blog prywatny

"[..] jak trudno ustalić imiona wszystkich tych, którzy zginęli w walce z władzą nieludzką [..] a przecież w tych sprawach konieczna jest akuratność nie wolno pomylić się nawet o jednego [..] jesteśmy mimo wszystko stróżami naszych braci [..] musimy zatem wiedzieć policzyć dokładnie zawołać po imieniu [..]"

Zbigniew Herbert
"Pan Cogito o potrzebie ścisłości"

Trzy fotografie i składanie kwiatów czyli krótkie rozważania o wolności, zniewoleniu  i fałszowaniu historii przez prezydenta!

Pierwsza fotografia

Czarno białe zdjęcie. Ulica pełna uśmiechniętych ludzi.. Tłumnie, stoją na chodnikach. Podnoszą ręce w geście radości. Widać, że się cieszą Na jezdni stoi kolumna czołgów. Na czołgach siedzą uśmiechnięci żołnierze. Ludzie stoją obok czołgów, podają ręce żołnierzom.

Druga fotografia

Czarno białe zdjęcie. Ulica pełna uśmiechniętych ludzi.. Tłumnie, stoją na chodnikach. Podnoszą ręce w geście radości. Widać, że się cieszą Na jezdni stoi kolumna czołgów. Na czołgach siedzą uśmiechnięci żołnierze. Ludzie stoją obok czołgów, podają ręce żołnierzom.
Te dwie fotografie, które oglądałem są dokładnie takie same, pod względem emocji, które przekazują. Na tych dwóch fotografiach widać tylko jeden kadr z historii. Aby zrozumieć, dlaczego te fotografie są tylko pozornie podobne, jaka jest różnica pomiędzy wyzwoleniem a zniewoleniem, należy opowiedzieć o tym, czego nie widać już na tych zdjęciach.

Pierwsza  fotografia

Na tej fotografii są żołnierze 1 Dywizji Pancernej gen. Stanisława Maczka, witani w październiku 1944 r., przez mieszkańców holenderskiej Bredy.
Gdy Bredę zdobyli Polacy, natychmiast ujawnił się (ukrywający się przed Niemcami) przedwojenny burmistrz Bredy W. T. Van Slobbe . Gen. S.Maczek natychmiast przekazał mu pełnię władzy w mieście. „Holendrzy, daję Wam wolność, czyńcie z nią to co chcecie”, powiedział gen Stanisław Maczek.

Druga fotografia

Na tej fotografii są żołnierze 3 Armii Radzieckiej , witani w lipcu 1944 r. przez mieszkańców Białegostoku. W Białymstoku ujawnili się przedstawiciele legalnych, polskich władz. W dniu 8 sierpnia 1944 r. przedstawiciele legalnych, miejscowych władz wojskowych i administracyjnych, inspektor AK mjr Władysław Kaufman „Bogusław” i delegat Rządu kpt. dr Józef Przybyszewski „Grzymała”, prowadzili oficjalne rozmowy z dowódcą NKWD gen. mjr Rogatinem. Po zakończeniu tych rozmów przedstawiciele Polaków, zostali  pozbawieni wolności przez Armię Czerwoną. Realną władzę nad miastem objęło NKWD.

Trzecia fotografia

Z uwagą i zadumą patrzę na stare czarno-białe zdjęcie dołu wykopanego w ziemi. To zwykły pusty dół w lesie, w okolicach Augustowa. To puste miejsce, lecz wciąż ponad nim drży powietrze po tamtych głosach, żołnierzy z Armii Krajowej Obywatelskiej, którzy od 1944 r. brali udział w Powstaniu Antykomunistycznym.
Ten dół na zdjęciu, w lipcu 1945 r. był wypełniony wodą, a w nim „wyzwoliciele” spod znaku czerwonej gwiazdy, przetrzymywali polskich żołnierzy walczących z sowiecką i komunistyczną okupacją. Zatrzymanych żołnierzy AKO, nowi okupanci z Armii Czerwonej okrutnie torturowali, potem wiązali drutem kolczastym i na całe dni zostawiali w takich dołach wypełnionych wodą. Wśród zatrzymanych były także kobiety, w tym kilkanaście w ciąży. W czasie  Obławy Augustowskiej Amia Czerwona zamordowała ok. 600 Polaków.
Wolność i zniewolenie

Czy można gwałcić fakty historyczne? Wyzwolenie – czy tego słowa można używać, aby opisywać to, co działo się w Polsce od lipca 1944 r. ? Takie „wyzwoleńcze” działania jak w Białymstoku i Augustowie, żołnierze Armii Czerwonej i NKWD, podejmowali w całej „wyzwalanej Polsce”, gdzie natychmiast aresztowano legalne władze polskie, które były ciągłością władzy przedwojennej. Aresztowanych często wywożono do ZSRR.
Słowo WYZWOLIĆ oznacza przywrócić wolność, niezależność. WYZWOLENIE to odzyskanie NIEPODLEGŁOŚCI, SUWERENNOŚCI.
Czołgi gen. Maczka faktycznie przywiozły Francuzom, Belgom, Holendrom wolność. Czołgi Stalina przywiozły nową, inną niewolę. Armia Radziecka stała się nowym OKUPANTEM !

Wejście Armii Czerwonej, NKWD do polskich miasteczek i wsi oznaczało początek nowej okupacji. Na czołgach sowieckich przyjechali polskojęzyczni, komunistyczni agenci Stalina, którzy zakładali PPR, Armię Ludową i organizowali urzędy komunistycznego terroru służącemu zniewoleniu Polaków. Komuniści byli obcą agenturą, zgniłą moralnie tkanką na zdrowym ciele polskiego narodu.
Jedynym rzeczywistym tytułem do sprawowania władzy przez komunistów z PPR i PZPR była wola i decyzje Józefa Stalina, wsparte militarną potęgą Związku Sowieckiego. Stalinowscy agenci rozpoczynając okupację Polski dokładnie wiedzieli, że mają zerowe poparcie społeczne.

Jaka była rola Armii Czerwonej w zniewoleniu narodu polskiego, możemy dowiedzieć się od Władysława Gomułki, sekretarza KC PPR, który na tajnym plenum kierownictwa partii, w dniach 20-21 maja 1945 r., stwierdził:
„Nie jesteśmy w stanie walki z reakcją (czyli polskim podziemiem niepodległościowym i społeczeństwem, które w znakomitej większości było wrogie komunistom – przyp. autora) przeprowadzać bez Armii Czerwonej […] Niesłusznym byłoby żądanie wycofania wojsk. Nie mielibyśmy swoich sił, aby postawić na ich miejscu.”
Stalin nie dał nam żadnej wolności. Polska straciła swoją niepodległość i suwerenność. Była rządzona przez stalinowskich agentów i zwykłych bandytów mordujących wolnych Polaków, aby zdobyć władzę.
Armia Czerwona była więc armią okupacyjną. Osoby działające w PPR i AL., byli zwykłymi kolaborantami współpracującymi z radzieckim okupantem.
„ Nie ma żadnego państwa polskiego w postaci „Polski Ludowej”. PRL nie jest dalszym ciągiem historii Polski, lecz dalszym ciągiem historii rewolucji bolszewickiej 1917 r. PRL nie jest przedłużeniem państwowości polskiej, lecz przedłużeniem i integralną częścią bloku komunistycznego. Gomułka przyszedł do władzy tak samo, jak poprzednio miał przyjść Marchlewski, a później przyszedł Bierut, nie wbrew intencjom centrali komunistycznej, ale z jej nominacji.” Józef  Mackiewicz

Kwiaty

Czym jest składanie kwiatów? To okazywanie, wyrażanie szacunku i pozytywnej pamięci dla postaci, wydarzenia historycznego. Złożenie kwiatów to oddanie honoru i czci z okazji rocznicy historycznej. Gest złożenia kwiatów przez władze samorządowe jest bardzo symboliczny, oznacza, że dana społeczność, reprezentowana przez prezydenta miasta oddaje hołd i okazuje szacunek uczestnikom wydarzenia historycznego. Samo złożenie kwiatów przez prezydenta, burmistrza, starostę, jest bez wątpienia działaniem zorganizowanym, przemyślanym i mającym trafić do jak największej liczby odbiorców.
Jeżeli prezydent miasta, składa kwiaty w dniu, w którym do danej miejscowości wjechały radzieckie czołgi, oddaje hołd, honor i cześć Stalinowi i Armii Czerwonej, wyrażając szacunek i wdzięczność za wyzwolenie.
Takie zachowanie to ewidentne fałszowanie historii i przejaw postkomunistycznego myślenia. To czysty postkomunizm. Trzeba być albo historycznym ignorantem, albo mieć zniewolony komunistyczny umysł, aby w wolnej, demokratycznej Polsce oddawać hołd J.Stalinowi i kłamać, że on „wyzwolił” Polskę, czyli dał Polakom wolność !

Ten gest złożenia kwiatów dla „wyzwolicieli” ma bardzo poważne implikacje. Jeżeli Armię Czerwoną i polskojęzyczną komunistyczną agenturę traktujemy jako wyzwolicieli, którzy dali Nam wolność, to Polaków, którzy walczyli z „wyzwolicielami” musimy uznać za bandytów. To jest logiczne. Czyli polityk, który oddaje hołd Armii Czerwonej nie powinien, 1 marca brać udziału w obchodach Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Przecież uczestnicy Powstania Antykomunistycznego walczyli z Armią Czerwoną, której ten polityk składał kwiaty w styczniu, z okazji WYZWOLENIA.
Taki prezydent, nie powinien także spotykać się z żyjącymi kombatantami – „Żołnierzami Wyklętymi”, przecież Oni walczyli z Armią Czerwoną, której on oddaje cześć, składając kwiaty z okazji, gdy ona wkroczyła do miasta. Kombatanci pamiętają, że to właśnie Armia Czerwona i jej kolaboranci mordowali, torturowali , więzili ich kolegów. Powinno się wybrać, czy uważa się, że Armia Czerwona przyniosła wyzwolenie, albo zniewolenie. Inaczej wychodzi się na politycznego oszusta, który dla realizacji swoich politycznych interesów jest raz czerwonym postkomunistą, a raz biało-czerwonym patriotą.

Honor i przyzwoitość
Pamięć o braciach i siostrach naszych, którzy złożyli ofiarę z życia na ołtarzu wolności, jest jednym z najważniejszych składników materii tworzącej wielką duchową i kulturową wspólnotę, do które wszyscy przynależymy, a której na imię Polska. To tradycja Wolnych Polaków. Tych wypędzonych z kresów, eksterminowanych w gułagach, zamordowanych w Katyniu, podczas „obławy augustowskiej”, członków polskiego rządu porwanych, a następnie zamordowanych w Moskwie, wszystkich „żołnierzy wyklętych”- z KWP, NSZ, AK, WiN, i całego podziemia niepodległościowego biorących udział w Powstaniu Antykomunistycznym.
Do tej tradycji nie należą CI, którzy służąc Stalinowi, mordowali i zniewalali Polaków, ponieważ nie chcieli wolnej, suwerennej, niepodległej Polski !
Wystarczy mieć trochę honoru i przyzwoitości, aby wiedzieć gdzie nie powinno się składać kwiatów.

16 309 komentarzy do wpisu „Trzy fotografie i składanie kwiatów czyli krótkie rozważania o wolności, zniewoleniu  i fałszowaniu historii przez prezydenta!”

 1. Ahaa, its pleasant conversation about this piece of writing here at this
  webpage, I have read all that, so at this time me also commenting here.

 2. Заказать строительство домов из дерева можно на сайте https://lesoresurs.com/ в удобное для себя время. Специалисты компании предоставляют комплексный подход при обслуживании каждого клиента и могут в загородном строительстве применять много новых технологий. Строительством деревянных домов специалисты занимаются на территории различных областей. Обязательно учитываются имеющиеся у клиента пожелания.

 3. Sitemizde bulunan her bütçeye uygun Instagram takipçi
  satın alma paketleri sayesinde en ucuz ve kaliteli
  hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Instagram ucuz takipçi satın al
  hizmeti hakkında daha detaylı bilgi almak için sitemizi ziyaret edebilirsinizb2.

  Pubg Hesapları

 4. The first thing to be aware of about bitcoins is
  what they are. It is a currency which is based on computers and the
  internet. This is done to help the people to manage their financial affairs.
  Bitcoins are described as an exchange between two parties.

  The transaction takes place between two parties through the internet.
  Bitcoins can be difficult to track and this is one of the biggest problems
  people have with them.

  Another thing to be aware of about Bitcoins
  is that they are an increasingly popular topic of discussion among economists and politicians.
  It is not common for people to be aware of the technology.

  The first bitcoins can be considered a virtual currency from the latter
  part of the 1990s. Since then, this perception has changed.

  More people are investing in crypto systems.

  Bitcoins are a favored cryptocurrency due to the fact that it isn’t under centralized control.
  The entire process for mining bitcoins is online.
  This is different from centralized systems like the euros and dollars.
  Therefore, there is no one single place where you
  will find the mines. The entire mining process is online.
  Therefore, it is very difficult to trace exactly where the mining transactions originated.

  There are a variety of companies worldwide that deal in bitcoin mining due to the growing popularity of
  this currency. This is done in order to keep track of the
  transactions in the system. This will allow investors to observe patterns
  and changes in the market, as well as the changes in the value of
  the currency. This helps determine the future direction of bitcoin’s value.
  This means that they want to give investors a continuous
  stream of information that will enable them to analyze the changes in the currency’s
  price.

  While there will always exist a government in every country on the planet, there will always be certain governments
  that have special interest groups working to regulate the supply of bitcoin. They’ve made sure that
  bitcoins aren’t released in over. In certain nations, bitcoins aren’t legal tender.
  The bitcoins being offered in those countries are not legal tender.
  This problem will likely remain until the public becomes more
  informed about the stability and value bitcoins, as well as other types of cryptocurrency.

  Bitcoin users don’t face any major issues at the moment, and the developers of the currency are continuously improving the system.
  It is possible that these blockchain technology for cryptocurrencies will grow in the future.

  This is the reason there will be widespread acceptance across the globe of the technology.
  This will result in less transaction costs for both buyers and sellers
  of bitcoin-related currencies and commodities.

  https://papa-wiki.win/index.php/10_Facts_About_login_That_Will_Instantly_Put_You_in_a_Good_Mood
  https://wiki-legion.win/index.php/What_NOT_to_Do_in_the_login_Industry
  https://charlie-wiki.win/index.php/The_Ultimate_Guide_to_register
  https://aged-wiki.win/index.php/3_Common_Reasons_Why_Your_register_Isn%27t_Working_(And_How_To_Fix_It)
  https://spark-wiki.win/index.php/11_Creative_Ways_to_Write_About_register_83791
  https://wiki-view.win/index.php/A_Trip_Back_in_Time:_How_People_Talked_About_login_20_Years_Ago
  https://wiki-global.win/index.php/Register:_10_Things_I_Wish_I%27d_Known_Earlier
  https://extra-wiki.win/index.php/8_Effective_register_Elevator_Pitches
  https://yenkee-wiki.win/index.php/The_register_Case_Study_You%27ll_Never_Forget
  https://foxtrot-wiki.win/index.php/12_Do%27s_and_Don%27ts_for_a_Successful_register_77248
  https://smart-wiki.win/index.php/10_Quick_Tips_About_register
  https://bravo-wiki.win/index.php/The_Most_Hilarious_Complaints_We%27ve_Heard_About_register
  https://wiki-wire.win/index.php/12_Helpful_Tips_For_Doing_login
  https://record-wiki.win/index.php/Why_People_Love_to_Hate_login
  https://shed-wiki.win/index.php/Why_You%27re_Failing_at_register
  https://charlie-wiki.win/index.php/No_Time%3F_No_Money%3F_No_Problem!_How_You_Can_Get_register_With_a_Zero-Dollar_Budget
  https://wiki-global.win/index.php/The_Best_Kept_Secrets_About_register
  https://front-wiki.win/index.php/10_Things_Everyone_Hates_About_login
  https://alpha-wiki.win/index.php/15_Terms_Everyone_in_the_login_Industry_Should_Know
  https://wool-wiki.win/index.php/How_Much_Should_You_Be_Spending_on_login%3F_93577
  https://wiki-byte.win/index.php/Is_Tech_Making_register_Better_or_Worse%3F
  https://juliet-wiki.win/index.php/The_Worst_Videos_of_All_Time_About_register
  https://wiki-triod.win/index.php/10_Principles_of_Psychology_You_Can_Use_to_Improve_Your_login
  https://aged-wiki.win/index.php/10_Facts_About_login_That_Will_Instantly_Put_You_in_a_Good_Mood
  https://research-wiki.win/index.php/9_TED_Talks_That_Anyone_Working_in_login_Should_Watch
  https://wiki-net.win/index.php/10_Signs_You_Should_Invest_in_login
  https://wiki-nest.win/index.php/Everything_You%27ve_Ever_Wanted_to_Know_About_register_49015
  https://uniform-wiki.win/index.php/Think_You%27re_Cut_Out_for_Doing_login%3F_Take_This_Quiz
  https://wiki-quicky.win/index.php/6_Books_About_register_You_Should_Read
  https://zoom-wiki.win/index.php/15_Up-and-Coming_login_Bloggers_You_Need_to_Watch

  cryptocurrencies, tidings, cryptocurrencies, bitcoin, cryptocurrencies,
  cryptocurrencies,

 5. Its like you read my mind! You seem to know so much about this, like you wrote the book in it or something.

  I think that you could do with some pics to drive the message home a little
  bit, but instead of that, this is wonderful blog.
  A fantastic read. I will definitely be back.

 6. Just want to say your article is as surprising.
  The clarity to your submit is just nice and that i can think you’re a professional on this
  subject. Well with your permission let me to clutch your feed to stay updated with approaching
  post. Thank you 1,000,000 and please continue the rewarding work.

Dodaj komentarz