blog prywatny

"[..] jak trudno ustalić imiona wszystkich tych, którzy zginęli w walce z władzą nieludzką [..] a przecież w tych sprawach konieczna jest akuratność nie wolno pomylić się nawet o jednego [..] jesteśmy mimo wszystko stróżami naszych braci [..] musimy zatem wiedzieć policzyć dokładnie zawołać po imieniu [..]"

Zbigniew Herbert
"Pan Cogito o potrzebie ścisłości"

Czy polskie państwo powinno oddawać hołd komunistycznemu zbrodniarzowi o nazwisku Stalin ?

Parę tygodni temu poddano krytyce władze radomszczańskiego hufca, za to że kilku harcerzy wzięło udział w marszu w obronie wolnych mediów. Natomiast bez echa przeszedł udział kompanii honorowej Wojska Polskiego w parteitagu  zorganizowanym w Ewinie przez lokalnych postkomunistów z SLD na cześć żołnierzy Stalina z polskojęzycznej  Armii Ludowej .

Postkomuniści z SLD organizując  uroczystości na cześć  Armii Ludowej pokazują, że nie są żadną nowoczesną europejską lewicą, tylko zwykłymi postkomunistami odwołującymi się do tradycji agenturalnych, zbrodniczych partii jakich były   Komunistyczna Partia Polski, PPR i PZPR, które nigdy nie chciały wolnej, demokratycznej i suwerennej Polski.

Mamy wolność, demokrację, każdy ma prawo oddawać cześć i hołd komu chce. Nawet  żołnierzom Stalina z AL, którzy pijani uciekli z lasu przed rezerwowymi, niemieckimi oddziałami. Jeżeli byli członkowie i młodsi sympatycy  totalitarnej  PZPR mają ochotę się spotkać się w lesie pod Ewiną i pielęgnować komunistyczne kłamstwo o zwycięskiej  bitwie, to nikomu nic  do tego. Może to tylko budzić litość i zażenowanie.

Natomiast jest dla mnie ogromnym, niebywałym  SKANDALEM, że w takiej  postkomunistycznej propagandzie służącej celom SLD bierze udział POLSKIE WOJSKO. Podobnym skandalem jest to, że cześć żołnierzom Stalina oddają politycy wybrani w demokratycznych wyborach, którzy powinni wyznawać europejskie wartości, szczególnie akceptację wolności, prawo narodu do samostanowienia, potępienie zabijania ludzi za ich poglądy polityczne.  Na zdjęciach  widziałem zasłaniającego się kwiatami przewodniczącego Rady Powiatu z RdR Krzysztofa Zygmę , członka zarządu z PO Urszulę Rorat i wójta gminy Żytno z PSL Janusza Czaplę. Zastanawiam się tylko czy udział tych osób to tylko polityczna kalkulacja, upokarzające kłanianie się komunistycznemu elektoratowi odwołującemu się do tradycji totalitarnego PRL-u,   czy totalna historyczna ignorancja, która powoduje, że nieświadomie oddaje się hołd Stalinowi i jego żołnierzom z Armii Ludowej.

Oficjalnie niby  wszystko jest w porządku. Politycy typu Zygma, Rorat, Czapla, postkomunista Ciach i inni z SLD, jadąc pod Ewinę,  oddają hołd tym , którzy walczyli z Niemcami. Ale nasuwa się najważniejsze pytanie  o jaką Polskę walczyli członkowie Armii Ludowej ??

Armia Ludowa była zbrojnym organem PPR. Nie walczyła z pokonanymi już  Niemcami o wolną i suwerenną Polskę. Tylko o Polskę zniewoloną przez ZSRR. Była stworzona na polecenie Józefa Stalina. GL i AL, tworzyli agenci Stalina, z KPP którzy w 1920 r., ramię w ramię wspólnie z bolszewikami chcieli podbić i zniszczyć wolną Polskę, która dopiero odzyskała niepodległość.   Niemiecki okupant nie był głównym celem ataków GL i AL. Ofiarami zbrojnych. wypadów komunistycznych, polskojęzycznych agentów J.Stalina stawali się żołnierze AK i NSZ oraz polska ludność cywilna współpracująca z polskim podziemiem niepodległościowym.

„Członkom Gwardii Ludowej czy też Armii Ludowej uprawnienia kombatanckie nie powinny przysługiwać z oczywistych względów. Mówiąc najkrócej – te organizacje wywodzące się z Polskiej Partii Robotniczej powstały na polecenie czynników sowieckich, realizowały polecenia czynników komunistycznych, ośrodków decyzyjnych znajdujących się w Moskwie. Nie prowadziły działań na rzecz niepodległego państwa polskiego, natomiast znane są bardzo liczne przypadki działań GL – AL przeciwko polskiej i żydowskiej ludności cywilnej czy przeciw oddziałom państwa podziemnego – takie fakty historyczne ustalił historyk dr Piotr Gontarczyk, wicedyrektor Biura Archiwizacji i Udostępniania Dokumentów IPN.

Czy można akceptować Armię Ludową ,jako organizację która w okresie swojej działalności  w pełni podlegała ośrodkom dowódczym w ZSRR, podejmując działania zbrojne wynikające z realizacji priorytetów polityki Stalina. Kierownictwo ZSRR wydawało rozkazy, podejmowało decyzje strukturalne, organizacyjne i personalne dotyczące PPR oraz GL, dostarczało instrukcji i wytycznych działania, zapewniało zaopatrzenie i środki finansowe na działalność. Mimo taktycznego odwoływania się do narodowych haseł propagandowych ani GL, ani AL nigdy nie były częścią sił zbrojnych Polskiego Państwa Podziemnego.

Armia Ludowa i PPR były formacjami reprezentującymi sowiecką rację stanu. Kierownictwo AL w pełni akceptowało przynależności ziem zajętych przez ZSRR po 17 września 1939 roku (łącznie z Białostocczyzną) do państwa sowieckiego. Po 17 września 1939 r. Polska była pod okupacją  Niemiec i  ZSRR.   Wojska ZSRR były wojskami okupującymi polskie ziemie. Więc AL kolaborowała z okupantem sowieckim.

 

17 września  obchodzimy  rocznicę agresji sowieckiej na Polskę. Czy od 1939 r ,do 1944 r, zmienił się stosunek J.Stalina do Polski i jej niepodległości ? Katyń jest słowem symbolizującym stosunek J.Stalina do Polski i Polaków. Dlatego tak wielkim SKANDALEM jest udział polskiego wojska, w uroczystości podczas których oddaje się hołd totalitarnej organizacji realizującej polityczne interesy Stalina.

Oczywiście  J.Stalin, nie myślał o wolnej i niepodległej Polsce. Myślał jak podbić Polskę i   podporządkować ją ZSRR. Wszyscy, którzy współpracowali z J.Stalinem, działali na rzecz zniewolenia Polski. Kolaborowali z kolejnym okupantem.

Pisząc o komunistycznych kolaborantach z  PKWN , Armii Ludowej i PPR należy pamiętać co powiedział Stalin w czerwcu 1945 r.  „To nie Niemcy, tylko Polska jest naszą największą zdobyczą wojenną!”. To zdanie Stalin – morderca, bandyta i ludobójca – wypowiedział w trakcie uroczystości w Moskwie w obecności półtora tysiąca najważniejszych sowieckich marszałków, generałów i dowódców.

Czy w wolnej, suwerennej, niepodległej  Polsce powinniśmy świętować partyzantów  J.Stalina, nazwanych przez niego Armią Ludową ?

Pisząc o stalinowskiej , kolaboranckiej  AL, należy także pamiętać, że właśnie z szeregów  AL wywodziło się wielu funkcjonariuszy UB.  To członkowie AL,  tworzyli komunistyczny zbrodniczy aparat  terroru w postaci Urzędów Bezpieczeństwa,  walcząc dla Stalina o zniewolenie Polski.  Ludzie z AL, niewolnicy Stalina po wstąpieniu do UB, mordowali, katowali wolnych  Polaków walczących o suwerenną, demokratyczna Polskę. Pośrednio oddając hołd aelowcom, oddaje się hołd ubekom, mającym na rękach krew polskich patriotów.

Czy demokratycznie wybrany polski polityk poseł, starosta, wójt, przewodniczący rady, powinien brać udział w jakiekolwiek uroczystości dotyczącej polskojęzycznych żołnierzy J.Stalina, a następnie w dniu 17 września brać udział w prawdziwie patriotycznych obchodach agresji wojsk J.Stalina na Polskę. Czy polski polityk może jednocześnie oddawać hołd partyzantom spod znaku czerwonej gwiazdy, a potem oddawać hołd polskim oficerom zamordowanym w  Katyniu, przez oprawców z NKWD, noszącym czerwona gwiazdę ?

Polski polityk, musi wybrać albo jest polskim patriotą albo postkomunistą,  przeniesionym z PRL-u i wyznającym stalinowską wersję historii !!! Ideowi spadkobiercy  PPR z SLD  mogą i chcą oddawać hołd partyzantom J.Stalina. Polityk ceniący demokratyczne wartości i europejski system wartości, nie powinien oddawać hołdu zbrodniczej organizacji służącej wrogiemu mocarstwu, masowo mordującemu Polaków i zniewalającemu Polskę.

Natomiast udział w takich imprezach żołnierzy Wojska Polskiego  zasługuje na wyjaśnienie .  Jest karygodne aby polscy żołnierze oddawali honory Stalinowi i jego żołnierzom. Jak mało cenimy swoją wolność, suwerenność , że przechodzimy nad takim faktem do porządku dziennego. Nikt z posłów nie reaguje na takie poniżenie polskiego munduru. Stalinowska wersja historii o rzekomym wyzwoleniu, a nie zniewoleniu wiecznie żywa. Na szczęście nie dla wszystkich.

303 komentarze do wpisu „Czy polskie państwo powinno oddawać hołd komunistycznemu zbrodniarzowi o nazwisku Stalin ?”

 1. Masz rację Szymonie ! Udział kompanii honorowej w tym cyrku pod Ewiną to skandal. W zasadzie w stu procentach zgadzam się z tezami zawartymi w tym materiale. Gwardia Ludowa a potem Armia Ludowa to było zaplecze dla późniejszego komunizmu. Kadra oficerska w tych formacjach to byli w większości niewykształceni ludzie zdobywający kolejne awanse za bezwzględność i utrwalanie władzy ludowej. Popatrzeć wystarczy na wielość majorów, pułkowników i generałów w AL. Sam Hanicz-Boruta chyba był pułkownikiem choć w AK dorobił się tylko stopnia kaprala. Miał bardzo poważną wadę wzroku i nie miał większych szans na awanse w AK. Przeszedł do AL i nawet miał wyrok za tą zdradę. Potem był dowódcą KBW chyba w Rzeszowie i doprowadził do tego że większość jego żołnierzy poszła do lasu. Okazało się wtedy że jego komunistyczni przyjaciele są jego wrogami bo został osądzony i za “prawicowe odchylenia” poszedł siedzieć.
  Jest w historii Radomska jeszcze jeden moment o którym mało się pisze. Otóż w 1945 roku żołnierze KWP w biały dzień na ulicy Narutowicza wykonali wyrok na dwóch wysokich oficerach UB – żydach, Ich grób jest na cmentarzu żydowskim niedaleko wejścia. To najlepszy dowód na to kto wtedy sprawował władzę i w czyim imieniu.
  Mam nadzieję że twój materiał wywoła żywą reakcję i głos zabierze główny sprawca tej szopki pod Ewiną czyli Arkadiusz Ciach.

 2. Ben,masz rację, pan Szymon trafnie zwrócił uwage na niebywały skandal, jakim był udział zołnierzy polskiego wojska, w uroczystości podczas których oddawano hołd komunistom z Al. Żołnierze Stalina. Mocne, ale zgodne z prawdą określenie AL-owców. Wstyd dla K.Zygmy z RdR i U.Rorat z PO, że brali udział w takich uroczystościach. Ocena jest jednoznaczna albo jesteś za Stalinem i oddajesz hołd tym, którzy walczyli o zniewoloną Polskę, albo jestes patriotą i oddajesz hołd Polakom zamordowanym przez ubeków, którzy wcześniej byli w AL. Dobrze, że p.Szymon napisał na ten temat. Polityków PiS, nie było na tych uroczystościach…,

 3. Czerwona gwiazda , sierp i młot to symbole nędzy, zacofania gospodarczego, zniewolenia, ogromu ludzkiego cierpienia, reedukacyjnych obozów śmierci, tortur i zabijania ludzi z powodów narodowości, wyznawanej wiary, pochodzenia społecznego. Czerwona gwiazda jest symbolem totalitarnego zbrodniczego ustroju. Jest tożsama z swastyką. Naprawdę nie rozumiem jak można nosić ubranie z czerwona gwiazdą, posługiwać się publicznie znakiem czerwonej gwiazdy !! Nosisz czerwona gwiazdę akceptujesz całe zbrodnicze zło komunizmu !!!

 4. Seryjny samobójca nadal działa.

  Zmarł członek załogi Jaka-40, który lądował w Smoleńsku godzinę przed katastrofą Tu-154. Wojskowy, który kwestionował wyniki polskich i rosyjskich badań tragedii z 10 kwietnia, najprawdopodobniej popełnił samobójstwo – informuje RMF24.
  Jak-40, fot. Łukasz Ogrodowczyk / Agencja Gazeta
  Jak-40, fot. Łukasz Ogrodowczyk / Agencja Gazeta

  Mężczyzna zginął dziś w nocy. Policjanci z komendy stołecznej wstępnie stwierdzili, że było to samobójstwo i wykluczyli udział osób trzecich.

  Chorąży najprawdopodobniej popełnił samobójstwo.

  Kilka miesięcy po katastrofie mężczyzna publicznie twierdził, że kontrolerzy ze Smoleńska złamali przepisy. Rosjanie mieli wydać załogom jaka, tupolewa i rosyjskiego iła komendy schodzenia nie na 100, ale na niedopuszczalną na smoleńskim lotnisku wysokość 50 metrów. Mężczyzna mówił też o tym, że przed katastrofą tupolewa słyszał dwa wybuchy. Nie umiał jednak powiedzieć, jaka była ich przyczyna.

 5. Bądż dumny jesteś POLAKIEM !! Pamiętaj o dniach polskiej CHWAŁY !!!
  401 lat temu, 29 października 1611 r., car rosyjski Dymitr Szujski, razem z braćmi, złożyli hołd królowi polskiemu i przyrzekali mu posłuszeństwo. Lokajski stosunek do Rosji, kształtowany pracowicie przez prawie pół wieku Polski sowieckiej, sprawił, że zapomina się o tym dniu, by nie „obrazić” Rosji.

 6. Gdy obstrukcjoniści staną się zbyt irytujący, nazwijcie ich faszystami, nazistami albo antysemitami. Skojarzenie to, wystarczająco często powtarzane, stanie się faktem w opinii publicznej.
  fragment dekretu J. Stalina z 1943.

Dodaj komentarz