blog prywatny

"[..] jak trudno ustalić imiona wszystkich tych, którzy zginęli w walce z władzą nieludzką [..] a przecież w tych sprawach konieczna jest akuratność nie wolno pomylić się nawet o jednego [..] jesteśmy mimo wszystko stróżami naszych braci [..] musimy zatem wiedzieć policzyć dokładnie zawołać po imieniu [..]"

Zbigniew Herbert
"Pan Cogito o potrzebie ścisłości"

Ludobójstwo na Kresach Wschodnich – amputowana pamięć o naszych rodakach zamordowanych przez Ukraińców !

11 lipca, minęła 68 rocznica rozpoczęcia rzezi Polaków na Wołyniu i Podolu. 11 lipca 1943 r.- w niedzielę, na polskich Kresach Wschodnich, Ukraińcy zaczęli w okrutny sposób mordować naszych rodaków. To ludobójstwo było zaplanowane i zorganizowane.  Kresowych Polaków rąbano siekierami, przecinano na pół piłami, rozpruwano brzuchy, wydłubywano oczy. Dokonywano wielu okrucieństw, o których nie chcę pisać na blogu. Żony i matki patrzyły na okrutną śmierć swoich mężów i dzieci. Dzieci patrzyły na kaźń rodziców

W totalitarnym PRL-u, komuniści z PZPR(jedno z wielkich nieszczęść Polski) amputowali  pamięć historyczną o polskich Kresach Wschodnich. O ziemiach, które ukradli nam radzieccy okupanci po II wojnie światowej. Kolaboranci Stalina, kazali zapomnieć nam o Wilnie, Lwowie i kresowych ziemiach które były perłą polskości. Amputacja pamięci historycznej o polskich Kresach Wschodnich, spowodowała, że w komunistycznym PRL-u zakazano mówić i myśleć o  „krwawej niedzieli” na Wołyniu i Podolu. Ukraińcy dokonali ludobójstwa. Zamordowali ok 60 tys. Polaków. To ludobójstwo naszych rodaków, ofiarę ich życia skazano na zapomnienie.

Jednak wolni Polacy pamiętają. Nie zapomnieli o 17 września, Katyniu, żołnierzach powstania antykomunistycznego, kolaborantach z AL i PPR. Pamiętają także o rzezi wołyńskiej.

Rani mnie jednak, że w rocznicę „rzezi wołyńskiej” więcej mówi się o jednostkowym zdarzeniu z Jedwabnego, niż o ludobójstwie tysięcy Polaków. Prezydent z WSI, przeprasza za Jedwabne, używając słowa naród, a milczy o tysiącach zamordowanych na kresach. Meanstreamowe media molestują nas Jedwabnem, wmawiając nam, że wszyscy odpowiadamy za zbrodnie na Żydach kolaborującymi po 17 września z radzieckimi okupantami, a w minimalnym stopniu podają informacje o „rzezi wołyńskiej” i tysiącach  Polaków zamordowanych przez Ukraińców, tylko za to, że byli POLAKAMI .

Chciałbym, aby ktoś nakręcił film o „rzezi wołyńskiej”. Może wtedy do większości Polaków dotarłby dramat, który spotkał naszych rodaków na kresach. Może wtedy świat dowiedziałby się, o ludobójstwie dokonanym na Polakach. Teraz świat wie tylko o Jedwabnem. Przez to, że człowiek WSI, posypuje głowę popiołem z Jedwabne, łatwiej Niemcom przypisywać Polakom odpowiedzialność za holokaust.

Tylko przywrócenie prawdy historycznej o tragedii Polaków na Kresach Wschodnich II Rzeczypospolitej Polskiej  doprowadzi do prawdziwego  pojednania pomiędzy narodami polskim i ukraińskim. Może wreszcie ktoś nas przeprosi za tysiące Polaków zamordowanych na Kresach Wschodnich.

1 830 komentarzy do wpisu „Ludobójstwo na Kresach Wschodnich – amputowana pamięć o naszych rodakach zamordowanych przez Ukraińców !”

Dodaj komentarz