blog prywatny

"[..] jak trudno ustalić imiona wszystkich tych, którzy zginęli w walce z władzą nieludzką [..] a przecież w tych sprawach konieczna jest akuratność nie wolno pomylić się nawet o jednego [..] jesteśmy mimo wszystko stróżami naszych braci [..] musimy zatem wiedzieć policzyć dokładnie zawołać po imieniu [..]"

Zbigniew Herbert
"Pan Cogito o potrzebie ścisłości"

Trzy fotografie i składanie kwiatów czyli krótkie rozważania o wolności, zniewoleniu  i fałszowaniu historii przez prezydenta!

Pierwsza fotografia

Czarno białe zdjęcie. Ulica pełna uśmiechniętych ludzi.. Tłumnie, stoją na chodnikach. Podnoszą ręce w geście radości. Widać, że się cieszą Na jezdni stoi kolumna czołgów. Na czołgach siedzą uśmiechnięci żołnierze. Ludzie stoją obok czołgów, podają ręce żołnierzom.

Druga fotografia

Czarno białe zdjęcie. Ulica pełna uśmiechniętych ludzi.. Tłumnie, stoją na chodnikach. Podnoszą ręce w geście radości. Widać, że się cieszą Na jezdni stoi kolumna czołgów. Na czołgach siedzą uśmiechnięci żołnierze. Ludzie stoją obok czołgów, podają ręce żołnierzom.
Te dwie fotografie, które oglądałem są dokładnie takie same, pod względem emocji, które przekazują. Na tych dwóch fotografiach widać tylko jeden kadr z historii. Aby zrozumieć, dlaczego te fotografie są tylko pozornie podobne, jaka jest różnica pomiędzy wyzwoleniem a zniewoleniem, należy opowiedzieć o tym, czego nie widać już na tych zdjęciach.

Pierwsza  fotografia

Na tej fotografii są żołnierze 1 Dywizji Pancernej gen. Stanisława Maczka, witani w październiku 1944 r., przez mieszkańców holenderskiej Bredy.
Gdy Bredę zdobyli Polacy, natychmiast ujawnił się (ukrywający się przed Niemcami) przedwojenny burmistrz Bredy W. T. Van Slobbe . Gen. S.Maczek natychmiast przekazał mu pełnię władzy w mieście. „Holendrzy, daję Wam wolność, czyńcie z nią to co chcecie”, powiedział gen Stanisław Maczek.

Druga fotografia

Na tej fotografii są żołnierze 3 Armii Radzieckiej , witani w lipcu 1944 r. przez mieszkańców Białegostoku. W Białymstoku ujawnili się przedstawiciele legalnych, polskich władz. W dniu 8 sierpnia 1944 r. przedstawiciele legalnych, miejscowych władz wojskowych i administracyjnych, inspektor AK mjr Władysław Kaufman „Bogusław” i delegat Rządu kpt. dr Józef Przybyszewski „Grzymała”, prowadzili oficjalne rozmowy z dowódcą NKWD gen. mjr Rogatinem. Po zakończeniu tych rozmów przedstawiciele Polaków, zostali  pozbawieni wolności przez Armię Czerwoną. Realną władzę nad miastem objęło NKWD.

Trzecia fotografia

Z uwagą i zadumą patrzę na stare czarno-białe zdjęcie dołu wykopanego w ziemi. To zwykły pusty dół w lesie, w okolicach Augustowa. To puste miejsce, lecz wciąż ponad nim drży powietrze po tamtych głosach, żołnierzy z Armii Krajowej Obywatelskiej, którzy od 1944 r. brali udział w Powstaniu Antykomunistycznym.
Ten dół na zdjęciu, w lipcu 1945 r. był wypełniony wodą, a w nim „wyzwoliciele” spod znaku czerwonej gwiazdy, przetrzymywali polskich żołnierzy walczących z sowiecką i komunistyczną okupacją. Zatrzymanych żołnierzy AKO, nowi okupanci z Armii Czerwonej okrutnie torturowali, potem wiązali drutem kolczastym i na całe dni zostawiali w takich dołach wypełnionych wodą. Wśród zatrzymanych były także kobiety, w tym kilkanaście w ciąży. W czasie  Obławy Augustowskiej Amia Czerwona zamordowała ok. 600 Polaków.
Wolność i zniewolenie

Czy można gwałcić fakty historyczne? Wyzwolenie – czy tego słowa można używać, aby opisywać to, co działo się w Polsce od lipca 1944 r. ? Takie „wyzwoleńcze” działania jak w Białymstoku i Augustowie, żołnierze Armii Czerwonej i NKWD, podejmowali w całej „wyzwalanej Polsce”, gdzie natychmiast aresztowano legalne władze polskie, które były ciągłością władzy przedwojennej. Aresztowanych często wywożono do ZSRR.
Słowo WYZWOLIĆ oznacza przywrócić wolność, niezależność. WYZWOLENIE to odzyskanie NIEPODLEGŁOŚCI, SUWERENNOŚCI.
Czołgi gen. Maczka faktycznie przywiozły Francuzom, Belgom, Holendrom wolność. Czołgi Stalina przywiozły nową, inną niewolę. Armia Radziecka stała się nowym OKUPANTEM !

Wejście Armii Czerwonej, NKWD do polskich miasteczek i wsi oznaczało początek nowej okupacji. Na czołgach sowieckich przyjechali polskojęzyczni, komunistyczni agenci Stalina, którzy zakładali PPR, Armię Ludową i organizowali urzędy komunistycznego terroru służącemu zniewoleniu Polaków. Komuniści byli obcą agenturą, zgniłą moralnie tkanką na zdrowym ciele polskiego narodu.
Jedynym rzeczywistym tytułem do sprawowania władzy przez komunistów z PPR i PZPR była wola i decyzje Józefa Stalina, wsparte militarną potęgą Związku Sowieckiego. Stalinowscy agenci rozpoczynając okupację Polski dokładnie wiedzieli, że mają zerowe poparcie społeczne.

Jaka była rola Armii Czerwonej w zniewoleniu narodu polskiego, możemy dowiedzieć się od Władysława Gomułki, sekretarza KC PPR, który na tajnym plenum kierownictwa partii, w dniach 20-21 maja 1945 r., stwierdził:
„Nie jesteśmy w stanie walki z reakcją (czyli polskim podziemiem niepodległościowym i społeczeństwem, które w znakomitej większości było wrogie komunistom – przyp. autora) przeprowadzać bez Armii Czerwonej […] Niesłusznym byłoby żądanie wycofania wojsk. Nie mielibyśmy swoich sił, aby postawić na ich miejscu.”
Stalin nie dał nam żadnej wolności. Polska straciła swoją niepodległość i suwerenność. Była rządzona przez stalinowskich agentów i zwykłych bandytów mordujących wolnych Polaków, aby zdobyć władzę.
Armia Czerwona była więc armią okupacyjną. Osoby działające w PPR i AL., byli zwykłymi kolaborantami współpracującymi z radzieckim okupantem.
„ Nie ma żadnego państwa polskiego w postaci „Polski Ludowej”. PRL nie jest dalszym ciągiem historii Polski, lecz dalszym ciągiem historii rewolucji bolszewickiej 1917 r. PRL nie jest przedłużeniem państwowości polskiej, lecz przedłużeniem i integralną częścią bloku komunistycznego. Gomułka przyszedł do władzy tak samo, jak poprzednio miał przyjść Marchlewski, a później przyszedł Bierut, nie wbrew intencjom centrali komunistycznej, ale z jej nominacji.” Józef  Mackiewicz

Kwiaty

Czym jest składanie kwiatów? To okazywanie, wyrażanie szacunku i pozytywnej pamięci dla postaci, wydarzenia historycznego. Złożenie kwiatów to oddanie honoru i czci z okazji rocznicy historycznej. Gest złożenia kwiatów przez władze samorządowe jest bardzo symboliczny, oznacza, że dana społeczność, reprezentowana przez prezydenta miasta oddaje hołd i okazuje szacunek uczestnikom wydarzenia historycznego. Samo złożenie kwiatów przez prezydenta, burmistrza, starostę, jest bez wątpienia działaniem zorganizowanym, przemyślanym i mającym trafić do jak największej liczby odbiorców.
Jeżeli prezydent miasta, składa kwiaty w dniu, w którym do danej miejscowości wjechały radzieckie czołgi, oddaje hołd, honor i cześć Stalinowi i Armii Czerwonej, wyrażając szacunek i wdzięczność za wyzwolenie.
Takie zachowanie to ewidentne fałszowanie historii i przejaw postkomunistycznego myślenia. To czysty postkomunizm. Trzeba być albo historycznym ignorantem, albo mieć zniewolony komunistyczny umysł, aby w wolnej, demokratycznej Polsce oddawać hołd J.Stalinowi i kłamać, że on „wyzwolił” Polskę, czyli dał Polakom wolność !

Ten gest złożenia kwiatów dla „wyzwolicieli” ma bardzo poważne implikacje. Jeżeli Armię Czerwoną i polskojęzyczną komunistyczną agenturę traktujemy jako wyzwolicieli, którzy dali Nam wolność, to Polaków, którzy walczyli z „wyzwolicielami” musimy uznać za bandytów. To jest logiczne. Czyli polityk, który oddaje hołd Armii Czerwonej nie powinien, 1 marca brać udziału w obchodach Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Przecież uczestnicy Powstania Antykomunistycznego walczyli z Armią Czerwoną, której ten polityk składał kwiaty w styczniu, z okazji WYZWOLENIA.
Taki prezydent, nie powinien także spotykać się z żyjącymi kombatantami – „Żołnierzami Wyklętymi”, przecież Oni walczyli z Armią Czerwoną, której on oddaje cześć, składając kwiaty z okazji, gdy ona wkroczyła do miasta. Kombatanci pamiętają, że to właśnie Armia Czerwona i jej kolaboranci mordowali, torturowali , więzili ich kolegów. Powinno się wybrać, czy uważa się, że Armia Czerwona przyniosła wyzwolenie, albo zniewolenie. Inaczej wychodzi się na politycznego oszusta, który dla realizacji swoich politycznych interesów jest raz czerwonym postkomunistą, a raz biało-czerwonym patriotą.

Honor i przyzwoitość
Pamięć o braciach i siostrach naszych, którzy złożyli ofiarę z życia na ołtarzu wolności, jest jednym z najważniejszych składników materii tworzącej wielką duchową i kulturową wspólnotę, do które wszyscy przynależymy, a której na imię Polska. To tradycja Wolnych Polaków. Tych wypędzonych z kresów, eksterminowanych w gułagach, zamordowanych w Katyniu, podczas „obławy augustowskiej”, członków polskiego rządu porwanych, a następnie zamordowanych w Moskwie, wszystkich „żołnierzy wyklętych”- z KWP, NSZ, AK, WiN, i całego podziemia niepodległościowego biorących udział w Powstaniu Antykomunistycznym.
Do tej tradycji nie należą CI, którzy służąc Stalinowi, mordowali i zniewalali Polaków, ponieważ nie chcieli wolnej, suwerennej, niepodległej Polski !
Wystarczy mieć trochę honoru i przyzwoitości, aby wiedzieć gdzie nie powinno się składać kwiatów.

122 301 komentarzy do wpisu „Trzy fotografie i składanie kwiatów czyli krótkie rozważania o wolności, zniewoleniu  i fałszowaniu historii przez prezydenta!”

 1. Unquestionably believe that which you said. Your favorite justification seemed
  to be on the web the simplest thing to be aware of. I say
  to you, I certainly get irked while people think about worries
  that they just do not know about. You managed to hit the nail
  upon the top and defined out the whole thing without having side-effects , people can take a signal.
  Will likely be back to get more. Thanks

 2. https://newsfromolitlotsu0v.blogspot.com/2022/09/spider-man-in-video-games-wikipedia.html , vmware workstation 14 windows 10 compatibility free , windows server 2012 r2 essentials specifications free ,ms access 2013 free for windows 7 free
  adobe indesign cs5 trial free , windows 7 professional google chrome free , 3 hazel court meadows sa free

  https://newsfrom926subsmiliadeg4.blogspot.com/2022/09/ableton-live-10-free-download-full.html

  https://newsfrom021acutexwa7s.blogspot.com/2022/09/adobe-illustrator-wikipediaanimation.html , windows 10 pro keygen freefree , windows 10 games install location free ,microsoft visio 2016 full free
  windows 7 ultimate jalantikus free , vmware workstation 12 network settings free , windows 10 pro 64 bit iso free

  https://newsfrom294ultemcaeki8i.blogspot.com/2022/09/download-adobe-photoshop-elements.html

  https://newsfromercratitzefk.blogspot.com/2022/09/windows-10-home-size-free.html , logic pro x trap template freefree , introduction to microsoft publisher 2013 pdf free ,windows 10 cost student uk free
  microsoft word 2013 windows 8.1 64 bit free free , windows 10 home includes office free , 3 hazel avenue caherdavin heights limerick free

  https://newsfrom11cusmacosmajs.blogspot.com/2022/09/microsoft-office-outlook-mui-english.html , how to take microsoft outlook 2016 backup free , windows 10 check wifi password saved free ,windows 10 pro full version free
  autodesk inventor 2018 error 1935 free , sony vegas pro 13 full crack 64 bit free , windows 10 home 32/64 bit install repair recover & restore dvd free

  https://newsfrom935conmetvermamx.blogspot.com/2022/09/sony-sound-forge-audio-studio-10-crack.html , microsoft office 2013 outlook youtube free , help microsoft word 2016 free ,microsoft office 2010 student edition free
  windows 10 calculator not working administrator free , free camtasia studio for windows 7 32 bit free , 3 hazel court coconut grove free

  https://newsfrom097tempfibciose34.blogspot.com/2022/09/microsoft-office-iso-free-download-with.html

  https://newsfrom19tuicupmide4f.blogspot.com/2022/09/one-moment-please.html , , ,
  windows 7 ultimate 64 bits usb bootable mega free , windows 7 ultimate freeiso free , install microsoft office 2010 windows 10 free

  https://newsfromcititipapy.blogspot.com/2022/09/dmc-game-for-pc.html , microsoft office professional 2016 64 bit free free , microsoft office 2016 standard free 64 bit free ,microsoft windows 7 enterprise 64-bit with service pack 1 iso free
  microsoft office 2016 key product freefree , windows xp professional free 32 bit free , windows 8.1 pro manual update free

  https://newsfrom7codeline43.blogspot.com/2022/09/hola-vpn-windows-10.html , pixelmator vector drawing free , cinemagraph pro 2.7.2 free ,how much does windows 10 cost at best buy free
  windows 10 antivirus freefree , windows 10 pro edition free , microsoft office 2010 product key crack keygen free free

  https://newsfromcarsmacalze2w.blogspot.com/2022/09/how-to-use-xbox-pc-game-pass-on-your.html , minimum requirements for windows 8.1 pro 64 bit free , microsoft office 2010 primary interop assemblies uninstall free ,microsoft project 2013 installer free
  eplan electric p8 2.7 tutorial free , microsoft office 2010 professional plus 64 bit freefree , windows 7 enterprise lost admin password free

  https://newsfrom3credacmefu1t.blogspot.com/2022/09/blog-post.html , microsoft office professional plus 2016 activate key free , windows 7 not detecting second monitor vga splitter free ,windows 10 home network file sharing not working free
  upgrade windows server 2012 r2 standard to datacenter free , descargar microsoft word 2016 gratis para windows 8.1 free , freewindows 7 ultimate product key 32 bit free

  https://newsfrom70edininme5j.blogspot.com/2022/09/diablo-1-full-game-pc-diablo-hellfire.html

 3. Chatting with pertinent companies in the community that are similar to
  your own property can assist you generate qualified prospects.
  A landscaper could discuss periodic flowers. Personalized instructors could provide advice concerning how to
  stay fit at all times. Can men and women study from you?

 4. So weight went up, still have the same attitude.Bal – Is the world best. http://diginity.biz/__media__/js/netsoltrademark.php?d=https://colab.research.google.com/drive/1BjHa9a-wBJTtE-D7ST2oYRqnUlNCczU1 Tianeptine uae https://colab.research.google.com/drive/1PKeMA637m02WODg37yvPNXN38hWdM98J Stimulant free fat burner gnc https://colab.research.google.com/drive/1ubc9zN9M0InUyQj-82lrPbG7mQ0CL5Xp Where to get steroids forum However, good cardio creates a healthy foundation for your weight work to build on, and Crazy Bulk’s supplements definitely support healthy activity.He has previously recommended Crazy Bulk on his page, putting a link to their official website. https://colab.research.google.com/drive/1tEgWp_kkdHqqbVHV2PrOStc9Xr9-Z5gC Dw1000 http://maps.google.im/url?q=https://colab.research.google.com/drive/1ox1hy5CJfrHIT7kKOevIGtZVfvKn8TCA Anabolic steroids vs depo testosterone http://cards.avangard.ru/bitrix/click.php?goto=https://colab.research.google.com/drive/19GO245zhDomOjanUDBjltEDKcNbmxHJZ Anabolic energy reviews https://colab.research.google.com/drive/1TCNlKyGQdDp6v6rsxTf9Hkp0JkbCC0Rm Are steroids good for pneumonia https://colab.research.google.com/drive/1i0wXj6xzTvApG6xkqzOUeFS-oNQN1995 Where to buy legal steroids in australia Later it became known as the choice anabolic-supplement of a Professional bodybulder named Arnold Schwarzenegger.Acheter anadrol en ligne peut se faire facilement depuis notre site web. https://colab.research.google.com/drive/17Lno1cTn7U-lnFsldmLPgWXQFF3DO14Q Where to buy anabolic steroids canada https://maps.google.ca/url?q=https://colab.research.google.com/drive/1uUt1Rf0uFBKN0boUDXdcoHxmC_fCXove Depo-testosterone for bodybuilding Most of the online stores do not ask for any prescriptions.Stunted development Early puberty Male pattern baldness in ladies Oily skin, acne, gynecomastia, and bloating Testicular atrophy Lower sperm count and infertility Diminishing of breasts in females and testicles in males Blood clotting conditions Hypertension, stroke, and other heart problem Acne breakouts on the back, chest, and shoulders Puffy cheeks Excess water and salt loyalty Prostate Growth Impotence Irregular menstruations and deepened voice in ladies Damage to the fetus in case of expecting ladies Foul breath Obsession, sadness, sleep problems, aberration, and deceptions Liver cysts or cancer Kidney or liver damage Careless behavior Improved aggression, anger and hostility, and possibly brutality Sensations of insufficiency Uneasyness State of mind Swings Suicidal tendencies Decreased sexual libido. http://rootsgreen.com/__media__/js/netsoltrademark.php?d=https://colab.research.google.com/drive/1YycE_hDNiiDV_I-Q8vNwGgTplbFxR_jH Oxandrolona ciclo feminino https://colab.research.google.com/drive/1vOANvOlBCrrMJ7VvPTYpv7XbjYUuKXI6 Steroids are good https://colab.research.google.com/drive/11fVybMBopGl6gLAQuNC80LjaR5Eb_4AI Dht gel for beard growth This stack also includes a cutting guide that contains detailed instructions of the different combinations of supplements you can try.This review aimed to focus on deaths related to aas. https://colab.research.google.com/drive/1dxpfzaaHKHF-Fo0uWaWQIqxYsaxjMlvC Thaiger pharma lab test http://www.google.com.ai/url?q=https://colab.research.google.com/drive/19kdPeBRZR-0199NnZoB10-1DehFWq6fz Anabolic steroid ne demek ingilizce http://zero-falls.com/__media__/js/netsoltrademark.php?d=https://colab.research.google.com/drive/1pFvDrTmSmYfSF76FJtHdb2ej3YQsFKaV Effects of anabolic steroids on growth https://colab.research.google.com/drive/1sLjgLXdY0zS93I0EOetP_3LnsNiUoUkO Alpha pharma oxanabol uk https://colab.research.google.com/drive/1RseEL0c5v1McFhhrjg7Swan2kSTNA_a4 Trenbolone acetate deutsch Again, the answer is yes – anabolic steroids can be prescribed by a doctor for therapeutic reasons.In a nutshell, certain brands of legal steroids are getting a lot of attention which fall under the companies called Crazy Bulk and Testogen. https://colab.research.google.com/drive/1kORY3MiUIJioUT5NDJ08F1pS75wrWz2q Sustanon 250 iron junkies http://maps.google.com.hk/url?q=https://colab.research.google.com/drive/1Dum3X0u97AE_HUvQziwm-hFogN5SL8aA Tnt 200 bike price

 5. курсы seo

  Вона препоручение Google к вашему веб-сайту равно какой-никакое трансвлияние оно оказывает на трафик? Яко ваша милость анализируете видимость вашего сайта? Какие приборы использовать а также числа потерять слишком много денег?
  курсы seo

 6. Hey there just wanted to give you a quick heads up.
  The words in your article seem to be running off the screen in Internet explorer.

  I’m not sure if this is a format issue or something to do with internet browser compatibility but I thought I’d post to let you know.
  The layout look great though! Hope you get the issue resolved soon. Thanks

  Feel free to visit my web-site: site web bitcoin circuit

 7. Остекление балконов Иркутск fod38.ru

  Промышляем производством, торговлей и доставкой пвх окон, защитных жалюзи, балконов уже долгое время в Иркутске. Предлагаем широкий ассортимент, небольшие цены и скоростное воплощения заказа. Ещё у нас много хороших отзывов от заказчиков и рекомендаций. Добро пожаловать на fod38.ru за лучшими окнами в Вашей жизни.

  По запросу ремонт пластиковых окон мы Вам непременно поможем. Наши расценки так заманчивы, потому что мы являемся производителем и наши окна не идут через другие руки. Производство окон по индивидуальным габаритам происходит обычно от пяти дней, монтаж, который мы делаем строго по ГОСТу – за 1. Также предоставляется гарантия на продукцию — 5 лет, так как мы целиком уверены в качестве, а на монтаж — гарантия до двух лет.

  Записаться на замер можно на сайте fod38.ru или по контактному телефону. Также можно сделать самостоятельный расчет цены окна, введя все требуемые параметры: вид окна, габариты, куда планируете устанавливать, цвет рамы, тип стеклопакета и Ваши данные. Вам перезвонит наш консультант с уже итоговой суммой за окно.

  Также выполним по любым размерам оконные жалюзи, офисные перегородки, алюминиевые двери. Мы всегда стараемся работать с покупателями персонально, хотим предложить самые выгодные условия на отличном качестве. Возможно, поэтому к нам приходят вновь и советуют своим близким.

  Планировали найти установка пластиковых окон в сети? Тогда прямо сейчас звоните по данному телефону +7(3952)656-226 или закажите обратный звонок. Наша организация имеет несколько офисов, Вы можете приехать по адресу одного из них: г. Иркутск, ул. Розы Люксембург, д. 21. Звоните, приезжайте, делайте заказ и Вы уже скоро будете смотреть на Мир через новые окна!

Dodaj komentarz