blog prywatny

"[..] jak trudno ustalić imiona wszystkich tych, którzy zginęli w walce z władzą nieludzką [..] a przecież w tych sprawach konieczna jest akuratność nie wolno pomylić się nawet o jednego [..] jesteśmy mimo wszystko stróżami naszych braci [..] musimy zatem wiedzieć policzyć dokładnie zawołać po imieniu [..]"

Zbigniew Herbert
"Pan Cogito o potrzebie ścisłości"

Czerwona gwiazda, sierp i młot, inna okupacja, kolaboranci z PPR – zbrodnicze początki PRL-u czyli tragicznie smutny miesiąc maj !

Zastanawiam się jak Polak może z dumą nieść  totalitarny symbol sierpa i młota. Jak trzeba być odpolaczonym, aby posługiwać się symbolem wrogiego nam komunistycznego tworu państwowego, który wymordowały miliony Polaków, ukradł Polakom pół kraju i podbił. Takie refleksje naszły mnie gdy widziałem  spadkobierców PPR i PZPR, aktualnie nazywających się SLD, gdy 1 maja nieśli z dumą czerwone sztandary z sierpem i młotem. Czerwona gwiazda, sierp i młot to totalitarne symbole państwa, którego naczelną zasadą było stosowanie zbrodni i przemocy wobec milionów ludzi. Jak można posługiwać się takimi symbolami ? Należy rozumieć, że ktoś kto posługuje się takimi symbolami akceptuje totalitarne metody.

Nasz piękny, ciepły, kwiatowy  maj to dla Polaków tragiczny miesiąc.  Od 1944 r. Stalin instalował w Polsce komunizm. Takie były początki  zbrodniczego PRL-u. Jednego z najgorszych okresów w historii Polski. Zatrzymania naszego rozwoju cywilizacyjnego, degradacji naszego narodu, próby wyrzucenia Polski z cywilizacji zachodniej. Na szczęści nie do końca udanej. Chociaż są tacy, którzy zostali skutecznie wyrzuceni z kręgów cywilizacji zachodniej, demokratycznych wartości i jako swój symbol uznają czerwoną gwiazdę. My jesteśmy wolnymi Polakami, oni tylko polskojęzycznymi osobami mieszkającymi w naszym kraju.

Komuniści z PPR, PZPR wmawiali nam, że zostaliśmy wyzwoleni przez Stalina i jego Armię Czerwoną. W rzeczywistości Armia Czerwona traktowała Polskę jako ziemie podbite. Nie było żadnego wyzwolenia, nie dostaliśmy żadnej wolności. Nastąpiła nowa okupacja. Inna okupacja niż ta niemiecka. Jednak zostaliśmy zniewoleni. Od 1944  r. zbrodniarze ze wschodu zrobili to czego nie udało im się zrobić w 1920 r. Podbili Polskę.  To rzekome „wyzwolenie” było początkiem instalowania w Polsce sowieckich namiestników z PPR- Płatnych Pachołków Rosji, a następnie z PZPR – Płatnych Zdrajców Pachołków Rosji.

Jednym z ulubionych argumentów komunistów z PPR, PZPR i ich spadkobierców z SLD, jest podnoszenie, że gdyby nie Stalin i armia czerwona, to Polaków by nie było. Lepsze sowieckie zniewolenie, niż zniszczenie całego narodu. To nie prawdziwy argument. W historii nie ma gdybania, są tylko fakty, dokumenty. Równie dobrze można by powiedzieć, że gdyby wyzwolili nas alianci, to bylibyśmy dzisiaj w czołówce rozwiniętych krajów świata. Rzeź Warszawy, tysiące Polaków rozstrzelanych , zakatowanych, wymordowanie profesorów w Krakowie i Warszawie, Bydgoszcz, Wawer. Ogrom zbrodni hitlerowskich jest znany. Natomiast komunistyczna retoryka przesłoniła realne plany Niemców  dotyczące ich planów podboju ziem słowiańskich. Odsyłam do  dokumentów: http://www.sgw.com.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=61&Itemid=8

http://www.naszawitryna.pl/ksiazki_59.html

Wracając do maja. Gdy słyszę zwrot „dzień wyzwolenia”, zastanawiam się, czy mówiący te słowa, chcieliby żyć w takim wyzwolonym kraju ? Gdzie władzę sprawowali agenci Stalina i kolaboranci,  przywiezieni z Moskwy, na stalinowskich czołgach. Pisząc o PKWN-ie, Armii Ludowej, PPR i rzekomym wyzwoleniu należy pamiętać co powiedział Stalin w czerwcu 1945 r.  „To nie Niemcy, tylko Polska jest naszą największą zdobyczą wojenną!”. To zdanie Stalin – morderca, bandyta i ludobójca – wypowiedział w trakcie uroczystości w Moskwie w obecności półtora tysiąca najważniejszych sowieckich marszałków, generałów i dowódców.

Źródłem każdej władzy jest naród. Jedynym rzeczywistym tytułem do sprawowania władzy przez komunistów w Polsce była wola i decyzje największego  zbrodniarza świata – Józefa Stalina, wsparte militarną potęgą Związku Sowieckiego. Stalinowscy agenci rozpoczynając okupację Polski dokładnie wiedzieli, że mają zerowe poparcie społeczne. Zdrajca i zwykły bandyta  Bolesław Bierut, przemawiając 9 października 1944 r. na posiedzeniu KC PPR. Powiedział :

„Tow. Stalin ostrzegał nas, że w tej chwili mamy bardzo dogodną sytuację w związku z obecnością Armii Czerwonej na naszych ziemiach. – Wy macie teraz taką siłę, że jeśli powiecie 2 razy 2 jest 16, to wasi przeciwnicy potwierdzą to – powiedział tow. Stalin. – Ale nie zawsze tak będzie. Wtedy was odsuną, wystrzelają jak kuropatwy […].”

O poparciu narodu polskiego dla stalinowskich kolaborantów całą prawdę wyznał Władysław Gomułka, sekretarz KC PPR, kiedy na tajnym plenum kierownictwa partii, w dniach 20-21 maja 1945 r., stwierdził:

„Nie jesteśmy w stanie walki z reakcją (czyli polskim podziemiem niepodległościowym i społeczeństwem, które w znakomitej większości było wrogie komunistom – przyp. autora) przeprowadzać bez Armii Czerwonej […] Niesłusznym byłoby żądanie wycofania wojsk. Nie mielibyśmy swoich sił, aby postawić na ich miejscu.”

Dla mnie znamiennym symbolem 9 maja, jest pamięć o tym ,że gdy wolna  Europa(ta naprawdę wyzwolona przez aliantów) świętowała zakończenie wojny z Niemcami, w nocy z 8 na  9 maja 1945 r. z lasów grajewskich wyruszali żołnierze Armii Krajowej Obywatelskiej – dowodzeni przez mjr. Jana Tabortowskiego – „Bruzdę”. Żołnierze „Bruzdy” maszerowali do Grajewa ,aby uwolnić z więzienia UB, Polaków  –patriotów walczących z okupacyjną armią radziecką . Kim byli ludzie, mordowani, więzieni przez „wyzwoleńczą’ Armię Czerwoną. To byli Prawdziwi Polacy, nie godzący się z stalinowską okupacją Polski. Uznający, że PPR-owcy są kolaborantami, nie mającymi mandatu do sprawowania władzy. Legalne władze Polski przebywały poza granicami Polski.

9 maja jest dla Rosjan dniem zwycięstwa. Także zwycięstwa nad wolną Polską.  W dniu 27  marca 1945 r., w Pruszkowie , rosyjskie NKWD aresztowało 16 przywódców polskiego legalnego rządu.  Gdy wolna  Europa świętowała zwycięstwo,  na  Łubiance –siedzibie NKWD mordowano przywódców polskiej legalnej władzy. Mordowano starą przedwojenną cywilizowaną Polskę. Niszczono świat prawdziwych, autentycznych wartości.

Dzień zwycięstwa komunistycznych barbarzyńców to nasz  dzień klęski. Radzieccy komunistyczni zbrodniarze, ze Stalinem na czele, ukradli nam kresy. Zabrali pół naszego kraju. Nasze narodowe perły – Wilno i Lwów – będące symbolem polskiej kultury  i naszej polskiej duszy. Zamordowali w Katyniu naszą narodową elitę. Eksterminowali miliony Polaków, wywożąc ich na Syberię i do Kazachstanu. Okradli ludzi z ich majątku. Ukradli nasz narodowy majątek.  Ukradli nam arcydzieła naszej sztuki, będące symbolem naszej potęgi.  Wymordowali setki tysięcy Polaków.  A  potem wmawiali nam, że nas wyzwolili. Kazali uznać się za przyjaciół. I co najgorsze, znaleźli polskojęzyczne  szumowiny, które w hołdzie stawiały im pomniki za rzekome wyzwolenie. Te  szumowiny fałszowały historię Polski wmawiając, że Katyń to była zbrodnia niemiecka.

Dla mieszkańców Radomska i powiatu, maj powinien być miesiącem pamięci o komunistycznym mordzie sądowym na bohaterskich żołnierzach z KWP. Nowi stalinowscy władcy  Polski, których symbolem była czerwona gwiazda, zbrodniarze i kolaboranci z  PPR postanowili ,że najlepszą metodą podbicia radomszczańskiego społeczeństwa będzie zastraszenie.  7 maja po kilku godzinnym pokazowym procesie skazano na karę śmierci 12 polskich patriotów, nie godzących się z nową komunistyczną okupacją.  W nocy z 9 na 10 maja, polskojęzyczni bandyci z UB, w okrutny sposób zamordowali Polaków walczących o wolną Polskę z prymitywnymi, okrutnymi, płatnymi,  pachołkami Stalina z PPR-u. Te wbite w głowę gwoździe,  obcięte uszy i języki, wydłubane oczy powinny być dla każdego Polaka symbolem zbrodniczego ustroju jakim był PRL. Szczególnie teraz, gdy część środowisk politycznych podejmuje próbę rehabilitacji nędznego PRL-u.

Swastyka i czerwona gwiazda  to symbole tożsamych totalitarnych ,zbrodniczych ustrojów, które przyniosły Polakom gwałt, okrutny terror i niewolę.  Każdy pomnik na którym znajdowała się swastyka już dawno został zburzony. Mam nadzieję, że każdy pomnik w naszym kraju,  na którym  umieszczono czerwoną gwiazdę już niedługo rozpadnie się i przestanie być symbolem komunistycznego zniewolenia  Polski.

96 komentarzy do wpisu „Czerwona gwiazda, sierp i młot, inna okupacja, kolaboranci z PPR – zbrodnicze początki PRL-u czyli tragicznie smutny miesiąc maj !”

 1. Szymonie napisz coś ciekawego np. o Solidarnej Polsce – w niedzielę był wywiad z Krzysztofem Maciejewskim, o tym jak wygląda sytuacja pełnomocnika w PiS bo słychać o tym że ponownie Jacenty będzie dowodził decyzją Jarosława…….. To są ciekawe tematy i z pewnością rozgorzeje jakaś dyskusja a tak to Twój blog zaczyna obumierać-pod ostatnim wpisem nikt nie komentuje :(

 2. Obiektywny, nikt nie komentuje, ponieważ ten tekst ciężko komentować. Ale może spełnię twoje życzenie. Odnośnie pełnomocnika PiS, to na razie jest pełnoprawny pełnomocnik. Nie podgrzewaj atmosfery..to niczemu nie służy.

 3. “Starzejąca się i bezdzietna Europa, chcąc jak najdłużej utrzymać obecny standard życia, będzie potrzebować nowych rąk do pracy i nowych podatników. Dlatego będzie zmuszona otworzyć się na imigrantów z Afryki i z Azji. Zresztą tego naporu ludności z biednych i ludnych krajów i tak nie da się powstrzymać. Sytuacja dzisiejszej Europy coraz bardziej przypomina tę, w której przed szesnastu wiekami znalazł się starożytny Rzym. Korupcja i rozpusta niszczyły struktury społeczne. Rdzenni Rzymianie byli w swoim imperium w mniejszości, a darmowy chleb i igrzyska rujnowały państwową kasę. Ale rządzący dobrze wiedzieli, że bez tego chleba i igrzysk dla plebsu nie mają szans utrzymać się przy władzy. Na myślenie o przyszłości nie było już czasu ani ochoty.”
  http://wpolityce.pl/artykuly/28624-podzwonne-dla-europy

 4. Rzeczywiście taki tekst trudno jest komentować bo albo zgadzamy się z autorem albo nie a tu po prostu są fakty historyczne i z nimi się nie dyskutuje. Fakt nowej okupacji przez sowieckich żołdaków i naszych rodzimych agentów jest niezaprzeczalny. Nie byłbym jednak sobą gdybym przy tej okazji nie przypomniał roli aliantów w tym, że Polska została tak potraktowana po II Wojnie Światowej. Zostaliśmy zdradzeni w Jałcie i oddani Stalinowi. I to też jest prawda historyczna

 5. Panie Szymonie obecna koalicja powiatowa przekazała budynek bursy miastu Przedbórz wart 1,5 mln zł. mimo zarwania przez Burmistrza żelaznych ustaleń zawartych w akcie notarialnym z 2007 roku. Burmistrz rozszerzył tam działalność na nie oświatową a potem zlikwidował bursę i schronisko by prawdopodobnie w uczciwym konkursie przekazać Stowarzyszeniu Przedborskiemu, którym kieruje Wojciech Karbownik, Radny Powiatowy. Odbyła się w tej sprawie Nadzwyczajna sesja powiatowa, zwołana przez opozycję, na której w sposób napastliwy Przewodniczący Rady personalnie atakował Radnego Zyskowskiego. Na szczęście ten nie dał się sprowokować ale pozostaje pytanie. Czy Przewodniczący ma moralne prawo tak się zachowywać??? Dla mnie stał się zwykłym łobuzem lub draniem. A Pan jako przedstawiciel PiS powinien zainteresować się co wyprawia się na scenie powiatowej i Przedborzu bo Naczyński reprezentuje póki co PiS!!!

 6. eryku,przewodniczący rady czyli zygma,przecież wszyscy wiedzą co on sobą reprezentuje,oczy z nienawiści to już mu wyszły na wierzch

 7. Obejrzałem wczoraj w NTL Pluteckiego i Pigonia. I byłem przerażony. Gdy Staszczyk zapytał o prywatyzację szpitala Plutecki zrobił wykład o prywatyzacji jakby był z PO. Natomiast nie powiedział jednego słowa o tym, że PiS jest przeciwko komercjalizacji i prywatyzacji słuzby zdrowia. Taki jest program POLSKIEGO PiS. Natomiast w Radomsku PiS to tylko przybudówka PO, więc przyjmuje program PO. To jest jakaś bzdura, aby pełnmocnik PiS nie powiedział ani słowa, że jest przeciwko przekształcaniu szpitala. Na naszych oczach zaczyna się megaszwindel. Szpital doprowadz się do bankructwa aby go przejąć. I to wszystko firmuje PiS ! Kaczyński ratuj…P.Szymonie, niech pan coś zrobi !

 8. W 100% zgadzam się z Pisowcem i dlatego powtórzę to co jakiś czas temu pisałem : obecny układ PiS PO jest zabójczy dla PiS, PO rozwija się, zdobywa kolejne cele polityczne, obsadza najbardziej intratne stanowiska, a PiS to wszystko firmuje biorąc pełną odpowiedzialność i nie mając mocy decyzyjnej. Do tego wszystkiego za szpital w zarządzie odpowiedzialny jest Plutecki za którego rządów szpital zapewne zostanie sprywatyzowany. Totalne zaprzeczenie idei PiS, FIRMOWANE PRZEZ PEŁNOMOCNIKA PIS. Członkowie PiS niosąc dalej lektykę PO i będąc dalej w rujnującej waszą partię koalicji skazujecie lokalne struktury na zagładę i być może to że za 2 lata nie będzie chętnych do startu w wyborach z list PiS. Sami ze sobą się poszarpiecie o przywództwo w partii, część za Lewandowskim przejdzie do Solidarnej Polski i PiS zatonie. Kto się z tego ucieszy – PO !!!!!!!!!!!!!

 9. Aby wyprowadzić nieświadomych z błędu Szymon jako prawnik powinien wytłumaczyc na czym polega przekształcenie i czym różni się od prywatyzacji. Co prawda nie każdy musi mieć taką wiedzą, ale jak się jej nie ma to lepiej się nie ośmieszać i nie obrażać ludzi.

Dodaj komentarz