blog prywatny

"[..] jak trudno ustalić imiona wszystkich tych, którzy zginęli w walce z władzą nieludzką [..] a przecież w tych sprawach konieczna jest akuratność nie wolno pomylić się nawet o jednego [..] jesteśmy mimo wszystko stróżami naszych braci [..] musimy zatem wiedzieć policzyć dokładnie zawołać po imieniu [..]"

Zbigniew Herbert
"Pan Cogito o potrzebie ścisłości"

Oddajmy hołd naszym braciom poległym w walce z reżimem komunistycznym!

Nie obchodzą nas partie lub te, czy owe programy. My chcemy Polski suwerennej, Polski chrześcijańskiej, Polski – polskiej. […] Tak jak walczyliśmy w lasach Wileńszczyzny, czy na gruzach kochanej stolicy – Warszawy – z Niemcami, by świętej Ojczyźnie zerwać pęta niewoli, tak dziś do ostatniego legniemy, by wyrzucić precz z naszej Ojczyzny Sowietów. Święcie będziemy stać na straży wolności i suwerenności Polski i nie wyjdziemy dotąd z lasu, dopóki choć jeden Sowiet będzie deptał Polską Ziemię.
Z ulotki 6. Wileńskiej Brygady AK kpt. Władysława Łukasiuka „Młota”, Podlasie, 1946 r.

Fundacja „Pamiętamy” – zajmująca się przywracaniem pamięci o żołnierzach powstaniach antykomunistycznego,  proponuje wszystkim wolnym Polakom –  „9 maja 2011 r. zapalmy znicze i lampki w miejscach upamiętniających naszych rodaków poległych i pomordowanych w walce o wolność z siłami reżimu komunistycznego, w tym z żołnierzami   Armii Czerwonej.”

Uważam, tę inicjatywę za konieczną i  bardzo trafną.  Nasza pamięć o żołnierzach powstania antykomunistycznego, którzy złożyli ofiarę z życia, walcząc o wolną ,suwerenną Polskę, jest  jednym ze składników tworzących wspólnotę wolnych Polaków. Walka „żołnierzy wyklętych”,  jednoznacznie wskazuje, że 8 maja 1945 r., nie był dniem wyzwolenia,  w rzeczywistości stał się początkiem zniewolenia Polski.

Proponuję aby wszyscy,  którym bliskie są słowa Zbigniewa Herberta „jesteśmy mimo wszystko stróżami swoich braci”,  w dniu 9 maja o godz.  16.30. spotkali się na ul. Armii Krajowej, pod pomnikiem żołnierzy KWP. Pamięć o braciach naszych, którzy złożyli ofiarę z życia na ołtarzu wolności, jest bowiem jednym z najważniejszych składników materii tworzącej wielką duchową i kulturową wspólnotę, do której przynależymy, a której na imię Polska.

Bądźmy tam razem przez chwilę. Stwórzmy wspólnotę pamięci i tożsamości, ponad politycznymi podziałami. Pomódlmy się i zapalmy znicz, oddając hołd naszym braciom.

Apeluję,  bądźmy razem 9 maja b.r. o godz. 16.30. pod pomnikiem żołnierzy KWP w  Radomsku. Oddajmy hołd, tym wszystkim którzy polegli w walce o wolną, suwerenną Polskę.

2 636 komentarzy do wpisu „Oddajmy hołd naszym braciom poległym w walce z reżimem komunistycznym!”

 1. Nie piszmy , ale działajmy. Teraz nie jest wcale lepiej . W Polsce , Radomsku stajemy się niewolnikami do pracy za najniższą krajową. Plony zbierają zachodni i pseudo -nasi kapitaliści . Zobacz co się dzieje w naszym mieście i działaj zgodnie ze swoimi słowami.

 2. chyba lepszym terminem spotkania bylby dzień dzisiejszy-8 maja,prawdziwa data zakończenia wojny a przy okazji ładna słoneczna niedziela

 3. Żołnierze Wyklęci

  Oszukani, porzuceni, NIEUGIĘCI!
  Opluwani, poniżeni i WYKLĘCI!
  Pozbawieni swoich domów, swojej ZIEMI!
  Poszli WALCZYĆ, żeby ZGINĄĆ, albo ZMIENIĆ!

  Lecz ich los dawno SPRZEDANO potajemnie,
  razem z TYMI WRZUCONYMI w obcą ziemię,
  razem z całą KONSPIRACJĄ i NARODEM –
  oddał aneks podpisany mimochodem.

  Ich zasługi przekreślono POLITYKĄ.
  I oddano ich kupionym NAJEMNIKOM,
  żeby zwłoki najlepszych OBROŃCÓW
  rozrzuciili pohańbione gdzieś na słońcu.

  A to słońce nazwano ZWYCIĘSTWEM,
  a KARŁAMI – to co było MĘSTWEM!
  I rozsiano KOŚĆI ofiar różnych nacji
  na pożywkę powojennych DEMOKRACJI.

  Dzień Zwycięstwa?
  Czy Dzień Fałszu, lub Dzień Zdrady?
  Podły układ świętują parady!
  A my wciąż szukamy grobów tych WYKLĘTYCH!
  NIEUGIĘTYCH, ROZSTRZELANYCH – NASZYCH ŚWIĘTYCH!

 4. Hołd oddali: Prezydent Miasta, jej Sekretarz i Naczelnik Wydziału Oświaty wraz z żoną, Radny Sejmiku Witczak, Zarząd Starostwa w osobach Starosty, Wicestarosty, Członka Zarządu Pani Rorat, kandydat na Wójta Gomunic Pan Gębicz, Pełnomocnik PJN Zyskowski oraz inicjator przedsięwzięcia w Radomsku Szymon Zyberyng. Złożyli kwiatki, zapalili znicze i pomodlili się w milczeniu. A gdzie przedstawiciele KWP??? Gdzie zainteresowani mieszkańcy? Patriotyzm w naszym kraju to raczej obce słowo. Znaczy coś ale tylko dla nielicznych.

 5. Zaraz, z tego co pisze y, wynika nie było także nikogo od “posłów” . Wstyd. A czy był ktoś z Towarzystwa Patriotycznego ? Czy jest prawdą, że powołano nowego prezesa Towarzystwa Patriotycznego ? Patriotyzm ? Czym jest w dzisiejszych czasach ? Na pewno nie tym czym był dla żołnierzy Z KWP !Panie Szymonie gratulacje za inicjatywę. Chyba trochę za późno zaczął ją pan propagować. Wierzę, że za rok będzie nie tylko jakośc osób ale i ilość…

Dodaj komentarz