blog prywatny

"[..] jak trudno ustalić imiona wszystkich tych, którzy zginęli w walce z władzą nieludzką [..] a przecież w tych sprawach konieczna jest akuratność nie wolno pomylić się nawet o jednego [..] jesteśmy mimo wszystko stróżami naszych braci [..] musimy zatem wiedzieć policzyć dokładnie zawołać po imieniu [..]"

Zbigniew Herbert
"Pan Cogito o potrzebie ścisłości"

Dolina Nicości

Dolina Nicosci” Bronisława Wildsteina to książka, która zrobiła na mnie wielkie wrażenie. Literacki opis mechanizmów funkcjonowania patologii III Rzeczpospolitej pozwala lepiej zrozumieć tego raka, który pożerał nasze społeczeństwo.

Książka  trafniej i pełniej niż publicystyka oświetla mroczne tajemnice III RP . W bezkompromisowy sposób obnaża mechanizmy rządzące polską polityką. Książka zawiera bardzo przekonujący obraz współczesnej Polski. Autor wprowadza czytelnika w świat byłych agentów SB, doskonale radzących sobie w świecie biznesu i mediów, ukazuje ich zależności i powiązania z politykami i środowiskiem dziennikarskim. Książka pokazuje siłę mediów. Jak jesteśmy nimi manipulowani, jak można ukryć prawdę, zniszczyć uczciwego, bezkompromisowego człowieka a wypromować jako autorytet  moralną  miernotę. Obraz tzw. Salonu i warszawskich elit intelektualnych po prostu poraża.

Dolina Nicości jest książką z kluczem. W bohaterach książki bez trudu można rozpoznać konkretne – znane z pierwszych stron gazet – osoby z życia publicznego T.Lisa, A.Michnika, B. Geremka, L.Maleszkę.

Warto i trzeba przeczytać. Polecam.

1 komentarz do wpisu “Dolina Nicości”

Dodaj komentarz