blog prywatny

"[..] jak trudno ustalić imiona wszystkich tych, którzy zginęli w walce z władzą nieludzką [..] a przecież w tych sprawach konieczna jest akuratność nie wolno pomylić się nawet o jednego [..] jesteśmy mimo wszystko stróżami naszych braci [..] musimy zatem wiedzieć policzyć dokładnie zawołać po imieniu [..]"

Zbigniew Herbert
"Pan Cogito o potrzebie ścisłości"

Kłamstwa komunistycznego PRL-u – manifest PKWN !

22 lipca był za komuny najważniejszym świętem państwowym PRL. Komuniści z PPR i PZPR świętowali rocznice powołania w Chełmie swojego pierwszego  rządu, który nazywał się Polski Komitet Wyzwolenia Narodowego. PRL opierał się na kłamstwie i prymitywnej propagandzie. Tak było i z PKWN. Ta nazwa jest całkowicie kłamliwa. Ten twór nie był „polski”, „narodowy” i nie miał nic wspólnego z„wyzwoleniem”. PKWN został utworzony z rozkazu Stalina. Osoby do PKWN-u zostały osobiście wybrane przez Berię i mordercę Polaków I. Sierowa z NKWD.   Osoby polskojęzyczne wchodzące w jego skład E. Osóbka- Morawski, Jakub Berman, Hilary Minc, Michał Rola- Zymierski, Franciszek Jóźwiak, Stanisław Radkiewicz. Te osoby były zdrajcami, którzy służyli Stalinowi w celu zniewolenia Polski, a nie jej wyzwolenia. Pojęcie narodu  było dla nich wrogie. Liczył się tylko komunizm , ZSRR i stworzenie nowego człowieka. Wymienieni przeze mnie renegaci mieli zarządzać Polska w imieniu Stalina , realizując interesy wrogiego Polsce kraju. PKWN realnie rządził tylko tam, gdzie były sowieckie czołgi i oddziały NKWD czyli w Polsce podbitej przez Armię Czerwoną. Wolni Polacy, patrioci walczyli w powstaniu antykomunistycznym przeciwko stalinowskim okupantom z Armii  Czerwonej, NKWD i ich sługusach kolaborantom z PPR i UB !

Dla każdego wolnego Polaka,  22 lipca był  symbolicznym początkiem rządów komunistycznych, stalinowskich kolaborantów i sowieckiej dominacji, a nie żadnym świętem.

Pisząc o PKWN-ie, Armii Ludowej, PPR należy pamiętać co powiedział Stalin w czerwcu 1945 r.  „To nie Niemcy, tylko Polska jest naszą największą zdobyczą wojenną!”. To zdanie Stalin – morderca, bandyta i ludobójca – wypowiedział w trakcie uroczystości w Moskwie w obecności półtora tysiąca najważniejszych sowieckich marszałków, generałów i dowódców.

Przeszłość jest często teraźniejszością. Rosja Putina robi wszystko, abyśmy ponownie stali się zewnętrzną częścią sowieckiego imperium.  67 lat temu staliśmy się zdobyczą wojenną ZSRR. Podbici i zniewoleni. Jakże wielkim kłamstwem i komunistycznym myśleniem jest używanie zwrotu „wyzwolenie”. Stalin i Armia Czerwona nie przyszły dać Polakom wolności. Armia Czerwona i jej składowe części jak np. Armia Ludowa działały w celu podbicia Polski i wprowadzenia najgorszego ustroju na świecie – komunizmu. Jeden totalitaryzm został zastąpiony drugim.  Należy o tym pamiętać. Tak jak pamiętać, że PPR przekształcił się w PZPR, a jej członkowie  za moskiewskie pieniądze powołali SdRP. A ta z kolei przekształciła się w SLD, próbując zatrzeć ślady za PPR. Niestety nazwiska członków założycieli SdRP,  SLD i komunistycznych aparatczyków z PZPR są takie same. Czy w wolnych Niemczech, po wojnie byli członkowie NSDAP mogliby założyć  partię, która miałaby w nazwie demokratyczna ? Dobraliby paru młodych,  nie będących wcześniej w NSDAP, to  byliby traktowani jak normalna partia, mogąca funkcjonować w demokratycznym porządku. Odpowiedź jest oczywista.  Nie !!.  Ale w Niemczech nie było okrągłego stołu. Była za to denazyfikacja.

57 komentarzy do wpisu „Kłamstwa komunistycznego PRL-u – manifest PKWN !”

 1. What’s up everyone, it’s my first go to see at this website, and paragraph is genuinely fruitful in support of me, keep up posting these articles.

  3aN8IMa cheap flights

 2. I do believe all the concepts you have introduced for your post.

  They’re really convincing and can definitely work. Still, the posts are
  very quick for beginners. May just you please
  lengthen them a little from next time? Thank you for the post.

 3. Terrific article! This is the kind of information that are supposed to be shared around the internet.
  Shame on the seek engines for now not positioning this publish higher!
  Come on over and talk over with my website . Thanks =)

Dodaj komentarz