Ankieta

Na kogo zagłosujesz 21 października w wyborach na prezydenta Radomska?

 • Wioletta Pal (KW Wioletty Pal) (56%, 45 głosów)
 • Jarosław Ferenc (KW RdR) (15%, 12 głosów)
 • Dawid Wawryka (KW Otwarte Miasto) (11%, 9 głosów)
 • Jakub Jędrzejczak (KW PO) (10%, 8 głosów)
 • Jacek Gębicz (KW WS) (9%, 7 głosów)

Oddanych głosów: 81

Loading ... Loading ...
Polecam:


Moje ulubione zdanie z „Wieży Komunistów ” „Myśleliśmy, że komunistów wykończy biologia, ale oni byli sprytniejsi. Zostawili swoje przetrwalniki , ukształtowane przez siebie młode pokolenie” .
Genialne jest także motto książki „Tym, którzy wiedzą, jak jest i myślą, że są sami. „Wieża komunistów” – też kiedyś myślałem, że jestem sam.
O czym jest „Wieża Komunistów” ? To książka o początkach III RP. O tym, że nie było żadnej rewolucji. Wszystko co działo się po 1989 r., było wynikiem układu pomiędzy komunistami, a częścią elit postsolidarnościowych udających realną opozycję.
W.Gadowski napisał książkę o tym, jak funkcjonariusze zbrodniczego komunizmu zamienili władzę polityczną na fortuny powstałe z majątku wszystkich Polaków. Co więcej zagwarantowali sobie wpływy polityczne, bezkarność i uznano ich za ludzi honoru. Zamiast do celi , zaproszono ich na salony władzy !
Jest w tej książce także optymizm, tak potrzebny wszystkim „wolnym Polakom”, którzy wiedzą jak jest . Okazuje się, że w niby demokratycznej Polsce, można jednak ocalić swoją wolność.
Bohaterem WK jest Andrzej Brenner, dziennikarz, który odkrywa największą matkę wszystkich afer gospodarczych w Polsce (Funduszu Budowy Gospodarki – skojarzenia z FOZZ nie są przypadkowe). A.Brenner(W. Gadowski) postanawia napisać książkę, a autor „cytuje” jego artykuły publikowane w prasie. Czytając książkę może znaleźć bardzo wiele odniesień do realiów III RP. niektóre dialogi zostały wręcz oparte na autentycznych nagraniach dokonanych przez służby specjalne (np. nagraniach rozmów braci Kunów). Fakty w „Wieży komunistów” przeważają nad fikcją…
„Wieża komunistów”, to tzw. książka z kluczem. Oprócz bohaterów całkowicie fikcyjnych, spotykamy realne postacie z życia politycznego, gospodarczego, pod innymi nazwiskami.
Książka osiągnęła status bestsellera, jej wysoki pierwszy nakład uległ już wyczerpaniu. Co dziwne, o książce milczą prorządowe, meanstremowe media(które także powstały w wyniku układu z komunistami). Pokazuje to jak duży potencjał tkwi w „wolnych Polakach”, pozbawionych dostępu do przekazywania swoich poglądów w telewizjach.
W.Gadowski spotyka się z czytelnikami w w wybranych miejscach w Polsce i Europie. Tak ocenia swoje spotkania: „Jeżdżę z Wieżą ile tylko mogę, spotykam już tysiące ludzi i wszystkim opowiadam o rządzie, który nie spełnia kryteriów rządu, o niepodległości, która jest mini i o odwadze, której wiele nie trzeba aby przeciwstawić się tej obślizłej, budyniowatej i niesprawnej rzeczywistości. Stałem się więc objazdowym podżegaczem. Podżegam do samodzielnego myślenia, do wolności i do śmiania się z tych, którzy uważają , że są wielcy.
Uwaga! rozprzestrzenianie się „Wiezy komunistów” może być źródłem wielu groźnych chorób…dla ludzi władzy.”
Całkowitym przypadkiem udało się zaprosić W.Gadowskiego na spotkanie do Radomska. Więc nie tylko w Londynie, Kopenhadze, Warszawie, ale także w Radomsku można osobiście spotkać się z Witoldem Gadowskim.
Autorski wieczór W.Gadowskiego, rozpocznie się 6 grudnia o godz. 18.00. w MDK w Radomsku. Serdecznie zapraszam. Na pewno będzie CIEKAWIE, a może jeszcze bardziej niż ciekawie !

5 komentarzy to “W.Gadowski, „Wieża komunistów”, czwartek 6 grudnia, godz. 18.00, MDK Radomsko czyli jak POwstały fortuny III RP !”

 • mARIA:

  tO MNIE DZIWI,ZE SPOLECZENSTWO POLSKIE DOPIERO SIE TERAZ OBUDZILO.Ludzie byli glusi i slepi.Ja pod koniec lat 87 wyjechalam do niemiec i tam zoatalam do momentu wejscia do UE.Obserwowalam jak to wszystko sie krecilo.Walesa od samego poczatku byl sprzedajny to wiewmy.Zachod tez wiedzial co robi.W Berlinie z ludzmi z Polonii nie mozna bylo zlapac jezyka.Walesa na 1 wizycie u Miterau byl pokazany7 jako kukla.Jak ostrzegalam moich i przywozilam prase polskojezyczna z Anglii,niedosyc,ze nie czytali i analizowali ale uwazali,ze ja mam cos nierowno pod sufitem.Niedolestwo iglupota mlodych doprowadzila do tragedii narod.

 • kubapowiatowy:

  tutaj ewidentnie nastąpiła silna eksplozja trotylu i nitrolgiceryny w głowie, czego skutkiem jest powyższy tekst „mARIA”.

 • Ben:

  Mari ! Musiałaś mieć niezłe układy na SB jeśli dostałaś w 1987 paszport. Siedź sobie w Raichu i nie mieszaj nam w naszym szambie. Ostatnie zdanie twojego komentarza to szczyt inteligencji i politycznego wyrobienia. No i włącz sobie polski język bo w tym nie masz polskich znaków.

 • Szymon Zyberyng:

  Ojciec w SB, córka w mediach
  Przez lata główna celebrytka programów politycznych TVN i Radia Zet Monika Olejnik nie ujawniała swoich związków rodzinnych i faktu, że jej ojciec był bardzo wysokim funkcjonariuszem komunistycznej bezpieki.

  Tadeusz Olejnik wstąpił do milicji w 1955 roku. Ukończył szkołę oficerską Biura „B” SB, czyli obserwacji. W 1970 r. został zastępcą dowódcy Batalionu Specjalnego Stołecznego Urzędu Spraw Wewnętrznych. W SB dosłużył się stopnia majora i stanowiska zastępcy naczelnika Wydziału III Biura „B”.
  http://wzzw.wordpress.com/2012/12/09/komunistyczne-klany/

Skomentuj

Filmiki

Andrzej Duda, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na Prezydenta RP - Komentarz Tygodnia 01.02.2015

Komentarz Tygodnia 17.05.2015 Błażej Spychalski szef Sztabu Wyborczego Andrzeja Dudy w województwie łódzkim (PiS), oraz Joanna Skrzydlewska Zarząd Województwa Łódzkiego (PO)

Andrzej Duda - Dobra zmiana

THE BEST OF: Komorowski

Andrzej Kołakowski Epitafium dla Majora Ognia

Major Łupaszko i jego żołnierze

Andrzej Wajda "Solidarni z więzniami politycznymi"

Debata Kaczyński - Michnik z 1993 roku.