Ankieta

Na kogo zagłosujesz 21 października w wyborach na prezydenta Radomska?

 • Wioletta Pal (KW Wioletty Pal) (56%, 45 głosów)
 • Jarosław Ferenc (KW RdR) (15%, 12 głosów)
 • Dawid Wawryka (KW Otwarte Miasto) (11%, 9 głosów)
 • Jakub Jędrzejczak (KW PO) (10%, 8 głosów)
 • Jacek Gębicz (KW WS) (9%, 7 głosów)

Oddanych głosów: 81

Loading ... Loading ...
Polecam:


Mam wrażenie, że niektórzy członkowie PiS, szczególni ci „nowi” tzw. przedwyborczy, mają nikłą wiedzą o początkach PiS. Dla niektórych te PC z tytułu, to może być jakaś „czarna magia” . PC, to skrót nazwy pierwszej partii, którą stworzyli bracia Kaczyńscy- Porozumienie Centrum. Partii, która powstała aby zmusić rząd Mazowieckiego do odejścia od układu z komunistami, zawartego przy okrągłym stole. PC domagało się natychmiastowego odejścia od komunizmu. Przeprowadzenia w pełni demokratycznych wyborów do parlamentu i wybrania w powszechnych wyborach prezydenta. Ponadto PC chciało dekomunizacji czyli oczyszczenia życia politycznego z funkcyjnych działaczy totalitarnej, zbrodniczej PZPR, poprzez uniemożliwienia im działalności politycznej w demokratycznych partiach, powstających w III RP. Kolejnym ważnym postulatem głoszonym przez PC było przeprowadzenie lustracji, czyli ujawnienie wszystkich osób współpracujących z UB i SB, którzy pełnią funkcje publiczne. Niestety, żaden z tych postulatów nie został zrealizowany.
Dlatego też III RP została budowana przez komunistów z PZPR(którzy za moskiewskie ”srebrniki” założyli SDRP poprzednika SLD), ubeków i ich donosicieli.
Jarosław Kaczyński zawsze miał dar diagnozowania rzeczywistości, szczególnie wszystkich patologii niszczących Polskę. Od powstania III RP J.Kaczyński informował opinię publiczną o powstaniu mafii i POwszechnej Korupcji.
Media powstałe w wyniku magdalenkowych ustaleń, tworzone w większości przez postkomunistycznych dziennikarzy, zinfiltrowanych przez SB miały jedno zadanie. Kształtować nowego Polaka, wynarodowionego, akceptującego brak lustracji i dekomunizacji. Polaka, dla którego ludźmi honoru są zbrodniarze Jaruzelski i Kiszczak.
Każdy, kto był wolnym Polakiem, domagającym się silnej Polski, nie rządzonej przez tewulców, uczciwości w życiu publicznym, odejścia od układu z komunistami, wyeliminowania korupcji ze szczytów władzy, walczącym z mafią był śmiertelnym wrogiem tych mediów, które reprezentowały określone siły polityczne i grupy interesów. Dlatego też J.Kaczyński był odsądzany od czci i wiary, ośmieszany. Wszystkie „układowe” media śmiały się, z koncepcji J.Kaczyńskiego o mafii, korupcji i roli ubeków w transformacji ustrojowej.
Po kilku latach okazało się, że wszystkiego nie da się zamiatać pod dywan. Diagnozy J.Kaczyńskiego okazały się prawdziwe. W Polsce panuje korupcja, działają grupy zorganizowane powiązane z władzą. Afera Starachowicka to był wierzchołek góry lodowej.
Na gruzach PC powstał PiS, który miał być partią wolnych Polaków, chcących żyć w silnym, uczciwym państwie, wolnym od patologii życia gospodarczo-politycznego.
PiS został stworzony aby naprawić wszystkie patologie III RP. Polacy chcieli sprawiedliwego państwa, w którym wszyscy maja równe szanse, w którym nie ma przestępczych Powiązań biznesu z politykami, w którym ustawy tworzy się dla dobra publicznego, a nie w celu realizowania prywatnych interesów paru zaprzyjaźnionych biznesmenów.
Program dotyczący budowy IV RP, jest b. ważny dla Polski. Uczciwa, silna IV RP, rządzona przez PiS, zagrażała interesom wielu sił polityczno-gospodarczych. Dlatego ambitny projekt naprawy naszego kraju nie został zrealizowany.
Partia, to nie tylko władze centralne. Partia to także ludzie, żyjący w lokalnych społecznościach. Warto pamiętać o tym, aby realizować, propagować idee partii także w środowiskach lokalnych. Idee, zasady, partii, a nie korzyści osobiste powinny być fundamentem zawierania lokalnych koalicji.
Należy pamiętać, że każda organizacja nie działa w próżni. Co parę lat elektorat, ocenia „harce” polityków. Elektorat jest wierny wartościom, nie lubi fałszu i obłudy. Karierę polityczną można zrobić bardzo szybko. Wystarczy mieć „słonecznego” promotora i być jego „księżycem”, świecić odbitym światłem. Trudniej jest gdy trzeba wyjść zza pleców i zacząć świecić swoim światłem. Wtedy może okazać się, że elektorat zobaczy zwykłą świeczkę, która daje mało światła i łatwo może zostać zgaszona. Natomiast gdy tych świeczek jest wiele dają one dużo jasnego światła.
Partia polityczna, to pewne fundamentalne zasady, wartości, małe i wielkie idee, program polityczny. Oczywiście partia ma uczestniczyć we władzy, aby móc realizować swój program gospodarczo-społeczno-polityczny. Jest także oczywiste, że w polityce zawsze będą personalne układanki, kupowanie ludzi w zamian za stanowiska czy obsadzanie dostępnych posad swoimi. Ogromny problem pojawia się wówczas, gdy jest to jedyna racja i powód bycia w polityce, a liderzy partii i ich poputczycy stają się(lub chcą zostać) wyłącznie naroślą żywiącą się patologicznym układem, wykorzystując majątek państwowy lub gminny. Problem jest gdy w ślepym pędzie PO władzę, zapomina się do jakiej partii się należy !!
„Kto szkodzi Prawu i Sprawiedliwości, ten szkodzi niepodległości Polski. Dobrze więc byłoby, żeby ludzie, którzy mają na uwadze własne ambicje i własne kariery, a interes Polaków jest dla nich rzeczą drugorzędną, wyszli z Prawa i Sprawiedliwości i poszli sobie gdzieś indziej. Jest tyle partii postkolonialnych – niech tam idą i tam walczą o władzę i wpływy”.
„Jest mi obojętne, że Prawo i Sprawiedliwość przegrywa wybory. Jarosław Kaczyński i PiS istnieją po to, żeby przechować wartości i odbudować Królestwo Wolnych Polaków” – w pełni zgadzam się z przesłaniem Jarosława Marka Rymkiewicza.
Trzeba stanąć przed lustrem i spytać samego siebie czy bezwzględnie walcząc o władzę, naruszając wszystkie normy prawne i moralne szkodzę PiS-owi, czy też mu POmagam ? Co jest dla mnie naprawdę ważne, Bóg, Honor, Ojczyzna czy śniadanie, obiad, kolacja ?
Wyborcy PiS wiedzą co jest ważne. Maciejewskiemu już POdziękowali .

13 komentarzy to “Od początku tylko PC i PiS !!”

 • Ben:

  Do kogo kierujesz tą homilię Szymonie? Do członków PiS z Radomska? Zaiste tekst jest bardzo pouczający, Zapomniałeś jednak Szymonie o jednej kwestii. PC rozsypało się dlatego, że nie weszło do sejmu bo nie przekroczyło progu 5 procent. Z tej partii zaczęli odchodzić posłowie i działacze. Dlatego Kaczyński na gruzach PC stworzył PiS by nie odejść w niebyt. Oczywiście ciągle głosi te same hasła i prawdy. Ciągła walka z układem, tępienie inaczej myślących, skorumpowani politycy, skundleni dziennikarze, spolegliwe sądy, sterowana prokuratura, zmanipulowani ludzie którym wyprano mózgi, debilni wyborcy głosujący wciąż na tych samych polityków…… TAKA JEST POLSKA???
  A na górze jest ten jedyny sprawiedliwy szeryf Jarosław K. który pod dojściu do władzy wypleni wszelkie zło. Raz już to ćwiczyliśmy. PiS doszedł do władzy właśnie na takich hasłach i potem razem z Samoobroną i LPR reformował Polskę. Broń nas Panie Boże od powtórki tamtych lat…
  Pytasz Szymonie o typ działacza PiS. Tak masz rację to są działacze wyborczy. Pojawiają się tuż przed wyborami i nagle okazuje się że pan X jest z PiS choć przedtem był nikim a swoim życiorysie ma staż w PZPR. Są i tacy. Są też tacy, którzy gotowi podpiąć się do każdej łodzi, która płynie w kierunku władzy, bo jak wiesz każda partia przyciąga takie typy. W Radomsku widać to jak soczewce. Nie będę wymieniał nazwisk ale każde z nich warte jest opisania. Może ktoś to zrobi za mnie.
  Nie podejrzewaj mnie Szymonie że ja tylko walę w PiS. Każda partia jest taka sama – program i idee to nic ważnego, ważna jest władza.

 • kubapowiatowy:

  Na podkreślenie załuguje fakt udziału Jedynego Sprawiedliwego i Wszystkowiedzącego w obradach Okrągłego Stołu. Takie sobie niewinne przemilczenie. wtedy nie był taki radykalny, liczył, że się politycznie ustawi, ale nie wyszło.

 • Kamila:

  Doskonały tekst. Daje pewnym „ludzikom” dużo do myślenia. P.Szymonie pisze Pan świetne teksty. Jest pan kimś wyjątkowym w Radomsku. Pana blog już przeszedł do historii Radomska, jako miejsce przekazywania ważnych treści i wolnej wymiany myśli. Ten wpis, jest niby ogólny, niby o niczym. Ale jego przesłanie jest oczywiste. Przypomniał pan historię PC i PiS. Stworzył pan wzorcowy model lokalnego polityka PiS. Ale to model teoretyczny. Takich polityków w Radomsku nie ma. Nie ważne z kim, nie ważne gdzie, ważne za ile i jakie stanowisko. To są politycy, czy sprzedajne….? Na taki lokalny PiS na pewno nie zagłosuję.

 • nb:

  Benon,
  mam prośbę. Rozwiń myśl:Broń nas Panie Boże od powtórki tamtych lat… Co Ci się szczególnie nie spodobało?

 • toja:

  Wskażcie choćby jednego wzorcowego polityka w Radomsku.Przecież to są żądni władzy cwaniacy, śmiejący się i mający za nic każdego kto nie jest z nimi, dbający tylko i wyłącznie o własne interesy. Nikt i nic poza tym się nie liczy.Polityka to idea, konkretne programy.Zapytajcie lokalnego polityka obojętne z PO, PIS ,RDR czy jak ich tam o konkrety(np. prywatyzacja służby zdrowia, program zapobiegający wzrostowi bezrobocia,zapytajcie o cokolwiek innego… co usłyszycie? Nic albo ble ble, ble.Albo sami są idiotami, albo mają ludzi za idiotów.Znam takich polityków , którzy ” dla dobra ogółu”potrafią jednocześnie sprawować trzy z założenia wykluczające się wzajemnie funkcje.I wszyscy biją im brawo!
  Naprawę jest to tak obrzydliwe, że niedługo z czystym sumieniem będę mogła splunąć co poniektórym w twarz.

 • Paweł:

  Wzorcowym i wręcz ideałem polityka PiS w pow. radomszczańskim jest niejaki Naczyński.

 • nb:

  Ben, przepraszam za Benon i dalej proszę, spełnij moją prośbą.

  I pytanie do Toja.
  Czy należysz /należałaś/ do jakiejś partii?

 • pilch:

  Ben, czasem wydaje mi się, że jesteś jedyną ostoją normalności w tym szalonym świecie. Po co mam jeszcze cokolwiek dodawać od siebie, skoro Ty używasz tych samych środków stylistycznych, których ja bym użył. Tak , ten tekst p. Szymona, jest homilią:)

 • Ben:

  Nie daj Panie Boże by wróciły te lata kiedy rządzący PiS wypuszczał takie psy gończe jak agent Tomek, który fałszem, podstępem i kłamstwem topił w gównie niewinnych ludzi. Kiedy pleniło się chamstwo z Samoobrony udające że rządzą w tym kraju, kiedy mundorowano uczniów uznając że to będzie najlepsza reforma oświaty. Kiedy co rano wyrywano z łóżek niewinnych ludzi oskarżając ich o przestępstwa które nie popełnili. Doprowadzone do absurdu oskarżenia ludzie o współprace z UB i SB powodowały że każdy czuł się agentem.
  Mógłbym tak pisać długo……
  Dlatego chroń nas Panie Boże przed rządami frustrata opętanego rządzą zemsty i jego giermka Antka Policmajstra który gotów jest podpalić ten kraj i wyrżnąć inaczej myślący, nie wierzących w zamachy i spiski….

 • nb:

  Mam pomysła.
  Może każdy wpisujący komentarz poinformuje, czy jest członkiem PiS, sympatykiem PiS, wrogiem PiS.
  Będzie nam wszystkim łatwiej. Obojętni nie piszę.

  Paweł napisał, co napisał.
  A ja pytam.
  Pawle, skąd wiesz jaki jest wzorcowy ideał polityka PiS?
  Zechciej podzielić się swą wiedzą.
  A wracając do początku notki,
  zanim odpowiesz, może zdeklarujesz się?

 • nb:

  Drogi Szymonie,
  rozumiem, że nie warujesz 24 godziny na dobę na blogu. Ale dochodzi w ten sposób do sytuacji, że kiedy ja pisząc o godz. 22 nie wiem, że Ben napisał „coś” o godz. 12. a potem, jak podejdziesz do komputera wyświetla się to, co widać a ja wychodzę na przygłupa.
  Szymonie,
  masz psa albo kota to przeszkol go aby działał, kiedy Ty nie chcesz albo nie możesz.

  A teraz, dwa słowa do Bena.
  Prosiłem o konkrety. A Ty na okrągło.
  Pozostańmy przy przykładzie posłanki Cielobąk zwanej dla zmyłki Sawicką. Twoim zdaniem, Tomek nadużywając przewagi fizycznej najpierw wkładał to i owo tam gdzie posłanka Cielobąk lubi i wtedy ona (przez telefon) mówiła o lodach.
  Z kolei, nie wiem, jak wytłumaczysz sytuację, kiedy on nic swego u niej nie zalokował a ona brała reklamówkę z pieniędzmi. Czy była pod wpływem zauroczenia tym, co Tomek mógł jej ulokować?

  Ben, wyluzuj. Tracisz nerwy i pamięć. Od WYRZYNANIA to jest Zdradek a nie Antek. Wyluzuj, Szymon Cię pochwalił, więc spuść powietrze.

 • toja:

  Powiedzcie mi ,proszę kto w chwili obecnej reprezentuje PIS w Radomsku.Ostatnia wypowiedz p. Nicpana i Pluteckiego w kurierze ntl…???

Skomentuj

Filmiki

Andrzej Duda, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na Prezydenta RP - Komentarz Tygodnia 01.02.2015

Komentarz Tygodnia 17.05.2015 Błażej Spychalski szef Sztabu Wyborczego Andrzeja Dudy w województwie łódzkim (PiS), oraz Joanna Skrzydlewska Zarząd Województwa Łódzkiego (PO)

Andrzej Duda - Dobra zmiana

THE BEST OF: Komorowski

Andrzej Kołakowski Epitafium dla Majora Ognia

Major Łupaszko i jego żołnierze

Andrzej Wajda "Solidarni z więzniami politycznymi"

Debata Kaczyński - Michnik z 1993 roku.