blog prywatny

"[..] jak trudno ustalić imiona wszystkich tych, którzy zginęli w walce z władzą nieludzką [..] a przecież w tych sprawach konieczna jest akuratność nie wolno pomylić się nawet o jednego [..] jesteśmy mimo wszystko stróżami naszych braci [..] musimy zatem wiedzieć policzyć dokładnie zawołać po imieniu [..]"

Zbigniew Herbert
"Pan Cogito o potrzebie ścisłości"

Trzy fotografie i składanie kwiatów czyli krótkie rozważania o wolności, zniewoleniu  i fałszowaniu historii przez prezydenta!

Pierwsza fotografia

Czarno białe zdjęcie. Ulica pełna uśmiechniętych ludzi.. Tłumnie, stoją na chodnikach. Podnoszą ręce w geście radości. Widać, że się cieszą Na jezdni stoi kolumna czołgów. Na czołgach siedzą uśmiechnięci żołnierze. Ludzie stoją obok czołgów, podają ręce żołnierzom.

Druga fotografia

Czarno białe zdjęcie. Ulica pełna uśmiechniętych ludzi.. Tłumnie, stoją na chodnikach. Podnoszą ręce w geście radości. Widać, że się cieszą Na jezdni stoi kolumna czołgów. Na czołgach siedzą uśmiechnięci żołnierze. Ludzie stoją obok czołgów, podają ręce żołnierzom.
Te dwie fotografie, które oglądałem są dokładnie takie same, pod względem emocji, które przekazują. Na tych dwóch fotografiach widać tylko jeden kadr z historii. Aby zrozumieć, dlaczego te fotografie są tylko pozornie podobne, jaka jest różnica pomiędzy wyzwoleniem a zniewoleniem, należy opowiedzieć o tym, czego nie widać już na tych zdjęciach.

Pierwsza  fotografia

Na tej fotografii są żołnierze 1 Dywizji Pancernej gen. Stanisława Maczka, witani w październiku 1944 r., przez mieszkańców holenderskiej Bredy.
Gdy Bredę zdobyli Polacy, natychmiast ujawnił się (ukrywający się przed Niemcami) przedwojenny burmistrz Bredy W. T. Van Slobbe . Gen. S.Maczek natychmiast przekazał mu pełnię władzy w mieście. „Holendrzy, daję Wam wolność, czyńcie z nią to co chcecie”, powiedział gen Stanisław Maczek.

Druga fotografia

Na tej fotografii są żołnierze 3 Armii Radzieckiej , witani w lipcu 1944 r. przez mieszkańców Białegostoku. W Białymstoku ujawnili się przedstawiciele legalnych, polskich władz. W dniu 8 sierpnia 1944 r. przedstawiciele legalnych, miejscowych władz wojskowych i administracyjnych, inspektor AK mjr Władysław Kaufman „Bogusław” i delegat Rządu kpt. dr Józef Przybyszewski „Grzymała”, prowadzili oficjalne rozmowy z dowódcą NKWD gen. mjr Rogatinem. Po zakończeniu tych rozmów przedstawiciele Polaków, zostali  pozbawieni wolności przez Armię Czerwoną. Realną władzę nad miastem objęło NKWD.

Trzecia fotografia

Z uwagą i zadumą patrzę na stare czarno-białe zdjęcie dołu wykopanego w ziemi. To zwykły pusty dół w lesie, w okolicach Augustowa. To puste miejsce, lecz wciąż ponad nim drży powietrze po tamtych głosach, żołnierzy z Armii Krajowej Obywatelskiej, którzy od 1944 r. brali udział w Powstaniu Antykomunistycznym.
Ten dół na zdjęciu, w lipcu 1945 r. był wypełniony wodą, a w nim „wyzwoliciele” spod znaku czerwonej gwiazdy, przetrzymywali polskich żołnierzy walczących z sowiecką i komunistyczną okupacją. Zatrzymanych żołnierzy AKO, nowi okupanci z Armii Czerwonej okrutnie torturowali, potem wiązali drutem kolczastym i na całe dni zostawiali w takich dołach wypełnionych wodą. Wśród zatrzymanych były także kobiety, w tym kilkanaście w ciąży. W czasie  Obławy Augustowskiej Amia Czerwona zamordowała ok. 600 Polaków.
Wolność i zniewolenie

Czy można gwałcić fakty historyczne? Wyzwolenie – czy tego słowa można używać, aby opisywać to, co działo się w Polsce od lipca 1944 r. ? Takie „wyzwoleńcze” działania jak w Białymstoku i Augustowie, żołnierze Armii Czerwonej i NKWD, podejmowali w całej „wyzwalanej Polsce”, gdzie natychmiast aresztowano legalne władze polskie, które były ciągłością władzy przedwojennej. Aresztowanych często wywożono do ZSRR.
Słowo WYZWOLIĆ oznacza przywrócić wolność, niezależność. WYZWOLENIE to odzyskanie NIEPODLEGŁOŚCI, SUWERENNOŚCI.
Czołgi gen. Maczka faktycznie przywiozły Francuzom, Belgom, Holendrom wolność. Czołgi Stalina przywiozły nową, inną niewolę. Armia Radziecka stała się nowym OKUPANTEM !

Wejście Armii Czerwonej, NKWD do polskich miasteczek i wsi oznaczało początek nowej okupacji. Na czołgach sowieckich przyjechali polskojęzyczni, komunistyczni agenci Stalina, którzy zakładali PPR, Armię Ludową i organizowali urzędy komunistycznego terroru służącemu zniewoleniu Polaków. Komuniści byli obcą agenturą, zgniłą moralnie tkanką na zdrowym ciele polskiego narodu.
Jedynym rzeczywistym tytułem do sprawowania władzy przez komunistów z PPR i PZPR była wola i decyzje Józefa Stalina, wsparte militarną potęgą Związku Sowieckiego. Stalinowscy agenci rozpoczynając okupację Polski dokładnie wiedzieli, że mają zerowe poparcie społeczne.

Jaka była rola Armii Czerwonej w zniewoleniu narodu polskiego, możemy dowiedzieć się od Władysława Gomułki, sekretarza KC PPR, który na tajnym plenum kierownictwa partii, w dniach 20-21 maja 1945 r., stwierdził:
„Nie jesteśmy w stanie walki z reakcją (czyli polskim podziemiem niepodległościowym i społeczeństwem, które w znakomitej większości było wrogie komunistom – przyp. autora) przeprowadzać bez Armii Czerwonej […] Niesłusznym byłoby żądanie wycofania wojsk. Nie mielibyśmy swoich sił, aby postawić na ich miejscu.”
Stalin nie dał nam żadnej wolności. Polska straciła swoją niepodległość i suwerenność. Była rządzona przez stalinowskich agentów i zwykłych bandytów mordujących wolnych Polaków, aby zdobyć władzę.
Armia Czerwona była więc armią okupacyjną. Osoby działające w PPR i AL., byli zwykłymi kolaborantami współpracującymi z radzieckim okupantem.
„ Nie ma żadnego państwa polskiego w postaci „Polski Ludowej”. PRL nie jest dalszym ciągiem historii Polski, lecz dalszym ciągiem historii rewolucji bolszewickiej 1917 r. PRL nie jest przedłużeniem państwowości polskiej, lecz przedłużeniem i integralną częścią bloku komunistycznego. Gomułka przyszedł do władzy tak samo, jak poprzednio miał przyjść Marchlewski, a później przyszedł Bierut, nie wbrew intencjom centrali komunistycznej, ale z jej nominacji.” Józef  Mackiewicz

Kwiaty

Czym jest składanie kwiatów? To okazywanie, wyrażanie szacunku i pozytywnej pamięci dla postaci, wydarzenia historycznego. Złożenie kwiatów to oddanie honoru i czci z okazji rocznicy historycznej. Gest złożenia kwiatów przez władze samorządowe jest bardzo symboliczny, oznacza, że dana społeczność, reprezentowana przez prezydenta miasta oddaje hołd i okazuje szacunek uczestnikom wydarzenia historycznego. Samo złożenie kwiatów przez prezydenta, burmistrza, starostę, jest bez wątpienia działaniem zorganizowanym, przemyślanym i mającym trafić do jak największej liczby odbiorców.
Jeżeli prezydent miasta, składa kwiaty w dniu, w którym do danej miejscowości wjechały radzieckie czołgi, oddaje hołd, honor i cześć Stalinowi i Armii Czerwonej, wyrażając szacunek i wdzięczność za wyzwolenie.
Takie zachowanie to ewidentne fałszowanie historii i przejaw postkomunistycznego myślenia. To czysty postkomunizm. Trzeba być albo historycznym ignorantem, albo mieć zniewolony komunistyczny umysł, aby w wolnej, demokratycznej Polsce oddawać hołd J.Stalinowi i kłamać, że on „wyzwolił” Polskę, czyli dał Polakom wolność !

Ten gest złożenia kwiatów dla „wyzwolicieli” ma bardzo poważne implikacje. Jeżeli Armię Czerwoną i polskojęzyczną komunistyczną agenturę traktujemy jako wyzwolicieli, którzy dali Nam wolność, to Polaków, którzy walczyli z „wyzwolicielami” musimy uznać za bandytów. To jest logiczne. Czyli polityk, który oddaje hołd Armii Czerwonej nie powinien, 1 marca brać udziału w obchodach Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Przecież uczestnicy Powstania Antykomunistycznego walczyli z Armią Czerwoną, której ten polityk składał kwiaty w styczniu, z okazji WYZWOLENIA.
Taki prezydent, nie powinien także spotykać się z żyjącymi kombatantami – „Żołnierzami Wyklętymi”, przecież Oni walczyli z Armią Czerwoną, której on oddaje cześć, składając kwiaty z okazji, gdy ona wkroczyła do miasta. Kombatanci pamiętają, że to właśnie Armia Czerwona i jej kolaboranci mordowali, torturowali , więzili ich kolegów. Powinno się wybrać, czy uważa się, że Armia Czerwona przyniosła wyzwolenie, albo zniewolenie. Inaczej wychodzi się na politycznego oszusta, który dla realizacji swoich politycznych interesów jest raz czerwonym postkomunistą, a raz biało-czerwonym patriotą.

Honor i przyzwoitość
Pamięć o braciach i siostrach naszych, którzy złożyli ofiarę z życia na ołtarzu wolności, jest jednym z najważniejszych składników materii tworzącej wielką duchową i kulturową wspólnotę, do które wszyscy przynależymy, a której na imię Polska. To tradycja Wolnych Polaków. Tych wypędzonych z kresów, eksterminowanych w gułagach, zamordowanych w Katyniu, podczas „obławy augustowskiej”, członków polskiego rządu porwanych, a następnie zamordowanych w Moskwie, wszystkich „żołnierzy wyklętych”- z KWP, NSZ, AK, WiN, i całego podziemia niepodległościowego biorących udział w Powstaniu Antykomunistycznym.
Do tej tradycji nie należą CI, którzy służąc Stalinowi, mordowali i zniewalali Polaków, ponieważ nie chcieli wolnej, suwerennej, niepodległej Polski !
Wystarczy mieć trochę honoru i przyzwoitości, aby wiedzieć gdzie nie powinno się składać kwiatów.

163 454 komentarze do wpisu „Trzy fotografie i składanie kwiatów czyli krótkie rozważania o wolności, zniewoleniu  i fałszowaniu historii przez prezydenta!”

 1. разборные гантели

  НА размашистой перепродаже, в течение большинстве интернет-магазинов, можно отыскать достойный религия самых различных снарядов: изо пластика, гексагональные, с блестящим покрытием, виниловые а также неопреновые, с сплава а также чугуна, энный раскраски и веса. Гантели, особенно разборочные, применяются в течение разных ответвлениях спорта для воспитания выносливости, насильственных характеристик, прироста мускульной массы.
  разборные гантели

 2. you’re in point of fact a good webmaster. The web site loading velocity is
  incredible. It seems that you’re doing any distinctive trick.
  Furthermore, The contents are masterpiece.
  you have performed a excellent activity in this topic!

 3. First of all I would like to say fantastic blog!
  I had a quick question in which I’d like to ask if
  you don’t mind. I was interested to know how you center yourself and clear your thoughts
  prior to writing. I’ve had a tough time clearing my thoughts in getting my thoughts out.
  I truly do take pleasure in writing but it just
  seems like the first 10 to 15 minutes are usually lost just trying to figure out how to
  begin. Any suggestions or tips? Thank you!

 4. https://newsfromraharquaesa9e.blogspot.com/2022/09/grammarly-premium-apk-mod-unlocked.html , microsoft outlook 2016 hidden features free , microsoft office 2016 professional offline installer free ,windows 7 show hidden files and folders free
  microsoft office 2013 setup for pc free , fxpansion bfd crush bfd3 free , logic pro x certification course free

  https://newsfrom941pebepauoip.blogspot.com/2022/08/microsoft-office-standard-encountered.html

  https://newsfrom81clamdesvecsupv.blogspot.com/2022/09/install-tekla-structures-tekla-user.html , microsoft office activation key 2016 free , microsoft office 2019 professional vs home and business free ,activator windows 8.1 enterprise evaluation free
  youtube microsoft office 2010 free free , microsoft net framework 4.6 windows 7 ultimate 64 bit free , adobe illustrator cs5 setup.exe free

  https://newsfrom048inentachiyd.blogspot.com/2022/08/windows-7-7601-genuine-fix-free.html

  https://newsfrom707tiacecunre7l.blogspot.com/2022/08/adobe-acrobat-pro-dc-adding-page.html , microsoft access 2013 training videos free , drummer logic pro x free ,microsoft visio pro 2016 crack free
  endnote x7 for windows 10 free , autodesk inventor professional 2019 features free , windows 8.1 java control panel free

  https://newsfrom89netarego3d.blogspot.com/2022/09/photoshop-cs6-portable-highly-compressed.html , logic pro x ableton skin free , windows 10 wallpaper slideshow faster free ,manual microsoft word 2016 pdf free
  microsoft office 2013 kms activator 32 bit free , sony vegas pro 13 windows 7 free free , microsoft office 2016 windows 7 ultimate free

  https://newsfrom6itvecdermac1.blogspot.com/2022/08/change-windows-edition-from-enterprise.html , windows 7 x86 iso file free , sketchup pro 2017 vs sketchup make 2017 free ,windows server 2012 standard iso 64 bit freefree
  microsoft office 2013 + key serial + activator free , shimano beastmaster dx feeder 90 365cm free , autodesk inventor 2017 student version free

  https://newsfrom01claranmiczaf5.blogspot.com/2022/09/cracked-engineering-programs-and-others.html

  https://newsfromscelirodzou0.blogspot.com/2022/08/download-adobe-flash-cs3-professional.html , , ,
  serial number untuk microsoft office professional 2007 free , microsoft project pro 2013 iso free , capture one pro 12 windows free

  https://newsfrommoeranao1e.blogspot.com/2022/09/download-of-autocad-electrical-autodesk.html , windows 7 professional 32 bit update free , windows 10 control panel not showing mail free ,windows 7 hotspot no internet connection free
  windows 7 professional themes free , windows 7 home premium get safe mode free , microsoft outlook 2013 book pdf free

  https://newsfrom577lenbuetiamaw9.blogspot.com/2022/08/install-language-accessory-packs-for.html , windows 10 pro version 1709 product key free , adobe premiere pro cc 2018 language change free ,eplan electric p8 64 bit free
  autodesk revit 2018 patch free , windows 10 enterprise sticky notes location free , adobe dreamweaver cc has stopped working free

  https://newsfrom11clasbenoata1c.blogspot.com/2022/09/windows-server-wikipedia.html , microsoft office professional 2016 freetrial free , windows 10 wifi desactivado solucion free ,logic pro x sound library free
  microsoft office word 2010 freeinstall free , microsoft office 2013 zip file free , expert 12 pdf free

  https://newsfrom03burbilohins.blogspot.com/2022/09/3d-hazel-models-turbosquid.html , windows 10 youtube not working free , windows 10 enterprise install media (1809 / rs5) free ,microsoft visio 2010 professional free free
  microsoft office 2013 professional plus license key free , microsoft office 2010 price in malaysia free , microsoft office 2010 word activator free

  https://newsfrom1linclencaltojl.blogspot.com/2022/09/adobe-captivate-cc-download-free-for.html

 5. Terrific article! That is the kind of info that should be shared around the internet.
  Disgrace on the search engines for not positioning this put up higher!

  Come on over and discuss with my web site . Thanks =)

 6. https://newsfrom0tiahievisoti.blogspot.com/2022/09/microsoft-update-catalog.html , telecharger microsoft office 2008 gratuit pour windows 7 free , microsoft office 2010 activation product key free ,3c cattle feeder free
  activation code coreldraw graphics suite x6 free , apple loops utility logic pro x free , microsoft office professional plus 2010 crack only free

  https://newsfromcresunfigobk.blogspot.com/2022/08/windows-81-pro-genuine-product-key-free.html

  https://newsfrominertebobw.blogspot.com/2022/08/how-to-sign-pdf-with-acrobat-dc-fill.html , language pack italiano microsoft project 2016 free , windows 10 pro 64 bit iso full version free ,pinnacle studio 16 ultimate serial number free free
  digi 003 rack logic pro x free , adobe photoshop cc 2017 arabic support free , jaksta media recorder registration code free

  https://newsfrom8vortarlipiff.blogspot.com/2022/09/windows-7-home-premium-64-bit-product.html

  https://newsfrom941pebepauoip.blogspot.com/2022/08/adobe-photoshop-cs6-extended-host-file.html , autodesk inventor 2016 student deutsch free , windows 7 ultimate n key free ,the word collector book pdf free
  windows 10 home screen goes black free , logic x pro freefree , buy microsoft project 2010 free

  https://newsfrom31tuomopaemeh3.blogspot.com/2022/09/quickbooks-desktop-pro-accounting.html , microsoft office 2016 standard professional free , logic pro x certification online free ,microsoft 2010 office system driver free
  vmware workstation pro 14.x (for windows) free , autodesk autocad civil 3d 2016 free , windows 7 ultimate iso with product key free

  https://newsfrominintritgo65.blogspot.com/2022/09/microsoft-visio-professional-free.html , microsoft office 2013 quick reference guides free , microsoft office 2010 primary interop assemblies redistributable not installing free ,windows 8.1 installation key free
  net framework 4.5 windows 7 enterprise free , vmware fusion 11 pro discount code free , microsoft access freetrial 2016 free

  https://newsfrom84refisrada0e.blogspot.com/2022/09/windows-server-datacenter-may-free.html

  https://newsfromcomlecpachit8.blogspot.com/2022/09/one-moment-pleaseone-moment-please.html , , ,
  windows 7 ultimate not genuine black screen free , windows 10 black screen before login free , microsoft office powerpoint 2007 nas l indirilir free

  https://newsfrom85stinsiofecku3x.blogspot.com/2022/08/windows-vista-home-basic-iso-free.html , autodesk inventor 2016 student version free , windows 8.1 change to windows 7 start menu free ,sony vegas pro 9 64 bit full crack free
  windows 7 sp1 32 bit free , microsoft visual studio 2010 professional sp1 free free , windows 10 hibernate vs sleep free

  https://newsfrom82dioraquefuvz.blogspot.com/2022/09/windows-10-enterprise-1903-free.html , windows 10 home vs windows 10 home n free , microsoft word 2016 basics unit 14 final assessment answers free ,microsoft office enterprise 2007 product key free
  microsoft office picture manager 2010 free full version free , find microsoft office 2010 product key already installed free , windows 7 professional free install and product activation key free

  https://newsfrom0ciaturiehek1.blogspot.com/2022/08/download-adobe-after-effects-for.html , microsoft office home and business 2010 free full version free , vmware workstation 12 copy paste between host guest free ,ms word 2016 for windows 10 freefree
  microsoft office support 2013 free , sony vegas pro 11 effects freefree , microsoft office 2016 pro setup free

  https://newsfromcarsfecmuso28.blogspot.com/2022/09/download-free-autodesk-software-free.html , windows 7 gadgets not working properly free , windows 10 lock screen images location free ,pixelmator change hair color free
  microsoft word 2008 free for windows 10 free , buy microsoft office 2013 amazon free , sony vegas pro 11 32 bit bagas31 free

  https://newsfromlonlonthoni7f.blogspot.com/2022/09/dukes-of-hazzard-pc-game-dukes-of.html

Dodaj komentarz