blog prywatny

"[..] jak trudno ustalić imiona wszystkich tych, którzy zginęli w walce z władzą nieludzką [..] a przecież w tych sprawach konieczna jest akuratność nie wolno pomylić się nawet o jednego [..] jesteśmy mimo wszystko stróżami naszych braci [..] musimy zatem wiedzieć policzyć dokładnie zawołać po imieniu [..]"

Zbigniew Herbert
"Pan Cogito o potrzebie ścisłości"

Oddajmy hołd naszym braciom poległym w walce z reżimem komunistycznym!

Nie obchodzą nas partie lub te, czy owe programy. My chcemy Polski suwerennej, Polski chrześcijańskiej, Polski – polskiej. […] Tak jak walczyliśmy w lasach Wileńszczyzny, czy na gruzach kochanej stolicy – Warszawy – z Niemcami, by świętej Ojczyźnie zerwać pęta niewoli, tak dziś do ostatniego legniemy, by wyrzucić precz z naszej Ojczyzny Sowietów. Święcie będziemy stać na straży wolności i suwerenności Polski i nie wyjdziemy dotąd z lasu, dopóki choć jeden Sowiet będzie deptał Polską Ziemię.
Z ulotki 6. Wileńskiej Brygady AK kpt. Władysława Łukasiuka „Młota”, Podlasie, 1946 r.

Fundacja „Pamiętamy” – zajmująca się przywracaniem pamięci o żołnierzach powstaniach antykomunistycznego,  proponuje wszystkim wolnym Polakom –  „9 maja 2011 r. zapalmy znicze i lampki w miejscach upamiętniających naszych rodaków poległych i pomordowanych w walce o wolność z siłami reżimu komunistycznego, w tym z żołnierzami   Armii Czerwonej.”

Uważam, tę inicjatywę za konieczną i  bardzo trafną.  Nasza pamięć o żołnierzach powstania antykomunistycznego, którzy złożyli ofiarę z życia, walcząc o wolną ,suwerenną Polskę, jest  jednym ze składników tworzących wspólnotę wolnych Polaków. Walka „żołnierzy wyklętych”,  jednoznacznie wskazuje, że 8 maja 1945 r., nie był dniem wyzwolenia,  w rzeczywistości stał się początkiem zniewolenia Polski.

Proponuję aby wszyscy,  którym bliskie są słowa Zbigniewa Herberta „jesteśmy mimo wszystko stróżami swoich braci”,  w dniu 9 maja o godz.  16.30. spotkali się na ul. Armii Krajowej, pod pomnikiem żołnierzy KWP. Pamięć o braciach naszych, którzy złożyli ofiarę z życia na ołtarzu wolności, jest bowiem jednym z najważniejszych składników materii tworzącej wielką duchową i kulturową wspólnotę, do której przynależymy, a której na imię Polska.

Bądźmy tam razem przez chwilę. Stwórzmy wspólnotę pamięci i tożsamości, ponad politycznymi podziałami. Pomódlmy się i zapalmy znicz, oddając hołd naszym braciom.

Apeluję,  bądźmy razem 9 maja b.r. o godz. 16.30. pod pomnikiem żołnierzy KWP w  Radomsku. Oddajmy hołd, tym wszystkim którzy polegli w walce o wolną, suwerenną Polskę.

2 482 komentarze do wpisu „Oddajmy hołd naszym braciom poległym w walce z reżimem komunistycznym!”

  1. Howdy would you mind sharing which blog platform you’re working with?
    I’m looking to start my own blog soon but I’m having a tough time choosing between BlogEngine/Wordpress/B2evolution and Drupal.
    The reason I ask is because your design seems different then most blogs and
    I’m looking for something completely unique. P.S Sorry for
    being off-topic but I had to ask!

Dodaj komentarz