blog prywatny

"[..] jak trudno ustalić imiona wszystkich tych, którzy zginęli w walce z władzą nieludzką [..] a przecież w tych sprawach konieczna jest akuratność nie wolno pomylić się nawet o jednego [..] jesteśmy mimo wszystko stróżami naszych braci [..] musimy zatem wiedzieć policzyć dokładnie zawołać po imieniu [..]"

Zbigniew Herbert
"Pan Cogito o potrzebie ścisłości"

Czy wyborcy PiS zrozumieją ? Razem dla Radomska(Razem do Rywinlandii) z PiS ????

We wrześniu 2009 zarząd powiatowy PiS zawarł porozumienie z RdR. Z informacji ze strony rdr wynika ,że porozumienie dotyczy “prowadzenia wspólnej polityki na terenie miasta Radomska a także powiatu  radomszczańskiego. Strony niniejszego porozumienia poprzez swoich    przedstawicieli  w radach miejskiej i powiatowej chcą pracować dla wspólnego  dobra, jakim jest teraźniejszość a także przyszłość miasta i powiatu. Złożono  deklarację, że wszelkie próby zaprzepaszczenia majątku w gminie miejskiej czy  powiecie będą obnażane poprzez przedstawianie ich opinii publicznej. Celem RdR  oraz PiS jest obrona jak również ochrona wszelkich dóbr, które mają służyć  społeczności lokalnej i zaspakajać jej potrzeby”.

Wydaje się,  że  stowarzyszenie Razem dla Radomska, które jest nazywane Razem dojmy Radomsko lub Razem do Rywinlandii  i partia Prawo i Sprawiedliwość (której jestem członkiem) to ogień i woda. Tak uważam. Rządy prezydenta J.Slowińskiego z  RdRu, polegające na zawłaszczeniu Radomska zostały jednoznacznie odrzucone przez   przez mieszkańców Radomska.  RdR poniósł klęskę wyborczą zdobywając w wyborach do Rady Miasta tylko dwa mandaty. RdR  jest bankrutem politycznym.

Styl rządów RdR-u i prezydenta J.Słowińskiego  doprowadził do referendum w sprawie odwołania J.Słowińskiego. Inicjatorem tego referendum był poseł  K.Maciejewski przewodniczący PiS w Radomsku,  argumentował: -” Prezydent oszukał  radomszczan, że w mieście powstanie fabryka samochodów. Poza tym niewłaściwie  wydaje publiczne pieniądze, a swoim ludziom rozdaje publiczne posady”.

Aktualnie coś musiało się zmienić w tej ocenie  J.Słowińskiego i RdR-u przez K.Maciejewskiego. Wcześniej czy teraz poseł popełnił błąd ? Czy wtedy  RdR był  be, a teraz jest cacy ? Czy teraz jest cacy, a wtedy był be ?  Tylko dlaczego teraz jest cacy ? Co zmieniło się w RdR bo chyba nie ci którzy pociągają za sznurki J.Słowiński, J.Ferenc, M.Kańska wiecznie żywi. Czy RdR przeprosił za swój styl rządzenia ?

Już wiem poseł K.Maciejewski zostal podpuszczony i  ogłupiony przez ” złego diabła”  M.Zyskowskiego i przez “diablicę” A.Milczanowską. Rozumiem posła, że wspólni wrogowie jednoczą byłych wrogów, zgodnie z zasada wróg mojego wroga jest moim przyjacielem. Stąd ta egzotyczna koalicja z RdR.

Ale czy tę zasadę zrozumieją wyborcy PiS  ? PiS jest partią postrzegana jako partia ludzi o czystych rękach. Różne rzeczy  zarzuca się PiS, , że jest partią obciachu, że jest antyinteligencka, to są wszystko bzdury i czarny pijar. PiS jest przede wszysstkim  partią ludzi o czystych rękach nie uwikłaną w styk biznesu i polityki, członkowie i politycy PiS nie byli uwikłani w podejrzenia korupcyjne,  w nepotyzm. Na pewno nie na poziomie samorządu radomszczańskiego. Dlatego  też  PiS wygrał wybory do Rady Miasta . PiS  był antytezą RdR-u. Wyborcy uważali, że w rządzeniu miastem będzie  wszystko jasne i czyste, że zmieni się styl rządzenia.  I ten styl rządzenia za sprawą PiS-u się zmienił.

Teraz PiS wiąże się z wygnanymi z radomszczańskiego samorządowego raju grzesznikami z RdR ? Czy wyborcy to zrozumieją. Obawiam się że nie. Nie chcę aby moja partia przegrała wybory samorządowe. Naprawdę nie chcę.

Drogi zarządzie powiatowy PiS, nie idźcie tę drogą !!!!!   Wzywam i proszę zawróćcie z tej drogi. !!!!

I może czas aby przygotowywać się do wyborów samorządowych ?? Oficjalnie i demokratycznie wybrać kandydata na prezydenta !!!  Przygotować listy kandydatów na radnych !!!

257 komentarzy do wpisu „Czy wyborcy PiS zrozumieją ? Razem dla Radomska(Razem do Rywinlandii) z PiS ????”

  1. Bardzo dobry tekst. Może trochę za dużo pytań, ale na niektóre sam pan sobie odpowiada. O takim zjawisku mówi się “księżycowa koalicja”. Wrogowie polityczni nagle stają się przyjaciółmi by z moment znowu pluć na siebie. Ale to nie dlatego PiS przegra następne wybory samorządowe PiS przegra je bo w całej Polsce ma bardzo złe notowania. I wcale nie jest to wina czarnego pijaru. Żeby nie wiem jak zaklinać rzeczywistość to wyborcy będą pamiętać że PiS najpierw rządził w Radomsku by nagle oddać władzę z niezrozumiałych dla nikogo przyczyn. Wybory samorządowe w 2006 roku było PiS-owi łatwo wygrać bo był na fali wznoszącej, bo rządził w Polsce i wszyscy uważali że trzeba głosować na PiS. Wystarczy popatrzeć na nazwiska polityków którzy zostali radnymi z ramienia PiS. Kto to jest? Jakie ma zasługi? Jakie ma doświadczenie polityczne? Popatrzcie i zreasumujcie. Wyjdzie wam że w 2006 roku mając znaczek PiS w klapie było tak łatwo zostać radnym jak w 1990 roku posłem robiąc sobie zdjęcie z Wałęsą.
    Nie będę więcej pisał na ten temat bo wyszedł by esej. Jedno jest pewne PiS jest na fali dołującej i nie pomogą zadne zaklęcia trzeba sobie powiedzieć “TO SE NE WRATII”

  2. Zgadzam się z Lopem, wychodząc z założenia Bolka w innych ugrupowaniach nie ma bardziej zasłużonych polityków niż w PiS. Poza tym PiS czy się to komuś podoba czy nie jest drugą siłą w Polsce, a w naszym powiecie pierwszą co pokazały ostatnie eurowybory. Jestem spokojny o dobry wynik PiS jesienią tego roku.

  3. Ja nie byłbym taki spokojny jak ,,obiektywny,,.W mojej gminie PSL już ma pewniaka na wójta i zastępcę.Mimo, że ludzie są im niechętni,to i tak pójdą zagłosować na nich.Dlaczego? A no dlatego ,że naobiecują mnóstwo różnych dobrodziejstw i tym kupią sobie wyborców.Dziwi mnie tylko jedno,że można za każdym razem tak oszukiwać a ludzie i tak to kupują.A może się mylę w swojej ocenie?Może to tak ma wyglądać ta nasza demokracja?

  4. Chciałem tylko sprawdzić- po-twierdzić, że rdr to kod-ownia inkognito.. Intuicja nie myli .
    Dzisiaj dowiedziałem się, że na terenie powiatu w Kruszynie przetarg na roboty inżynieryjne wygrała 2017/18 firma komunisty z pogranicza komunistycznych Tychów i Katowic. Ludzie za delegacje powinni w tej firmie dostać drugie tyle co jeszcze 2/3 lata temu zarabiała połowa Polaków/ mc . Dochodzą koszty dojazdu ( ok. 120 km) ekip budowlańców . Skoro nie mogli takiego kontraktu dostać ludzie (pow. radomski) mniej zarabiający niż Tyszanie czy Katowiczanie, to już niemalże pewne iż za kontraktem stoją powiązania w ramach totalnej kolaboracji .

Dodaj komentarz