blog prywatny

"[..] jak trudno ustalić imiona wszystkich tych, którzy zginęli w walce z władzą nieludzką [..] a przecież w tych sprawach konieczna jest akuratność nie wolno pomylić się nawet o jednego [..] jesteśmy mimo wszystko stróżami naszych braci [..] musimy zatem wiedzieć policzyć dokładnie zawołać po imieniu [..]"

Zbigniew Herbert
"Pan Cogito o potrzebie ścisłości"

Polska w ruinie czyli kilka refleksji o rządach PO !

Politycy PO , „rżną głupa” i udają, że w zwrocie „POLSKA w RUINIE”, chodzi o to, że Nasz kraj, to same ruiny i zgliszcza,  ,które trzeba odbudowywać .

Miłe głuPOle i zwolennicy oligarchicznej Polski, rządzonej przez kastę „dużych misiów”, zwrot „POLSKA w RUINIE”, to przenośnia, symbolizująca , to co zrobiliście przez 8 lat, z tą piękną, zasobną krainą i jej mieszkańcami.

Polska w ruinie, to autostrady budowane dużo drożej niż w Niemczech, to setki polskich firm, które zbankrutowały podczas budowy tych autostrad. Polska w ruinie to zniszczony polski przemysł, polski handel, polska bankowość. Polska w ruinie, to ceny jak na „zachodzie”, przy zarobkach kilkakrotnie niższych. Polska w ruinie to ceny energii elektrycznej i gazu dużo wyższe  niż na „zachodzie” Europy.

Polska w ruinie, to miliony Polaków pracujących na umowach śmieciowych, do śmierci, nie mających zapewnionej opieki medycznej. Polska w ruinie to państwo istniejące tylko teoretycznie. Polska w ruinie to kupowanie bardzo drogo przestarzałych pociągów i helikopterów. Polska w ruinie, to czołgi, do których politycy PO kupili  pociski, które nie są wstanie przebić pancerzy rosyjskich czołgów.  Polska w runie to budowa od 15 lat, jednego okrętu wojennego za setki milionów złotych.

Polska w runie to zlikwidowane linie kolejowe i komisariaty policji w powiatowej Polsce.  Polska w ruinie to zlikwidowane stocznie.

Polska w ruinie, to struktura gospodarcza gdzie własność kapitałowa jest analogiczna do struktury krajów postkolonialnych. Polska jest neokolonią .Polska w ruinie to wspieranie obcego kapitału, przy jednoczesnym niszczeniu polskich firm.

Polska w ruinie to przyzwolenie na megakorupcję, złodziejstwo i nepotyzm na skalę niesPOtykaną nawet w czasu PRL-u. Polska w ruinie to liczne afery PO : afera hazardowa, stoczniowa, taśmowa, infoafera, Amber Gold, zakup Pendolino i setki innych.

Polska w ruinie to sparaliżowany i niewydolny wymiar sprawiedliwości.

Polska w ruinie to ogromne zadłużenie Polski,  oscylujące  już w granicach 3 bln zł.  Państwowy dług publiczny, podwoił się podczas rządów PO. To  zadłużenie  w relacji do PKB (220%PKB) jest 2 razy większe niż w Grecji.

Polska w ruinie to, ukradzione Polakom z OFE,   153 miliardy złotych.

Polska w runie,  to sytuacji demograficznej , z której jednoznacznie  wynika, że naród polski  wymiera – współczynnik urodzeń 1,6.

Polska w ruinie to parę milionów Polaków, żyjących poniżej minimum socjalnego.

Polska w ruinie to zagraniczne  sieci handlowe, nie płacące podatków.

Polska w ruinie,  to zagraniczne banki, które drenują „kieszenie” Polaków, oferując drogie kredyty, stosujące klauzule niezgodne z polskim prawem.

PO zrujnowała każdą dziedzinę życia w Polsce. Dlatego aby Polska mogła się normalnie rozwijać, trzeba odsunąć PO od władzy. Konieczne jest odbudowanie polskiej wspólnoty narodowej, polskiej  tożsamości narodowej, polskiej własności.   Czas aby Polska przestała być neokolonią, rajem dla zagranicznego kapitału, a stała się krajem  wspierającym   Polaków.

P.S

Polska w ruinie to także niewypłacanie przez dyrektora  z PO,  pracownikom szpitala, należnych im pieniędzy. Ale o tym w kolejnym wpisie.

52 komentarze do wpisu „Polska w ruinie czyli kilka refleksji o rządach PO !”

  1. We are a group of volunteers and starting a new scheme in our community. Your site provided us with valuable information to work on. You have done an impressive job and our whole community will be grateful to you.

  2. Heya just wanted to give you a quick heads up and let you know a few of the images aren’t loading correctly. I’m not sure why but I think its a linking issue. I’ve tried it in two different browsers and both show the same results.

  3. Oh my goodness! Amazing article dude! Thanks, However I am going through difficulties with your RSS. I don’t know why I am unable to subscribe to it. Is there anybody else getting the same RSS problems? Anyone who knows the solution will you kindly respond? Thanx!!

Dodaj komentarz