blog prywatny

"[..] jak trudno ustalić imiona wszystkich tych, którzy zginęli w walce z władzą nieludzką [..] a przecież w tych sprawach konieczna jest akuratność nie wolno pomylić się nawet o jednego [..] jesteśmy mimo wszystko stróżami naszych braci [..] musimy zatem wiedzieć policzyć dokładnie zawołać po imieniu [..]"

Zbigniew Herbert
"Pan Cogito o potrzebie ścisłości"

W.Gadowski, „Wieża komunistów”, czwartek 6 grudnia, godz. 18.00, MDK Radomsko czyli jak POwstały fortuny III RP !

Moje ulubione zdanie z „Wieży Komunistów ” „Myśleliśmy, że komunistów wykończy biologia, ale oni byli sprytniejsi. Zostawili swoje przetrwalniki , ukształtowane przez siebie młode pokolenie” .
Genialne jest także motto książki „Tym, którzy wiedzą, jak jest i myślą, że są sami. „Wieża komunistów” – też kiedyś myślałem, że jestem sam.
O czym jest „Wieża Komunistów” ? To książka o początkach III RP. O tym, że nie było żadnej rewolucji. Wszystko co działo się po 1989 r., było wynikiem układu pomiędzy komunistami, a częścią elit postsolidarnościowych udających realną opozycję.
W.Gadowski napisał książkę o tym, jak funkcjonariusze zbrodniczego komunizmu zamienili władzę polityczną na fortuny powstałe z majątku wszystkich Polaków. Co więcej zagwarantowali sobie wpływy polityczne, bezkarność i uznano ich za ludzi honoru. Zamiast do celi , zaproszono ich na salony władzy !
Jest w tej książce także optymizm, tak potrzebny wszystkim „wolnym Polakom”, którzy wiedzą jak jest . Okazuje się, że w niby demokratycznej Polsce, można jednak ocalić swoją wolność.
Bohaterem WK jest Andrzej Brenner, dziennikarz, który odkrywa największą matkę wszystkich afer gospodarczych w Polsce (Funduszu Budowy Gospodarki – skojarzenia z FOZZ nie są przypadkowe). A.Brenner(W. Gadowski) postanawia napisać książkę, a autor „cytuje” jego artykuły publikowane w prasie. Czytając książkę może znaleźć bardzo wiele odniesień do realiów III RP. niektóre dialogi zostały wręcz oparte na autentycznych nagraniach dokonanych przez służby specjalne (np. nagraniach rozmów braci Kunów). Fakty w „Wieży komunistów” przeważają nad fikcją…
„Wieża komunistów”, to tzw. książka z kluczem. Oprócz bohaterów całkowicie fikcyjnych, spotykamy realne postacie z życia politycznego, gospodarczego, pod innymi nazwiskami.
Książka osiągnęła status bestsellera, jej wysoki pierwszy nakład uległ już wyczerpaniu. Co dziwne, o książce milczą prorządowe, meanstremowe media(które także powstały w wyniku układu z komunistami). Pokazuje to jak duży potencjał tkwi w „wolnych Polakach”, pozbawionych dostępu do przekazywania swoich poglądów w telewizjach.
W.Gadowski spotyka się z czytelnikami w w wybranych miejscach w Polsce i Europie. Tak ocenia swoje spotkania: „Jeżdżę z Wieżą ile tylko mogę, spotykam już tysiące ludzi i wszystkim opowiadam o rządzie, który nie spełnia kryteriów rządu, o niepodległości, która jest mini i o odwadze, której wiele nie trzeba aby przeciwstawić się tej obślizłej, budyniowatej i niesprawnej rzeczywistości. Stałem się więc objazdowym podżegaczem. Podżegam do samodzielnego myślenia, do wolności i do śmiania się z tych, którzy uważają , że są wielcy.
Uwaga! rozprzestrzenianie się „Wiezy komunistów” może być źródłem wielu groźnych chorób…dla ludzi władzy.”
Całkowitym przypadkiem udało się zaprosić W.Gadowskiego na spotkanie do Radomska. Więc nie tylko w Londynie, Kopenhadze, Warszawie, ale także w Radomsku można osobiście spotkać się z Witoldem Gadowskim.
Autorski wieczór W.Gadowskiego, rozpocznie się 6 grudnia o godz. 18.00. w MDK w Radomsku. Serdecznie zapraszam. Na pewno będzie CIEKAWIE, a może jeszcze bardziej niż ciekawie !

77 komentarzy do wpisu „W.Gadowski, „Wieża komunistów”, czwartek 6 grudnia, godz. 18.00, MDK Radomsko czyli jak POwstały fortuny III RP !”

  1. Pingback: keto popsicles
  2. I love your blog.. very nice colors & theme. Did you design this website
    yourself or did you hire someone to do it for you? Plz answer back as I’m looking to create my own blog and would like to find out where u got this from.
    cheers

  3. Your article made me suddenly realize that I am writing a thesis on gate.io. After reading your article, I have a different way of thinking, thank you. However, I still have some doubts, can you help me? Thanks.

Dodaj komentarz