blog prywatny

"[..] jak trudno ustalić imiona wszystkich tych, którzy zginęli w walce z władzą nieludzką [..] a przecież w tych sprawach konieczna jest akuratność nie wolno pomylić się nawet o jednego [..] jesteśmy mimo wszystko stróżami naszych braci [..] musimy zatem wiedzieć policzyć dokładnie zawołać po imieniu [..]"

Zbigniew Herbert
"Pan Cogito o potrzebie ścisłości"

Wasale Putina !!

Reportaż opublikowany w  „Misji Specjalnej” tylko upewnił mnie w tym o czym od dawna wiedziałem. Rosyjskie śledztwo w sprawie zdarzenia zwanego katastrofą prezydenckiego samolotu, jest fikcją . Na poziomie realnym nie ma żadnego śledztwa.

Nasi „bracia” wyzwoliciele, nie zabezpieczyli dowodów. Wprost przeciwnie, te dowody niszczyli. Bo jak nazwać przecinanie samolotu, wybijanie szyb. Nie zabezpieczono terenu. Nie zrobiono nic dobrze. W Polsce miejsce zwykłego wypadku drogowego, jest pod względem dowodowym zabezpieczone  lepiej, niż miejsce, w którym doszło do rozbicia naszego samolotu.

Jest skandalem, że tego śledztwa, tam na miejscu nie prowadzą także polscy prokuratorzy i polscy eksperci. Tylko wasal, może zgodzić się takie upokorzenie.

Pocięty, niezabezpieczony wrak polskiego samolotu jest symbolem tego jak nasz kraj, nasz tuskowy  rząd, jest traktowany przez Rosjan. Jesteśmy ich wasalami. Nasz rząd nie umie wymóc na Rosjanach ,tak prostej czynności ,jak ogrodzenie wraku i położenie na niego brezentu. Wstyd i hańba.

Gdy widziałem polską szachownicę, w pociętych blachach, rdzewiejącą w ruskim błocie,  to po prostu poczułem się upokorzony. Moja Polska duma, z tego ,że jestem Polakiem, gdzieś odleciała. Oni, od wieków nasi ciemiężcy, pokazują mi ponownie kim jestem. Ich wasalem. Ponieważ takim wasalem jest mój premier ,mój prezydent. To my wszyscy także jesteśmy wasalami.

A rzecznik rządu ,cieć u Niemca mówi ,że to jest sprawa polskiej prokuratury ,a nie polskiego rządu. My, jako rząd nie możemy nic. Skandaliczna wypowiedź.

Każdy, kto ogląda serię filmów dokumentalnych „Katastrofy w przestworzach”, widział ,że każdy wrak samolotu jest przewożony do hangaru i tam mozolnie, próbuje się odbudować samolot ,z części zebranych na miejscu katastrofy. Czy ktoś wpadł na pomysł ,aby nasz samolot odbudować ? Tak rekonstrukcja samolotu ,ma znaczenia, dla ustalenia, gdzie np. doszło do awarii lub eksplozji.

Nigdy nie słyszałem aby D.Tusk albo ktoś z polskiego rządu, zadał Putinowi, proste pytanie, KIEDY WRAK NASZEGO POLSKIEGO SAMOLOTU ZOSTANIE nam zwrócony ? Do jasnej cholery ,to jest nasza własność !! Nikt także nie pyta o NASZE czarne skrzynki, nasz prezydencki telefon, o laptopach nie wspomnę. To przedmioty stanowiące naszą własność- własność Polaków i imperium Rosyjskie powinno je już dawno zwrócić. Ciekawe co premier odpowie władzom UE i NATO ? Wstyd i hańba. Ale przecież wasal nie ma prawa o nic pytać. Ma tylko wykonywać polecenia i rozkazy suzerena.

Czuję bezsilność. Czekam, aż powstanie jakaś  inicjatywa obywatelska  zmierzająca do naprawienia tego co spieprzyli wasale !!

115 komentarzy do wpisu „Wasale Putina !!”

 1. No,Panie Szymonie.
  Tym razem to Pan przesadził i to grubo.
  Przypominam,że oprócz tego,iż jest Pan politykiem,jest Pan też prawnikiem.
  Rozumiem Pańskie zacietrzewienie ale bredzenie nie jest w Pana stylu.
  A Pan Szanowny bredzi.
  No chyba,że rzeczywiście uważa Pan,iż żyje w państwie wasalnym.
  W tej sytuacji-albo lekarz,albo emigracja.
  Bydgoszcz się kłania.
  Pozdrowienia.

  P.S. Cyt.”Nasz rząd nie umie wymóc na Rosjanach ,tak prostej czynności ,jak ogrodzenie wraku i położenie na niego brezentu. Wstyd i hańba.”
  Wiele innych polskich rządów nie potrafiło wymóc na Rosji różnorakich działań.
  Myśli Pan, że Jarosław Kaczyński wskurałby coś więcej?
  Więcej realizmu,mniej demagogii Panie Szymonie.

 2. Masz Macieju rację. Najbardziej rozśmieszyła mnie teza że trzeba ten wrak złożyć do kupy tak aby był to nowy samolot. My Polacy potrafimy tak wyklepać kupę złomu żeby powstało z tego auto, ale samolotu to chyba nikt jeszcze nie próbował….

 3. zglaszam inicjatywe aby pan panie zyberyng o podejrzanie zydowsko brzmiacym nazwisku zlikwidowal ta strone

 4. Jak Panu tak żal tego wraku to niech Pan sobie zrobi wycieczkę do Smoleńska i sam o niego zadba. Myślę że wtedy to już sława w pełni na Pana spłynie. Ma Pan tyle do powiedzenia że na tym blogu tylko się Pan marnuje.

 5. Panie Szymonie, problem polega na tym, że czytając tekst, można odczuć Pańskie nieukrywane sympatie polityczne. Nawet wdowy po ofiarach, też się podzieliły tak jak przynależność partyjna ich mężów. Kiedy Polacy w końcu zajmą Polską, a nie kombinowaniem jak dokopać innym rodakom. Przecież Rosja to mocarstwo, a Polska malutka, to głupota jest skakać Rosji do oczu, ona robi ze swoimi republikami co chce i świat się nie buntuje, bo i tak nic nie wskóra, a Polska ma coś wskórać… PIS = czysta demagogia, równia pochyła. Szkoda bo Pan Plutecki bardzo rozsądny w swoich wypowiedziach, ale jak będę głosował to na człowieka, a nie na partię.

 6. Brawo Armin.
  Szczególnie podoba mi się Twoje pytanie: KIEDY WRESZCIE POLACY ZAJMĄ SIĘ W KOŃCU POLSKĄ, A NIE KOMBINOWANIEM JAK DOKOPAĆ INNYM POLAKOM?
  To pytanie aktualne jest w całym naszym kraju.
  W Radomsku i powiecie
  w szczególności.

  I takich rozsądnych kolesi nam potrzeba. Fanatykom już dziękujemy.

 7. Aż miło czytać takie komentarze. Dość wojny, dość obrzucania się błotem, ujawniania teczek, grzebania w życiorysach… Dlatego nigdy nie zagłosuję na kandydata który swój program wyborczy opiera na negacji wszystkiego co robił poprzednik. Nie jest dla mnie dobrym kandydatem ten kto, tak jak pan Plutecki. był członkiem koalicji a potem nagle zmienił front i zaczął walczyć na każdy sposób z Panią Prezydent.
  Dlatego powtórzę za poprzednikiem – “Fanatykom już dziękujemy”

 8. To jest blog P. Szymona i ma prawo umieszczać w nim swoje odczucia czy sympatie polityczne. Natomiast podpuszczanie, że nazwisko czyjeś jest żydowsko brzmiące to podłość!!!

 9. Tak. Mamy kota na punkcie Żydów i antysemityzmu.
  Ciekawe, czy równie wielkie emocje wzbudziłby wpis , że Dubois brzmi z francuska, Schweinsteiger z niemiecka a Balazs z węgierska.
  Ludzie opanujcie się.

 10. Komentatorze Mańku, lubię czytać polemiki, krytykę mojego toku myślenia, mojej oceny rzeczywistości. Mamy demokrację a nie PRL-owski totalitarny komunizm. Każdy ma prawo komentować(przypominam komentować, nie obrażać i używać argumentów ad personam). Wiec lubię wasze, nawet krytyczne uwagi. Nie będę natomiast tolerował komentarzy w których manipuluje się i ośmiesza moje tezy. Kom.Mańku manipulujesz ,pisząc “Najbardziej rozśmieszyła mnie teza że trzeba ten wrak złożyć do kupy tak aby był to nowy samolot.” Nie postawiłem takiej tezy. Dobrze wiesz co napisałem. Chodzi o to aby próbować złożyć samolot, aby odtworzyć przebieg katastrofy. Proszę, abyś obejrzał chociaż jeden odcinek doskonałej serii dokumentalnej “Katastrofy w przestworzach” Proszę nie ośmieszaj tego istotnego problemu, związanego z niezabezpieczeniem samolotu i pocięciem tego wraku. Rosjanie pokazują, że nie zależy im na wyjaśnieniu tej tragedii !! Kwestia próby złożenia samolotu nie jest podnoszona przez nasz rząd. Amerykanie po katastrofie nad Lockerbie, byli w stanie znaleźć miliony fragmentów samolotu i złożyć go. My powinniśmy także podjąć próbę złożenia tego samolotu. I najważniejsze. Całkowicie pomijacie tę kwestię. I nie tylko wy. Zgodnie z prawem międzynarodowym nasz samolot(statek powietrzny) jest eksterytorialny. Jest częścią polskiego terytorium. Więc tak naprawdę na smoleńskim lotnisku leży “kawałek” Polski. Nie jest największym problemem ,że Rosjanie poniżają nas nie chcą go zabezpieczyć. Problemem, dramatem pokazującym słabość naszego rządu jest to , że nikt nie określa terminu zwrotu naszego samolotu ? Pytam się kiedy zostaną nam oddane czarne skrzynki ? Czarne skrzynki zostały ukradzione z naszego terytorium. Rosjanie nie chcą zwrócić naszej własności. Czy tak traktuje się partnera czy wasala ?
  A propos Żydów. Czy wiecie jak się zachowali, gdy w Rumuni rozbił się ich helikopter ? Nie zachowywali się jak wasale.
  “Katastrofa izraelskiego helikoptera w Rumunii” blogmedia24.pl . Polecam.

 11. Komentarz p.Armina, tak mnie zaszokował, że fragmentowi, “Przecież Rosja to mocarstwo, a Polska malutka, to głupota jest skakać Rosji do oczu, ona robi ze swoimi republikami co chce i świat się nie buntuje, bo i tak nic nie wskóra, a Polska ma coś wskórać…” poświęcę odrębny wpis. Kapitulanctwo wobec wielkich, dużych, silnych. Czyli brutalności, chamstwu, sile należy się bezwzględni podporządkować w naszym życiu prywatnym jak i stosunkach międzynarodowych. Edek z “Tanga” zwycięża. Jemu należy się wszystko. Nie akceptuję takiej postawy zyciowej.

Dodaj komentarz