blog prywatny

"[..] jak trudno ustalić imiona wszystkich tych, którzy zginęli w walce z władzą nieludzką [..] a przecież w tych sprawach konieczna jest akuratność nie wolno pomylić się nawet o jednego [..] jesteśmy mimo wszystko stróżami naszych braci [..] musimy zatem wiedzieć policzyć dokładnie zawołać po imieniu [..]"

Zbigniew Herbert
"Pan Cogito o potrzebie ścisłości"

Wybory do PE czyli zaczęła się równia POchyła !

Wybory, wybory i PO wyborach. Wreszcie można zobaczyć, jakie poparcie mają poszczególne partie. To nie mało wiarygodne sondaże. To realne rozpoznanie walką, przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi. W skali kraju jedno można stwierdzić – Polacy coraz wyraźnie zaczynają mówić w kierunku PO…paszoł won !
Ciekawsza jest jednak zdecydowana przegrana PO na naszym radomszczańskim podwórku.
Przypomnę wyniki. W powiecie radomszczańskim na Prawo i Sprawiedliwość zagłosowało 7 547 wyborców – 44.49 procent, na PO swój głos oddało 3 590 wyborców – 21.16 procent. W Radomsku PiS otrzymał 3 237 głosów – 41.08 procent, a PO zdobyła 2 343 głosów – 29.74 procent.
Masakrę jakiej dokonali wyborcy na PO, najlepiej widać, porównując wyniki do PE z 2009 r. Wtedy na PO w powiecie zagłosowało 5093 osób, co dało 32, 47 % poparcia. W Radomsku na PO głosowało 3338, co przełożyło się na prawie 42 % poparcie. A więc megaklęska.
Lokalni POspolici Obłudnicy są ewidentnie na równi POchyłej, pikują w dół….
Nadmienić należy, że lokalna PO, robiła ostrą kampanię wyborczą. Moim zdaniem złamano przy tym prawo, prowadząc kampanię w szkołach poprzez zapraszanie kandydatów na spotkania z młodzieżą. Starosta Zakrzewski i jego poputczycy ośmieszyli się, organizując „wkładanie” kamienia węgielnego. Zrobiono sztuczne, wyborcze widowisko rodem z „Misia”. Brakowało tylko helikoptera, który transportowałby ten kamień węgielny i dziewczynek w ludowych strojach recytujących „ Starosta Zakrzewski jest PO prostu boski- gdy starosta i Skrzydlewska startuje, to całe Radomsko głosuje. Męski, piękny Zakrzewski, basen z fontanną, metro, lotnisko i kosmodrom zbuduje, gdy wieś na niego zagłosuje”. Ta heca z kamykiem pokazała, jak lokalne PO jest dalekie od Europy, a jak bliskie PRL-u.
Kolejny ból pełowców . Zacharewicz et consortes postawili na Skrzydlewską, zwalczając Saryusza. A tu masz, przykra niespodzianka. Ot problem. Wujek sarjusz, POdciął skrzydełka Joasi i chłopcy z Radomska zostali z ręką w nocniku. Układów w Brukseli nie budiet.
Czarowanie wyborców, totalnie się nie udało. Czar prysł. Radomszczanie POkazali pełowcom środkowy palec ! Przed wyborami samorządowymi, strach powinien powoli ściskać pośladeczki chłopcom z PO ! Zapowiada się niezłe rozPOwolnienie !
Kolejnym wielkim przegranym niedzielnych wyborów są lokalni postkomuniści z PZPR, nazywający się dla hecy SLD. Ciach, Drzazgowa, też robili niezłą kampanie wyborczą, a tu koncercik, a tu spotkanie z Ukrainką tańczącą kiedyś na rurze. Pokazywanie się, lansowanie. I co….nico….komuszki dostały w powiecie 1400 głosów co dało 8 % poparcie. W Radomsku odpowiednio 747 głosów – 9,48 %. W 2009 r. postkomuniści otrzymali w powiecie 2471 głosów – 15, 75 , a w Radomsku 1393 głosy- 17, 45 % . Wyborczy pogrom komuchów. Spadek poparcia o połowę. W całym kraju wzrost, w Radomsku megaspadek. Czas na śmietnik historii. Postkomuniści z Radomska, o jaka piękna katastrofa ! Drzazga, Ciach lansowali się z dziewczyną spod rury ,organizowali koncerty, spotkania i ….zebrali głosy ubeków, starych nomenklaturowych PZPR-owców i ich rodzin. Sojusz Lewizny to zdychająca, geriatryczna partia !!
Wybory w powiecie radomszczańskim i Radomsku wygrał PiS. Odpowiednio 7 547 głosów – 44.49 procent i 3 237 głosów – 41.08 procent. Ale przestrzegam przed wpadaniem w samo zachwyt . Tych wyborów nie wygrali lokalni działacze PiS, uwikłani w dziwne koalicje. Te wybory wygrał europoseł Janusz Wojciechowski. Doskonały niedzielny wynik PiS nie przełoży się na wybory samorządowe. Prawicowy elektorat zagłosuje także na Annę Milczanowską i FSG. Wydaje się, że ambicje lokalnych działaczy PiS nie pozwolą na stworzenie wspólnej prawicowej koalicji, która wygrałaby w cuglach wybory samorządowe. Zapowiada się bezwzględna walka o prawicowy elektorat. Kto ją wygra ? Oczywiście PO i RdR !
Wydaje się, że polityk, który doznał upokarzającej klęski nie powinien narażać się na jeszcze większą , kolejną porażkę… Mądry Polak po szkodzie. Ale w tym wypadku, należy powiedzieć, że przed szkodą i po szkodzie głupi !

1 komentarz do wpisu “Wybory do PE czyli zaczęła się równia POchyła !”

  1. PO – 7.65%
    PiS – 7.57%
    sld – 2.25%
    76,18% Polaków ma to w d… to są prawdziwe wyniki wyborów

Dodaj komentarz