Ankieta

Na kogo zagłosujesz 21 października w wyborach na prezydenta Radomska?

 • Wioletta Pal (KW Wioletty Pal) (56%, 45 głosów)
 • Jarosław Ferenc (KW RdR) (15%, 12 głosów)
 • Dawid Wawryka (KW Otwarte Miasto) (11%, 9 głosów)
 • Jakub Jędrzejczak (KW PO) (10%, 8 głosów)
 • Jacek Gębicz (KW WS) (9%, 7 głosów)

Oddanych głosów: 81

Loading ... Loading ...
Polecam:


Z wielką uwagą przeczytałem wywiad z posłem Krzysztofem Maciejewskim, opublikowany w ostatniej „Gazecie Radomszczańskiej” . Szczególnie interesowało mnie  jak pan poseł oceni sprawę Jerzego Słowińskiego. Nie ukrywam, że rozczarowałem się stanowiskiem lidera radomszczańskiego PiS. Pan poseł powiedział, że sprawa współpracy J. Słowińskiego z SB, to nie jest sprawa PiS tylko prywatna sprawa J.Słowińskiego, ewentualnie jego ugrupowania. Absolutnie nie zgadzam się, ze stanowiskiem K.Maciejewskiego.

Mam wrażenie,  że poseł K.Maciejewski zapomniał jaka była geneza powstania partii Prawo i Sprawiedliwość. PiS powstał jako partia sprzeciwu wobec wielu patologii III RP.  Jedną z tych patologii był brak lustracji oraz  pozwolenie przez elity budujące III RP, na funkcjonowanie w życiu politycznym, finansowym i gospodarczych tajnych współpracowników UB i SB. Lustracja i dekomunizacja były priorytetami dla Porozumienia Centrum i jej liderów braci Jarosława i Lecha Kaczyńskich.  Wolna i demokratyczna Polska   nie powinna być budowana przez służby specjalne i ich tajnych współpracowników. Sztandar PC, zostały z dumą podniesiony przez PiS. Jarosław Kaczyński i śp. Lech Kaczyński wielokrotnie określali swój negatywny stosunek do  tajnych współpracowników SB. Należy przypomnieć czym były służby specjalne totalitarnego PRL.

Ubecy mieli za zadanie chronić komunistyczną władzę. SB kontrolowała każdy element życia społecznego. SB wobec Polaków, stosowało szantaż, prowokacje,  tortury i zabójstwa.  Esbecy  pozyskiwali donosicieli, zdrajców, którzy byli tajnymi współpracownikami. Tajni współpracownicy podpisywali deklarację współpracy. Taki swoisty cyrograf, pakt z diabłem. Dzięki zawarciu paktu z diabelskimi esbekami, tajni współpracownicy  mogli liczyć na karierę, wyjazd za granicę., lepsze wynagrodzenie. Nie mówiąc już o zapłacie za informacje. Zostawali zdrajcami . Zdradzali informacje dotyczące swoich rodzin, przyjaciół, znajomych, kolegów z pracy. Stawali się judaszami. Każdy tajny współpracownik SB, nawet ten który nie donosił stawał się elementem totalitarnego, zbrodniczego PRL-u. Służył zbrodniarzom z instytucji, która zniewoliła  naród, zabijała każdą wolną myśl. Taki był totalitarny PRL.  Co śmieszne, a zarazem tragiczne  właśnie „chłopcy” z SB(np. człowiek honoru Cz. Kiszczak) i opozycyjni tewulce(agent „Bolek” i setki innych, na naszym terenie TW „Wolski) mieli istotny wpływ na tworzenie III RP. Przez wiele lat wolnej Polski nie ujawniano współpracowników UB i SB. Byli esbecy, mieli „teczki”, którymi mogli szantażować byłych tewulców, którzy  w  rzekomo wolnej Polsce, pełnili ważne funkcje publiczne, byli ministrami,  prezesami banków, prezydentami miast.

Poseł K.Maciejewski bardzo myli się, twierdząc, że sprawa kłamstwa J.Słowińskiego dotyczącego jego ewentualnej agenturalnej współpracy z SB  jest jego prywatną sprawą,  a na pewno nie jest sprawą PiS. Bez wątpienia „sprawa” kłamstwa lustracyjnego J.Słowińskiego byłaby jego prywatną sprawą, gdyby kłamał na imieninach u swojej cioci. Przypomnę p. posłowi, że J.Słowiński jest osobą PUBLICZNĄ, czynnym politykiem, współtwórcą koalicji z PiS i PO. Ponadto jest wiceprzewodniczącym Rady Miasta oraz delegatem, reprezentującym Radomsko w Związku Miast Polskich. Na te stanowiska został wybrany głosami radnych PiS. Więc „sprawa” J.Słowińskiego jest także sprawą PiS. Stanowisko programowe PiS dotyczące negatywnej oceny byłych współpracowników SB, nie uległo zmianie.

Tym bardziej budzi moje zdumienie i sprzeciw stanowisko posła K.Maciejewskiego. Od posła PiS oczekiwałem zdecydowanej negatywnej oceny dotyczącej J.Słowińskiego. W czasach postpolityki, szczególnie braku zasad, wartości  w polityce od polityka PiS powinno oczekiwać się jednoznacznie negatywnych moralnych ocen dotyczących osób publicznych,  podejrzewanych o popełnienie przestępstw i współpracę z SB. Głoszenie tezy, że kłamstwo lustracyjne jest prywatną sprawą polityka samorządowego powinno być nie do zaakceptowania przez elektorat.

Przecież prezes J.Kaczyński także mógł uznać, że afera „gruntowa” i „rozporkowa” jest prywatną sprawą śp. A.Leppera i trwać w koalicji do czasu wydania wyroku. Jak wiemy postąpił inaczej. Ale prezes J.Kaczyński jest mężem stanu z zasadami, a nie lokalnym politykiem widzącym tylko kawałek swojego prywatnego nosa i wąsów .

Dziwię się, że  radni miejscy z żadnego ugrupowania nie zwrócili się do J.Słowińskiego, aby dokonał okazania dokumentów z IPN, na podstawie których prokuratura uznała, że dopuścił się kłamstwa. To jest takie proste. J.Słowiński jako oskarżony, ma prawo ujawnić te dokumenty. Szkoda, że nie zrobił tego do tej pory. Dlaczego mamy żyć w nie wiedzy. Nie czekajmy na długi proces i wyrok.

Panie J.Słowiński apeluję ! Proszę zorganizować konferencję prasową, na której publicznie pokaże pan dokumenty z IPN, dotyczące pana osoby ! Ważne jest  czy w tych dokumentach znajduje się może deklaracja współpracy z SB, która została podpisana osobiście przez pana, czy taki dokument nie znajduje się w archiwach IPN ? Proszę nie bać się prawdy.  Prawda nas wyzwoli !  Proszę się nie obawiać opinii publicznej.

17 komentarzy to “To sprawa PiS czyli czy można popierać wspólpracownika totalitarnej SB ?”

 • czarny:

  a co na to pan,który się tak natarczywie tu reklamuje?

 • Ben:

  Czarny nie pytaj o zdanie Witczaka. On przecież jest nowym nabytkiem w PiS i jako były działacz PSL trochę inaczej patrzy na byłych TW.
  Poseł Maciejewski jest w bardzo niekomfortowej sytuacji. Potępi Słowińskiego to może przewalić układ w Radzie Miasta, nie potępi to mu się do gardła rzucą członkowie PiS. Dlatego odpowiedział tak enigmatycznie choć trzeba przyznać że jest to raczej pochwała Słowińskiego niż jego potępienie. Poseł już raz zasłynął tuszowaniem afery wtedy gdy jako przewodniczący Komisji Rewizyjnej w Radzie Powiatu zamiatał pod dywan aferę z nagrodami w starostwie. Ot polityka – zakłamanie w środku a na zewnątrz słowa o Bogu, sprawiedliwości i prawie….Obrzydza mnie taka postawa

 • gwint:

  Broń Panie Boże od takich Posłów jak Pan Zacharewicz i Maciejewski cała kadencja mineła i nie zostawil po sobie w rodzinym mieście nic co by mogło przypominać że Radomsko miało TRZECH Posłów WSTYD !!!!

 • zen:

  Witam
  Afera to nie tylko sam Jerzy S. jak się wydaje kłamca lustracyjny i nie tylko, ale cała drużyna czyli RdR.
  Ciekawe jak się teraz będą zachowywali jego ludzie: „Pacynka”, „Doktor” i reszta. A może przepiszą się do PiS, przecież na opłatku, jajeczku i innych imprezach byli blisko posła, nawet bliżej niż obecny przewodniczący rady miasta. Może przewodniczącym rady zrobić „doktora” to taki kompetentny i doświadczony urzędnik i tylu pozyskał inwestorów do Czestochowy. A K-i i G-cz zrobią wszystko co im poseł każe, nawet zdradzą swoich przyjaciół z którymi byli tyle czasu.
  Co jeszcze musi się stać, żeby przestali być pod butem posła przeprosili Panią Anię którą wstrętnie zdradzili.

 • PiS:

  Oj Szymon Szymon – brak słów !

 • Sims:

  Zen, to proste, Poseł musi przestać być posłem, a wtedy te wszystkie chorągiewni znajdą innego buta bo to są ludzie bez kręgosłupa.

 • Jacek:

  Pisze Ben, że poseł Maciejewski „jest w bardzo niekomfortowej sytuacji”. G… mnie komfort posła obchodzi! Czy pan poseł reprezentuje PiS, który jest ortodoksyjnie prolustracyjny, czy tylko samego siebie i swój prywatny (osobisty, jak kto woli) interes. Konkretnie, czy pan poseł uważa, że taki np. Zyskowski jest do kasacji, bo coś podpisał i się do tego przyznał, a poseł go nie lubi, a taki np. Słowiński jest ok, bo wszystkiego się wyparł, choć głupi IPN ma na niego papiery, ale poseł z nim właśnie biesia…, przepraszam, miało być,… go lubi?
  Nie chodzi mi o Zyskowskiego, Jasińskiego, Słowińskiego, czy innego TW. Ważne jest ich równe traktowanie. Doraźny polityczny interes jest zbyt łatwy do przejrzenia. I nie do akceptacji.

 • Pisowiec:

  Komentatorze PiS, proszę nie podpisuj się tak – PiS. Obrażasz prawdziwy PiS i twórcę PiS,męża stanu J.Kaczyńskiego. Obrażasz pana Szymona, wiernego zasadom, programowi członka PiS. Obrażasz prawicowych czytelników tego bloga. OBRAŻASZ WOLNYCH POLAKÓW jak nazywa nas polskich patriotów, wiernych Bogu i ojczyźnie, prawdziwych POLAKÓW pan Szymon Zyberyng. Komentatorze pis, jesteś prymitywny. Co znaczy zwrot brak słów ? Proszę napisz co kłamliwego napisał p. Szymon ? Brak słów, to można jedynie opisać słowa K.Maciejewskiego z wywiadu w GR. Jako wyborca PiS, głosujący 4 lata temu na Maciejewskiego czuję się upokorzony. Nie będę głosował na Maciejewskiego – zdrajcę prawicowych idei. . Dla mnie PiS to partia walcząca z układem byłych komunistów, esbeków i tewulców-zdrajców(p. Szymonie, świetna nazwa tewulce). PiS to pewna antykomunistyczna ideowa wspólnota. Poseł Maciejewski wyłączył się z tej wspólnoty , broniąc J.Słowińskiego. Szymon Zyberyyng pokazał, że ma inne stanowisko wobec byłych esbeków i byłych tewulców. Mieszkańcy Radomska i powiatu radomszczańskiego oddając głos, wyrażą swój światopogląd popierając politykę K.Maciejewskiego i jego paputczyków, Pluteckiego, Olszowskiego .
  To tylko ktoś z nich, prymitywnych ludzi mógł napisać pd tak mądrym tekstem oj Szymon, Szymon .Tylko oni są tytanami intelektu, mogącymi napisać te prymitywne słowa. Panie Szymonie, proszę tak trzymać. Jest pan nadzieją PiS. I oczywiście pan Witczak. Ja i moim znajomi głosujemy na niego.

 • Szymon Zyberyng:

  Relacja, ze spotkania z agentem “Tomkiem”. Polecam.
  http://niepoprawni.pl/blog/2221/konferencja-bezpieczne-panstwo

 • Szymon Zyberyng:

  Czytajcie i myślcie. Wolni Polacy. Ale szczególnie lemingi.

  http://niepoprawni.pl/blog/54/sondaze-wskazuja-ze-pis-zbliza-sie-do-po-sic

 • energy:

  Lemingi tu nie zaglądają. A reszta nie myśli bo po co. A PO i tak wygra. Chcesz się założyć????

 • energy:

  I skończ z tą stroną niepoprawni.pl bo jest monotematyczna> Zagłosujmy na partie które mają poniżej 1%

 • pilch:

  Teraz to dopiero brak słów…Witold Witczak- ostatnia nadzieja białych [to odnośnie wpisu Pisowca i reklam na blogu].

  Panie Szymonie, potępiając posła Maciejewskiego i obnażając jego niegodne w Pana mniemaniu działania, musi sobie Pan zdawać sprawę, że K.Maciejewski dostanie pewnie podobną ilość głosów co w ostatnich wyborach. Czyli z kogo się będzie składa wg Pana ta grupa około 10 tys. wyborców PiSu? Z wolnych, świadomych politycznie Polaków, czy może z lemingów, dla których sojusz posła z TW Słowińskim jest bez znaczenia, bo głosują tylko ze względu na piękne usta i wąsy posła Maciejewskiego? A może głosują na niego tylko z tego względu, że należy po PiSu, więc nie liczy się jego osoba tylko szyld partyjny?

  Dlatego protestuję przeciw takiemu pogardliwemu określeniu jak „lemingi”. Dla mnie lemingiem jest każdy, kto daje się nabierać na obietnice polityków. A mówienie, że jak ktoś popiera PO to jest lemingiem, jest naprawdę niegodne. Moim zdaniem w obecnej kampanii Platforma (na szczęście) nie mami już ludzi żadnymi cudami i drugą Irlandią.
  Za to kampania wyborcza PiSu to powtórka z historii : „Było takie przeświadczenie, że ładne buzie w sztabie i demonstrowanie, że ja jestem niesłychanie łagodny, przyniesie nam poparcie elektoratu wielkomiejskiego. Łagodnie mówiąc, nic z tego nie wyszło”. Jak pamiętamy, po przegranych wyborach na prezydenta, Kaczyński dokręcił śrubę w sprawie Smoleńska i czar łagodnego pana szybko się ulotnił. Teraz mamy powtórkę z rozrywki: zamiast trzech aniołków w średnimi wieku, prezes ma całą armię młodych lasek
  http://blogi.newsweek.pl/Tekst/polityka-polska/583908,aniolki-kaczynskiego-w-natarciu.html
  Dlatego lemingiem będzie ten, kto się nabierze tym razem na stonowany obraz PiSu. Bo trzeba pamiętać, że w razie wygranej do rządu wejdą i Macierewicz i Ziobro i Fotyga i inni ludzie o „smutnym oddechu”. A poseł Maciejewski dalej będzie trząsł lokalną polityką.

 • draculla32:

  Po przeczytaniu ostatniego wywiadu w którym Pan Witczak stwierdził że; „Maciejewski musi odejść” nasuwa się jedna myśl, że to WITCZAK MUSI ODEJŚĆ Z ARENY POLITYCZNEJ!!!! jeszcze nie rozpoczął kadencji posła, a już atakuje innych, nawet swoich kolegów z partii. Nie rozpoczął kadencji posła, a już robi zamieszanie!!!Witczak jest człowiekiem nie kompetentnym i zakochany w sobie!!! nawet w swojej gazecie popiera siebie samego(narcyz) Czy chcecie mieć takiego posła?? Drugiego Palikota??WITCZAK MUSI ODEJŚĆ!!!!!

 • energy:

  Powiem tyle. Od ładnych paru lat nie ma na kogo zagłosować w tym naszym grajodłku. Sami karierowicze, nieroby co jak się dostaną, to myślą o swoich tyłkach. Tylko patrzą co by tu jeszcze rozwalić w tym naszym Radomsku. Niech ci wszyscy kandydaci wykupią (za swoje prywatne piniądze!!!) czas telewizyjny w NTL-u np. bo innej TV nie mamy i przedstawią co chcą zrobić! Albo co zrobili w poprzedniej kadencji. Większość z nich nic pewnie nie powie, bo nawet mówić nie umie. Każdy z nas mógłby być kandydatem na posła!! A nie jest. A wiecie czemu – bo trzeba mieć kasę i układy w naszej i nie tylko naszej szajce. Jedna wielka MAFIA. To właśnie ci ludzie nami rządzą. I to za nasze pieniądze. Ostatni przykład Wiola P. Naprawdę zna się na wszystkim. Na matce boskiej też.

 • Witold Witczak:

  Dziękuję za wpis osoby draculla 32. To prawda – powiedziałem na sobotniej konferencji prasowej, że Maciejewski musi odejść. Pan poseł Maciejewski nie jest moim kolegą, tylko kolegą pana Słowińskiego oskarżonego o zatajenie faktu współpracy ze służbami PRL. Oczywiście dzisiaj nikt nie przesądza o jego winie, od tego jest sąd. Jednak polityka wymaga konkretnych decyzji. Pan Maciejewski jako poseł i członek PiS powinien, a nawet miał obowiązek jednoznacznie odciąć i siebie, a przez to i lokalny PiS od jakichkolwiek sugestii akceptowania postaw takich, jakie zarzuca się panu Słowińskiemu. Niestety tego nie zrobił. PiS to nie jest tylko pan Maciejewski. To są również wyborcy. Oni głosowali rok temu w wyborach samorządowych za PiSem, ponieważ była to dla nich partia o określonym programie, który między innymi nie akceptuję współpracy z ludźmi uwikłanych we współpracę ze służbami PRL. Rażąco też różni się od programu PO. I co wyborcy PiSu otrzymali? Koalicję z PO. Wielu wyborców PiS czuje się do dzisiaj oszukanych i po prostu zdradzonych. Ja podzielam te odczucia i dlatego mam odwagę powiedzieć – nie zgadzam się z taką polityką, nie zgadzam się w tych kwestiach z panem Maciejewskim.
  Sugestia draculli 32 co do mojej niekompetencji powinna być szerzej przedstawiona, ponieważ nie wiem na czym ona polega, dlatego nie jestem w stanie się do tego zarzutu odnieść. Będę wdzięczny za uszczegółowienie. Na nie merytoryczne zarzuty nie odpowiadam. Pozdrawiam dracullę 32 i jestem gotowy do otwartej dyskusji.

 • zibi:

  ale wróćmy do sedna-co buduje POseł Zacharewicz?

Skomentuj

Filmiki

Andrzej Duda, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na Prezydenta RP - Komentarz Tygodnia 01.02.2015

Komentarz Tygodnia 17.05.2015 Błażej Spychalski szef Sztabu Wyborczego Andrzeja Dudy w województwie łódzkim (PiS), oraz Joanna Skrzydlewska Zarząd Województwa Łódzkiego (PO)

Andrzej Duda - Dobra zmiana

THE BEST OF: Komorowski

Andrzej Kołakowski Epitafium dla Majora Ognia

Major Łupaszko i jego żołnierze

Andrzej Wajda "Solidarni z więzniami politycznymi"

Debata Kaczyński - Michnik z 1993 roku.