wszystkich prawd. Realizacja tego zadania limituje możliwości zajmowania się innymi sprawami. To należy przyjąć do wiadomości i cieszyć zaszczytem.
  .
  Faktycznym i jednoosobowym Zarządem Powiatowym jest pan Bartłomiej Misiewicz (z Warszawy) a jak kiedyś napisał (i słusznie) Szymon Zyberyng z Warszawy komórką partii w Radomsku kierować się nie da.
  Pan Misiewicz jest najbardziej zapracowanym asystentem wszystkich polskich polityków. Jest Sekretarzem Zespołu, którym kieruje pan Macierewicz. Jego możliwości zajmowania się Komitetem w Radomsku są, jakie są.
  .
  Sekretarzem Zarządu Okręgowego jest pan Szymon Zyberyng. Ta nominacja + delegacja na Konwencję wskazują w sposób oczywisty, kto zastąpi pana Misiewicza i to nie jako pełnomocnik.
  Nie wiem czy to dobrze czy źle.
  Ale jestem absolutnie pewien, że będąc przewodniczącym Zarządu w Radomsku i nawet nic nie robiąc będzie przewyższał jakością a przede wszystkim klasą Maciejewskiego, Pluteckiego i Olszewskiego, każdego z osobna i wziąwszy wszystkich do kupy (użycie słowa „kupa” nie jest przypadkowe).
  .
  A dzisiaj, jak jako twardy sympatyk Jarosława Kaczyńskiego i jego partii, proszę Szymona:
  .
  aby do czasu powstania strony internetowej radomszczańskiego PiS (oby była podobna do tej, którą wypracował pan Mariusz Kamiński) http://szymonzyberyng.pl/ była czasowo jej substytutem i
  .
  aby Szymon, i dziś i „na jutro” pamiętał, że powiat radomszczański to nie tylko Radomsko albowiem to mniej niż 50.000 mieszkańców a cała reszta to ponad 63.000 i co ważne zdecydowanie mniej skażona „ideologią” PO a niektóre rejony, na przykład gmina Przedbórz, całkowicie wolne od tej zarazy.

 22. Szanowny NB, nie jestem sekretarzem Zarządu Okręgowego PiS. I nie zamierzam, zastępować p.B.Misiewicza w jego funkcjach.

 23. A rondo Polskich Kresów.. chociażby pomyślmy dziś z sentymentem o tamtych czasach, tamtych ludziach, tamtych terenach.

 24. Szymon napisał:
  „to są to wewnętrzne sprawy PiS, więc publicznie nie będę dywagował na ten temat”
  .
  Na blogu Szymona wisi ANKIETA.
  Jej istotą jest pytanie, kierowane do NIELICZNYCH członków PiS i BARDZO LICZNYCH sympatyków PiS
  o ich stosunek do tych osób (nie tylko członków PiS), które zszargały sobie opinię kolaborując z PO, tak
  jakby PSL nie ubrudził sobie rączek współrządząc razem z PO.
  .
  I przynajmniej dla mnie rodzi się dylemat. Co to są „wewnętrzne sprawy PiS”?
  .
  Uwzględniając i szanując to „zastrzeżenie” mające chronić interes PiS,
  czyli pomijając elementy sprawy nie nadające się do upublicznienia,
  korzystając z informacji już wcześniej upublicznionych,
  podejmę próbę udowodnienia absurdalności sytuacji, w której tkwimy.
  Wy NIELICZNI członkowie PiS i my BARDZO LICZNI sympatycy PiS.
  .
  W Starostwie Powiatowym „trwa na granicy egzystencji” koalicja, której stroną jest PiS.
  Każdy z członków tej koalicji stanowi języczek u wagi.
  .
  Jak każdy, to i Wojciech Karbownik, który trafił do rady z drugiego miejsca listy PiS, wobec wyboru zdobywcy pierwszego miejsca na burmistrza.
  .
  Miłosz Naczyński, za „panowania” Krzysztofa Maciejewskiego
  był członkiem Zarządu Okręgowego i Powiatowego
  a to dlatego, że był przyjacielem i prawą ręką Maciejewskiego.
  Był (i jest –sic!) w Przedborzu przewodniczącym 7-mio osobowego Koła PiS.
  Koła składającego się z osób absolutnie uzależnionych od Naczyńskiego.
  Koła zamkniętego dla innych.
  Koła, które przez 7 lat istnienia nie odbyło jednego zebrania.
  .
  Na Wybory-2010. Maciejewski z Naczyńskim stworzyli listę PiS do Rady Powiatu.
  Na tej liście, z wyjątkiem Naczyńskiego, NIE ZNALAZŁ SIĘ ŻADEN CZŁONEK PIS.
  ..
  A kto się znalazł?
  Ci, z którymi Naczyńskim „kręci lody”, jak to prześlicznie ujęła posłanka Cielobąk-Sawicka.
  Lodziarz Naczyńskiego, radny powiatowy Karbownik uzyskał 341 głosów.
  Wśród uprawnionych [14.759] zdobył 0,0231%,
  a wśród głosujących [9.157] – 0,0372% głosów,
  co uczynienie z Karbownika JĘZYCZKIEM U WAGI KOALICJI rządzącej powiatem
  czyni nie tylko komicznym ale surrealistycznym.
  .
  Warto dodać, że Karbownik ubiegał się,
  jako jeden z czterech kandydatów w wyborach na burmistrza Przedborza w 2006 roku.
  Uzyskał 510 głosów, najgorszy wynik wśród kandydujących.
  Został radnym gminnym z wynikiem 62 głosy.
  .
  Kogo reprezentuje Karbownik?
  Ja wiem i tą wiedzą podzielę się.
  Wiem, bo byłem14.11.2010 na imprezie wyborczej, w trakcie której Naczyński zaprezentował
  PT Wyborcom „Swoją Drużynę”, TEORETYCZNIE drużynę PiS.
  Każdy z wywołanych na scenę MDK kandydat brał mikrofon w rękę i wyjaśniał,
  że teoretycznie jest kandydatem z listy PiS ale tak naprawdę to PiS ma gdzieś.
  Robiąc oko do publisi robił aluzję, z której wynikało, że tym, którego wielbi to Zbynio mąż Patrycji.
  .
  A tak w ogóle, to lista PiS w wyborach „dała pleców” koncertowo.
  Lista PiS uzyskała 19.9%, co jest klęską, bowiem zejście poniżej 35% (tyle zwyczajowo uzyskuje PiS),
  tam gdzie na Lecha Kaczyńskiego głosowało ponad 80%, jest dnem.
  .
  Dlaczego i po co ja to piszę?
  .
  Nie mam orientacji, co do innych przedstawicieli PiS tworzących Koalicję.
  Z wyjątkiem jednego ale w ramach „tajności spraw wewnętrznych” przemilczę to, czego doświadczyłem.
  Ale jeżeli to są podobne jednostki, jak Karbownik, to „strach się bać” o przyszłość PiS w powiecie.

 25. moja propozycja nazwy dla ronda: Zdobywców Westerplatte lub Obrońców Stalingradu :)

 26. Czy radni PiS popierający rządy SLD, powinni mieć prawo kandydować z list PiS w wyborach ?

 27. Pojawił się wPiS p. Szymona o nazwie ronda, a potem inicjatywa radnych. Widać, kto kreuje politykę PiS w Radomsku. Gratuluję p. Szymonie. Wreszcie ktoś z głową na karku zajął się tą partią. Jak najmniej p. Bebłocińskiej. P.Szymonie, czy pan spotyka się z Maciejewskim, ostatnio widziałem go pod pana kancelarią ?

 28. Do radomszczanina – Radni PiS popierający rządy SLD??? To taka prymitywna manipulacja słowem. Jakie rządy sprawuje SLD w Radomsku? Zapewne jest częścią porozumienia ale realne rządy w mieście sprawuje Prezydent. Sprawuje i sprawowała bo pomimo diabelskiego Porozumienia przeciwko niej: Maciejewski, Słowiński, Zacharewicz, porozstawiała ich po kątach. PO czuła się tak silna w mieście i powiecie, że wydawało się jej, iż nic nie może wyrwać się spod ich kontroli. Niestety polegli i całe szczęście, tak jak upadają na kolana w kraju. Niszczą powiat, przeszkadzają w mieście, to prawda o PO. A teraz piszą hasła typu PiS popiera rządy SLD. Żenada…

Dodaj komentarz