blog prywatny

"[..] jak trudno ustalić imiona wszystkich tych, którzy zginęli w walce z władzą nieludzką [..] a przecież w tych sprawach konieczna jest akuratność nie wolno pomylić się nawet o jednego [..] jesteśmy mimo wszystko stróżami naszych braci [..] musimy zatem wiedzieć policzyć dokładnie zawołać po imieniu [..]"

Zbigniew Herbert
"Pan Cogito o potrzebie ścisłości"

cześc i chwała żołnierzom wyklętym

Kim byli żołnierze wyklęci ? Dlaczego wyklęci ?

Żołnierze wyklęci to członkowie podziemia niepodległościowego powstałego po wojnie, walczącego z komunistycznym zniewoleniem i podporządkowaniem Polski stalinowskiej Rosji. Armia Czerwona która w 1944r. weszła na tereny Polski, nie niosła Polakom żadnej wolności. Jeden okupant, został zastąpiony przez drugiego. Sowieci zaczęli eksterminować polski naród.  Żołnierze walczący z jednym totalitaryzmem zaczęli stawiać opór drugiemu, zdecydowanie gorszemu totalitaryzmowi. Prowadzili  walkę z sowieckimi okupantami i rodzimymi kolaborantami z PPR i UB. Walczyli o naszą niepodległość, wiarę i tradycję.

Tę walke prowadzili w beznadziejnych warunkach. Przy obojętności świata. Nie zdawali sobie sprawy, że Polska została zdradzonaprzez  w Jalcie i wydana przez sojuszników na łup sowieckiej zarazie.  Nie zdawali sobie sprawy jak bardzo zostaliśmy zdradzeni.

Komuniści aby ukryć początki  okupacji, wydarzenia po 1944r,  nazywali “wojną domową”. Walka “Żolnierzy Wyklętych” skonczyła sie militarną klęską. Jednkaże odnieśli moralne zwycięstwo. Stali się prawdziwymi bohaterami na których mogły wzorować się przyszłe patriotyczne pokolenia. Byli symbolem walki z komunizmem. Stali sie mitem,  z którego czerpaliśmy siłę do walki z komuną.  Złożyli największą ofiarę, oddali to co mieli najcenniejszego swoje życie. Czesto nastoletnie życie.

Komuniści skazali żolnierzy podziemia niepodległościegowego na zapomnienie. Prawda o tym co stało się w latach 1944 -1947 r. o podbiciu Polski, uzyskaniu władzy dzięki sowieckim bagnetom odbierała komunistom legitymację do sprawowania wladzy, odbierała im moralne prawo do czegokolwiek.  W związku  z powyższym komuniści       traktowali tych bohaterów  jako wyklętych.

Marzyli aby wymazać ich z naszej pamięci.  Obrzydzali nam ich moralnie,  próbując zrobic znich zwykłych bandytów, mordujących bezbronne kobiety i dzieci.   Wyklęci przez komunistyczną historię, literaturę, film  jednak pozostali w naszej pamięci.

Aktualnie tym autentycznym bohaterom nalezy się cześc i chwała. “Jesteśmy stróżami naszych braci”  jak pisał Z.Herbert.   Dlatego też będe często pisal o “żołnierzach wyklętych” nie tylko o tych z KWP, od legendarnego  “Warszyca” , ale o wszystkich walczącycj w calej Polsce  z komunistycznym zniewoleniem. Będę przypominał  zbrodnie popełnione przez komunistów i komunistycznych zbrodniarzy noszących sędziowską czy prokuratorską togę lub ubecki mundur.

Dodaj komentarz