blog prywatny

"[..] jak trudno ustalić imiona wszystkich tych, którzy zginęli w walce z władzą nieludzką [..] a przecież w tych sprawach konieczna jest akuratność nie wolno pomylić się nawet o jednego [..] jesteśmy mimo wszystko stróżami naszych braci [..] musimy zatem wiedzieć policzyć dokładnie zawołać po imieniu [..]"

Zbigniew Herbert
"Pan Cogito o potrzebie ścisłości"

O mnie

  Żonaty.  Z wykształcenia prawnik. Jednakże  serce oddałem historii. Praktykujący adwokat. W latach 80 aktywny opozycjonista, działacz nielegalnego NZS-u i  pomarańczowej alternatywy.                        Od 1989 r., członek wladz krajowych NZS-u. Konserwatywny liberał. Antykomunista. Zwolennik: lustracji, w szczególności  lustracji hierarchii kościelnej, zwolennik  zjednoczonej Europy suwerennych państw.- „Europy Ojczyzn”, obecności wartości chrześcijańskich w życiu społeczno-politycznym Polski i Europy, zdecydowanej polityki wobec Rosji(pamiętający o zaborach, tronie polskich królów,  ktorego carowie używali jako klozetu,  rzeźi warszawskiej Pragi  z 1794 r. , bolszewikach z 1920 r, o agresji sowietów  we wrześniu 1939 r, oficerach pomordowanych  w Katyniu, o zabranych nam w 1944 r. naszych rdzennych wschodnich ziemiach,  o polskich patriotach z AK , NSZ , KWP i innch organizacji podziemia niepodległościowego  mordowanych od 1944 przez  NKWD). Ulubioione miasto- Monachium. Nie żyję tylko przeszłością. Lubię : podrożować,   delektować sie czerwonym winem, poznawac nowe smaki różnych kuchni świata, czytać książki. Jestem wnikliwym obserwatorem  lokalnego , polskiego i światowego życia politycznego.

Kiedyś pisało się pamiętniki, ktore czytali tylko nasi zaufani przyjaciele. Świat zmienia się więc teraz pisze się blogi, ktore moze przeczytac każdy. W moim blogu będę pisał  o wszystkim co mnie intryguje, nurtuje, bulwersuje, śmieszy. Postaram się pisać  o tym co  przeczytałem, widziałem o czym dowiedziałem się.  Swoich poglądów nie zamierzam ukrywać. Chętnie przeczytam komentarze i wdam się w merytoryczną dyskusję. Wszystkie niecenzuralne i obraźliwe dla innych osób komentarze będę natychmiast usuwał.

Szymon Zyberyng

4 komentarze do wpisu „O mnie”

  1. Nie wiedziałem, że tak zacnego mamy Radomszczanina:) Ciekawy blog i pozytywne zapatrywania na polskość oraz właściwe pojmowanie roli Rosji w niszczeniu tejże polskości. Życzę wiele dobrego.

  2. Pingback: 2preternatural

Dodaj komentarz