blog prywatny

"[..] jak trudno ustalić imiona wszystkich tych, którzy zginęli w walce z władzą nieludzką [..] a przecież w tych sprawach konieczna jest akuratność nie wolno pomylić się nawet o jednego [..] jesteśmy mimo wszystko stróżami naszych braci [..] musimy zatem wiedzieć policzyć dokładnie zawołać po imieniu [..]"

Zbigniew Herbert
"Pan Cogito o potrzebie ścisłości"

Goebbels, Komorowski , Michnik czyli jak bracia Kaczyńscy zabili B.Blidę !!

Stało się !! A jednak salonowi udało się. Przeciętny Polak zaczyna powoli wierzyć ,ze postkomunistyczna minister budownictwa Barbara Blida została zastrzelona przez funkcjonariuszy ABW, na polecenie Jarosława Kaczyńskiego ,a może i osobiście przez samych braci Kaczyńskich.

Michnik jest wiernym uczniem Goebbelsa .  Kłamstwo powtarzane tysiąc razy staje się prawdą.

Maksymą  Goebbelsa kieruje się także Pomyłka Obywatelska i Bronek K.

Niedawno  A.Michnik ponownie skłamał mówiąc  „IV RP to państwo, które zamordowało Barbarę Blidę”. To kuriozalne zdanie pochodzi z wypowiedzi Adama Michnika wzywającego do zwierania szeregów w drugiej turze wyborów dla powstrzymania Jarosława Kaczyńskiego.

Podobną bzdurę powiedział Bronisław Komorowski na zakończenie telewizyjnej debaty prezydenckich kandydatów. Czy są jakieś granice strategii wyborczej ??

Może warto przypomnieć fakty.

W dniu  25 kwietnia 2007 roku, podczas zatrzymania przez funkcjonariuszy ABW, p. Barbara Blida popełniła samobójstwo. Bez wątpienia  zaniechaniem funkcjonariuszy ABW było to ,że nie założyli zatrzymanej kajdanek. Napisze jeszcze raz. B.Blida popełniła samobójstwo. Nikt jej nie zabił. Była tylko zatrzymana. Po doprowadzeniu do prokuratora, zostałaby przesłuchana i wypuszczona. Jeżeli nie byłaby zwolniona po przesłuchaniu to zostałaby aresztowana na trzy miesiące. Takich zatrzymań jest w Polsce tysiące. I żadna z zatrzymywanych osób nie popełnia samobójstwa.  Barbara Blida sama targnęła się na własne życie. Nie została zamordowana na polecenie Jarosława Kaczyńskiego.

Czego obawiała się B.Blida, dlaczego popełniła samobójstwo ? Była podejrzana o korupcję. Pod zarzutami korupcyjnymi była także zatrzymana i  aresztowana Aleksandra Jakubowska. Ta prominentna działaczka Sojuszu Lewych Dochodów nie chciała jedna popełnić samobójstwa.

Politycy PO i SLD jak polityczni padlinożercy , żerują na śmierci B.Blidy. Mamy setki  goebbelsów, którzy tysiąc razy kłamią, ze to J.Kaczyński ,Z.Ziobro zabili B.Blidę.

Totalną perfidią, a zarazem supermistrzowską drogą do utrwalenia  kłamstwa było  powołanie komisji sejmowej do wyjaśnienia śmierci B.Blidy. Tylko bezwzględną walką z „kaczyzmem” ,można tłumaczyć powołanie tej komisji. Cóż można wyjaśniać w tej sprawie ? Oczywisty fakt ,że B.Blida sama targnęła się na własne życie ? To ,że B.Blida miała kontakty z tzw węglowa mafią ? Od powołania tej komisji minęło 3 lata. Jak dotąd ustalono, to ,że …B.Blida popełniła samobójstwo.

Dziwie się PO,że zgodziła się na powołanie tej komisji.

Rozumiem natomiast SLD. Pragną mieć męczennika. Czekam jak niedługo będą nazywać B.Blidę świętą lewicy.

Ze strony SLD oskarżanie kogokolwiek o śmierć B.Blidy, to totalna polityczna hipokryzja Szczyt kłamstwa i obłudy.

SLD odwołuje się do totalitarnego dziedzictwa PRL-u. Jest spadkobierczynią PPR i PZPR. Czy liderzy SLD myślą, że Polacy zapomnieli, że to PZPR – totalitarna partia, wzorem NSDAP, zabijała swoich politycznych przeciwników, stosowała przemoc fizyczna, więziła tych którzy domagali się wolności ,prawdy. Romek Strzałkowski, Staszek Pyjas, Grzegorz Przemyk, ks, Suchowolec ,ks. Niedzielak, tysiące innych. Czy SLD zapomniała, o tym ,że to na polecenie PZPR, w 1956 r, zamordowano robotników w Poznaniu,  w 1970 r. zamordowano robotników w Gdyni(na drzwiach ponieśli go Świętojańską, naprzeciw glinom naprzeciw tankom chłopcy stoczniowcy pomścijcie druha, Janek Wiśniewski padł), w  grudniu 1981 r, zamordowano górników z „Wujka” . Nie wspomnę już o zamordowanym za wiarę błogosławionym J.Popiełuszce. To niewspółmierne zestawienie B.Blida i J.Popiełuszko. Propagandowe działania Michnika,  SLD i  Komorowskiego zmierzają jednak  do zrównania , zabitego za wiarę, wolną Polskę J.Popiełuszki z B.Blidą która sama targnęła się na własne życie.

Goebbels byłby  dumny. Polacy uwierzyli, że B.Blidę zamordowali Jarosław i Lech Kaczyński. Z pomocą Z .Ziobry.

III RP z michnikoidami ,Bolkami i POlszewikami na czele tryumfują.

W co jeszcze uwierzą Polacy ?

Może czas aby uwierzyli w KOmorowskiego i popierającą go sowiecką rezydenturę   z byłego WSI !!!

410 komentarzy do wpisu „Goebbels, Komorowski , Michnik czyli jak bracia Kaczyńscy zabili B.Blidę !!”

 1. Uf !!! odetchnąłem z ulgą. Szymon powrócił do swojej retoryki w sprawie komuny. “PRECZ Z KOMUNĄ” jak widze nadal obowiązuje chociaż szef Szymona czyli Jarek K. robi do komuny oko i mówi “może was nie kocham ale zmieniam o was zdanie”.
  No a jeśli chodzi o Blidę to o ile wiem na temat odpowiedzialności za jej śmierć mówią działacze SLD a nie PO. Szymonie ty widzę jesteś uczniem Migalskieg który twierdzi że teraz PO to postkomuniści. No ale akurat ten politolog prawicowy kreujący się na hipisa jest tak mało wiarygodny jak publicysta Nowak z Radyja.

 2. Przed chwilą usłyszałem jak mąż Blidy obarczał za śmierć swojej żony IV RP. NIGDY WIĘCEJ KACZORA U WŁADZY !!!!

 3. Duży plus dla autora, że nadal podtrzymuje swój stosunek do postkomuny i SLD. Chyba nikt mądry nie wierzy, nagle PIS zapragnął się bratać z lewicą. Ale tym gorszą ocenę musi otrzymać Kaczyński- przymilanie się do SLD pokazuje, że temu człowiekowi tylko władza w głowie. Polska jest najważniejsza? WŁADZA jest najważniejsza!!! Nieważne co było wcześniej mówione, jeśli głosy elektoratu SLD mogą pomóc, to trzeba mrugać pojednawczo do tego elektoratu(do którego się zalicza Jaruzel, Miller, Oleksy). Obrzydliwe. Najlepiej odkrył się znany poseł PISu, Artur Górski: “Jarosław Kaczyński dryfuje w lewo wyłącznie taktycznie. To jest retoryka wyborcza. Wiadomo, że bez lewicującego elektoratu tych wyborów nie wygramy. (A ma Pan jakiś inny pomysł, by ten elektorat zachęcić do oddania głosu na JK?) Wiele miesięcy temu rozmawiałem z Prezesem o przyszłych wyborach parlamentarnych i zgłosiłem zastrzeżenia do ówczesnej retoryki nazbyt socjalnej. Odpowiedział wówczas, że najpierw musimy wygrać wybory i zdobyć władzę, a tego nie da się zrobić bez szerokiej bazy społecznej, a następnie zabierzemy się za realizację programu prawicowego.” Szkoda, że ten ładny komentarz został już usunięty…

  Co do B.Blidy: IV RP jej nie zabiła, ale być może jest ona jej ofiarą. Gratuluję zdania “Ta[A.Jakubowska] prominentna działaczka Sojuszu Lewych Dochodów nie chciała jednak popełnić samobójstwa.” Blida jednak chciała i cóż zrobić? Ważniejsze jest dla mnie to, że cała akcja była filmowana, a Ziobro miał już ustawioną konferencję prasową. Na której, swoim drżącym głosem powiedziałby coś w stylu: Już nikt nigdy przez Barbarę B. skorumpowany nie będzie.(za analogiczne słowa musiał potem przepraszać). To jest ta cała IV RP. To nie było zwykłe piętnowanie przestępców. To było zwykłe szczucie. Dlatego przestrzegam przez prostym myśleniem: zabiła się, bo była winna. NIKT nie chciałby stać się szlagierem Ziobry(takim jak Doktor G.)

  Warto zdać sobie sprawę po co była ta cała akcja z Blidą: ja uważam, że miało to uderzyć w postkomunę właśnie, tak aby utwierdzić wizerunek SLD jako partii skorumpowanej. A teraz nagle się okazuje, że lewica jest potrzebna. Obrzydliwe.
  Jestem ciekaw co teraz myślą sobie Pospieszalski, Ziemkiewicz, Wildstein i inni “niezależni” zwolennicy PISu. Powinno im towarzyszyć uczucie opuszczenia, zdrady, bo na cóż się zdały te godziny programów, tony papieru demaskujące obłudę III RP, żądające lustracji, delegalizacji SLD, rozliczające wszystkich i wszystko? Uczucie zmieszania byłoby zrozumiałe. Jednak PIS ma mało wyborców. PIS ma za to dużo wyznawców, którzy traktują Prezesa jak nieomylnego wodza. Oni nie mają swoich własnych poglądów. Poglądy Kaczyńskiego są ich poglądami w 100%. Więc jedynie lokalni członkowie PISu mogą sobie pozwolić na dalsze krytykowanie SLD, jak Pan Szymon. Za co mu chwała i cześć.
  Ale i tak nie jestem zwolennikiem partii która “nie chce rządzić, chce panować”- kwintesencja PISu.
  Pozdrawiam

 4. Bardzo podobał mi się dzisiejszy wywiad z “działaczem samorzadowym” właścicielem tygodnika KiCZ (oraz Po Prostu Informacje), właśnie w tygodniku KiCZ (ciekawe dlaczego akurat tam?). Szczególnie spodobało mi się stwierdzenie, że w parlamencie najbardziej naturalną koalicją jest koalicja PiS z SLD przy wsparciu PSL-u. Myślę że to świetny pomysł tym bardziej, że PiS ćwiczył już koalicję z LPR (doradcy Jaruzelskiego) oraz Samoobroną (skrajnie lewicowa). Dobrze się to skończyło (dla Polski). A przecież Polska jest najważniejsza. Lokalny PiS do wyborów w 2006 r. szedł właśnie w bloku z Samoobroną. Na sali w MDK obok lokalnych prominentnych działaczy PiS-u siedziała ówczesna radna sejmiku Pani Aneta K. Działacze lokalnego PiS-u pokazali, że bardzo poważnie traktują warszawskie decyzje i kierują się nimi. Niedługo okaże się że najbardziej lewicową partią jest PiS, a przewrót w 1989 r dokonali agenci z Moskwy. W takiej sytuacji to z pewnoscią nawet Palikotowi skończą się pomysły (zostanie cieniasem). Ciekawe czy Pan Szymon w dalszym ciągu będzie w PiS-ie czy może już wtedy oficjalnie bezie wspierał formację Pani Prezydent. Pozdrawiam lewicowych działaczy PiS-u.

 5. Myślę, że właściciel gazety “Po Prostu Informacje” powinien zastanowić się nad zmianą nazwy tygodnika, gdy pierwsze słowo tytułu brzmi P.O. POzdrawiam wszystkich czytelników.

 6. Ale tekst !!! Paranoja sięga zenitu. Barbara Blida wolała się zastrzelić niż być wywleczona wczesnym rankiem ze swojego domu w blasku fleszy i oddana na żer Ziobrom i jemu podobnym talibom z PiS.
  Nie wiem czemu nagle dyskusja skierowana została na właściciel dwóch gazet i radnego PiS-u. Poczekamy jeszcze trochę i radny przefarbuje się raz jeszcze ( pare partii mu jeszcze zostało) i zostanie prezydentem Radomska.

 7. Witam Pana Szymona !
  Chciałbym się odnieś co do wpisów do tyczących Pana Witka , ja osobiście już wyrażałem swoje opinie na temat tych „gazetek” i formie pisania w nich , ale za najważniejsze uważam że gazety powinny być apolityczne , a jak sami Państwo wiecie tak nie jest nie mówię już o dużych tygodnikach ogólnopolskich ale o gazetach takich jak u nas w naszym powiecie , którymi zarządzają i piszą ludzie którzy są politykami , bo powiem Państwu że słyszałem kiedyś takie prawdziwe sformułowanie dotyczące weryfikacji tekstów pisanych w gazetach Pana Witczaka . Pana Witczak stwierdził że „ja nie wiem co jest pisane w moich gazetach i ja na to wpływu żadnego nie mam” oczywiście wywołało we mnie to uśmiech na twarzy a morze i duży śmiech , tak Pan Witczak próbuje powiedzieć społeczeństwu że jego gazety to piszą prawdę i tylko prawdę że wywiady z nim to czysty przypadek.
  Ważnym moralnym argumentem właściciela tych gazet jest sprawa ludzi którzy tam piszą zwanymi
  „redaktorami” , miałem w ostatnim czasie okazie wypowiedzieć się na temat pracy jednego Pana S. Kobylarza o którym można napisać że: jest Radnym , jest czołowym działaczem PSL , jest stronniczo nastawiony na wójta gminy Kodrąb , burmistrza Kamieńska który próbował z nim polemizować na temat nieprawdziwych informacji pisanych przez niego w gazetach Pana Witczaka , następny jak się okazało z wpisów na tym blogu jest Pan Kolmasiak mój ulubiony „redaktor” posiadający własną stronę internetową którym głównym bohaterem jest Wójt Gminy Wielgomłyny i to jest kadra Pana Witczaka którzy piszą prawdę i tylko prawdę i „nie piszą stronniczo”.
  Chciałbym w tym miejscu powiedzieć kilka słów o wczorajszej Sesji Rady Powiatu która jak mówiono w telewizji lokalnej zaskoczyła wszystkich , wprowadzeniem dodatkowego punktu dotyczącego budowy nowego szpitala , ale nie o tym dokładnie chcę napisać a wystąpienia byłego Starosty M. Zyskowskiego i dotyczącego właśnie gazety KICZ która jak już wcześniej pisałem ma podpisaną umowę z Starostwem Powiatowym na promocje dokonań Starosty J. Kaczmarka bo jak powiedział M. Zyskowski tam nie ma rubryki wykupionej ale są teksty pisane o dokonaniach Starosty , po pytaniu o dalsze podpisanie umowy z w/w tygodnikiem Pani Rzecznik najpierw powiedziała że jest ona do końca roku , a później próbowano ją prostować że kończy się w czerwcu tego roku , ale z informacji które uzyskałem po Sesji to na najbliższym posiedzeniu zarządu będzie rozpatrywana możliwość przedłużenia umowy i jak się domyślam zostanie ona rozpatrzona pozytywnie.
  Panie Mieczysławie zgadzam się z Panem że to jest niemoralne że Starostwo Powiatowe wydaje publiczne pieniądze na sponsorowanie pisanych tekstów głównie o Staroście który jest członkiem
  PSL , gdzie Redaktorem który pisze i zarządza co ma być napisane w tej gazecie jest czołowy działacz PSL , a właścicielem jest były czy może nie były czołowy działacz PSL.
  Czy to jest moralne ?
  Panie Mieczysławie widziałem na Sesji jak Redaktor Naczelny S. Kobylarz robił Panu zdjęcie i jestem przekonany że niedługo stanie się Pan główny bohaterem gazety KICZ choć jak widziałem ostatnio ma ona tylko 4 strony to dwie są dla PSL a następne dwie będą dla Pana , ale muszę Pana rozczarować nie będzie Pan pozytywnym ale negatywnym bohaterem , zadając to pytanie może Pan pozbawić ważnych dochodów gazetę KICZ i dzięki temu może ona zniknąć z sklepów , urzędów i stacji paliw.
  Ale brawo dla Pana za wystąpienie na ostatniej Sesji za dyskusje o budowie szpitala i za pokazanie powiązań PSL choćby co do w/w gazety , przykro mi tylko że jak ja zauważyłem i nie tylko to nikt z Pana koleżanek i kolegów Pana nie wsparł nie wiem dlaczego ale mogę się tylko domyślać.
  Najważniejsze Panie Mieczysławie że wykonujemy swój mandat tak jak się powinno go się wykonywać , zadając pytania , dyskutować i szukać lepszych rozwiązań dla Powiatu Radomszczańskiego czy się to komuś podoba czy nie.

  Pozdrawiam

  Waldek Z.

 8. KiCz ma 8 stron panie radny, ale to zmienia faktu iż jest to tuba PSL ( Ziembińskiemu chyba gula skacze co tydzień bo on nie kocha PSL). Panie W.Z czyli Wojciechu Zbierański, skąd u pana taka miłość do Zyskowskiego? Niech pan pamięta że to on był starostą przez pół kadencji i to on odpowiadał za pracę powiatu. Dziś jest w opozycji i jest to dla tego pana pozycja najbardziej wygodna bo lubi być przeciw. Mam swoje zdanie o staroście Kaczmarku i jest ono bardzo negatywne, ale martwię się o niego bo przez ostatni rok bardzo posiwiał. Co do członka zarządu Łysika, to powiem tak – przypadkowy facet na przypadkowym stanowisku. Gość który zna się na agrobiznesie nagle zaczął odpowiadać za zdrowie, geodezje i budownictwo – paranoja…Dlatego nie przyszedł do NTL bo w starciu z Zyskowskim został by zmieciony z powierzchni ziemi. Wogóle cały ten zarzad powiatu jest potrze3ny jak zającowi dzwonek. Niby ma to służyć demokratycznemu rządzeniu a prowadzi do obsadzania synekur swojaczkami. Dlatego będę optował za bezpośrednimi wyborami starosty ( Kaczmarek od razu padnie) i jednomandatowymi wyborami do Rady Powiatu. Ale to jest nierealne bo PSL w Sejmie nie dopuści do takiego rozwiązania…….

Dodaj komentarz