blog prywatny

"[..] jak trudno ustalić imiona wszystkich tych, którzy zginęli w walce z władzą nieludzką [..] a przecież w tych sprawach konieczna jest akuratność nie wolno pomylić się nawet o jednego [..] jesteśmy mimo wszystko stróżami naszych braci [..] musimy zatem wiedzieć policzyć dokładnie zawołać po imieniu [..]"

Zbigniew Herbert
"Pan Cogito o potrzebie ścisłości"

Trzy fotografie i składanie kwiatów czyli krótkie rozważania o wolności, zniewoleniu  i fałszowaniu historii przez prezydenta!

Pierwsza fotografia

Czarno białe zdjęcie. Ulica pełna uśmiechniętych ludzi.. Tłumnie, stoją na chodnikach. Podnoszą ręce w geście radości. Widać, że się cieszą Na jezdni stoi kolumna czołgów. Na czołgach siedzą uśmiechnięci żołnierze. Ludzie stoją obok czołgów, podają ręce żołnierzom.

Druga fotografia

Czarno białe zdjęcie. Ulica pełna uśmiechniętych ludzi.. Tłumnie, stoją na chodnikach. Podnoszą ręce w geście radości. Widać, że się cieszą Na jezdni stoi kolumna czołgów. Na czołgach siedzą uśmiechnięci żołnierze. Ludzie stoją obok czołgów, podają ręce żołnierzom.
Te dwie fotografie, które oglądałem są dokładnie takie same, pod względem emocji, które przekazują. Na tych dwóch fotografiach widać tylko jeden kadr z historii. Aby zrozumieć, dlaczego te fotografie są tylko pozornie podobne, jaka jest różnica pomiędzy wyzwoleniem a zniewoleniem, należy opowiedzieć o tym, czego nie widać już na tych zdjęciach.

Pierwsza  fotografia

Na tej fotografii są żołnierze 1 Dywizji Pancernej gen. Stanisława Maczka, witani w październiku 1944 r., przez mieszkańców holenderskiej Bredy.
Gdy Bredę zdobyli Polacy, natychmiast ujawnił się (ukrywający się przed Niemcami) przedwojenny burmistrz Bredy W. T. Van Slobbe . Gen. S.Maczek natychmiast przekazał mu pełnię władzy w mieście. „Holendrzy, daję Wam wolność, czyńcie z nią to co chcecie”, powiedział gen Stanisław Maczek.

Druga fotografia

Na tej fotografii są żołnierze 3 Armii Radzieckiej , witani w lipcu 1944 r. przez mieszkańców Białegostoku. W Białymstoku ujawnili się przedstawiciele legalnych, polskich władz. W dniu 8 sierpnia 1944 r. przedstawiciele legalnych, miejscowych władz wojskowych i administracyjnych, inspektor AK mjr Władysław Kaufman „Bogusław” i delegat Rządu kpt. dr Józef Przybyszewski „Grzymała”, prowadzili oficjalne rozmowy z dowódcą NKWD gen. mjr Rogatinem. Po zakończeniu tych rozmów przedstawiciele Polaków, zostali  pozbawieni wolności przez Armię Czerwoną. Realną władzę nad miastem objęło NKWD.

Trzecia fotografia

Z uwagą i zadumą patrzę na stare czarno-białe zdjęcie dołu wykopanego w ziemi. To zwykły pusty dół w lesie, w okolicach Augustowa. To puste miejsce, lecz wciąż ponad nim drży powietrze po tamtych głosach, żołnierzy z Armii Krajowej Obywatelskiej, którzy od 1944 r. brali udział w Powstaniu Antykomunistycznym.
Ten dół na zdjęciu, w lipcu 1945 r. był wypełniony wodą, a w nim „wyzwoliciele” spod znaku czerwonej gwiazdy, przetrzymywali polskich żołnierzy walczących z sowiecką i komunistyczną okupacją. Zatrzymanych żołnierzy AKO, nowi okupanci z Armii Czerwonej okrutnie torturowali, potem wiązali drutem kolczastym i na całe dni zostawiali w takich dołach wypełnionych wodą. Wśród zatrzymanych były także kobiety, w tym kilkanaście w ciąży. W czasie  Obławy Augustowskiej Amia Czerwona zamordowała ok. 600 Polaków.
Wolność i zniewolenie

Czy można gwałcić fakty historyczne? Wyzwolenie – czy tego słowa można używać, aby opisywać to, co działo się w Polsce od lipca 1944 r. ? Takie „wyzwoleńcze” działania jak w Białymstoku i Augustowie, żołnierze Armii Czerwonej i NKWD, podejmowali w całej „wyzwalanej Polsce”, gdzie natychmiast aresztowano legalne władze polskie, które były ciągłością władzy przedwojennej. Aresztowanych często wywożono do ZSRR.
Słowo WYZWOLIĆ oznacza przywrócić wolność, niezależność. WYZWOLENIE to odzyskanie NIEPODLEGŁOŚCI, SUWERENNOŚCI.
Czołgi gen. Maczka faktycznie przywiozły Francuzom, Belgom, Holendrom wolność. Czołgi Stalina przywiozły nową, inną niewolę. Armia Radziecka stała się nowym OKUPANTEM !

Wejście Armii Czerwonej, NKWD do polskich miasteczek i wsi oznaczało początek nowej okupacji. Na czołgach sowieckich przyjechali polskojęzyczni, komunistyczni agenci Stalina, którzy zakładali PPR, Armię Ludową i organizowali urzędy komunistycznego terroru służącemu zniewoleniu Polaków. Komuniści byli obcą agenturą, zgniłą moralnie tkanką na zdrowym ciele polskiego narodu.
Jedynym rzeczywistym tytułem do sprawowania władzy przez komunistów z PPR i PZPR była wola i decyzje Józefa Stalina, wsparte militarną potęgą Związku Sowieckiego. Stalinowscy agenci rozpoczynając okupację Polski dokładnie wiedzieli, że mają zerowe poparcie społeczne.

Jaka była rola Armii Czerwonej w zniewoleniu narodu polskiego, możemy dowiedzieć się od Władysława Gomułki, sekretarza KC PPR, który na tajnym plenum kierownictwa partii, w dniach 20-21 maja 1945 r., stwierdził:
„Nie jesteśmy w stanie walki z reakcją (czyli polskim podziemiem niepodległościowym i społeczeństwem, które w znakomitej większości było wrogie komunistom – przyp. autora) przeprowadzać bez Armii Czerwonej […] Niesłusznym byłoby żądanie wycofania wojsk. Nie mielibyśmy swoich sił, aby postawić na ich miejscu.”
Stalin nie dał nam żadnej wolności. Polska straciła swoją niepodległość i suwerenność. Była rządzona przez stalinowskich agentów i zwykłych bandytów mordujących wolnych Polaków, aby zdobyć władzę.
Armia Czerwona była więc armią okupacyjną. Osoby działające w PPR i AL., byli zwykłymi kolaborantami współpracującymi z radzieckim okupantem.
„ Nie ma żadnego państwa polskiego w postaci „Polski Ludowej”. PRL nie jest dalszym ciągiem historii Polski, lecz dalszym ciągiem historii rewolucji bolszewickiej 1917 r. PRL nie jest przedłużeniem państwowości polskiej, lecz przedłużeniem i integralną częścią bloku komunistycznego. Gomułka przyszedł do władzy tak samo, jak poprzednio miał przyjść Marchlewski, a później przyszedł Bierut, nie wbrew intencjom centrali komunistycznej, ale z jej nominacji.” Józef  Mackiewicz

Kwiaty

Czym jest składanie kwiatów? To okazywanie, wyrażanie szacunku i pozytywnej pamięci dla postaci, wydarzenia historycznego. Złożenie kwiatów to oddanie honoru i czci z okazji rocznicy historycznej. Gest złożenia kwiatów przez władze samorządowe jest bardzo symboliczny, oznacza, że dana społeczność, reprezentowana przez prezydenta miasta oddaje hołd i okazuje szacunek uczestnikom wydarzenia historycznego. Samo złożenie kwiatów przez prezydenta, burmistrza, starostę, jest bez wątpienia działaniem zorganizowanym, przemyślanym i mającym trafić do jak największej liczby odbiorców.
Jeżeli prezydent miasta, składa kwiaty w dniu, w którym do danej miejscowości wjechały radzieckie czołgi, oddaje hołd, honor i cześć Stalinowi i Armii Czerwonej, wyrażając szacunek i wdzięczność za wyzwolenie.
Takie zachowanie to ewidentne fałszowanie historii i przejaw postkomunistycznego myślenia. To czysty postkomunizm. Trzeba być albo historycznym ignorantem, albo mieć zniewolony komunistyczny umysł, aby w wolnej, demokratycznej Polsce oddawać hołd J.Stalinowi i kłamać, że on „wyzwolił” Polskę, czyli dał Polakom wolność !

Ten gest złożenia kwiatów dla „wyzwolicieli” ma bardzo poważne implikacje. Jeżeli Armię Czerwoną i polskojęzyczną komunistyczną agenturę traktujemy jako wyzwolicieli, którzy dali Nam wolność, to Polaków, którzy walczyli z „wyzwolicielami” musimy uznać za bandytów. To jest logiczne. Czyli polityk, który oddaje hołd Armii Czerwonej nie powinien, 1 marca brać udziału w obchodach Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Przecież uczestnicy Powstania Antykomunistycznego walczyli z Armią Czerwoną, której ten polityk składał kwiaty w styczniu, z okazji WYZWOLENIA.
Taki prezydent, nie powinien także spotykać się z żyjącymi kombatantami – „Żołnierzami Wyklętymi”, przecież Oni walczyli z Armią Czerwoną, której on oddaje cześć, składając kwiaty z okazji, gdy ona wkroczyła do miasta. Kombatanci pamiętają, że to właśnie Armia Czerwona i jej kolaboranci mordowali, torturowali , więzili ich kolegów. Powinno się wybrać, czy uważa się, że Armia Czerwona przyniosła wyzwolenie, albo zniewolenie. Inaczej wychodzi się na politycznego oszusta, który dla realizacji swoich politycznych interesów jest raz czerwonym postkomunistą, a raz biało-czerwonym patriotą.

Honor i przyzwoitość
Pamięć o braciach i siostrach naszych, którzy złożyli ofiarę z życia na ołtarzu wolności, jest jednym z najważniejszych składników materii tworzącej wielką duchową i kulturową wspólnotę, do które wszyscy przynależymy, a której na imię Polska. To tradycja Wolnych Polaków. Tych wypędzonych z kresów, eksterminowanych w gułagach, zamordowanych w Katyniu, podczas „obławy augustowskiej”, członków polskiego rządu porwanych, a następnie zamordowanych w Moskwie, wszystkich „żołnierzy wyklętych”- z KWP, NSZ, AK, WiN, i całego podziemia niepodległościowego biorących udział w Powstaniu Antykomunistycznym.
Do tej tradycji nie należą CI, którzy służąc Stalinowi, mordowali i zniewalali Polaków, ponieważ nie chcieli wolnej, suwerennej, niepodległej Polski !
Wystarczy mieć trochę honoru i przyzwoitości, aby wiedzieć gdzie nie powinno się składać kwiatów.

3 045 komentarzy do wpisu „Trzy fotografie i składanie kwiatów czyli krótkie rozważania o wolności, zniewoleniu  i fałszowaniu historii przez prezydenta!”

 1. „бЉ бЌ€б€­ б€Ќб€°бЉ• б‰°бЉђб€µб‰°бЉ“б€Ќ” б‹Ёб‰°б‰ѓбЊ б€€б‹Ќ ሪዞርት ሊመረቅ бЉђб‹Ќ… Tadias Addis

 2. May I just say what a comfort to find somebody that actually knows what they’re discussing over the internet. You actually realize how to bring a problem to light and make it important. A lot more people really need to look at this and understand this side of your story. It’s surprising you aren’t more popular given that you certainly have the gift.
  http://dirstop.com/story7184303/נערות-ליווי-בתל-אביב-can-be-fun-for-anyone

 3. Right here is the right site for anyone who wishes to understand this topic. You understand so much its almost hard to argue with you (not that I really will need toÖHaHa). You definitely put a new spin on a topic which has been written about for decades. Wonderful stuff, just wonderful!
  לחץ כאן

 4. ТРЕНДЫ ОСЕНИ / Что я ношу этой осенью /Наряды Дешево и Стильно с примеркой

 5. So am I. Which says all you need to know about my attention to Goodreads. Still, I could always rave at her there .. Thanks, CJ. Lona Ado Jobina

 6. Хотите рассказать своему ребёнку не только интересную, но ещё и поучительную сказку? Или, может, перед сном стишок гармоничный почитать? Тогда надо знать, какому автору отдать предпочтение. Обратите внимание на творчество Людмилы Васильевны Блохиной, размещённое на сайте https://luchisolka.com/ . Вы наверняка будете приятно удивлены тем, что большинство материалов доступно к использованию совершенно бесплатно, и они действительно порадуют как мальчика, так и девочку своим глубоким содержанием.

 7. Every weekend i used to go to see this web page, as i wish for enjoyment, as this this web page conations truly nice funny information too. Shanda Alfy Jo-Ann

 8. Конкурентная борьба в области online гемблинга поражает масштабами.

  С завидной регулярностью появляется немало игровых ресурсов с привлекательными условиями для новичков.

  Особенного внимания заслуживает
  стартовый бонус, который успели
  оценить большое число клиентов.

  Настала пора разобраться с основными
  аспектами, которые связаны с работой casino http://shimada.s79.xrea.com/koo/bbs/bbs.cgi?post=m05 .

  Стартовый приз – это главный бонус,
  который предоставляет online-cazino.

  Для его получения не нужно прилагать
  много усилий.

  Пособие подготовлено для клиентов, которые только в
  первый раз заходят в профиль на портале casino.

  Геймеры могут и не подозревать, какой подарок подготовили разрабы.

  Наиболее часто первоначальный бонус добавляет некоторый процент к первому пополнению счета вне зависимости от количества внесенных денег.

  Подарок в виде бесплатных вращений

  Казино внедряют бесплатные прокручивания в собственную рекламную задумку.

  Как это понимать?

  Это позволяет давать пользователям бесплатные циклы, которые они могут применить в игровых аппаратах, и выигрыши чаще всего могут быть сняты с их счета.

  Вращения чрезвычайно востребованы среди любителей гэмблинга,
  потому что они позволяют изучить возможности, которые обеспечивают новые гейм аппараты, без
  потребности пополнять свой счет и растрачивать собственные финансы.

  Достаточно интересное предложение,
  которым вполне могут воспользоваться геймеры.

  Можно расценить все плюсы, шансы,
  обеспечиваемые разработчиками.

  Casino таким образом часто рекламируют
  новейшие услуги среди клиентов, зарегистрированных на их сайте.

  При этом 1win на андроид доступно
  для всех любителей игры.

  Необходимо всего лишь пройти в соответствующую
  категорию, ввести данные в поля регистрации.

  Не забывайте про необходимость удостоверить
  достижение совершеннолетия.

  Без верификации будет трудно получить статус
  игрока, которому доступны все возможности on-line
  ресурса.

  Реферальные бонусы

  Онлайн casino поощряет клиентов, которые советуют игровую площадку другим.

  Бонусы за вовлечение друзей делаются с целью продвижения гэмблинга и привлечения потенциальных клиентов казино.

  Данный метод считается одним из самых эффективных для увеличения количества игроков.

  Один момент, когда человек решается присоединиться, ориентируясь на рекламу.

  Совершенно иное – воспользоваться советом друга,
  который уже убедился в правдивости данных,
  вариативности игровых слотов.

  За рекомендацию пользователь может получить денежный приз.

  Финансовый бонус разрешается снять со счета или потратить на безоплатные вращения в игре
  (некоторые cazino используют свои собственные маркетинговые и поощрительные программы, в связи с чем стоит сначала ознакомиться с
  правилами).

  Каким образом удастся стать обладателем такого бонуса?

  Вам необходимо убедить
  того, кого вы знаете, пройти регистрацию на игровом портале, создать аккаунт и
  внести депозит.

  Во время прохождения регистрации такой человек
  должен внести ваши данные в качестве реферала, чтобы Вы могли получить вознаграждение.

  Число пришедших по рекомендации игроков не
  ограничено.

  Казино всегда поощрительно
  относятся к новичкам, которые
  намерены стать постоянными
  в самое ближайшее время.

  Бонус за преданность

  Бонусы лояльности – это еще тип бонусов,
  используемых в on-line-casino 1вин 1win приложение на айфон.

  Они похожи на достаточно известные программы лояльности, которыми управляют известные торговые марки.

  Получается, что casino награждает
  своих постоянных клиентов (людей, которые регулярно посещают
  площадку и играют) заманчивыми призами
  или наградами.

  Подобный бонус возможен
  в виде поощрительных вращений,
  но основная масса казино также дают небольшие аксессуары,
  подарки или билеты для участия в лотереях.

  Можно сказать, что появится возможность
  получить еще больше приятных впечатлений в течение пребывания на online-площадках.

  Бонусы для VIP-клиентов

  Игровые сервисы в том числе продумывают бонусы для игроков, которые регулярно заходят на портал
  cazino и вкладывают в игры большие суммы
  денег.

  Большая часть online-казино стараются пообщаться с VIP-клиентами с целью разузнать об их интересах и присудить вознаграждения, которые фактически соответствуют поведенческому фактору заинтересованного игрока.

  Это еще раз подтверждает, в какой мере рады приветствовать
  пользователей online-заведения.

  Для ВИП-игроков большинство онлайн-cazino готовят значительные материальные поощрения.

  Необходимо всего лишь регулярно посещать выбранное заведение,
  наслаждаться всеми предоставляемыми преимуществами своего статуса.

Dodaj komentarz