Ankieta

Na kogo zagłosujesz 21 października w wyborach na prezydenta Radomska?

 • Wioletta Pal (KW Wioletty Pal) (56%, 45 głosów)
 • Jarosław Ferenc (KW RdR) (15%, 12 głosów)
 • Dawid Wawryka (KW Otwarte Miasto) (11%, 9 głosów)
 • Jakub Jędrzejczak (KW PO) (10%, 8 głosów)
 • Jacek Gębicz (KW WS) (9%, 7 głosów)

Oddanych głosów: 81

Loading ... Loading ...
Polecam:


Sprawa Jerzego Słowińskiego od kilku lat zatruwa lokalną politykę. Osoba podejrzana o kłamstwo, oszustwo wyborcze aktywnie funkcjonowała w przestrzeni publicznej.  Problem czy J.Słowiński jest kłamcą czy nie jest,  nie dotyczy jednak tylko samego zainteresowanego, ale środowisk politycznych, które  go POpierały, czyli RdR I PO. Wyrokiem sądowym J.Słowiński został uznany za kłamcę, który oszukał wyborców.  Poczekajmy jednak na wyrok sądu drugiej instancji. Ale już teraz nasuwa się parę refleksji.

W sprawie TW „Wacka” opinia publiczna NIE  musiała czekać na wyrok sądowy,  J. Słowiński i jego polityczni obrońcy z RdR i PO mogli wyjaśnić ją od razu. J.Słowiński mógł publicznie pokazać akta sprawy i informacje z IPN, dotyczące jego osoby. Tak jednak nie zrobił . Co gorsza jego sojusznicy i obrońcy z PO  , Magdalena Spólnicka,  Łukasz Więcek , Jacek Gębicz milczeli, ewentualnie publicznie bronili go, głosząc, ze musimy POczekać na wyrok sądowy i  nie wzywali go, aby ujawnił dokumenty z IPN. Milczały także polityczne dzieci „Wacka” –  niedoszły prezydent Jarosław Ferenc i „kryształowy”  Krzysztof Zygma niedoszły wiceprezydent i dyrektor muzeum ! Jakiż piękny widok Pinokio „Wacek” i przyjaciele ! Wszyscy z długimi  noskami !

Wnikliwie analizowałem informacje podane przez dyrektora biura lustracyjnego IPN oraz decyzję sądu okręgowego o uchyleniu wyroku uniewinniającego J.Słowińskiego.  Dla mnie fakty są  jednoznaczne.  Pod koniec lat 70 Jerzy Słowiński   własnoręcznie napisał zobowiązanie do współpracy ze Służbą Bezpieczeństwa, w którym napisał, że informacje pisemne będzie podpisywał pseudonimem „Wacek” . To zobowiązanie do bycia kapusiem znajduje się w aktach sprawy karnej w której Słowiński jest oskarżony o popełnienie czynu z art. 248 pkt. 2 kk. Żaden polityk PO i RdR,  nie spytał jednak publicznie czy J.Słowiński  NAPISAŁ  deklarację współpracy z SB,  czy nie napisał ?

Dla mnie nie jest problemem, że J.Słowiński chciał w latach 70  być kapusiem. PROBLEMEM jest fakt, że teraz  PUBLICZNIE KŁAMIE na ten temat. Jeszcze większym problemem jest to, że jego KŁAMSTWO jest akceptowane przez jego politycznych sojuszników z PO i RdR.     Przypomnę, że J. Słowiński kandydował na radnego, a z jego poparcia dumny był J.Ferenc.

Fundamentem uczestniczenia w życiu publicznym jest PRAWDA i szacunek dla ludzi. Publiczne kłamstwo,  POgarda wobec ludzi,  POwinna dyskwalifikować polityka i jest nie do zaakceptowania .    Dla wyborców  ważne są programy polityczne, ale o wiele ważniejsze powinno być czy kandydat jest kłamcą, oszustem. Kto jest sojusznikiem kłamców,  kto ich broni i POpiera !!

Gdy Jerzy Słowiński TW „Wacek” , został w pierwszym procesie uniewinniony, w lokalnych mediach odbył się festiwal radości. Otwierało się lodówkę, a tam Wacek bredzący jak to on został skrzywdzony, jaki to on niewinny !

Mam nadzieję, że tym razem dziennikarze będą tak samo wnikliwie dociekać dlaczego Słowiński został skazany. I może jakiś NIEZALEŻNY dziennikarz odważy się spytać tewulca Wacka, CZY w AKTACH SPRAWY, ZNAJDUJE się WŁASNORĘCZNIE NAPISANA przez NIEGO DEKLARACJA DONOSZENIA na kolegów, znajomych do zbrodniczej SB ? Na lokalną mutację  Olejnik, nie liczę, ale wierzę, że są inni prawdziwi , obiektywni dziennikarze nie robiący sponsorowanej propagandy za eSBankowe pieniądze. Tylko prawda jest ciekawa. Dziennikarze nie powinni przyzwalać na obecność  KŁAMSTWA w przestrzeni publicznej.

Wszyscy, którzy nie dążą do wyjaśnienia prawdy i akceptują publiczne kłamstwo Jerzego Słowińskiego stają PO ciemnej stronie mocy. Stają PO stronie kłamstwa ! Stają się „WACKAMI” !

3 komentarze to “TW”Wacek” i jego „Wackowie” czyli krótka refleksja o POspolitym kłamstwie !”

 • monika:

  Jaka lokalna olejnik? żarty sobie robicie? do stokrotki jej bardzo daleko, przecież to zwykły POspolity najemnik co z niejednej ręki jadł.

 • Szymon Zyberyng:

  Aby co niektórym wyjaśnić „co poeta miał na myśli” – „Mutacja nagła skokowa bezkierunkowa zmiana w DNA w wyniku której powstaje nowy organizm zwany MUTANTEM !!”

 • Seweryn:

  Jacy dziennikarze??? Raczej najemnicy Jacusia :-)

Skomentuj

Filmiki

Andrzej Duda, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na Prezydenta RP - Komentarz Tygodnia 01.02.2015

Komentarz Tygodnia 17.05.2015 Błażej Spychalski szef Sztabu Wyborczego Andrzeja Dudy w województwie łódzkim (PiS), oraz Joanna Skrzydlewska Zarząd Województwa Łódzkiego (PO)

Andrzej Duda - Dobra zmiana

THE BEST OF: Komorowski

Andrzej Kołakowski Epitafium dla Majora Ognia

Major Łupaszko i jego żołnierze

Andrzej Wajda "Solidarni z więzniami politycznymi"

Debata Kaczyński - Michnik z 1993 roku.