blog prywatny

"[..] jak trudno ustalić imiona wszystkich tych, którzy zginęli w walce z władzą nieludzką [..] a przecież w tych sprawach konieczna jest akuratność nie wolno pomylić się nawet o jednego [..] jesteśmy mimo wszystko stróżami naszych braci [..] musimy zatem wiedzieć policzyć dokładnie zawołać po imieniu [..]"

Zbigniew Herbert
"Pan Cogito o potrzebie ścisłości"

Czy polskie państwo powinno oddawać hołd komunistycznemu zbrodniarzowi o nazwisku Stalin ?

Parę tygodni temu poddano krytyce władze radomszczańskiego hufca, za to że kilku harcerzy wzięło udział w marszu w obronie wolnych mediów. Natomiast bez echa przeszedł udział kompanii honorowej Wojska Polskiego w parteitagu  zorganizowanym w Ewinie przez lokalnych postkomunistów z SLD na cześć żołnierzy Stalina z polskojęzycznej  Armii Ludowej .

Postkomuniści z SLD organizując  uroczystości na cześć  Armii Ludowej pokazują, że nie są żadną nowoczesną europejską lewicą, tylko zwykłymi postkomunistami odwołującymi się do tradycji agenturalnych, zbrodniczych partii jakich były   Komunistyczna Partia Polski, PPR i PZPR, które nigdy nie chciały wolnej, demokratycznej i suwerennej Polski.

Mamy wolność, demokrację, każdy ma prawo oddawać cześć i hołd komu chce. Nawet  żołnierzom Stalina z AL, którzy pijani uciekli z lasu przed rezerwowymi, niemieckimi oddziałami. Jeżeli byli członkowie i młodsi sympatycy  totalitarnej  PZPR mają ochotę się spotkać się w lesie pod Ewiną i pielęgnować komunistyczne kłamstwo o zwycięskiej  bitwie, to nikomu nic  do tego. Może to tylko budzić litość i zażenowanie.

Natomiast jest dla mnie ogromnym, niebywałym  SKANDALEM, że w takiej  postkomunistycznej propagandzie służącej celom SLD bierze udział POLSKIE WOJSKO. Podobnym skandalem jest to, że cześć żołnierzom Stalina oddają politycy wybrani w demokratycznych wyborach, którzy powinni wyznawać europejskie wartości, szczególnie akceptację wolności, prawo narodu do samostanowienia, potępienie zabijania ludzi za ich poglądy polityczne.  Na zdjęciach  widziałem zasłaniającego się kwiatami przewodniczącego Rady Powiatu z RdR Krzysztofa Zygmę , członka zarządu z PO Urszulę Rorat i wójta gminy Żytno z PSL Janusza Czaplę. Zastanawiam się tylko czy udział tych osób to tylko polityczna kalkulacja, upokarzające kłanianie się komunistycznemu elektoratowi odwołującemu się do tradycji totalitarnego PRL-u,   czy totalna historyczna ignorancja, która powoduje, że nieświadomie oddaje się hołd Stalinowi i jego żołnierzom z Armii Ludowej.

Oficjalnie niby  wszystko jest w porządku. Politycy typu Zygma, Rorat, Czapla, postkomunista Ciach i inni z SLD, jadąc pod Ewinę,  oddają hołd tym , którzy walczyli z Niemcami. Ale nasuwa się najważniejsze pytanie  o jaką Polskę walczyli członkowie Armii Ludowej ??

Armia Ludowa była zbrojnym organem PPR. Nie walczyła z pokonanymi już  Niemcami o wolną i suwerenną Polskę. Tylko o Polskę zniewoloną przez ZSRR. Była stworzona na polecenie Józefa Stalina. GL i AL, tworzyli agenci Stalina, z KPP którzy w 1920 r., ramię w ramię wspólnie z bolszewikami chcieli podbić i zniszczyć wolną Polskę, która dopiero odzyskała niepodległość.   Niemiecki okupant nie był głównym celem ataków GL i AL. Ofiarami zbrojnych. wypadów komunistycznych, polskojęzycznych agentów J.Stalina stawali się żołnierze AK i NSZ oraz polska ludność cywilna współpracująca z polskim podziemiem niepodległościowym.

„Członkom Gwardii Ludowej czy też Armii Ludowej uprawnienia kombatanckie nie powinny przysługiwać z oczywistych względów. Mówiąc najkrócej – te organizacje wywodzące się z Polskiej Partii Robotniczej powstały na polecenie czynników sowieckich, realizowały polecenia czynników komunistycznych, ośrodków decyzyjnych znajdujących się w Moskwie. Nie prowadziły działań na rzecz niepodległego państwa polskiego, natomiast znane są bardzo liczne przypadki działań GL – AL przeciwko polskiej i żydowskiej ludności cywilnej czy przeciw oddziałom państwa podziemnego – takie fakty historyczne ustalił historyk dr Piotr Gontarczyk, wicedyrektor Biura Archiwizacji i Udostępniania Dokumentów IPN.

Czy można akceptować Armię Ludową ,jako organizację która w okresie swojej działalności  w pełni podlegała ośrodkom dowódczym w ZSRR, podejmując działania zbrojne wynikające z realizacji priorytetów polityki Stalina. Kierownictwo ZSRR wydawało rozkazy, podejmowało decyzje strukturalne, organizacyjne i personalne dotyczące PPR oraz GL, dostarczało instrukcji i wytycznych działania, zapewniało zaopatrzenie i środki finansowe na działalność. Mimo taktycznego odwoływania się do narodowych haseł propagandowych ani GL, ani AL nigdy nie były częścią sił zbrojnych Polskiego Państwa Podziemnego.

Armia Ludowa i PPR były formacjami reprezentującymi sowiecką rację stanu. Kierownictwo AL w pełni akceptowało przynależności ziem zajętych przez ZSRR po 17 września 1939 roku (łącznie z Białostocczyzną) do państwa sowieckiego. Po 17 września 1939 r. Polska była pod okupacją  Niemiec i  ZSRR.   Wojska ZSRR były wojskami okupującymi polskie ziemie. Więc AL kolaborowała z okupantem sowieckim.

 

17 września  obchodzimy  rocznicę agresji sowieckiej na Polskę. Czy od 1939 r ,do 1944 r, zmienił się stosunek J.Stalina do Polski i jej niepodległości ? Katyń jest słowem symbolizującym stosunek J.Stalina do Polski i Polaków. Dlatego tak wielkim SKANDALEM jest udział polskiego wojska, w uroczystości podczas których oddaje się hołd totalitarnej organizacji realizującej polityczne interesy Stalina.

Oczywiście  J.Stalin, nie myślał o wolnej i niepodległej Polsce. Myślał jak podbić Polskę i   podporządkować ją ZSRR. Wszyscy, którzy współpracowali z J.Stalinem, działali na rzecz zniewolenia Polski. Kolaborowali z kolejnym okupantem.

Pisząc o komunistycznych kolaborantach z  PKWN , Armii Ludowej i PPR należy pamiętać co powiedział Stalin w czerwcu 1945 r.  „To nie Niemcy, tylko Polska jest naszą największą zdobyczą wojenną!”. To zdanie Stalin – morderca, bandyta i ludobójca – wypowiedział w trakcie uroczystości w Moskwie w obecności półtora tysiąca najważniejszych sowieckich marszałków, generałów i dowódców.

Czy w wolnej, suwerennej, niepodległej  Polsce powinniśmy świętować partyzantów  J.Stalina, nazwanych przez niego Armią Ludową ?

Pisząc o stalinowskiej , kolaboranckiej  AL, należy także pamiętać, że właśnie z szeregów  AL wywodziło się wielu funkcjonariuszy UB.  To członkowie AL,  tworzyli komunistyczny zbrodniczy aparat  terroru w postaci Urzędów Bezpieczeństwa,  walcząc dla Stalina o zniewolenie Polski.  Ludzie z AL, niewolnicy Stalina po wstąpieniu do UB, mordowali, katowali wolnych  Polaków walczących o suwerenną, demokratyczna Polskę. Pośrednio oddając hołd aelowcom, oddaje się hołd ubekom, mającym na rękach krew polskich patriotów.

Czy demokratycznie wybrany polski polityk poseł, starosta, wójt, przewodniczący rady, powinien brać udział w jakiekolwiek uroczystości dotyczącej polskojęzycznych żołnierzy J.Stalina, a następnie w dniu 17 września brać udział w prawdziwie patriotycznych obchodach agresji wojsk J.Stalina na Polskę. Czy polski polityk może jednocześnie oddawać hołd partyzantom spod znaku czerwonej gwiazdy, a potem oddawać hołd polskim oficerom zamordowanym w  Katyniu, przez oprawców z NKWD, noszącym czerwona gwiazdę ?

Polski polityk, musi wybrać albo jest polskim patriotą albo postkomunistą,  przeniesionym z PRL-u i wyznającym stalinowską wersję historii !!! Ideowi spadkobiercy  PPR z SLD  mogą i chcą oddawać hołd partyzantom J.Stalina. Polityk ceniący demokratyczne wartości i europejski system wartości, nie powinien oddawać hołdu zbrodniczej organizacji służącej wrogiemu mocarstwu, masowo mordującemu Polaków i zniewalającemu Polskę.

Natomiast udział w takich imprezach żołnierzy Wojska Polskiego  zasługuje na wyjaśnienie .  Jest karygodne aby polscy żołnierze oddawali honory Stalinowi i jego żołnierzom. Jak mało cenimy swoją wolność, suwerenność , że przechodzimy nad takim faktem do porządku dziennego. Nikt z posłów nie reaguje na takie poniżenie polskiego munduru. Stalinowska wersja historii o rzekomym wyzwoleniu, a nie zniewoleniu wiecznie żywa. Na szczęście nie dla wszystkich.

303 komentarze do wpisu „Czy polskie państwo powinno oddawać hołd komunistycznemu zbrodniarzowi o nazwisku Stalin ?”

  1. Simply wish to say your article is as astonishing. The clearness in your post is simply nice and i can assume you are an expert on this subject. Well with your permission allow me to grab your RSS feed to keep up to date with forthcoming post. Thanks a million and please continue the gratifying work.

  2. Hey There. I found your blog using msn. This is an extremely well written article. I will be sure to bookmark it and come back to read more of your useful information. Thank you for the post. I will definitely comeback.

Dodaj komentarz